www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia na podnoszenie nog ? Jakieś propozycje ?
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 9:25 pm   

Mi się wydaje, że ta dziewczyna po ma prostu taki nawyk. Gdzie jej wygodniej tam wypycha biodro :/
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 11:24 pm   

co ty nie powiesz..
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 11:27 pm   

Cheryl napisał/a:
Mi się wydaje, że ta dziewczyna po ma prostu taki nawyk. Gdzie jej wygodniej tam wypycha biodro :/


no a kiedy indziej ma wypychać biodro? :wink: :roll: Cheryl-chyba wszyscy się tego domyślili :wink:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:15 am   

Dyskusja na temat wygięcia została pzreniosiona do osobnego wątku.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:42 am   

A ja właśnie chciałabym się zapytać o podnoszenie nogi do tyłu. Czy znacie jakieś ćwiczenia wspomagające?
JAk podnoszę nogę to mnie okropnie krzyż chyba, nie wiem - okolice nerek:)
oczywiście muszę się porozciągać bo ostatnio się opuściełam ale nigdy nie umiałam super wysoko podnieść nogi...
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 11:42 am   

ogłaszam wszem i wobec, że podnoszę nogę do przodu na 90* :D a podnosiłam na 45* :) pomogło chodzenie po domu w ciężarkach u stóp i podnoszenie nogi przy siedzeniu przy komputerze :D

a.k.- podstawowe ćwiczenie to arabesque i attitude :) ja ćwioczyłam z arabesque... i na futrynie drzwi ćwiczę.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 1:13 pm   

Goniu05 ile czasu Ci to zajęło?
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 4:18 pm   

hm.. jakoś tak 1.5 miesiąca.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 10:29 am   

a czy ktos z Was ćwiczy właśnie trzymanie nóg z obciążnikami i widzi efekty?tzn czy potem bez nich,kiedy noga jest lzejsza mozna ją podnieść jeszcze wyżej i trzymać i trzymaći trzymać?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 12:07 pm   

Odylio:

gonia05 napisał/a:
ogłaszam wszem i wobec, że podnoszę nogę do przodu na 90* :D a podnosiłam na 45* :) pomogło chodzenie po domu w ciężarkach u stóp i podnoszenie nogi przy siedzeniu przy komputerze :D

a.k.- podstawowe ćwiczenie to arabesque i attitude :) ja ćwioczyłam z arabesque... i na futrynie drzwi ćwiczę.
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 12:19 pm   

tak,czytałam(zazwyczaj nie odpowiadam w temacie bez przeczytania wczesniejszych postów :roll: ) ale chodzilo mi np o adagio na jakies 160*-180* i czy potem na lekcji jest łatwiej i lżej...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 12:57 pm   

Myślę, że jest to dobry sposób, bowiem mięśnie musza mocnej się wytężyć...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 2:35 pm   

ale pamiętajcie że macie czuc wewnętrzną częśc mięśni nóg i żeby trymac korpus w pionowej pozycji , najpierw musicie zacząc od podstaw i najpierw lepiej podnosic noge na 90 stopni ale poprawnie
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 7:15 pm   

mnie juz raczej 90 * "nie kręci" :wink: a pytałam głównie pod pointy bo zauważyłam,że tak jak moge trzymac np a la seconde na 160 * na półpalcach tak na pointach "zjeżdża " o jakieś 20.. :roll: dlatego myślałam zeby jakos te glupie nogi oszukac np obciaznikami :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 7:23 pm   

ja myślę, że spróbować nie zaszkodzi, bo mięsnie na pewno wzmocnisz. ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 12:50 pm   

ja mam takie, może głupie, pytanie- czy czxłowiek może mieć mięśnie, które po prostu nie dają się wyćwiczyć na podnoszenie? (całe wakacje ćwiczyłam podnoszenie nogi, codziennie trzymałam ile wlezie, brzuszki, wszystko. i ŻADNYCH efektów, nawet najmniejszych. i, mówiąz szczerze, zrezygnowałam.)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 1:17 pm   

mozliwe, niektorzy maja tak w stopach, ja probuje juz 10 lat wycwiczyc trzymanie nog conajmniej powyzej 90*, ale na marne...
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 7:56 pm   

mam problemik- muszę tak wymachnąć nogę jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=7EUf5f6S4EI i nie wiem, jak to wyćwiczyć....
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 8:06 pm   

chodzi Ci o tzw. "skok kitri"? siadaj w szpagacie i gnij sie do tyłu albo popros kogos zeby cie dociskal do tylnej nogi a w skoku pilnuj zeby otwierała sie tez przednia noga (cos typu ferme) :wink: chyba ze o cos inego Ci chodzi...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 8:12 pm   

ech, włąściwie to chodziło mi o coś innego, ale ta rada też jak najbardziej się przyda :*
i już mi tyle wystarczy :) mam wszystkie wiadomości, jakie potzrebuję, tzn.: sidzieć w szpagacie ile wlezie :D
to sobie posiedzę... :)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 4:55 pm   

gonia05 napisał/a:
ja mam takie, może głupie, pytanie- czy czxłowiek może mieć mięśnie, które po prostu nie dają się wyćwiczyć na podnoszenie? (całe wakacje ćwiczyłam podnoszenie nogi, codziennie trzymałam ile wlezie, brzuszki, wszystko. i ŻADNYCH efektów, nawet najmniejszych. i, mówiąz szczerze, zrezygnowałam.)


