www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Patrick Swayze
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 11:53 am   Patrick Swayze

Jest bardziej komercyjna postacia niz omawiani do tej pory tancerze. Jego matka byla choreografem, on sam z wyksztalcnia jest tancerzem (a nie aktorem jak sadzi wileu ludzi). Jest absolwentem Harkness Ballet School oraz Joffrey Ballet School. Trenowal rowniez inne tchniki tanca, jednak swoja pasje rozpoczal od baletu. Kariere rozpoczynal na Broadwayu, zwrocil na siebie uwage roducentow i zostal zaangazowany do rol w filmach. Uwazam, ze najbardziej znany jest z filmu "Dirty Dancing" (osobisie polecam ten film, wspaniala muzyka, taniec - moze nawet troche za malo, no i oczywiscie aktor ;)) .
Co sadzicie o tym tancerzu? Macie moze jakies informacje na jego temat i oczywicie czy ktos z Was ogladal "Dirty Dancing"?
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 2:32 pm   

Tak, ja ogladalam i tak srednio mi sie podobal... Za malo tanca jak dla mnie. A Patrick Swayzy jakos tez mi nie przypadl do gustu. Moze i rzeczywiscie skonczyl szkole baletowa ale nadal jak czasami ogladam dirty dancing to w zyciu bym nie powiedziala, ze jest tancerzem z zawodu. Niezbyt mi sie podoba tez z wygladu. Ogolnie nic do niego nie mam ale nie poweim zebym za nim przepadala :wink:
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Cze 04, 2006 12:15 am   

Dla mnie nie było w Dirty Dancing za mało tańca. Właśnie bardzo dobrze były pokazane lekcje Tańca Towarzyskiego, całe ćwiczenie na świezym powietrzu...
A co do Patricka Swayze, to bardzo mi się spodobał jako aktor. Moim zdaniem tańczy dobrze, ładnie sie prezentuje. W sumie to niezły jest, w miarę przystojny :wink:

ale tylko jako aktor!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Nie Cze 04, 2006 10:54 am   

"Patrick Swayze niczym Frank Sinatra
(Yahoo Movies, Daga/3 czerwca 2006 08:59)

Aktor, który przez tysiące fanów pamiętany jest przede wszystkim jako odtwórca roli instruktora tańca Johnny'ego Castle w "Wirującym seksie" ("Dirty Dancing"), będzie znowu tańczył, tym razem na deskach londyńskiego teatru.

Patrick Swayze przygotowuje się do występu w musicalu "Guys and Dolls" ("Faceci i laleczki"), który swoją premierę będzie miał już w lipcu na deskach Piccadilly Theatre na West Endzie. Aktor wcieli się w postać Nathana Detroit, którą wcześniej, w 1955 roku w filmie pod takim samym tytułem w reżyserii Josepha L. Mankiewicza, stworzył Frank Sinatra.

Obok Swayze Brytyjczycy będą mogli podziwiać Claire Sweeney, znaną z opery mydlanej "Brookside".

Co ciekawe, na West Endzie trwają przygotowania do musicalowej inscenizacji "Wirującego seksu". Na razie gwiazdora nie ma w obsadzie."

Źródło: http://film.onet.pl/0,0,1333883,wiadomosci.html
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Cze 04, 2006 12:42 pm   

bardzo lubie film z jego udzialem a wszeczegolnosci dirty dancing gdzie tanca bylo w sam raz i do tego piekna muzyka ktora od razu wpada w ucho to jeden z moich ulubionych filmow i aktorow
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Cze 04, 2006 12:48 pm   

Nusia napisał/a:
"Patrick Swayze niczym Frank Sinatra
(Yahoo Movies, Daga/3 czerwca 2006 08:59)
Patrick Swayze przygotowuje się do występu w musicalu "Guys and Dolls" ("Faceci i laleczki"), który swoją premierę będzie miał już w lipcu na deskach Piccadilly Theatre na West Endzie.
Obok Swayze Brytyjczycy będą mogli podziwiać Claire Sweeney, znaną z opery mydlanej "Brookside".


