www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
naciągnięte/nadwyrężone mięśnie i ścięgna
Autor Wiadomość
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 10:44 pm   

ja mam tak w prawej bo miałam nadciągnięte w prawym udzie i zdarza się że mam blokadę...
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 02, 2011 10:55 am   

To mogę mieć już tak na zawsze? :shock:
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 02, 2011 12:35 pm   

Nie sądzę, z tego co mi wiadomo po przebyciu takiej kontuzji są dwa scenariusze: noga powraca do wcześniejszego stanu, a nawet jest wzmocniona(tak było w moim przypadku, ścięgno miałam mocno naruszone, z początku ból mi sprawiało nawet chodzenie, a obecnie ta noga jest po prostu tytanem;)) lub noga jest jakby mniej rozciągnięta niż przed kontuzją i trzeba nad nią pracować, żeby wróciła do formy(może to jest ta 'blokada'?).

Wiedzę tę posiadam nie z nauk medycznych, a doświadczeń własnych i znajomych;).
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 02, 2011 5:40 pm   

No to mnie uspokoiłaś, bo ja nie miała jakoś tak bardzo mocno :P
 
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 3:42 pm   

Kawka
U mnie to nie jest kwestia rozciągnięcia, po prostu taka blokada zrobie jedno ćwiczenie na rozciąganie i więcej nie mogę bo mam okropne uczucie w nodze jakby mięsień miał się zaraz rozerwać.
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 6:45 pm   

ja mam tak że staram się to rozciągać pomimo blokady. i myślę że jak przejdzie już twój ból, to trzeba się wziąć do pracy i rozciągać tą nogę bardziej, intensywniej niż wcześniej, ale ostrożnie, i rozciągać się zawsze po porządnej rozgrzewce tak żeby mięśnie się rozgrzały. : )
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 1:04 pm   

No ja sie nie rozciągam bez rozgrzewki, nie jestem leniwa, po prostu nie mogę i tyyle
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 1:18 pm   

tamten post był do Odetty : )
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 12:46 pm   

Ale ja wyraziłam tylko swoje stanowisko na dany temat :wink:
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 12:22 am   

o to to, Agata ja mam podobnie, to nie boli jak standardowe rozciąganie, to by było ok, do przeżycia. może to naderwane więzadło?
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 2:52 pm   

Być może :) bądz naciągnięte, myslałam że po wakacjach przejdzie ale nie :/
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 9:51 pm   

no, sprawy z więzadłami lubią się ciągnąć dosyć długo
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Bella.996
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 07, 2011 7:06 am   

Ja mam pytanie. Mam tak że jak ćwiczę nie koniecznie rozciąganie a np. podnoszenie nigi na 100 stopni to zaczyna mnie poleć wewnętrzna cześć uda w prawej nodze. Gdy zaczynam się rozciągać to mam takie twarde mięśnie. Po jakimś czasie przechodzi a potem jak zaczynam ćwiczyć jakieś przejśćia i potem szpgacik to znowu jakby blokuje.

Możecie powiedzieć czy jest to naciąniecie naderwanie i co mogę zrobić?
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 10:49 am   

A czy to prawda, że sok pomidorowy i marchewki pomagają na ścięgna? ;p
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 10:33 pm   

Agata, w takim razie jeszcze nie wydobrzałaś, myślę, że ćwiczyć spokojnie można, tylko wykonywać ćwiczenia w miarę możliwości nogi, aby się nie zastała, ale broń boże nie pastwić się nad nią i pamiętać o rozgrzewce;).

Odetta, czy bezpośrednio mają jakiś wpływ nie wiem, ale warzywa na pewno warto jeść;p, a skąd taka informacja?
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 10:31 am   

Od koleżanki, jej pani na treningu siatkówki mówiła, ale możliwe, że pomyliła ścięgna z mięśniami, albo czymś innym, nie wiem :P
 
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 10:39 am   

Kawka też tak miałaś? Jeśli tak to ile czasu zajął Ci powrót do formy?
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 1:31 pm   

