www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I LETNIE WARSZTATY TAŃCA W OPERZE BAŁTYCKIEJ
Autor Wiadomość
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 11:41 pm   I LETNIE WARSZTATY TAŃCA W OPERZE BAŁTYCKIEJ

Witam serdecznie,

Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tańca (i tych początkujących i i tych bardziej zaawansowanych) na I LETNIE WARSZTATY TAŃCA W OPERZE BAŁTYCKIEJ.
Warsztaty adresowane są dla wszystkich osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z tańcem lub doskonalić swoje umiejętności. Do udziału w Warsztatach pragniemy zaprosić czterdzieści osób. Celem Warsztatów jest nauka i doskonalenie technik tańca.
Każdy z uczestników będzie miał do wyboru dwie lub trzy techniki tańca:

barre au sol - ćwiczenia wykonywane w pozycji leżącej na podłodze, by nie obciążać kręgosłupa; poszerzające ruchomość stawów i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużanie i wzmacnianie. Bazują na wiedzy anatomicznej i ćwiczeniach zaczerpniętych z tańca klasycznego. Pozwalają na poprawę kondycji ciała i wzmacniają jego naturalne możliwości.

taniec klasyczny - ma na celu wykształcenie harmonii i ładu w tańcu, idealnego rysunku, pięknych póz oraz płynności ruchów. Wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową poprzez stałą konstrukcję lekcji – ćwiczenia przy drążku i na środku sali. Taniec klasyczny to utworzona przez pedagoga kombinacja ustalonych kroków i póz, dla oznaczenia których używana jest terminologia francuska.

taniec współczesny - jest to bogata plastyka ciała, kumulacja i swobodny przepływ energii, zawieszenia w ruchu i świadome wykorzystanie grawitacji, umiejętne koncentrowanie i wyzwalanie energii w tańcu. Gdzie ruch staje się dynamiczny nie tracąc przy tym lekkości i elegancji.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość wyboru poziomu zaawansowania grupy: początkujący i średniozaawansowany.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych tancerzy, pedagogów i choreografów:

Agatę Białobrzeską
Sebastiana Białobrzeskiego
Andrzeja Morawca
Sławomira Gidla

Czas trwania warsztatów

26 czerwca – 1 lipca 2006 roku

Rozpoczęcie warsztatów

26 czerwca (poniedziałek)

Zakończenie warsztatów
1 lipca (sobota)

Miejsce warsztatów

Państwowa Opera Bałtycka
al. Zwycięstwa 15
80 – 219 Gdańsk

Koszt uczestnictwa uzależniony jest od liczby wybranych paneli i wynosi:
2 panele: 350 zł
3 panele: 430 zł


Zapisy
Zapisy od dnia 10 maja drogą mailową na adres:
edukacja@operabaltycka.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących informacji:
imię i nazwisko
wiek
adres zamieszkania
telefon
e-mail
Prosimy także o podanie wybranych paneli (dwa lub trzy) oraz stopnia zaawansowania.

Szczegółowe informacje na stronie: www.operabaltycka.pl dział edukacja
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pozdrawiam,
Katarzyna Grus - Państwowa Opera Bałtycka
 
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 11:05 pm   

Ojej trzeba czekać ,aż do 10 maja ???na zapisy ,nie można już ..??czemu ???? :( ale i tak super wrescie coś się dzieje na północy Polski !!! :D
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 10:16 am   

Ja się wybieram i wszystkich zachęcam ;)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 8:39 pm   

:D No i się zapisałam :D Ciekawe jak dużo osób zapisało się na T.Klasyczny ? kto na początkująy a kto na średnozaawansowany ? bo sama nie wiem czy dobrze wpisałam ???? ( ja na początkujący )

Mam pytanko - a kto jeszcze moze sie wybiera :D na te warsztaty do Gdańska z forumowiczów???? może sie zobaczymy ???? :)
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 10:52 pm   

Mam pytanie do forumowiczów baletu :D - czy ktoś już z tutejszych osób sie może zapisał na te warsztaty letnie w Gdańsku ????
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 3:46 pm   

