www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu
Autor Wiadomość
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 4:52 pm   Tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu

Wszyscy tak dyskutuja o roznych tancerzach , a co powiecie na temat tancerzy z TW from Poznan?
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 7:49 pm   

może zacznę od tego, że ubóstwiam Łukasza Zasika :lol: naprawdę, w "Zorbie" jest fantasyczny :) - oczywiscie nie tylko w zorbie. Jeśli chodzi o Sebastiana to jest dobry, ale pasuje mi raczej do repertuaru klasycznego hmmm nie wiem dlaczego, może ze względu na warunki. Poza tym uważam ze mamy niezłą męską załogę w corps ;)

Jeśli chodzi o Agnieszkę to bardzo lubię ją oglądać przede wszystkim w "Hrabim", ale nie tylko, a Magdę jako Madame Hortense w Zorbie (chociaz czasem coś jest nie tak z podnoszeniami - ale to niezauważalne dla "zwykłych śmiertelników" ;) ), jestem też ciekawa Marii Magdaleny z "Próby w wykonaniu Natalii,która ma słodziutką córeczkę :D

Nie pamiętam kto tańczy "Groszki i róze" ale całość jest ujmująca!
wstępnie to tyle :twisted:



edit: zapomniałam wspomnieć o Beacie Wrzosek, ale tej osoby chyba nie trzeba reklamować :) Z każdym spektaklem mnie zadziwia - pozytywnie. W końcu nie ma 20 lat...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
Ostatnio zmieniony przez sisi Czw Maj 25, 2006 2:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 7:51 am   

Taaa...

Beata Wrzosek jest rulez!
I miała pare dobrych ról/partii w przedstawieniach.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 9:59 am   

jako "weteranka" baletowa pozwolę sobie przypomnieć wystepy pani Beaty w Polskim Teatrze Tanca, m.in. w Słudze dwóch panów - alez to było świetne.
Ale ostatnio w Greku Zorbie w Warszawie to delikatnie rzezcz ujmując bardzo mnie rozczarowała :(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Magducha
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 6:36 pm   

Sa w tym zespole tancerki i tancerze ktorzy cos potrafia ale cos za malo tancza,nie wiem czym to jest spowodowane :cry:
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 10:03 pm   

to bardzo proste - ogólną kondycją baletu w Polsce.... chociaz w Poznaniu i tak nie jest zle pod tym względem, jest zwykle kilka spektakli w miesiącu. taki Kraków np to rzadko ma jeden.... :? no i mamy naszę Wiosnę Baletową, to ważne.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:49 am   

XX
Ostatnio zmieniony przez Scarpia Nie Lip 08, 2007 7:49 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Magducha
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 2:27 pm   

Widzialam Trafankowska w Probie jako Maria Magdalena. Nic dodac nic ujac-rewelacja.
Ona kiedys prowadzila zajecia z baletu(studio54) ale po zmianie wlascicieli juz jej nie ma :-( wiecie moze czy jeszcze gdzies sie udziela?
 
 
BLT
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 2:58 pm   

Wiem ze kiedys sie udzielala jako modelka , widzialem kilka jej zdjec , a na temat zajec nic nie wiem
_________________
Zycie nie powtarza sie dwa razy , trzeba z niego wyciagnac ile sie da
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 3:44 pm   

