www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki jest środek na bolace palce u stóp?
Autor Wiadomość
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 6:17 pm   jaki jest środek na bolace palce u stóp?

mam pytanko czy jeżeli bolą mnie stopy.....i to tak bardzo to czy na nastepny dzień mimo bólu powinnam ćwiczyć w pointach?
ktoś mi kiedyś powiedziała że na bólu cwiczy sie najbardziej efektywnie ale po zatanczenie kilku razy warjacji moje stopy wołają o pomoc.....czy sa jakieś sposoby na zmniejszenie bólu albo całkowite jego wyeliminowanie?....piszce jak najpredzej.....
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 6:34 pm   

ale w jakim sensie cię bolą? kości, mięśnie, palce...?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 11:35 pm   

Myślę, że stopy bolą Cię od nowego wysiłku, jakim jest stanie na pointach. Z czasem stopy wzmacnaiją się i "przyzwyczajają" do takiego ruchu, więc pewnie niedługo Ci przejdzie...no chyba, ze to jakiś grubszy problem :twisted:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 2:58 pm   

TYLKO ŻE JA JUŻ DOSYĆ DŁUGO TAŃCZE NA POINTACH....I TO CODZIENNIE
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 6:12 pm   

ale co cie boli?
obtarcia na palcach?
ponawiam pytanie sisi...
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 12:34 pm   

no włąśnie nie bolą mnie obtarci tylko kości ,tak juakby ból szedł od środka
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:19 pm   

musisz sobie obklejać palce plastrami jak ćwiczysz, noi mieć dobre wkladki bo inaczej to trudno na pointach będzie..
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 3:16 pm   

Tylko bron Cie Panie Boze nie uzywaj zamrarzacza!!! Bo moze dojsc do powaznej kontuzji i nawet nie poczujesz...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 4:13 pm   

Wybaczcie oftopowanie

Co to jest ten zamrażacz, jak działa i gdzie i za ile go można kupić (domyślam się, mniej więcej jakie ma działanie, ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej)??
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 4:35 pm   

ciekły azot <tak mi sie wydaje> mozna go kupic w aptece w takiej malej buteleczce
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 4:38 pm   

jest tez altacet w spray'u w wersji "ice" a co do działania-jest krótkotrwałe,nie na każdego i troche niebezpieczne bo mozesz nawet nie poczuć kiedy stanie ci sie coś powazniejszego :roll: ale działa na imprezach w stylu konkursy czy spektakle kiedy musisz wyjść na scenę "mimo wszystko" :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 5:20 pm   

a jak sobie radzicie z obtarciami od point? Znaczy z takimi "gorszymi", "głębszymi" - czym (i czy wogóle) smarujecie?
Ja sobie obtarłam od point, wymyłam wodą, zakleiłam i dzisiaj (po dwóch dniach od zaklejenia) patrzę, a mi się obtarcie spaprało- tak jakby skóra wokoło zrobiła się biała i tak popękała jakby. :cry:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 6:10 pm   

Jeżeli zrobi się rana dobre są zasypki: alantan lub dermatol. Ich działanie polega na przyspieszeniu gojenia. Nie pamiętam ile kosztują, ale raczej w granicach 10zł
a przed zasypaniem zawsze przemywam wodą utlenioną.
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 6:32 pm   

Akurat myslalam o innym zamrarzaczu. Taki duzy spray. Mozna go rzecz jasna kupic w aptece i uzywaja go glownie sportowcy w celu "zamrozenia" kontuzji :]
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:58 pm   

Sportowcy używają ciekłego azotu, niezalżenie od tego, czy jest w małej, czy dużej buteleczce :twisted:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 10:06 pm   

czy ktoś się orientuje w jakiej cenie są te zamrarzacze ?
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 10:22 pm   

I jak sie konkretnie nazywają. Ja próbowałm tylko altacet, ale niewiele mi on dawał.
Koleżanka mi mówiła, że można stosować jakieś środki dentystyczne, które działają zamrażająco-znieczulająco. Może o to chodzi?
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 1:35 pm   