Ja się zapisałam, ale do grupy średniozaawansowanej.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 2:43 pm   

oświadczam iż będę tam również - wszystkie trzy techniki na poziomie średniozaawansowanym.
od razu informuję także że będę udzielać audiencji - termin do ustalenia indywidualnie :twisted:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Susan
Nowicjusz


Posty: 17
Skąd: from Hell
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 9:03 am   

Mam pytanko do ludzi, którzy się tam wybierają i są ze śląska: jak tam dojedziecie? Ja mam właśnie problem bo rodzice nie chcą mi pozwolić jechać samej. Piszcie!
_________________
"They'll just cut our wrists
like cheap coupons
and say that death
was on sale today..."
 
 
 
asias
Adept Baletu


Posty: 160
Skąd: okolice 3miasta
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 7:18 pm   

Ja może też się zapisze, ale jeszcze musze uzgodnic to z rodzicami ;) A w ogole to tak z ciekawosci - wg czego sie przydzielic do grupy? Tzn. kto jest poczatkujacy a kto już średniozaawansowany? (nie chodzi tu o mnie, bo ja wiem ze jestem poczatkujaca, ale po prostu zastanawia mnie to :lol: )
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 7:33 pm   

asias napisał/a:
Ja może też się zapisze, ale jeszcze musze uzgodnic to z rodzicami ;) A w ogole to tak z ciekawosci - wg czego sie przydzielic do grupy? Tzn. kto jest poczatkujacy a kto już średniozaawansowany? (nie chodzi tu o mnie, bo ja wiem ze jestem poczatkujaca, ale po prostu zastanawia mnie to :lol: )
:D
Kto czuje się średniozaawansowany ,to już trzeba spytać osoby ,które już się zapisały .Natomiast w moim rozumieniu ( średniozaawansowane ) to osoby ,który już miały jakąś przygodę z tańcem czy to klasycznym lub też współczesnym i wogóle ruchowo i tanecznie jakieś doświadczenie .Specjalnie jest podane średniozaawansowane ,ponieważ warsztaty są skierowane przede wszystkim do ludzi nie związanych ze szkołą baletową i nie mających na co dzień takich możliwości uczestniczenia w zajęciach tanecznych na sali baletowej .Czyli osoby ,które nie miały możliwości edukacji w normalnym trybie nauczania w OSB ,a które teraz poczuły chęć poznania tego kierunku tańca.Pozdrawiam. 8)
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 7:00 am   

Ja miałam już jakieś ( przygody ) z tańcem ale współczesnym....Jednak stwierdzam ,że klasyczny u mnie super początkujący :lol:
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 11:05 pm   

Nikt nic nie pisze ,a ja jestem szalenie ciekawa - niestety nie mogłam ( w ostaniej chwili musiałam odwołać moje uczestnictwo ) przyjechać na te warsztaty do Gdańska :cry: ale napiscie mi jak wam sie pracuje i czego się nauczyłyscie ....i.t.d. i jakie są te osoby - wykładowcy ...oj ciekawość mnie rozpiera ....piszczie
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 10:49 pm   

BALETKA napisał/a:
Nikt nic nie pisze ,a ja jestem szalenie ciekawa - niestety nie mogłam ( w ostaniej chwili musiałam odwołać moje uczestnictwo ) przyjechać na te warsztaty do Gdańska :cry: ale napiscie mi jak wam sie pracuje i czego się nauczyłyscie ....i.t.d. i jakie są te osoby - wykładowcy ...oj ciekawość mnie rozpiera ....piszczie


Droga BALETKO odpowiadam ci ,ze warsztaty przebiegły spokojnie ,przyjaźnie i twórczo :D a dalej niech sie wypowiedzą uczestnicy .... 8)
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 9:51 am   

na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć jedynie że nie wyobrażam sobie żeby mogło mnie tam nie być. zajęcia były przefantastyczne i myślę że będę jeszcze długo długo wspominać ten tydzień. muszę trochę ochłonąć, obejrzeć dvd z warsztatów, poprzypominać sobie, poplotkować z coponiektórymi :wink:
zdjęcia będą po konsultacjach, myślę że co do oficjalnych "wrażeń" to musimy jakąś W MIARĘ wiarygodną wersję ustalić poza forum i dopiero spisać :lol:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 1:49 pm   

Ja na dzień dzisiejszy tez nie wyobrażam sobie, że mnie mogło tam nie być. Jakże to? :D Oczywiście zgadzam się z Tancem, że warsztaty przebiegły spokojnie i w przyjaznej atmosferze - ogromna w tym zasługa wspaniałych i przeżyczliwych pracowników Opery, którzy podeszli do sprawy baaardzo poważnie i traktowali nas jak profesjonalistów.

