www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EMERYTURA
Autor Wiadomość
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 3:44 pm   

No jest to sprawa polityczna jak najbardziej ale jak ich zaangazowac w nasz problem?
A co jak by znalezc jakies dojscie do telewizji i zrobic jakis sensowny program?Zaprosic troche politykow i tancerzy w roznym wieku?
Tylko pytanie jaka Tv na to pojdzie bo to tez jest objete polityka.
Ja chetnie zaczne ta wojne z bezsensem emyrytalnym tylko nie bardzo wiem jak.
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:36 pm   

W telewizji nie mam możliwości nic zrobić. Ale w tej tematyce lewą stronę jestem w stanie w znacznym stopniu ruszyć.....zebrać 25 posłów o których pisałaś wcale nie jest tak trudno wbrew pozorom. Ja sporo osób poznałem, dziewczyna z którą piasałem to moja przyjaciół i i vice przewodnicząca młodzieżówki. Jej brat jest radnym który zajmuje się kulturą. W Szczecinie mieszka zresztą sekretarze generalny partii. Ja przez moje zaangażowanie w politykę poznałem sporo osób z różnych szczebli i jeżeli dostanę konkretne materiały to młodzieżówka ruszy z jakimiś akcjami (w tym zbieranie podpisów) a posłowie wyjdą z inicjatywą w sejmie. Jeszcze na szczęście jest nas więcej niż 25;)
tyle co mogę załatwić ze swojej strony.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:38 pm   

A jakie materialy chcesz do tego?
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:55 pm   

Potrzebna mi po pierwsz jaka to ustawa dokładnie, po drugie materiały na temat specyfiki tego zawodu, obciążeń fizycznych, chorób zawodowych (to bardzo ważne jest) no i ogólnie o niemożności wykonywania go w pewnym wieku z powodu barier fizycznych. Ja o tym wszystkim wiem (poza tym, dokładnie która to ustawa) ale tom są materiały dla polityków bezpośrednio.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:21 am   

Witam.Dopiero przypadkowo znalazłem ten wątek.Popieram was w całej rozciągłości.Sam już pracuje zawodowo 17 sezon artystyczny i nie widzę możliwości tańczyć dłużej niż jeszcze około 10 lat.Już jakie jest u tancerzy zużycie stawów po 10 czy 15 latach ,a gdzie później .....Ale do tematu wracam.Myślę ,że powinien powstać jeden list ,który by dotarł ( w wielu egzemplarzach ) wszędzie tam gdzie potrzeba przez nasze ręce .Każdy z nas by taki list w swoim środowisku artystycznym dał do podpisów i potem to wszystko zebrać w całość .Taki list ponoć był pisany w ZASP - ie,ale do nas do Gdańska nie dotarł.!!!! Pozdrawiam 8)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:38 pm   

rząd własnie obiecał olbrzymiej grupie zawodowej nauczycieli mozliwośc przechodzenia na wczesniejszą emeryturę. Nie ujmując nic nauczycielom (mam dwójkę w domu) pytam: a tancerze? :roll:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:45 pm   

A z nami tancerzami do zlomu,chyba jak juz nie bede mogla tanczyc,a musiala,to zaloze wlasny zespol Teatr tanca inwalidow by jakos dotrwac do tej emerytury.
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:49 pm   

Kasia G napisał/a:
rząd własnie obiecał olbrzymiej grupie zawodowej nauczycieli mozliwośc przechodzenia na wczesniejszą emeryturę. Nie ujmując nic nauczycielom (mam dwójkę w domu) pytam: a tancerze? :roll:


Cóż , może wyjść na ulice W-wy - jak kiedyś górnicy - ( wczesniej dojechać oczywiscie ) i tak jak kiedyś się wypowiedział S.W. zacząć rzucać baletkami i pointami ...???? była by to AKCJA - ( JEZELI BY WSZYSCY PRZYJECHALI ) to by było, całe nas ok.700 osób !!!! No ale cóż państwo zaoszczędzi na tej grupie zawodowej ( 700 osób ) !!!! no comends 8)
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:07 pm   

Szczerze to ja bym zrobila cos takiego,bo z takim rzadem i taka wladza chyba inaczej nic nie wywalczymy
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 7:59 am   

No i co dzis widze w Wyborczej?
Czarno na bialym Politycy zabijaja z zimna krwia sztuke,nawet pomostowek nam nie dadza.Chore,to jest bardzo chore
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:13 am   

prawda? tyle innych zawodów wymienionych.... nóż sie w kieszeni otwiera :evil:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:20 am   

Kazdy cywilizowany Kraj dba o swoja kulture a Polska ja zabija!
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 9:29 am   

kamyczek do "naszego" ogródka czyli informacja prosto z Paryża:

Paryż. Opera strajkuje

Z powodu strajku zostały odwołane przedstawienia w paryskiej Operze [na zdjęciu]. Związki zawodowe walczą o utrzymanie specjalnego systemu emerytalnego, który powstał pod panowaniem Ludwika XIV.

«W operze przy Placu Bastylii odwołane zostało przedstawienie "Toski". W roli Cesare Angelottiego miał wystąpić pochodzący z Polski bas Wojciech Śmiłek. Na scenie starego gmachu opery nie odbędzie się natomiast przedstawienie współczesnego baletu "Sen Medei" do muzyki Mauro Lanzy.

