www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 5:55 pm   

XX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Nie Sty 25, 2009 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:21 pm   

No w sobote nowe wydarzenie na deskach TW. :)
Ciekawa jestem jakie posypia sie recenzje :twisted:
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 8:12 pm   

Sen nocy letniej? ;-)
No na pewno będzie udany!! Ktoś się wybiera?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 9:34 pm   

No zobaczymy, zobaczymy. Obejrzymy i posłuchamy marsza weselnego który pewnie brzmi w uszach niektórych tancerek TW Poznań nie tylko na scenie hihihihi :wink: Ku rozpaczy oczywiście pewnej części męskiej widowni chlip,chlip, chlip... :twisted: lecz o tym cicho,sza....
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:35 pm   

Ale tych o slabszych nerwach prosimy o pozostanie w domu :!:
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:37 pm   

Carewno, dlaczego? Coz takiego ma byc szargajacego nerwy?
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:49 pm   

Zalezy od tego jak kto ma wrazliwa dusze, sa rzeczy w tej sztuce ktore mnie np bulwersuja(glownie chodzi o kostiumy)
Ale mialam co innego na myslii i tyczylo to konkretnej osoby :wink:
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 7:53 pm   

XX
Ostatnio zmieniony przez Scarpia Sob Lip 07, 2007 9:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 7:55 pm   

XX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Nie Sty 25, 2009 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 11:18 pm   

XX
Ostatnio zmieniony przez Scarpia Sob Lip 07, 2007 10:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:13 pm   

Wszystkiego naljlepszego,oraz zero kontuzji albo "polamania nog" z okazja dnia tanca
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:56 pm   

Oj Scarpio ja sama nie byłam na "Śnie" aczkolwiek będę 8! 8) Słyszałam z przekazu moich koleżanek że były to kitki ale myślałam, że może to one nie dowidziały więc uwierzyłam Tobie ;)

A Tobie carewno bardzo dziękuję i również życzę wszystkim szczęśliwych dni na sali baletowej i radości z tańca! ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 10:34 pm   

Cheryl bardzo Ci dziekuje!!!
Uratowalas mi dzis zycie zawodowe!
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 2:07 pm   

carewna napisał/a:
Cheryl bardzo Ci dziekuje!!!
Uratowalas mi dzis zycie zawodowe!


Oj nie ma sprawy :oops: ;* Po prostu nie mogłam znieśc mysli, że ja bym miała wkłądki w szafie a ty plastry krew w pointach :) ;*
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 11:57 am   

To co, teraz "Wiosna" a w czerwcu "Sen" i "Jezioro" (których juz nie zobaczę) i koniec sezonu 2006/7... ale ten czas leci...

Zadowolenie z widoku pewnych tancerek (podobnie jak i solistek opery) w niektórych rolach Scarpia wyrażał czasem symbolicznym kwiatkiem. Któregoś dnia do Scarpii, stojącego przy popiersiu Karola Kurpińskiego we foyer ukochanego Teatru podeszła pewna zacna osoba i szepnęła dyskretnie: "Czyżby uważał pan, że w tym zespole są tylko 3 tancerki grzechu warte?"
"Ależ skąd!" - odparłem - "Wszystkie tancerki TW Poznań są grzechu warte, problem w tym, że każda innego". Osoba spojrzała na mnie z uśmiechem i rzekła: "Święta racja! Więcej odwagi w okazywaniu zachwytu i innym tancerkom, drogi panie! I nie zapominajmy o tancerzach!" :D

Na koniec sezonu i jak Bóg da w przyszłym postaram się być śmielszy w okazywaniu zachwytu nie tylko tym 3 tancerkom. Obiecuję. :wink:
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 12:02 pm   

sorry za offtop ale nie moge się powstrzymac przed okazaniem zachywtu dla powyższego postu Scarpii na temat okazywania zachwytu dla tancerek. Brawo, gdyby wiecej było widzów (męzczyzn) takich jak Ty, Scarpio zycie - nie tylko tancerek byłoby piękniejsze ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 3:22 pm   

Ehmm... :D to ja może kontynuując mały off-top Kasi G chciałbym stanąć w obronie mojego gatunku (mężczyzn) i nieco wyjaśnić, że to wyrażanie zachwytu kwiatkami jest dla facetów o statusie tzw "zajętym" prawie niemożliwe, a jeśli już - to bardzo trudne i szalenie kosztowne emocjonalnie. Ja osobiście nie mam tego problemu bo radośnie śpiewam sobie moniuszkowskie: Vivat semper wolny stan! Ale powiem tak:
Pewnie i niejeden z moich zajętych kolegów cicho westchnął przy mnie na widowni "ach, jaka cudowna baletnica" tylko że... nawet próba wyrażenia tego zachwytu przez podanie kwiatka kończy się zwykle jednym z następujących zachowań represyjnych stałej partnerki takiego petenta: brak fonii przez tydzień, szlaban na wszelkiego rodzaju pieszczoty, znaczące trzaskanie domowym sprzętem AGD, wymowne i groźne spojrzenia, a nawet teksty typu "Chcesz obiad? To może idź sobie do opery niech ci go przygotuje ta lala z baletu..." :wink: No i tyle drogie Panie... troszkę więcej wyrozumiałości dla panów.

