www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PTT w Warszawie
Autor Wiadomość
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 10:05 am   PTT w Warszawie

W czerwcu Polski Teatr Tańca będzie przez 4 dni gościł ze spektaklami w Warszawie:

20 czerwca - Przypadki Pana von K. - chor. E. Wycichowska (Teatr Narodowy)

21 czerwca - Short cuts - chor. Istvan Juhos-Putto
- Już się zmierzcha - chor. E. Wycichowska
- En face - chor. Jusanne Jaresand (Teatr Narodowy)

22 czerwca - Moment. Gra II - chor. Iwona Pasińska (Stara ProchOFFnia)

23 czerwca - Jeśli kochasz - zabij - chor. Elwira Piorun (Stara ProchOFFnia)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 5:57 pm   

A na co radzisz się wybrać?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 8:55 pm   

Czy jest szansa na wejściówki do Narodowego, czy będzie raczej dużo ludzi?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 2:20 am   

Co do pytania Joanny - nie mam pojęcia. A co do pytania Gościa, to ja nie jestem zbyt obiektywna w tej kwestii ;)
W skrócie:

"Przypadki..." to ostatnia choreografia pani dyrektor, traktuje o życiu poety Heinricha von Kleista, w tej roli gościnnie aktor J. Stolarski (czasami w zastępstwie Krzysztof Raczkowski - dawno temu I solista PTT, a pózniej członek zespołu Kresnika). Spektakl przedstawia jego relacje z kobietami (tymi prawdziwymi ale też urojonymi), a także przyjaciólmi. Nie jest to mój ulubiony spektakl, ale jest w nim kilka scen i kilka kreacji, które zapadają w pamięć. Gatunek: teatr tańca. Na scenie prawie cały zespół PTT.

Drugi wieczór w Narodowym nazwałabym baletowym - dwie tegoroczne premiery PTT i jedno wznowienie. Short cuts w choreografii Putto (były tancerz Kibbutz Dance Company) - mnie się podobało, pieknie wyreżyserowane światła, nadają klimat. Zmienna dynamika ruchu.
Juz sie zmierzcha to wznowienie choreografii E. Wycichowskiej z 1994 roku.
I wreszcie En face - wrażenie robi jedna ze scen zbiorowych, ale jest też kilka ciekawych fragmentów solowych i duetów. Trudna muzyka - inspirowana Świętem wiosny. Ruchowo ja nazwałabym to typowym modernem (ale ja sie nie znam), a i pewnych elementów afro się dopatrzyłam ;)

Moment. Gra II. To najnowszy projekt Atelier PTT - forum młodych choreografów. Autorką jest Iwona Pasińska - I solistka. Hmm, gatunek: teatr (taniec) konceptualny, ale ja nie wiem do końca, co to jest :) Spektakl dość nietypowy, pod każdym względem i chociażby z tego względu warto byłoby zobaczyć. Ani balet, ani teatr tańca. Ale daje sporo do myslenia.

Z kolei Jeśli kochasz - zabij to zeszłoroczna premiera w ramach Atelier. Choreografem jest Elwira Piorun, którą pewnie znacie z repertuaru klasycznego TW-ON. Baletu tu jednak nie zobaczycie, no chyba, że jego wpływ na ciało Elwiry ;) Opócz niej (E. w roli II-planowej) wystepuje dwójka tancerzy - Paulina Wycichowska i Bartek Raźnikiewicz. Nie trudno sie domysleć, że będzie o relacjach damsko-męskich. Spektakl fajny, momentami zabawny, ruchowo też mi się podobał (taniec współczesny). A poruszony w nim temat taki na czasie i dla każdego.

Zaden ze spektakli nie ejst mój ukochany, ale tych jest niewiele. Natomiast w kazdym jest coś, co mi sie podobało, albo zaciekawiło.
Pozdrawiam.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 10:30 am   

Zmiana - 21 czerwca zamiast już Już się zmierzcha Ewy Wycichowskiej Barocco w choreografii Jacka Przybyłowicza.
http://narodowy.pl/play.php?id=9162
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13