www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Patrick Swayze
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 1:52 pm   

A mi druga część Dirty Dancing podobała się bardziej od pierwszej, była lepiej przygotowana technicznie i mimo iż tancerka nie była profesjonalna, film był naprawdę świetny. No i ta muzyka...
A Patrick Swayze gra w drugiej części nauczyciela tańca.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Carmen
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 3:10 pm   

Według mnie Patric Swayze nie jest jakimś tam doskonałym tancerzem. Zresztą nie osiągnął w tej dziedzinie dużych sukcesów. Znany jest przede wszystkim jako aktor.:) Ja osobiście uwieeeeelbiam film "Uwierz w ducha", w którym Patric grał główną rolę...mm..naprawdę WARTO obejrzeć... :D
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 8:10 am   

wg mnie Patrick nie jest jakiś wybitny... wydaje mi się trochę przereklamowany :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 8:32 pm   

ma taki fajny uśmiech.... :lol: Ale nie za bardzo podobał mi się w ostatnim tańcu, może już po prostu troszkę za stary na takie tańce
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 5:17 pm   

Oglądając drugą część "Dirty Dancing" zauważyłam, że jego twarz zrobiła się taka... no... dziwna. Wiem, że młody tam nie był, ale w porównaniu z kondycją twarz była taka nienaturalna.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 10:34 pm   

Rozmawiałam kiedyś o filmach tanecznych z koleżanką z roku, która tańczy towarzysko :wink: i ma naprawdę spore sukcesy, i wspomniałam coś o tym, że dla tancerzy z jej podwórka "Dirty Dancing" to filmowa lektura obowiązkowa. Na co ona powiedziała, że zazdrości mi, że w filmach o balecie wystepują, cytuję, "prawdziwi tancerze", a nie osoby takie jak patrick Swayze, które niby coś tam umieją, ale i tak chodzi bardziej o ich wygląd i popularność. O umiejętnościach tanecznych wyżej wymienionego wypowiadała się bardzo średnio (przede wszystkim zwróciła uwage na fatalną ramę).

...ale powiedzcie szczerze, czy wyobrażacie sobie jakiegokolwiek innego aktora w roli Johnny'ego w "Dirty Dancing"?
Bo ja nie :D
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 10:31 pm   

.:Agga:. napisał/a:
Od jakiegos czasu szukam tego filmu (Ostatni taniec), w internecie nie ma a w sklepach tez strasznie ciezko. Moze ktos z Was ma ten film?

Na pewno już go zdobyłaś, ale i tak napiszę, że właśnie go oglądam - dostałam razem z marcowym numerem "Zwierciadła". Może komuś się przyda ta informacja i pobiegnie do kiosku zanim inni wykupią wszystko... :wink:

A tak a propos "Dirty dancing" - też kocham ten film :) Zawsze na myśl o nim gra mi w duszy ten refren:

Now I've had time of my life
No I never felt like this before
Yes I swear it's a truth
and I owe it all to you
'Cause I've had the time of my life
and I lowe it all


...ach...
Czajori nie wyobrażam sobie NICZEGO innego w tym filmie :wink:
 
 
 
humo
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 6:57 pm   

Wg mnie Patrick jest już za stary jak na aktora grającego tancerza. One last dance to ckliwy film o próbie powrotu na wielką scenę. Patrick i jego żona (chociaż widać po nich wykształcenie taneczne) w zestawieniu z młodymi tancerzami prezentowali się co najmniej średnio.
Dirty Dancing to film kultowy, sama oglądałam go mnóstwo razy, uwielbiam muzykę z tego filmu i mam ogromny sentyment do aktorów. Jednak stanowczo Patrick nie jest dobrym aktorem. W większości filmów które widziałam gra bardzo średnio. To fakt - jest ciekawie zbudowany i wg mnie przystojny... a raczej był przystojny.
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 7:37 pm   

kocham DD2 !! :) układ znam na pamięć (z siostrą tańćzyłam :lol: ) :P
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 8:02 pm   

Ja byłam pod wrażeniem, że aktor może sę tak nauczyć tańczyć :-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 9:10 am   

Patrick Swayze nie jest AKTOREM! Nie ukonczyl zadnej szkoly aktorskiej wiec nie mozna mowic ze jest zawodowym aktorem. Pislalam juz wczesniej ze jest tancerzem, ukonczyl jakas szkole tanca w Ameryce - zajmowal sie klasyka. Niestety ulegl jakiejs kontuzji (chyba kolana) i musial zakonczyc kariere, wtedy zaczal chodzic na castingi i dostal pamietna role w DD. Od tego czasu i od tej jednej roli stal sie znany na calym swiecie. Taniecem towarzyski zaczal sie zajmowac dopiero podczas przygotowania do roli. To ze nie tanczy idealnie danej techniki (o czym pisala Czajori) wynika z tego ze zaczal sie tym zajmowac tylko dla roli i wystepu w filmie.
Nie widzialam go w rolach typowo klasycznych. Widzialam tylko jak tanczyl w filmie "Ostatni taniec", nie bylo to nic zachwycajacego ale mysle ze w tym filmie bardziej chodzilo o przezycia bohatrow niz o taniec.