Chodzilo mi o ICE MIX :D :D:D Dostepne w kazdej aptece (przynajmniej w mojej wiosce) w cenie ok 15 zł.
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 9:36 am   

Na wszelkiego rodzaju bole polecam masc Neo - Capsiderm. Najlepiej stosowac ja wieczorem zaraz przed samym pojsciem spac, nalezy niewielka ilosc masci rozsmarowac na bolacym miejscu. Przed uzyciem mozna nasmarowac to miejsce dodatkowo jakims kremem lub wazelina. Masc ma bardzo silne dzialanie, rozgrzewa i piecze wiec nie mozna jej duzo nakladac. Trzeba uwazac zeby nie dostala sie do oka lub innych podobnych miejsc. Rano po wstaniu z lozka juz wszystko powinno byc OK.
Polecam, jest naprawde dobra.

http://www.przychodnia.pl...e&p1=2&lek=1517 - adres strony gdzie masc jest dokladnie opisana
 
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 11:03 am   

dzieki musze sobie kupic ta maśc.....bo palce nie bola mnie od obtatc,dlatego ze mam sylikonowe wkladki i raczej z obtarciam nie mam problemów, bola mnie od tańczenia poprostu od wysilku
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
edysia baletnica 
Adept Baletu


Wiek: 30
Posty: 88
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 1:20 pm   

A mnie bolą palce od stania w pointach piecze mnie skóra to nie jest ból kości tylko szczególnie dużego palca nawet wkładki nie pomagają :(
_________________
Serce boli, krwawi, pęka-żyć bez tańca to udręka!!!
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 2:13 pm   

a może sobie odparzyłaś palce? i dlatego pieczą? albo zdarłaś naskórek.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
edysia baletnica 
Adept Baletu


Wiek: 30
Posty: 88
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 3:40 pm   

naskórek rzeczywiście mam zdarty ale nie aż tak do ,miesa' ale to tak boli nawet w wkładkach.nie moge sie skupic na tańcu tylko na bólu, zawsze tak jest kiedy wchodze na pointy a jak przejde w nich po przekontnej to potem jak z nich zejde to już nie moge na nie wejś to tak bardzo boli :(
_________________
Serce boli, krwawi, pęka-żyć bez tańca to udręka!!!
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 11:11 pm   

edysia baletnica napisał/a:
naskórek rzeczywiście mam zdarty ale nie aż tak do ,miesa' ale to tak boli nawet w wkładkach.nie moge sie skupic na tańcu tylko na bólu, zawsze tak jest kiedy wchodze na pointy a jak przejde w nich po przekontnej to potem jak z nich zejde to już nie moge na nie wejś to tak bardzo boli :(

A ile już tańczysz na pointach?
Może dopiero zaczęłaś i tak masz...
/ chociaz ja ćwiczę codizennie parę godzin i nci mnie nie boli/
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 2:40 pm   

ja miałam zdarte tylko raz palce - zaraz po samym kupnie i zdarłam je w silikonach [na stawach małych palców]

a tak w ogóle, to i tak narazie nie mogę wchodzić na pointy, nawet wchodzenie na półpalce sprawia mi ból, na w-fie zrobiłam sobie coś w duży palec u prawej nogi podczas grania w siatkę, gdy lądowałam ze skoku na podłogę...
nie ugiełam kolan i wylądowałam na półpalcach :? i wtedy coś mi strzeliło w tym palcu, bolało że hej... wyglądało to jak jakieś wybicie - staw wylądował na bok, jakby w ułamku sekundy zrobił mi się halluks. musiałam jednak dalej grać i się dorobiłam, bo jak wróciłam do domu to zobaczyłam, że palec jest okropnie spuchnięty. nastawiłam go, na chwilę opuchlizna zeszła, a potem znowu się zrobiła... :( i nadal boli, a to było w poniedziałek...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12