www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
" Trzy kolory- Chopin w Nohant "
Autor Wiadomość
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 52
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 10:35 pm   " Trzy kolory- Chopin w Nohant "

Witam wszystkich . Pochwalę się wczoraj zaliczyłem kolejne już przedstawionko baletowe w naszej Operze Nova w Bydzi .
A było to przedstawienie pt. " Trzy kolory Chopin w Nohant " i muszę przyznać , że bardzo mi przypadło do gustu choć nie powiem , że nie wybrałem sie na nie z pewną rezerwą .
Główny na to wpływ miała muzyka Chopina , której niestety nie jestem zbytnim fanem czyli niezbyt do mnie dociera , poza paroma tymi najbardziej znanymi utworami naszego kompozytora .
I tu miłe zaskoczenie połączenie muzyki Chopina wraz z układami choreograficznymi p. M.Zajączkowskiego okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę .
Do tego oczywiście muszę dodać , że podobał mi się równierz gościnny występ p. Dominiki Krysztoforskiej dodał smaczku temu przedstawieniu .
Oczywiście bardzo fajnie tańczyli miejscowi tancerze z Opery Nova wraz z tańczącą panią Anią -prowadzącą moje zajęcia . :wink: Pozdrawiam Anię .
Urzekła mnie równierz w przedstawieniu scenografia czyli stosunkowo nie wyglądała zbyt bogato żeby nie powiedzieć , że nawet biednie .
Ale w połączeniu z efektami świetlnymi jakie można uzyskać umiejętnie wykorzystując właśnie światlo do oświetlenia sceny , dodaje to bardzo ciekawego efektu całemu przedstawieniu i podnosi jego atrakcyjność .
Czyli na koniec dodam jeszcze raz , że zostałem mile zaskoczony i sądzę że na pewno jeszcze raz obejrzę to przedstawienie było 8) . Polecam i nareczka . :) :wink: .
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 11:18 pm   

Czy owo przedstawienie nawiązywało w jakiś sposób do twórczości Kieślowskiego :) , czy to tylko zbieżność tytułów?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 52
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 11:33 pm   

O kurczaki pieczone Joanno wstyd się przyznać , ale z twórczością K.Kieślowskiego to jest u mnie troszkę na bakier .
Wiem tylko tyle , że była tez taka chyba seria Trzy kolory i to było w Tv , ale za wiele to Ja nie pamiętam .
Proszę Joann o wybaczenie za nie udzielenie Tobie konkretnej odpowiedzi w poruszonym przez Ciebie pytaniu .
O Ja nieszczęsna dusza ... :D . Nareczka Joannn
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 1:20 am   

jest już wątek o tym przedstawieniu:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2392

Joanno - nie, tytuł Trzy kolory nie ma nic współnego z serią Kieslowskiego - zwłaszcza ze i kolory inne - niebieski, biały i zielony
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 10:41 am   

Niebieski i biały to się nawet zgadza ;)

Tak pytam, bo owe filmy są tak znane, że nazwanie tak teraz jakiegokolwiek spektaklu, nasuwa automatycznie jakieś skojarzenie :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 10:59 am   

no własnie, chyba nawet wybór tytułu nie był zbyt szczęśliwy bo skojarzenie jest automatyczne a akurat zupełnie bezpodstawne: zreszta tak naprawdę to nie sa Trzy kolory tylko Niebieski, Odcienie bieli i Rain forest - trzy choreografie nie łaczące się ze sobą w żaden sposób
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12