Gdyby nie kontuzja pewnie nie znalibysmy Paticka z takich filmow jak DD naprzyklad.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 7:05 am   

http://www.pudelek.pl/art..._tygodni_zycia/
http://www.postchronicle....212134325.shtml

wiem że pudelek to żadne źródło, ale...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 6:10 pm   

Nie wyobrażam sobie, żeby mogło zabraknąć Patricka Swayze... Tak bardzo przecież wypromował taniec. I chyba nie mogłabym oglądać "Dirty Dancing" wiedząc, że już go nie ma. Musi wyzdrowieć.
_________________
life on mono.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 11:16 am   

http://film.wp.pl/idGalle...=1204884871.479


:( :( :(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 9:15 pm   

Ja byłam kiedyś zakochana w Patricku. znaczy w Paricku z dirty dancing bo podtem zestarzał się.
dirty dancing ogladałam 26 razy to mój ulubiony film.
A patrick jest tam fantastyczny.
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 10:26 pm   

uwielbiam Patriva, jego Dirty Dancing i inne filmy, to jak sie rusza, jak mowi, jak wyglada, mam nadzieje ze wygra z choroba bo to swietny czlowiek

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 12:32 pm ]
"Patrick Swayze to jeden z najbardziej roztańczonych aktorów Hollywood. Kroki taneczne ma wyćwiczone profesjonalnie. Uczęszczał do szkół baletowych, należał do Buffalo Ballet Company i innych zespołów muzycznych, tańczył w teatrach, m.in. na Broadwayu.

Na ekranie debiutował w 1979 ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola w filmie "Dirty Dancing", który w Polsce zaistniał pod tytułem "Wirujący seks".

http://film.wp.pl/idGalle...71,galeria.html

artykul z faktu wiec niekoniecznie musi byc prawdziwy ale dowodzi tylko tego ze moze przegrac z choroba
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 9:07 am   

No to są w końcu lepsze wieści może być, że uda mu się wygrać z chorobą, ale daleko mi jeszcze do hurra optymizmu :|

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 1:03 pm   

:( :( :(

http://film.wp.pl/id,9300...,wiadomosc.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 11:17 am   

O cholera a wyglądało że jest nadzieja że z tego wyjdzie ...
No cóż, gość który dla popularyzacji tańca zrobił ogromnie duuuużo - tego mu nikt nie odbierze !!
I tak zostanie również zapamiętany.

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 11:32 pm   

Kasia :)) napisał/a:
A mi druga część Dirty Dancing podobała się bardziej od pierwszej, ...

A Patrick Swayze gra w drugiej części nauczyciela tańca.


Czegoś tu nierozumiem, jaka druga czesc ?
w ktorej gra nauczyciela tańca. W tej roli widizalem Dirty Dancing bez numeru 2.
Jutro ( w sobotę ) o 20.15 na TVP1 ma isc Dirty Dancing 2, ale w obsadzie nie ma Patricka i rzecz dzieja sie na Kubie w 1958 r.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 11:36 pm   

I właśnie w tej wersji, która będzie jutro, Patrick Swayze gra nauczyciela tańca.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:51 pm   

Kolejne info o chorobie aktora.
Kapkę optymistyczniejsze (?).

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 4:01 pm   

Nie wiem czy optymistyczniejszy - na pewno artykuł jest mniej sensacyjny od tych krzyczących "śmiertelna choroba", "przerzuty", "stan zdrowia się pogarsza, Patrick umiera". Nie sądzę aby w kwestii stanu zdrowia mogło się coś zmienić, no niestety nowotwór to nowotwór... :sad: Optymistyczniejszy, chyba jedynie w tym sensie, że nie umiera już teraz, ale jednak... :sad:

Poruszająca jest informacja o tym, że na czas kręcenia zdjęć zrezygnował z leczenia...

Zirytował mnie pierwszy komentarz pod artykułem: "Patrick, keep smiling" :evil: :evil:

Cały czas przykro... :sad:
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 3:22 pm   

M. napisał/a:
Optymistyczniejszy, chyba jedynie w tym sensie, że nie umiera już teraz, ale jednak... :sad:
jednak to każdy umrze,ma wiele szczęścia jeśli uda mu się żyć jeszcze dwa lata, i nie można sie okrywać żałobą bo to tak jakby go już pochowali, dopóki gra należy się cieszyć ze zostawi kiedyś po sobie coraz więcej
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 6:03 pm   

Cytat:
jednak to każdy umrze...

Jeśli i tak wszyscy umrzemy to "keep smiling", tak? Chyba nikt nie pochował go za życia, ale też trudno tryskać radością, że jeszcze trochę mu zostało i zostawi więcej po sobie...

Ok. Każdy odbiera to po swojemu... a M. dochodzi coraz częściej do wniosku, że niektóre sprawy lepiej przemilczeć.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12