Do akcji protestacyjnej wezwało kilka działających w paryskiej operze związków zawodowych. Bronią one najstarszego z istniejących we Francji specjalnych systemów emerytalnych, który powstał w roku 1698 zgodnie z wolą Ludwika XIV. Tancerze baletu mogą odejść na emeryturę w wieku 40 lat, członkowie chóru - po ukończeniu wieku 50 lat, a pracownicy techniczni - w wieku 55 lat.

Pracownicy opery - a zwłaszcza technicy - obawiają się, że rząd zmieni korzystne dla nich warunki uzyskania prawa do emerytury.»

"Strajk we francuskiej Operze"
IAR
Życie Warszawy nr 254
30-10-2007


Prosze, niech no opera zastrajkuje a od razu robi się głosno. Moze u nas trzeba zrobić tak samo?????
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 1:28 pm   

bardzo dobra myśl Kasiu G, jak nie drzwiami to oknem...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 2:46 pm   

tak, tyle że skuteczność strajków francuskich jest inna od naszej polskiej. Jest to uwarunkowane nawet nie tyle może -choć też- rozwiązaniami prawnymi ile pewnym temperamentem ludzi... Z kilkoma takimi sytuacjami się spotkałam i jest troszkę inaczej.

W naszej Polsce siłę przebicia -nie wchodząc w kwestie poboczne tj. lobby- mają tylko pewne grupy zawodowe, wewnątrz których potworzyły się silne struktury związkowe. Jest to wszystko uwarunkowane historycznie i nie tylko.

Reasumując -nie sądzę żeby strajki tancerzy cokolwiek wskórały. Szkoda ale tak niestety jest...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:00 pm   

ag111111 napisał/a:

Reasumując -nie sądzę żeby strajki tancerzy cokolwiek wskórały. Szkoda ale tak niestety jest...


racja, ale z drugiej strony u nas byłby to MEGA ewenement i na pewno wzbudziłby przynajmniej duże zainteresownaie... mediów ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:07 pm   

Ja osobiście jestem za strajkiem
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:16 pm   

Ludzie spoza świata tańca - czyli ci, którzy nie wiedzą jaką trudność sprawia ten fach - będą za opinią, że zawód tancerza jest lekki i nie wymaga jakichś specjalnych ulg. Przynajmniej tak wyglądałoby to w Polsce.
 
     
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:42 pm   

To najwyzszy czas uswiadomic ludzia z czym sie je BALET
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 8:29 pm   

carewna napisał/a:
To najwyzszy czas uswiadomic ludzia z czym sie je BALET


staram się, staram, ale po pierwsze jestem w tym dość odosobniona, po drugie - zajmowanie sie baletem nie tylko "poklepywaniego" bywa zajęciem niebezpiecznym - mozna dostawac annimy z pogrózkami na przykad ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 9:54 pm   

Kasienko kochana to ze Ty sie starasz to chyba wszyscy wiedza , a jak nie wiedza , to niech sie dowiedza i wezmą przykład! Jak by nie Ty to ja nie wiem co by tu się działo
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
     
Justyna Ch-ipcio 
Koryfej


Związek z tańcem:
obserwacyjny
Posty: 612
Skąd: z błota, z dna bajorka
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 2:26 pm   

Zróbmy manifestację przed Radą Ministrów - serio!

Oczywiście zaraz po objęciu rzadów trzez nowego premiera - może sie przejmie :D
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 2:32 pm   

Również uważam że to świetny pomysł. Tym bardziej że w nie tylko przeciętny człowiek nie zdaje siobie sprawy z sytuacji w balecie. Również niestety politycy kompletnie nie zdają sobie z tego sprawy. Ja myśle że taki strajk połączony z manifestacją i najlepiej jeszcze marszem przyniosła by efekty. Jak nie od razy prawne to medialne. Media by to wszystko odpowiednio nagłośniły. A politycy z czystego koniunkturalizmu (o następnych wyborców) mogli by wreszcie rozwiązać ten problem.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 3:19 pm   

Dobrą możliwością [a wręcz bardzo dobrą] byłoby wprowadzenie tej sprawy do tv - coś w stylu reportażu.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 3:32 pm   

abstrachując od skutecznosci to rzeczywiście macie rację z tym, że nagłośnienie problemu nie zaszkodzi...
Pamiętam jak z dwa czy rok temu (nie pamiętam dokładnie kiedy) we wszystkich mediach mówili o emeryturach dla tancerzy to to już było coś, bo nagłaśniało problem. I ludzie nawet zupełnie nieznający się na balecie często słyszałam jak byli za skróceniem wieku emerytalnego dla tancerzy. Takie zaś zrozumienie i nagłośnienie to -wg mnie- pierwszy krok do zmian. Czy te zmiany dalej by się porealizowały czy też nie to inna sprawa ale pierwszy krok by był już poczyniony

A na marginesie: dostawałaś Kasiu takie anonimy? Wiesz co Kasiu jak tak sobie czytam niektóre Twoje artykuły: a to jak zachęcasz do sb a to jak piszesz o emeryturach a to jak o innych sprawach to myślę sobie, że wsparcia rządu i społeczeństwa (rozumianego masowo) może i Ci nasi tancerze nie mają ale przynajmniej mają taki głos, który za nich mówi . A to chyba już coś jest...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12