www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB prywatna/niepubliczna, ognisko - jakie dają możliwości?
Autor Wiadomość
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 10:24 pm   

no skoro chcesz się zajmować tym w przyszłości zawodowo, występować w teatrze, dawać lekcje, to znaczy że chcesz otrzymywać za to jakieś wynagrodzenie, nie?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Francois 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 11
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 9:49 pm   

dla mnie niestety jest juz za pozno.
 
     
Leonika
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 8:36 pm   

A propos niepublicznych szkół baletowych - w Poznaniu od jakichś 12 lat funkcjonuje Szkoła Tańca i Baletu Fouette, która nadaje dyplom tancerza zawodowego - taki sam jak po państwowej OSB. Dziewczyny, którą robią tam dyplom (dwie, trzy, cztery, góra pięć osób w roku szkolnym) uczęszczają do szkoły często przez 8-10 lat, znam takie, które uczęszczały od momentu otwarcia szkoły, czyli 12 lat. Zdarzają się dziewczyny po podstawówce w OSB, które dyplom robią tutaj - z różnych względów. Trudno mi obiektywnie ocenić poziom szkoły, bo nie jestem fachowcem, ale na pierwszy rzut oka mam takie spostrzeżenia: przygotowanie techniczne i kondycyjne zdecydowanie lepsze w państwowej OSB, układy choreograficzne znacznie trudniejsze, ciekawsze i bardziej różnorodne (jeśli chodzi o techniki tańca) w Fouette. Mogę porównać, bo często mam okazję porównywać dyplom absolwentów OSB i Fouette, ponadto na bieżąco śledzę dokonania Fouette (średnio dwa, trzy występy sceniczne w roku) i OSB (np. Chopiniana). Nie chcę w jakiś specjalny sposób gloryfikować tutaj Fouette, jednakże chciałam tylko zwrócić uwagę, że istnieją niepubliczne szkoły baletowe, które naprawdę trzymają poziom. Zajęcia w klasach profesjonalnych (tych najbardziej zaawansowanych) odbywają się w ilości ok. 20 godzin tygodniowo, a egzamin zawodowy zdaje się przed państwową komisją. Dziewczyny zdają egzamin z różnych technik tańca, że wspomnę tylko o tańcu charakterystycznym, ludowym, współczesnym, jazzowym (u nas to funkcjonuje jako osobna dziedzina tańca), no i z baletu, oczywiście. Piszę o tej szkole, bo w niej uczy się moja córka i chociaż nie podejrzewam, żeby zrobiła w niej dyplom (ma dopiero 9 lat, uczęszcza od 4 roku życia), to uważam, że warto wiedzieć, iż taka szkoła istnieje i funkcjonuje w Poznaniu i reprezentuje naprawdę niezły poziom.
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 9:57 am   

Francois
Czy to nie jest tak, że to jest tylko taka zachcianka? Bo odniosłam wrażenie iż ty sama nie wiesz czego chcesz.. Nie uczyłaś się baletu (tak zrozumiałam) tylko masz "wyczucie rytmu" jak uważasz, więc chyba nie zdajesz sobie sparwy że balat to nie jest łatwy orzech do zgryzienia. A co do twoich marzeń o balecie myślę że znikną tak szybko jak się pojawiły..

Oczywiście mogę sie mylić..
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12