Dawanie kwiatków artystkom jest raczej przywilejem dyrektora teatru, impresariów, bliskiej i dalszej rodziny i... mężczyzn wolnego stanu. Podobnie jak siedzenie w 1 rzędzie. Jak to powiedziano w jednym z filmów mistrza kina Bertolucciego: "Pierwsze rzędy w kinie są dla najbardziej samotnych; ostanie - dla zakochanych" (w teatrze pewnie jest podobnie). Pozdrawiam! :D
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 7:13 pm   

Cytat:
brak fonii przez tydzień


:lol: (chociaz czasami moze to i lepiej ;) )

ale jesli chodzi o te kwiatki... to jesli faktycznie mezczyzna czesciej wrecza kwiatki baletnicy na scenie niz swojej partnerce, to ja sie nie dziwie, ze moze to budzic jej niezadowolenie, tez bym byla zazdrosna, a przynajmniej zaniepokojona (i nawet znajomosc tradycji teatralnych, typu wlasnie wreczanie kwiatow artystom, tego nie zmieni, bo emocje rzadza sie wlasnymi prawami) ;)
(chociaz tak naprawde to chyba nie tylko o same kwiatki chodzi, ale to w tym momencie mniej istotne)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 3:39 pm   

Oh! Jaka szczera i rozsądna wypowiedź! Brawo! :D

No dobrze, ale wróćmy do głównego tematu tego wątku. Jak niektórzy pewnie wiedzą Scarpia pomału traci wzrok przed komputerami... więc i czasem już niedowidzi kto tam porusza się na deskach szacownego TW Poznań.

Ale może jakaś dobra duszyczka pomoże Scarpii i zechce w kolejności od lewej do prawej podać imiona i nazwiska tych wspaniałych dźentelmenów z 2 tylnych rzędów na następującej fotografii:

http://www.fotosik.pl/sho...229c96b6f1bfac4

Może by też jakaś dobra wróżka pomogła Scarpii i z tymi uroczymi tancerkami... :wink:

http://www.fotosik.pl/sho...c8e3cd6de2d75ee

Zdjęcia nie są najcudowniejsze, fakt - ale przynajmniej są w pełni prawdziwe, czyli takie jakie Scarpia akurat ceni sobie najbardziej. A do wspomnień za parędziesiąt lat w sam raz! :D
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 4:01 pm   

Scarpia napisał/a:

Dawanie kwiatków artystkom jest raczej przywilejem dyrektora teatru, impresariów, bliskiej i dalszej rodziny i... mężczyzn wolnego stanu. Podobnie jak siedzenie w 1 rzędzie. Jak to powiedziano w jednym z filmów mistrza kina Bertolucciego: "Pierwsze rzędy w kinie są dla najbardziej samotnych; ostanie - dla zakochanych" (w teatrze pewnie jest podobnie). Pozdrawiam! :D


jeszcze ad offtop ;)

e, tam, to oznacza tylko u partnerki takowego pana całkowitego braku zrozumienia dla sztuki i uwielbienia dla ludzi taka sztuke uprawiających. Sama nawawiam zarówno panów wolnych jak i cokolwiek zajętych do przynoszenia kwiatków swoim faworytkom (zamiast np. mnie) bo to wstyd zeby na scenie TW-ON na przykład prawie wszystkie kwiaty pochodziły czasem z rąk 3-4 wielbicielek baletu... Czasem wydaje mi się ze prawdziwie wielbiciele rodzaju męskiego wygineli na wojnie :(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 4:07 pm   

No więc, zdjęcia rzeczyiwście nie są najlepszej jakości, ale kilka osób rozpoznaję.
Co do panów, to:
- pierwszy rząd pierwszy od lewej strony --> Jacek Wieszczeciński
- pierwszy rząd drugi od lewej strony --> Krystian Augustyn
I tych panów jestem pewna, bo ich znam :) reszty niestety nie potrafię wymienic z imienia i nazwiska.
Co do pań, to (od lewej strony):
- pierwsza --> Aleksandra Szajkowska
- druga --> niestety nie wiem...
- trzecia --> Marika Mudziejewska
- czwarta --> Lidia Sylwesiuk
- piąta --> niestety nie wiem kim jest
- szósta --> znowu nie wiem :)
- siódma --> Anna Zawiślak
- ósma --> wygląda jak Anna Antkowiak, ale nie widzę jej w spisie tancerzy naszej Opery, więc nie wiem czy to ona
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 4:23 pm   

Nie wiem czy jestem dobra wrozka ale moge Ci pomoc
zdjecie pierwsze druga linia od lewej do prawej
Michał Kramarczyk,Mirosław Urbaniak,Tarasa chyba znasz i Artur Furtacz
a teraz panny
Aleksandra Szajkowska,Katarzyna Samól,Urszula Solecka,Lidia Sylwesiuk,Nika Warszawska,Urszula Bernat,Anna Zawiślak,Ewa Szymańska
co prawda wiekszosc znasz ale w inny sposob bys sie nie dowiedzial o te pare duszyczek :wink:
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 4:25 pm   

Kochana Olimpia troche Tobie sie pokiczkalo ale nic nie szkodzi
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 4:26 pm   

Częściowo miałam rację a częsciowo nie :)
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 5:09 pm   

XX
Ostatnio zmieniony przez Scarpia Sob Lip 07, 2007 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12