www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie wariacje najbardziej wam sie podobają???
Autor Wiadomość
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 7:58 pm   

.:Odylia:. napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=RSS-mgQZGtQ - do wariacji Kitri z 1 aktu tez mam z pewnych względów sentyment :roll: tu w wykonaniu boskiej Cynthi'i Harvey :wink:

Uwielbiam ta wariacje. Mam do niej straszny sentyment...
Hmm... Bajaderka chyba tez lubi ta wariacje :P
Wydaje mi sie ze Cynthi'i Harvey ma taki "mało hiszpański wyraz", ale podkreslam, iż jest to tylko moje zdanie :wink: i nie mówie, że jej wykonanie mi się nie podoba :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 8:34 pm   

Oj, to ta sadystyczna wariacja, którą na ten czas kocham? (zresztą kocham wszystkie) Oj, mam do niej sentyment, mam...
Bardzo lubię tą wariacje- masz rację Columbinko. A Cynthia właśnie bardzo mi się tu podoba- nie szarpie za bardzo, ale podpisuję się pod tym iż mogaby troszkę bardziej "hiszpańsko" zatańczyc. :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 9:20 pm   

sadystyczna?przez przekątną?z doświadczenia powiem,że najgorsze jest tu tempo i namnożenie skoków...a co do "hiszpańskości" Cynthi'i może i nie jest bardzo ognista ale za to zachwyca czystościa techniczną tego co robi :roll: :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 9:29 pm   

Odylio droga, to "sadystyczna" to było napisane w przenośni! Tak naprawdę wariacja jest świetna! Aczkolwiek jak wiadomo, bardzo turdna technicznie. A tempo...ja wolę to szybsze, lepiej mi się kręci (czego świadkiem jest Columbina) :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 9:45 pm   

dlatego sie zdziwiłam :wink: co nie zmienia faktu że można się dzięki niej wyżyć...zwłaszcza jesli ktos posiada nadmiar temperamentu :roll: a ćwiczysz z kastanietami czy bez?(mi sie za kastaniety "dostało" na konkursie,że to przeciez nie flamenco wiec wersja bez chyba jest jednak popularniejsza,choc moim zdaniem dodają "klimatu"zresztą z tego co wiem to podstawowa wersja w rosyjskich teatrach)
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 11:40 pm   

O tak, można się wyżyc i to porządnie :D
A ja cwiczę bez kastanietów, większośc wersji które widziałam właśnie były bez. A pozatym tak jest zapewne łatwiej, a przy ilości tańczonych przeze mnie wariacji na koncercie trudno byłoby cwiczyc tą wariacje dodatkowo z kastanietami. :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 1:29 pm   

ach... moje marzenie- zatańczyć dwie wariacje kitri- przedstwaiona i właśnie omawiana, oraz ta z grand pas de deux :D możliwe? nie... bo tej głupiej nogi nie podniosę na 180*! łeee....

bajaderko- a można liczyć na jakieś Twoje foty/filmiki z tych wariacji? :D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 1:43 pm   

Goniu, tak, będzie mozna na nie liczyc, ale dopiero po koncertach : )
Napewno dam jakieś zdjęcia na forum,a jezeli uda mi się to może nawet filmik. :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 1:54 pm   

a tak w ogóle co do wariacji kitri z grand pas de deux- która wersja jest eee... popularniejsza? i która wam się bardziej podoba?
wersja 1
wersja 2

mi się szczerze duzo bardziej podoba ta "pierwsza", ze skokami grand pas de chat... :wink:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Pią Paź 06, 2006 2:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 2:00 pm   

mi sie jednak "wydaje" ze te skoki to grand pas de chat :wink: ale równiez oddaje glos na tę wersję,jest bardziej widowiskowa...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 3:10 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=QgzTKMnYwLc wariacja z wieszczki lalek,popularna na konkursach,dla mnie,osobiscie nie zwala z nóg ale wrzucam bo nie ma chyba okazji zobaczyc jej w profesjonalnym wykonaniu na zywo oprocz konkursantek wiec trudno ocenic wartosc samej wariacji :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 5:16 pm   

Ja nie przepadam za tą wariacją bo ciągle jest to same anie to co np. Grand Pas Classique... <zwzdycha> niestety teraz to tańczę :/
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 9:36 pm   

Ta wariacja Kitrii z pierwszego aktu jest po prostu boska!