Nie było nas dużo, ale dzęki temu mogliśmy wszyscy się chociaż trochę poznać i chyba łatwiej było nas zorganizować. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie nas dużo więcej (chociaż dla Opery pewnie lepiej by było, gdyby jednak liczba uczestników rosła z roku na rok...), bo dzięki temu możliwa była miła i sprawna integracja między uczestnikami i instruktorami (:twisted: :twisted: ) Bardzo się cieszę, że miałam okazję zaprzyjaźnić się z Makóvką, moją kochaną wierzbą rosochatą :) Magia forum naprawdę działa - miałam wrażenie, że rozmawiam z kimś, kogo znam baaaardzo długo i dobrze (bo jak się okazało, w pewnych kwestiach -hm, hm- mamy podobne zdanie :twisted: )

Czego się nauczyliśmy? To chyba bardzo indywidualna kwestia... Osobiście bardzo się cieszę, że poprawiłam głowę przy chaine (dzięki, Tanc...! :)) , wyżej podnoszę nogi i lepiej je wykręcam oraz generalnie z podszlifowanej klasyki sensu stricto, co na pewno przyda mi się w dalszej nauce tańca, jako że kontunuować takową zamierzam :P Poza tym czuję się wzbogacona technicznie, zainspirowana i po tak intensywnym treningu na pewno będę świetnie wyglądać w bikini :twisted:

Poza tym wyszkoliłam się w profesjonalnej terminologii baletowej. Nauczyłam się m. in. terminów "Kamczatka" i "Ciechocinek" oraz "kurde pie" :twisted: :twisted:

Na koniec pragnę jeszcze podziękować wszystkim kochanym Uczestnikom, Organizatorom i Instruktorom za to, że dzięki Nim miałam tak cudowne i szczęśliwe urodziny :D :D :D

PS. Podobnie jak Makova, tez jeszcze nie ochłonęłam. Podejrzewam, że ochłonę dopiero w październiku. W październiku wracam do Opery, więc raczej długo nie będę ochłonięta, ale się z tego cieszę - naładowałam się pozytywną energią na baaaardzo długi czas :D
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 2:19 pm   

Czajori napisał/a:
Poza tym wyszkoliłam się w profesjonalnej terminologii baletowej. Nauczyłam się m. in. terminów "Kamczatka" i "Ciechocinek" oraz "kurde pie" :twisted: :twisted:


ja natomiast poznałam "element", "babole"... a i ćwiczeń na dykcję nie zabrakło :twisted:

jeśli chodzi o integrację to czuję się zintegrowana na dziesiątą stronę. Czajori to świetna, kochana dziewczyna, bardzo dużo mówi a ja uwielbiam jej słuchać. ( :twisted: ) nareszcie poznałam też Tanc'a który jest świetnym nauczycielem i bardzo kreatywnym tancerzem :D wspaniale się z nim pracuje, podobnie jak z resztą wykładowców, bo Czajori zapewne potwierdzi że CO JEDEN TO LEPSZY :twisted: :twisted: :twisted:

i bardzo, ale to bardzo podobało mi się że relacje między prowadzącymi a uczestnikami są na zasadzie "tancerz-tancerz" a nie "nauczyciel-uczeń"
(choć przecież musimy się jeszcze tyyyyyle nauczyć...).


o tak Czajori, czuję się zainspirowana...
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
BALETKA
Nowicjusz

Posty: 23
Skąd: z małego miasteczka
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 7:56 pm   