Ta informacja jak widac ma date publikacji 3 czerwca tego roku. Jednak jej tresc jedst dla mnie zaskakujaca i dziwna. Patrick Swayze urodzil sie w 1952 roku (przynajmniej tak mi wiadomo), wiec z prostego rachunku wynika, ze ma teraz 54 lata (chyba ze cos zle obliczylam). Nie potrafie sobie wyobrazic 54 - letniego mezczyzne tanczacego na scenie. Jak wiadomo tancerze szybciej konczka kariere, do tego dochadza jeszcze czeste proby... Jest to troche dziwne.
No chyba ze Patrick Swayze az tak dobrze sie trzyma.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 12:12 am   

Dirty Dancing to jest film obowiązkowy dla każdego tancerza... no cóż wiadomo ze to nie jest taniec wysokich lotów (marengo :lol: ) ale to nic! całość jest conajmniej zabawna no i muzyka!!
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 9:52 am   

Uwielbiam scene koncowa z Dirty Dancing. Uwazam, ze Patric w tym filmie jest boski :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 06, 2006 2:51 pm   

Ja uwielbiam scenę zjaskółką w wodzie. :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Dancer in the rain
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 10:43 pm   

Columbina napisał/a:
Uwielbiam scene koncowa z Dirty Dancing. :wink:


Jak najbardziej sie pod tym podpisuje :P
_________________
`*•.¸ `*•.¸¸.•*´ ¸.•*
Ktokolwiek powiedział,
że słońce przynosi szczęście
ten nigdy
nie tańczył w deszczu
¸.•* ¸.•*´`*•.¸*•.¸
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 10:54 pm   

ja widziałam Patricka w tamtym roku na żywo, w Warszawskiej OSB. Razem z Lisą Niemi zresztą, noi mam plakacik z autografami:D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 11:37 pm   

eee... a co on tam robił? :shock:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 11:46 pm   

no nic, przyjechał robić jakiś film czy coś i przy okazji odwiedził OSB.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 10:55 am   

Tak, było o tym nawet w prasie i gdzieś na forum swego czasu ...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 10:56 am   

Podobno w zeszlym roku byl z wizyta w Polsce ale wszystko odbylo sie tak cicho, ze prawie nikt o tym nie wiedzial.
Ja podziwiam w nim charakter i mlodzienczego ducha, ma juz 54 lata w wyglada mlodo i oczywiscie ciagle jest aktywnym tancerzem.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 4:51 pm   

o, tak. I w cale bym nie powiedziała, że ma te 54 lata. Cały czas się trzyma jak trzeba.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Małgoś 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 34
Posty: 89
Skąd: gdzieś ze Śląska ;)
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 4:37 pm   

,,Dirty Dancing'' swoją droga, a ja uważam ze jeszcze lepszy był w ,,Ostatnim tańcu''-> bardzo polecam, nie tylko ze względu na pana Swayze :) ... chociaz jak dla mnie i tak jest niesamowity :]

no i ten uroczy uśmiech:D

pozdrawiam :*
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 8:28 am   

Od jakiegos czasu szukam tego filmu (Ostatni taniec), w internecie nie ma a w sklepach tez strasznie ciezko. Moze ktos z Was ma ten film?
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 10:44 am   

może warto poszukać w angielskiej nazwie "One last dance" ?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 12:27 pm   

Ja widziałam ten flim w wielkich ilościach w krakowskim Media Markt'cie na DVD. Więc chyba nie tak trudno go dostać...
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 9:48 pm   

może chciałby ktoś, żeby kupić mu ten film w Krakowie i wysłac, bo jak just me wspominala, mamy wieksze zasoby?? :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 4:01 pm   

film powinien być w wypożyczalniach.
nie raz go juz widziałem.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 1:54 pm   

http://www.youtube.com/wa...dirty%20dancing
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Black Mamb
Nowicjusz


Posty: 17
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 5:23 pm   

film swietny ;P chociaz mi jednak batrdziej sie podobała dwójka....
Patrick rzeczywiście jest niesamowity i podziwiam go za to że ma juz swoje lata a jednak dalej jak napisała Agga jest aktywny ;))))))
_________________
Kto zakosztuje tańca, nigdy go nie zdradzi, bo taniec wciąga jak narkotyk i… nigdy nie próbuj się z tego leczyc
Maurice Bejart
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 12:44 pm   

Ostatnio ogladalam druga czesc Dirty Dancing ale jakos mnie nie powalila na kolana, niektore sceny bardzo podobne do tych w pierwszej czesci, jak zwykle malo tanca, ale za to bardzo fajna muzyka.

Pytanie z troche innej beczki, nie wiecie gdzie mozna znalezc spodnice podobnego typu do tych ktore mozna zobaczyc w obu czesciach filmu?
Nie musza byc profesjonalne - z etykietka z napisem "do tanca", porostu zalezy mi na tym zeby sie podobnie ukladaly, falowaly, zeby mialy wszyte pod spodem warstwy materialu. Jesli widzialbyscie/widzielibyscie gdzies cos podobnego to prosze o wiadomosc na PM.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13