Scarpia napisał/a:
Poniżej krótki opis moich wrażeń o wybranych tancerkach/tancerzach z TW w Poznaniu. Mogą nie mieć nic wspólnego z postrzeganiem innych, ale jakoś na moim etapie aprecjacji ich poczynań na scenie może bardziej patrzę "sercem" niż "szkiełkiem i okiem" :)
S.Solecki: Delikatny ale solidny. Nadaje interpretowanym postaciom charakter niekrzykliwy ale indywidualny. Bardziej "zwiewny" i liryczny niż dynamiczny. Podoba mi się lekkość z jaką wykonuje tańce solowe. Zobaczcie go tańczącego z kolegą w Wariacji B-dur op. 2 F.Chopina na temat La ci darem la mano z opery Don Giovanni W. A. Mozarta, a będziecie wiedzieć o czym piszę.
A.Wolna: Postaci tańczone przez nią odbieram jako dyskretne choć z bogatym wnętrzem. W baletach klasycznych nieco powściągliwa w ruchu, co miejscami odnosi pozytywny efekt lekkiej magii (jak mgła o poranku). Idealna Hanka w "Hrabim" i -co mnie mile zaskakuje- pełna ekspresji Maria Magdalena w "Próbie".
N.Trafankowska: Huh! Co za temperament! Fantastyczna w tańcach hiszpańskich ("Jezioro..", "Dziadek.."). W tym zespole nikt lepiej tego nie wykona. Mógłbym ją całą zjeść gdy tańczy tak uśmiechnięta, w czerwonej sukni, wachlarzem w ręku i kwiatem we włosach. !Que chica tan bonita! !Ole!
D.Muśko: Jako Rothbar w "Jeziorze.." przekonujący, prężny, z charakterem i znakomitą mimiką. Odbieram tańczone przez niego postaci jako świetnie wyważone pomiędzy dynamizmem a lekkością.
A.Kusz: Zobaczcie ją koniecznie jako Mercedes w "Hrabim..."! Jest wyrazista, kontrastowa, cudowna. Często dostaje kwiaty i słusznie.
A.Szajkowska: Gdybym miał wybrać z całego zespołu kogoś kto najpiękniej prezentuje się w balecie klasycznym to wybrał bym ją. Elegancka. Gdy grają "Jezioro..." właściwie często łapię się na tym, że patrzę tylko na nią (pomimo że nie jest Odettą/Odylią). Da najpiękniejszy koncert gracji i wdzięku zarówno w tle jak i wśród łabędzi trzech jak i czterech.
U.Solecka: W tańcu cicha i wspaniale stonowana. Delikatna postać jaką tworzy w zespole często powoduje że staje sie wręcz niezauważalna. Ale gdy jej nie ma wsód koleżanek na scenie to kogoś zaczyna mi brakować.
L.Sylwesiuk: Trzeba ja koniecznie zobaczyć w roli lalki w "Dziadku..". Interesująca, błyskotliwa, przekonująca.

O innych (nie mniej ciekawych) może napiszę później, Ciekawe jak ich odbierają inni formumowicze :D


Scarpia widze ze niezle znasz te tancerki...ciekawe skad nasunely Ci sie takie informacje...a co powiesz o innych tancerkach?jestem ciekawa;)pozdrawiam serdecznie

ale czy trzeba było w tym celu cytowac cały post Scarpii? Wystarczyłby fragment
moderator Kasia G
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 12:14 pm   

baletnica86: No cóż, bywam, ogladam, cieszę się i czytam afisze z nazwiskami :wink: A którąś z tych tancerek albo tancerzy masz konkretnie na myśli? Jeśli chodzi o panów to ostatnio na przykład pewna pani siedząca obok mnie na widowni bardzo wychwalała Ł.Zasika i A.Płatka. Muszę bliżej im się przyjrzeć. Ciekawie prezentuje się też T.Szczerban jako młody "Pan Twardowski". Ostatnia szansa na zobaczenie w tym sezonie 9 czerwca. Pozdrawiam :D
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 2:51 pm   

Scarpia napisał/a:
baletnica86: No cóż, bywam, ogladam, cieszę się i czytam afisze z nazwiskami :wink: A którąś z tych tancerek albo tancerzy masz konkretnie na myśli? Jeśli chodzi o panów to ostatnio na przykład pewna pani siedząca obok mnie na widowni bardzo wychwalała Ł.Zasika i A.Płatka. Muszę bliżej im się przyjrzeć. Ciekawie prezentuje się też T.Szczerban jako młody "Pan Twardowski". Ostatnia szansa na zobaczenie w tym sezonie 9 czerwca. Pozdrawiam :D


Ja czasem tez bywam w Teatrze Wiekim tzn bywalam..bo teraz to juz rzadko...jesli chodzi o tancerki hmm a znasz wszystkie??/ co o nich sadzisz???jak juz zaczynasz to mozesz wszystkich omowic;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
Ostatnio zmieniony przez baletnica86 Sro Maj 31, 2006 9:11 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 4:14 pm   

Ciekawie prezentuje się też T.Szczerban jako młody "Pan Twardowski". Ostatnia szansa na zobaczenie w tym sezonie 9 czerwca. Pozdrawiam :D

Niestety bedziesz zawiedziony ale Pana twardowskiego juz nie bedzie w tym sezonie.A ktory balet Ci sie najbardzij podoba?????Ja preferuje Zorbe zatanczona oczywiscie w Teatrze wielkim w Poznaniu;)Jezioro Łabędzie również...nad innymi bym musiala pomyslec glebiej;)
Mam jeszcze pytanko czy łączy Cię coś z baletem?lub cos Cie łączyło kiedys?skad takie zamilowanie?????bo jak widze to bardzo czesto bywasz na spektaklach;)pozdrawiam fanka TW;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 8:29 pm   

baletnica86 jestem ciekawa skad masz takie info? Na ile ja wiem to spektakl sie ma odbyc! I prawdopodobnie z goscinnym udzialem diabla
pozdrawiam
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 9:44 am   