A Bajaderka tańczy ją ślicznie :)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 9:58 am   

Cytat:
A Bajaderka tańczy ją ślicznie :)

normalnie pobiję :twisted:

:lol:

Nie zgadzam się ze słowami autorki. Tyle powiem 8)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 12:25 pm   

just_me, te Bajadzierstwo też mnie zapewniało że tańczy paskudnie, ze jej technika jest be, że nigdy nie będzie tancerką, bla bla bla :lol:

nie bądź aż TAK skromna :twisted:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 12:45 pm   

--------------> START OF OFFTOP <- -------------



Nie jestem!!
Ja mówię prawdę. Jestem beznadziejna.
KONIEC I KROPKA.




-----------> THE END OF OFFTOP <- -------------
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 1:05 pm   

Bajaderrko nikt nie jest idelany. Ja też jestem samokrytyczne ale 'lubię' siebie i moje ciało. Nie wiem czy piszesz to na poważnie czy nie w każdym razie w moim ciele bardzo mi sie podobają np. arabesque ;) (na pointach)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 2:12 pm   

The offtopic is being created.

A ja się tylko wypowiedziałam na temat wariacji, która mi się podoba (zgodnie z tematem tego wątku, czyż nie?).

A Bajaderka może się ze mną nie zgadzać, ja wiem swoje :*
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 6:27 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=uzti7YD9CDU - w kategorii na najsłodszą wariację jak dla mnie ta, z córki,wygrywa ex auquo z amorkiem z donQ http://www.youtube.com/watch?v=fL25MaZSV14 :wink: :)
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 4:14 pm   

nie edytowalam zeby moze odswiezyc temat: wariacja z Grand Pas Classique,Elisabeth Platel-nie przepadam za ta wariacja bo "pełno jej" na konkursach ale to wykonanie (zreszta jak wiekszosc wykonan tej tancerki) bardzo mi sie podoba... http://www.youtube.com/watch?v=HhhZK6BOjxk
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 5:09 pm   

Ładne to wykonanie, w ogóle ta wariacja jest bardzo ładna.
 
 
 
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 4:43 pm   

Czy znacie jakąś w miarę łatwą wariację? Taką najmniej skomplikowaną i najkrótszą z możliwych?
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 8:14 pm   

Łatwe to pojęcie względne. Napisz, co byś chciała najbardziej tańczyć, w czym jesteś dobra, co jest łatwe dla Ciebie i czego chciałabyś uniknąć w wariacji - wtedy możemy coś bardziej odpowiedzieć.
Na konkursach takie krótsze i łatwiejsze (chociaż wszystkie są jednak dosyć trudne) to niektóre wariacje wróżek czy klejnotów/brylantów ze Śpiącej Królewny, wariacje z Paquity (nie wszystkie, ale są 2-3 krótkie i niezbyt skomplikowane), krótka jest wariacja z Płomieni Paryża, ale są tam piruety z V poz do V. no i jest dosyć szybka, wariacje Lisy z Córki źle strzeżonej też nie są bardzo ciężkie, ale naprawdę zależy, musisz nam trochę pomóc abyśmy mogli pomóc Tobie:)))
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 8:39 pm   

Ok, dziękuję, ta odpowiedź mi wystarczy ;)
 
 
     
Amay
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 4:09 pm   

I like change, innovative ideas, and artistic sense, there are changes in the order, rather than clutter. As Fairy Tales
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14