www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
alfabetyczny spis tematow
Autor Wiadomość
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 4:21 pm   alfabetyczny spis tematow

chodzi mi po głowie takie pytanie: czy nie dałoby się stworzyć tablicy-archiwum z dawno nieporuszanymi wątkami z "Balet-PRAKTYKI" albo chociaż alfabetycznego spisu tych wątków z linkami do nich.

Mogłoby to znacznie ułatwić nowym Forumowiczom (i nie tylko) odnalezienie interesujących ich informacji i zmniejszyłoby chyba ilość zakładanych watków poruszających ten sam temat, który był omawiany już wcześniej.

Oczywiście, jeśli komuś przyszłoby do głowy coś do dopisania do takiego archiwalnego wątku, to mógłby to zrobić, bo nie byłby to wątek zamknięty.

Wiązałoby się to z uściśleniem niektórych tematów wątków, żeby w łatwy sposób można było się połapać jaki temat jest poruszany. Przeglądając staaare wątki, wydawało mi się, że wieele z nich nie pasuje nawet do tej tablicy.

ciekawa jestem czy takie rozwiązania w ogole jest możliwe i jakie jest Wasze zdanie na ten temat (szczególnie moderatorów i administratorów)

pozdrawiam
m.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 5:18 pm   

mamy przecież wyszukiwarkę... wystarczy wpisać hasło i znajdziesz to, czego potrzebujesz...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 7:43 pm   

Niestety czesto szukam bardzo znanych slow, a wtedy wyskakuje 10 stron z tymi slowami w jakichs pojedynczych postach... Moim zdaniem taki spis bylby bardzo dobry :)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 8:16 am   

no to warto kliknąć na niektóre opcje wyszukiwania np. szukanie tylko w nazwach tematów albo szukanie całego wyrażenia albo też wpisać dane sformułowanie w cudzysłowie ("...")
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 9:49 am   

.:tutu:. napisał/a:
Niestety czesto szukam bardzo znanych slow, a wtedy wyskakuje 10 stron z tymi slowami w jakichs pojedynczych postach... Moim zdaniem taki spis bylby bardzo dobry :)


Fantastycznie, tylko jak to zrobić ?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 3:02 pm   

O tak, byłabym jak najbardziej za... gdyby nie fakt, że raczej trudno będzie dawać linki do każdego tematu, jeszcze w porządku alfabetycznym. Przecież tych tematów jest bardzo, bardzo dużo... No i ciągle uzupełniać listę moderatorzy też raczej nie daliby rady.

A szkoda ;)
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 3:06 pm   

wg mnie to syzyfowa praca... ciągle przecież pojawiają się nowe tematy i pochłaniałoby to na pewno mnóstwo czasu... poza tym myślę, że wyszukiwarka w zupełności powinna wystarczyć... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 4:28 pm   

jeżeli ktoś by chciał się tego podjąć, to czemu nie :) ale nie liczcie tym razem na moderatorów, bo oni i tak już mają dużo roboty, a przecież nie siedzą non stop w necie - tak jak wy mamy swoje prywatne życia. wiec jakby ktos chciał to moze sie zgłosić :)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 6:46 pm   

pisalam o moderatorach, dlatego ze to oni maja dostep do różnych dziwnych ;) funkcji na forum i mogą z tymi tematami robić porządek. Ale gdyby wśród nich checi by nie było, to jako prowodytorka mogę się zgłosić (myślę, że nie umiem,ale co mi tam ;) )

pozdrawiam
m.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 7:40 pm   

ok mirrorball, zobaczymy co da się zrobić. pomogę ci jakby co :) szczegóły ustalimy pm.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 7:33 pm   

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam o co chodzi mirrorball ale chyba taki alfabetyczny spis nie rozwiąże problemu. Co z tego, że wątki będą od A do Z - równie dobrze mogą być poukładane chronologicznie, i tak będzie trudno znaleźć i tak, zwłaszcza że niektóre tematy wątków nie są zbyt precyzyjne(np. "Co robić!!!???").
Lepiej byłoby je chyba podzielić według kryterium tematycznego. Np. podzielić praktykę na tematy związane z ubiorem (pointy, paczki, troczki itd.), ciałem (podbicie, odkręcenie, przeprosty, rozciąganie itd.), figury/kroki/choreografia(?) (obroty, battement tendu)... To kilka propozycji, które przyszły mi do głowy podczas przeglądania działu praktyka. Tylko, czy wtedy nie zrobi się za duża drobnica...?
No, w każdym razie mirrorball ma rację, że należałoby coś z tym zrobić, bo często jak dołącza do nas ktoś nowy, to zakłada szereg niepotrzebnych wątków, a my go tylko odsyłamy - zajrzyj tu, zajrzyj tam. Wszystko przez to, że sam nie może nic znaleźć.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 7:38 pm   

ja popieram Niusię- poukładać tematy według kryterioum- wtedy łatwo byłoby znaleźć potrzebną informację... np. jak chcesz znależć coś o pointach, to wiesz w jakich wątkach szukać, no i masz wszystko pod ręką, i nie musisz przeszukiwać stron "pokoju" (np. "praktyka"), albo używać (wg mnie niewygodnej) wyszukiwarki. . .
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 7:43 pm   

jesli mirrorball zechce podjąc sie tego zadania to nie widze przeciwskazan -a le myślę że tak generalnie to strata czasu i energii - taki spis musi byc wciaz uzupełniany, tematy sprecyzowane. Po to jest wyszukiwarka - nie widze w niej nic niewygodnego: nawet jesli wpisze się słowo pointy - troczki - wyrzuci Wam najwyżej kilka wątków - co w tym trudnego przejrzec je? Wyszukiwarki sa narzedziem do poruszania się w zbiorach informacji internetowych, przy odrobinie wprawy bardzo dobrym.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 4:46 pm   

popieram Kasię... no, ale jeśli ktoś ma za dużo wolnego czasu i lubi spędzać doby przy komputerze na niekoniecznie mających sens cynnościach to stawać oporem nie będę... ;) :lol: :? :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13