Miałam i to nie raz. Z powrotem do formy różnie bywało, czasami ból ustępował po kilku dniach, a czasami trwało to x miesięcy. Nigdy nie byłam zwalniana z ćwiczeń mając taką kontuzję, tyle, że nogi nie forsowałam i samo przechodziło z upływem czasu. Jedyne co mogę poradzić to uzbroić się w cierpliwość, bo te sprawy lubią się przeciągać, ale nie są nieodwracalne;).
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
laliberte 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 15
Wysłany: Sro Lis 09, 2011 12:04 am   

może to zabrzmi drastycznie lecz gdy mnie boli a nie mogę zrobić sobie "urlopu" to rozgrzewam się i działam dalej. Jeśli jesteście wytrzymali na ból to polecam i nic nie pogorszycie.
_________________
la liberte de la corpe
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 6:47 pm   

a co powiecie na naderwane (lekarz powiedział ze zerwane, ale az tak zle to chyba nie jest) więzadła? w połowie wrzesnia zle stanęłam, a właściwie noga mi wpadła do rowu 8) i boli do dzis. Oczywiscie troche spuchła, pozieleniała, ale myslalam ze to zwykłe skręcenie i ze przejdzie po 2 dniach.
od konca wrzesnia do wczoraj miałam przerwe w tańcu, ale teraz w 2 tygodnie musze doprowadzić stopę do jako-takiej używalności... i nie wiem za bardzo co z tym robić? maści rozgrzewające? chłodzące? mam nadzieje że ćwiczenia jakos bardzo tego nie pogorszą :sad: :sad: :sad: :evil:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 9:04 pm   

nie pogorszą, ale nie fikaj za bardzo, to też musi się tam zrosnąć i dojść do jako-takiej kondycji. ja miałam 2 lata temu zerwane/ naderwane więzadło krzyżowo biodrowe i do dziś daje mi się we znaki, czasem nawet dosyć dosadnie. maści przeciwbólowe i przeciwzapalne, ja używałam też rozgrzewających- wtedy nie bolało, ale zabiegi miałam krio ;3 więc nie wiem
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
laliberte 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 15
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 11:57 pm   

sisha945 napisał/a:
a co powiecie na naderwane (lekarz powiedział ze zerwane, ale az tak zle to chyba nie jest) więzadła? w połowie wrzesnia zle stanęłam, a właściwie noga mi wpadła do rowu 8) i boli do dzis. Oczywiscie troche spuchła, pozieleniała, ale myslalam ze to zwykłe skręcenie i ze przejdzie po 2 dniach.
od konca wrzesnia do wczoraj miałam przerwe w tańcu, ale teraz w 2 tygodnie musze doprowadzić stopę do jako-takiej używalności... i nie wiem za bardzo co z tym robić? maści rozgrzewające? chłodzące? mam nadzieje że ćwiczenia jakos bardzo tego nie pogorszą :sad: :sad: :sad: :evil:


miałem podobnie tylko baaardzo bolało, gips itd. Radzę skonsultować z lekarzem zamiar uczestniczenia w zajęciach.
_________________
la liberte de la corpe
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 10:56 am   

Mój brat miał już 2 operacje na kolano na zerwane więzadła... I to było około 4 lat temu i... do tej pory nie ćwiczy na w-fie...
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 11:04 am   

Sisha - idź do lekara i zrób zdjęcia/prześwietlenie. Koniecznie. To nie jest byle co, być może nic złego się nie dzieje w tej nodze, ale może być to poważny uraz i jeśli tego ne wyleczysz to będziesz z tym cierpieć latami. Niewyleczone kontuzje mają to do siebie, ze dają się we znaki np. po kilku latach i ciągną się bardzo długo. Szczególnie, że to stopa, bardzo ważna część ciała..

Ja pod koniec lipca skręciłam kostkę i przez 2 miesiące z nią walczyłam (puchła, bolała, nie mogłam do końca obciągać podbicia). Naszczeście po ostatniej wizycie u lekarza dowiedziałam się, ze już jest dobrze, nie ma żadnych zmian itd.
Także to nie są błache sprawy...
 
     
Cecylia 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 29
Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:21 pm   

Ja mam naciągnięty przyczep, tak mnie strasznie boli jakby w prawym pośladku :c a jak naciągam <bo przecież muszę> to potem boli w czasie chodzenia.

bardo utrudnia mi to wszelkie rozciąganie,boli mnie nawet noga do drążka i skłony, i to w dodatku, o złośliwe niebiosa, siedzi to po prawej stronie, czyli po "gorszej", i teraz nie wiem co robić, jak tak dalej pójdzie, skończę z lewą nogą przy uchu i prawą wiecznie na 90 stopni

Miał ktoś już problem z przyczepem? czy coś oprócz wygrzewania i delikatnego rozruszania może pomóc?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12