www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plan 100 dni
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Maj 11, 2006 6:02 pm   

ja czuję poprawę, wreszcie (po rozgrzaniu i rozciągnięciu) zrobiłam pełną żabkę!

ale, niestety, nie wiem dlaczego, poprzeczny (turecki) WCALE mi się nie poprawił!
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 9:19 am   

plan 100 dni daje efekty :) już mam lepsze podbicie od codziennego naciągania, lepszy szpagat na lewą nogę i pracę rąk :) a no i w podbiciu poprawiło mi się również to, że drugie palce nie wychodzą już ponad linie podbicia, jak to było jeszcze całkiem niedawno i psuło całe podbicie :)
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 10:56 am   

Tylko rozciągaj sie na dwie nogi, nie tylko na lewą. Bo jak sie rozciąga tylko na jedną to mozna sobie podobno skrzywic kręgosłup...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 1:03 pm   

nie tylko skrzywić kręgosłup, ale lepiej jest jednak być rozciągniętym w miarę równo.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 11:24 am   

ja zaczynam dzisiaj 84 dzień mojego planu :) efekty- mam żabkę, bezproblemowy francuski na prawą, podejrzewam (bo nie robiłam) że francuski na lewą, poprzeczny- ciągle klapa (0% poprawy :cry: )
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 8:58 pm   

:D no tak może się nie rozciągam i nie jest to dla was młodych temat - ale przykład dla innych dorosłych - 12 czerwca - mineło u mnie 100 dni jak rzuciłem jeden z nałogów wielu Polaków - jak to się ogólnie u nas w Polsce mówi - palenie tytoniu - 8) i jestem szczęśliwy z tego powodu ,że póki co wytrzymałem te 100 dni a nawet więcej :lol: 8) także każde wyzwanie ,które ma dać jakiś pozytywny efekt jest warte realizacji - czy to ma być 100 dni czy 200 dni czy 365 .... 8)
 
 
foka
Nowicjusz

Posty: 35
Wysłany: Sro Cze 21, 2006 9:42 am   

Gratuluję Tanc i mam wielką nadzieję, że w Twoim wypadku kolejnym sukcesem bedzie 100 tygodni, 100 miesięcy i 100 lat w zdrowiu - bez dymu trzymam kciuki :)
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 24, 2006 9:27 pm   

foka napisał/a:
Gratuluję Tanc i mam wielką nadzieję, że w Twoim wypadku kolejnym sukcesem bedzie 100 tygodni, 100 miesięcy i 100 lat w zdrowiu - bez dymu trzymam kciuki :)

Dziękuję ci - FOKA - za miłe słówka - 100 tygodni to może i tak ale te 100 lat to chyba w przyszłym wcieleniu :lol: ale kto wie .... 8)
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 8:19 pm   

ja muszę się pochwalić, że 23 czerwca skończyłam mój plan 100 dni
efekty- szpagat prawa noga- 100%, lewa noga- 100%, poprzeczny- 5% (nie mam pojęcia dlaczego! na pewno dobrze się rozciągałam!) pique- 50%
. od dzisiaj zaczynam następny. postanowienia:
- rozciąganie
- brzuszki
- podnoszenie nóg

życzcie mi szczęścia :) a raczej wytrwałości:D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Cze 03, 2011 11:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 9:12 pm   

brawo gonia, taki plan 100 dni to nie łątwe... zwłaszcza ze normalna lekcja baletu się nie wlicza - chodzi przecież o to, żeby robić coś ponad.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 1:45 pm   

ach, no i żabka... poprawa- 90%
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 01, 2006 12:48 am   

Mój plan 100 dni został zakończony, jeżeli chodzi o liczbę dni, ale nie przestaję ćwiczyć. Za bardzo się przyzwyczaiłam :) Dorzucam w związku z tym jeszcze jakieś ćwiczenia, czekam na opis diety Sisi i zmieniam moje życie :D
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 12:48 pm   

Moje szpagaciki dzięki 'planu 100 dni' też się poprawiły :wink: tylko jak chodzi o mnie to nie ma tych 100 dni, tylko co najwyżej miesiąc, dwa... :?
 