[quote="carewna"]baletnica86 jestem ciekawa skad masz takie info? Na ile ja wiem to spektakl sie ma odbyc! I prawdopodobnie z goscinnym udzialem diabla
a sie wie sie wie;) pozyjemy zobaczymy;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 8:20 pm   

baletnica86 zwracam honor bedzie Zorba , ale to nie powinno byc powodem bys byla nie mila!
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 8:46 pm   

carewna napisał/a:
baletnica86 zwracam honor bedzie Zorba , ale to nie powinno byc powodem bys byla nie mila!


A nie mówiłam;))))Przepraszam Cie a kiedy ja byłam nie miła hmmm Ja zawsze jestem miła;).Widzisz jednak mówiłam prawde;))))pozdrawiam!
A Scarpia cos ucichl..chyba nikogo nie przestraszylam???.A Ty carewna co sadzisz o tancerzach TW?znasz kogos?
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 10:18 pm   

baletnica86 znam i tych o ktorych sie pytalas tez znam ale nie wiem czy moge cos powiedziec na ich temat
pierwsza jak dla mnie to na dobry poczatek mogla by pokochac to co robi!(robi bo tancem tego niestety nie nazwe ) czasem sprawia wrazenie jak by byla na scenie za kare
druga na ten zespol jest troche zawysoka,cos by mogla zrobic ale nie w tym teatrze
trzecia coz warunki ma i to calkiem , calkiem ale pytanie co zrobic z leniwstwem,niewiara w siebie i td...
Jezeli ktos kocha balet to nigdy nie przestanie...
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:59 am   

a o kim teraz pisałaś carewna? bo się zgubiłam...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 1:11 pm   

Sisi pisalam o tancerkach TW bo o nic wczesniej pytala sie baletnica86 ale widze ze sie wystraszyla i zmienila swe pytania i wypowiedzi wiec nie wiem czy teraz jest sens mojej odpowiedzi.Wydaje mi sie iz jezeli Ktos sie pyta to powinienen sie liczyc z roznymi odpowiedziami
nie lubie fałszu
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
Ostatnio zmieniony przez carewna Nie Cze 04, 2006 10:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 3:31 pm   

ok dzięki za odpowiedź bo jakoś mi to przestało pasować :)

a co jeszcze byście dodali o męskiej części zespołu? czy jest dla was ktoś, poza solistami, kto się szczególnie wybija?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 5:25 pm   

dziekuje za twa wypowiedz.byc moze jest duzo prawdy w tym co napisalas.nie wiem.zawsze wszyscy sie wypowiadaja o solistach a ja bylam ciekawa jak tam sprawuje sie poznanski zespol(bo z tego co wiem to sa one w zespole).a co do Zorby to super. bardzo podoba mi sie ten spektakl.ostatnio bylam w Kongresowej na nim i jestem pod wrazeniem.zespol bardzo mi sie podobal -rowno, z ekspresja,wszyscy mniej wiecej na wyrownanym poziomie.jedyne co mi sie rzucilo w oczy to dysproporcje we wzroscie (no ale to nie opera paryska no i role kreowane przez solistki,liczylam na cos wiecej,chyba już pora zejść ze sceny(niezapomniane role A. Krzyśków-Marina , B.Gołaska-Hortensja) pozdrawiam i zyczę powodzenia;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 9:49 pm   

Coz o rolach niestety decyduje ktos od nas niezalezny i nie zawsze moze trafnie ( tak juz bywa ) jestem ciekawa jak by wygladal spektakl obsadzony przez widza . Moglo by to byc ciekawe :wink:
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 9:52 pm   

to prawda, choć też zależy jakiego widza... taki "pierwszy lepszy" pewnie wybrałby po wyglądzie, bardziej doświadczony już wie jakie warunki mniej-wiecej musi mieć tancerz do danej roli.

ale powróćmy do tancerzy poznańskich...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 10:51 pm   

tak jest sisi :wink:
wiec wczesniej bylo pytanie do meskiej polowy tego zespolu coz oprocz solistow znajdzie sie jeszcze kilka dobrych tancerzy np Jakub Starzycki-oprocz wzrostu nie brakuje mu niczego
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13