Jejku ,to aż tyle wrażeń wyniosłyście :) oj to chyba był mój największy błąd ,że nie poczyniłam starań tak do końca ,że nie udało mi się jednak pojechać na te warsztaty :cry: to w takim razie zazdroszczę wam bardzo .A czy bedą jeszcze takie warsztaty czy zajecia w najblizszym czasie ?
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 8:54 pm   

makova_panienka napisał/a:


ja natomiast poznałam "element", "babole"... a i ćwiczeń na dykcję nie zabrakło :twisted:



No tak, i jeszcze, że "symetria" to to samo, co "arytmia" :D oraz że za czasów Tanca nie było czegos takiego, jak ADHD :P

EDIT: Makova, "chasse, krok, krok, jete, podstaw, relevelent" :wink:
A poza tym, nie skręcaj i NIE TUPTAJ!
Boże, jak ja będę tęsknić za tym wszystkim...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 10:52 pm   

Hm .Ciekawą terminologię wyniosłyście z zajęć :lol: heh ale klimat był super z taką grupą ( " można konie kraść ") heh ....Były I warsztaty i minęły ,ale wspominam je bardzo mile .Mam nadzieje ,zę II letnie ...też bedą ....Pozdrawiam 8)
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 3:24 pm   

chasse, krok-krok, jete, zmień!!!! :D
a co z fascynującym pojęciem "noga na kszyszke"? :lol:

no i niezapomniane, działające na kolana w sposób mięknący "MAM PROŚBĘ!!!" :twisted: :twisted: :twisted: Czajori, nie mów że nie będziesz tego wspominać, zwłaszcza że jest wyeksponowane na dvd (oglądałaś już?) :)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 8:45 pm   

Makóvko kochana, wspominam cały czas, aż stałam się nieco autystyczna. Wspominam w szczególności imprezę na koniec warsztatów (bo, drodzy forumowicze, łączylismy przyjemne z pożytecznym i bawiliśmy się, co by hucznie zakończyć ten cudowny tydzień). :twisted: :twisted:

Kolejne teksty, których będzie mi brakować:
-"Wy tak patrzycie i myslicie pewnie, co ten Białobrzeski wymyslił, a ja sobie tak właśnie wymyśliłem, i raz i dwa i trzy i zwrot, nie, jeszcze raz poproszę, i raz i dwa iii! Nie, jeszcze raz poproszę" i tak do skutku,
-"Lepiej! Jasne! Oczywiście!" :D
-"Nie umierać!" :P

Tanc..., co by nie było - prawdziwych terminów baletowych też się nauczyłam. Na przykład pour le pied.

A tak w ogóle, to trzeba jakieś spotkanie towarzysko - wspominkowe zorganizować za jakiś czas.

EDIT: A, i jeszcze coś dla tych, którzy nie mogli się zdecydować: Makóvka powiedziała, że na NASZYCH warsztatach w NASZEJ Operze podobało jej się bardziej, niż w Poznaniu. Śmiem dodać, że przyjechała specjalnie z Krakowa.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 12:14 pm   

o rany, coraz bardziej żałuje, ze mnie nie było. Mam nadzieję, ze w trakcie II warsztatów nie będę miała złamanej ręki.
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
 
Kasia POB
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 5:30 pm   

Ja też chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów! Ciesze się bardzo, że jesteście zadowoleni. Mam nadzieje, że II Warsztaty będą jeszcze lepsze (po wakacjach jesteśm umówiona z Sebastianem na wspólne przemyślenia racjonalizatorskie)
Załowałam bardzo, że nie mogłam zdjąć mojego oficjalnego uniformu i z Wami potańczyć, ale w przyszłym roku chce to zrobić! (najwyżej będę administracją w baletkach ;-))

Buziaki dla Wszystkich,
Kasia
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 10:06 pm   

Kasiu, w stroju administratorskim wyglądałaś super, więc akurat nie masz się czym przejmować :P

Makóvko przerosochata, przejmujesz Jego nawyki!!! 8)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 10:39 pm   

w obliczu tego stwierdzenia muszę popaść w samouwielbienie...co niniejszym czynię :P
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12