www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWY SYSTEM OSTRZEŻEŃ I KAR
Autor Wiadomość
forum.balet.pl
ADMINISTRATOR


Posty: 107
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 6:39 am   NOWY SYSTEM OSTRZEŻEŃ I KAR

Od środy rano będzie obowiązywać nowy system ostrzeżeń i kar. Będziemy go stosować częściej i skrupulatniej niż dawne kary Czarnej Listy.
Chcielibyśmy, by był przede wszystkim systemem upomnień i ostrzeżeń, a nie rzeczywistych kar, ale wszystko ostatecznie zależeć będzie od Was.

Oto nowe zasady:

- PIERWSZA ŻÓŁTA KARTKA - Niewielki zółty prostokąt nad awatarem, a w prywatnej wiadomości informacja o przewinieniu. Kartka będzie się pojawiać bez uprzedzenia, jako ostrzeżenie dla użytkownika łamiącego regulamin, np. nabijającego posty.

- DRUGA ŻÓŁTA KARTKA - Jeśli w ciągu krótkiego czasu nie nastąpi poprawa, użytkownik otrzyma Drugą Żółtą Kartkę oraz zostanie wpisany na CZARNĄ LISTĘ (wraz z opisem przewinienia), także bez uprzedzenia.

- CZERWONA KARTKA - Jeśli po dwóch Żółtych Kartkach wciąż nie będzie zauważalnej poprawy, użytkownik ukarany zostanie Czerwoną Kartką oraz wpisem na CL. Zostanie mu narzucony dzienny limit postów, a w skrajnych przypadkach zablokowany zostanie dostęp do niektórych tablic. Możliwa jest także blokada awataru.

Powrót do "czystego konta" odbywać się będzie stopniowo, a więc osoba z będzie musiała przejść przez i zanim zupełnie pozbędzie się "odznaczeń".

Natomiast w szczególnych sytuacjach, Dwie Żółte Kartki lub Czerwona Kartka będą przyznawane automatycznie, bez stopniowego przechodzenia przez niższe szczeble kar.

- Najsurowszą karą jest usunięcie z Forum, które może się zdarzyć w przypadku poważnego łamania regulaminu lub niepodporządkowania się uwagom moderatorów.

Pozdrawiamy,
Administratorzy i Moderatorzy
_________________
Forum Balet.pl
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 3:40 pm   

dodam tylko, aby było jasne, ze nowy system nie oznacza surowszego karania tylko raczej dostosowanie kary do wielkości przewinienia.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 6:27 pm   

nasuwa mi się jedno pytanie: w jakim sensie blokada avataru? zakaz zmieniania czy usunięcie?
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 7:50 pm   

W panelu administracyjnym, w zarzadzaniu uzytkownikami jest opcja blokady awataru: jakikolwiek awatarek zamiesci sobie uzytkownik, nie bedzie sie wyswietlal. Awatar bedzie wciaz zapisany w danych uzytkownika i wyswietli sie ponownie po odblokowaniu.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 2:12 pm   

Za jakie mniej-więcej przewinienia dostaje się pierwszą Żołtą Kartkę? Czy jest to zwyczajne schodzenie z tematu, czy może nie słuchanie poleceń moderatorów...?
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 2:21 pm   

Nabijanie postow, pisanie dla pisania, kiedy nie ma sie nic do powiedzenia, nagminne offtopiki etc. Wszelkie wystepki przeciw zdrowemu rozsadkowi ;-) .

I wiele innych rzeczy, ktore sa opisanie w regulaminie.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 6:44 pm   

jestem za... to wg mnie lepsze od czarnej listy...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 11:17 pm   

Witam .No tak, to teraz wygląda jak na meczu piłkarskim .Teoretycznie porządek musi być ( praktycznie to różnie bywa ) Ale ....czy aż takie restrykcje ????? nawet z blokadą AVATARU ????? No nie wiem ???? Tak trochę mi to zalatuje moimi czasami w których się "chowałem" jako młoda latorośl i nie wiem czy do końca jest to zdrowa metoda ,ale to wy admini raczej młodsi ode mnie tu ustawiacie reguły więc sie trzeba dostosować do nich .Ale nie jestem przeciwko nikomu ale też nie jestem za takimi rozwiązaniami poniekąd ...!!! Pozdrawiam 8) :D 8) Tanc...
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 11:30 pm   

Wiecie co... A ja za Tancem... jestem. Ostatnio cale forum zrobilo sie takie... "niedemokratyczne". W zasadzie balam sie napisac tego posta, bo zaraz na dole bylby dopisek jednego z administratorow, ze "nabijam posty". Niekiedy mam wrazenie, ze niedlugo napisanie jednej opinii typu "oh, cudowne" bedzie nioslo ze soba straszne konsekwencje... Czy my na pewno idziemy w dobrym kierunku?
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 11:39 pm   

No dobra .Teraz już wiem.
Ostatnio zmieniony przez Tanc... Nie Kwi 09, 2006 8:41 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 8:15 am   

system "kartkowy" działa po to, aby panował na forum porządek... na wielu forach stosuje się systemy ostrzeżeń i wiem, że uzytkownicy są często na nich banowani... my tego nie chcemy i liczymy, że żółta kartka uspokoi takiego niesfornego użytkownika...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 11:00 am   

coz, jesli o mnie chodzi, to tez wolalam poprzedni system kar.. :roll:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 11:12 am   

to tak strasznie wygląda tylko dlatego, ze nasze forum jest małe i wszyscy się znamy. na większych forach nikt sobie nie zawraca głowy jakimiś kartkami czy ostrzeżaniem, po prostu moderatorzy banują daną osobę i tyle. a my tego u nas nie chcielismy więc trzeba było wymyślić coś łagodniejszego. tak powstały kartki. wierzcie mi, czerwonej kartki nie dostaje sie za byle co, trzeba naprawdę mocno nabroić, zeby się tak stało.

nie musicie się obawiac kartki za nawet najmniejsze przewinienie, np. za jednorazowe (albo nawet dwurazowe ;) ) stworzenie offtopiku itp. - dostaje się ją za nagminne zalewanie forum postami bez treści.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 11:30 am   

Tak, a sama kartka jest formą ostrzeżenia, nie wygnaniem, napiętnowaniem, etc!
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 11:58 am   

...i na pewno nie służą one temu, abyście bali się pisać posty...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 8:42 pm   

No to wyjaśnia sprawę .... :D :D :D dziękuję Moderatorzy - Admini - za szczegółowe wyjaśnienia .Pozdr....
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 8:53 pm   

Chciałam zauważyć, że demokracja polega na tym, ze wszyscy są równi wobec ogólnie przyjętych zasad. Nie wiem, w którym miejscu nasze forum jest niedemokratyczne.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 8:55 pm   

to prawda. jak pokazał przykład Julci, nawet będąc modeartorem można dostać kartkę. funkcje jakie tu pełnimy czy rangi czy cokolwiek innego nie zwalniają nikogo z dobrego zachowania.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12