Moim zadaniem ale mówię to jest moja teoria!
Problemy z podniesieniem nóg powyżej 90 mogą mieć osoby o długich kończynach - fizyka i prawo dźwigni.
Ja tak mam ćwiczę wiele lat, a jestem osoba dośc wysoką do tego długie ręce nogi, i od wielu lat develope mogę podnieśc na 90 i nic więcej a mam wykręcenie, rozciągnięcie itp.

Moge się mylić w tej teori, może poprostu trzeba było zacząć ćwiczyć jak się miało 8 lat... :-(
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 6:18 pm   

a to też fakt... raczej mam długie nogi, i ogólnie nie jestem najniższym okazem...
no i też trochę późno się skapowałam, ze jest takie coś jak podnoszenie nogi na więcej niż 90 stopni... :(
ale zauważyłam też to samo przy rozciąganiu się do szpagatu poprzecznego- od dwóch lat nie mogę się rozciągnąć, wręcz czuję, że mi blokują kości przy rozjeżdżaniu się do szpagatu...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Tomasz
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 9:28 am   rozciąganie

Witam Wszystkich ! Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi,ale nie posiadam jakiegokolwiek doświadczenia w balecie. Ukierunkowany jestem w strone sztuki walki, natomiast mam podobny problem jak wiele użytkowników tego forum tzn. rozciągnięcie nóg. Moim zdaniem niewątpliwie najwiekszymi ekspertami sposobów rozciągania są adepci sztuki baletu. Problem u mnie polega na tym, że nie potrafię dosyć dobrze rozciagniąć mieśni nóg. Po dłuższej rozgrzewce jetem w stanie usiąść w szpagacie ale przy duzym bólu i pod dużym naciskiem ciała. Muszę dawać duży nacisk na nogi by móc usiąść w szpagacie. Druga rzecz to brak umiejetnosci podniesienia w wymachach nogi nad głową nie mówiac o utrzymianiu jej w powietrzu. Rozciągam się codziennie ,ale niestety nic to nie daje. Wiele Waszych opisów przeczytałem ale jak juz mówiłem nie posiadam wiedzy merytorycznej o technice baletowej oraz stosowanymw nim słowniku.
Czy możecie i cos poradzić,jak i ile ćwiczyć by móc swobodnie "machać" nogami i móc je wstrzymywac w powietrzu. Oraz jak się rozciagac by na drugi dzień nie mieć przykurczów mieśniowych.
 
 
lee
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 10:33 am   

Mam kolejne pytanie :) jeśli to będzie offtop to bardzo przepraszam. Czy aby nauczyć się trzymać nogę w górze można to ćwiczyć leżąc na plecach, na brzuchu lub na boku i podnosić nogę do góry i trzymać jakiś czas? Czy lepiej na stojąco? I czy to prawda że niższym osobom trudniej rozciągać, wyginać kręgosłup?

Takie pytania najlepiej zadawać w wątku "Forumowe korepetycje baletowe".
Ostatnio zmieniony przez Czajori Wto Lip 29, 2008 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 10:55 am   

lee napisał/a:
Czy aby nauczyć się trzymać nogę w górze można to ćwiczyć leżąc na plecach, na brzuchu lub na boku i podnosić nogę do góry i trzymać jakiś czas? Czy lepiej na stojąco


Dla mnie najlepszą metodą było stanie, z nogą w ręce i stopniowe puszczanie trzymające ręki. Osobiście uważam, że wszystkie metody są dobre bo każda coś w tam wzmacnia. Generalnie stosuję wszystkie metody, które wymieniłeś :)

Cytat:
Czy lepiej na stojąco? I czy to prawda że niższym osobom trudniej rozciągać, wyginać kręgosłup?

Znak kilka niższych osób, które tańczą i jednym nie bardzo to idzie, drugim z kolei bez problemu.
Być może jest to tylko kwestia warunków motorycznych, które mają ogromne znaczenie nawet dla osób wyższych. Sądzę, że niski wzrost to nie problem dla rozciągania, choć wiadomo - różnie bywa :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13