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 1:05 am   

No ja chyba też wreszcie zacznę formalnie plan 100 dni. Głównie podnoszenie nóg (szczególnie do tyłu), podbicie no i przede wszystkie aplomb bo z tym to już tragedia jest po prostu:(
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 3:41 pm   

Witajcie,
Muszę się Wam pochwalić sukcesem. Robiliśmy z synem plan 100dniowy, on pracował nad podbiciem, ja sobie trochę poskakałam, robilam przysiady i "brzuszki"(tak dla podreperowania kondycji).Syn walczył z polepszeniem podbicia, po 30 dniach w szkole pani od klasyki mówi cyt" Dziecko Ty masz całkiem calkiem te podbicie, .. Mówię Wam jaki przybiegl zadowolony ze szkoły. Skończyliśmy pod koniec maja, opłaciło się z klasyki 5 na koniec - dziecko nominowane do konkursu.
A dziś kolejna nowość - rano mówi do mnie tak, mamo kiedy odhaczysz w kalendarzu nasz plan 100 dniowy, bo wiesz to działa.//

A jak to mówi '13 latek' i to w dodatku facet, to musi coś w tym być...

Pozdrawiam Wszystkich i do dzieł a zaczynamy 100 dni ... :P :D
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 5:19 pm   

Ja mój program 100 dni rozpoczęłam 30 VIII i jeszcze trwam przy ćwiczeniach (na mięśnie brzucha).Mam mały kryzys ale mysle,że bedzie dobrze. Mój brzuszek wygląda znacznie lepiej i to jest własnie motywacja do dalszej pracy :)
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 10:10 pm   

Polecam plan 100 dni. Naprawdę jeżeli komuś zależy i bedzie cwiczyc codziennie to efekty murowane!!! Ja cwicze ok. 15 minut dziennie szpagat na ścianie( tylek przy scianie, nogi rozkraczam-przepraszam za wyrazenie- i ta pozycja sie poglebia) i juz widze efekty male (bo nie mam rozciagnietych miesni wrecz przeciwnie) ale te efekty sa.
Życzę wszystkim powodzenia. PAMIĘTAJCIE żeby cwiczyc CODZIENNIE!!!
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 10:26 pm   

też mi się podoba ten pomysł z planem.. bo oprócz ćwiczenia fizycznie to ćwiczy się dużo silnej woli..
tylko mam takie pytanie... czy to tak można w ogóle ćwiczyć rozciąganie po te np 5 minut bez wcześniejszej rozgrzewki? bo z tego co czytałam w innych tematach to można sobie bardziej zaszkodzić.. a z drugiej strony dokładając rozgrzewkę to zrobi się z tego pół godziny jak nie więcej... a tu już się czasem trudniej zmobilizowąć i znaleźć czas..
_________________
Angels... do they know the places where we go?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Nie Cze 05, 2011 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 3:13 pm   

kfviatek - co do pytania o rozciąganie w rach '100 dni' - oczywiście, że można to włączyć do planu jak i oczywiście, że trzeba się wcześniej trochę rozgrzać... poza tym co Ci po rozciąganiu 'na zimno', jak i tak uzyskasz wtedy znacznie mniejszy zakres, niż po rozgrzewce...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
Ostatnio zmieniony przez inaenka Nie Cze 05, 2011 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 3:24 pm   

no ja rozumiem.. i zdaję sobie sprawę że rozgrzewka jest potrzebna do rozciągania.. dlatego się zastanawiam czy ma sens tutaj ten plan 1oo dni.. skoro trzeba poświęcić na to znacznie więcej czasu.. a nie da się tego zrobić w te 3 minuty....
chociaż większość osób pisze że widać efekty z takiego rozciągania...
:?
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 9:21 pm   

kfviatek napisał/a:
dlatego się zastanawiam czy ma sens tutaj ten plan 1oo dni.. skoro trzeba poświęcić na to znacznie więcej czasu..
w zasadzie na wszystko potrzeba czasu a systematyczność jest w tym bardzo pomocna i w zasadzie to jest plan 100 dni
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 11:15 pm   

więcej czasu.. chodziło mi w sensie że więcej niż te 3 minuty... ale never mind ;p

a jak na razie to ten plan mi bardzo pomaga ;) nie opuściłam jeszcze żadnego dnia... (!) a to chyba wszystko dlatego że się nastawiam na te kilka ćwiczeń po 3 minuty... a potem z tego i tak się robi pół godziny albo godzina.... bo jakoś tak mi mało ;p
no a gdybym się nastawiała że muszę ćwiczyć godzinę to pewnie bym się usprawiedliwiała sama przed sobą że tyle czasu nie znajdę.
no a poza tym fajnie tak sobie odkreślić kolejny dzień w kalendarzyku ;)
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
Rytmiczka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uCzennica
Wiek: 31
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 5:49 pm   

A ja się zapytam- na czym polege ten plan 100 dniowego rozciagania. Macie moze jakąś rozpiskę tego, jakie ćwiczenia, jestem moze jakas strona? Jawidziałam jedną ale po angielsku, wiec tłumaczyć to mi się zabardzo nie chciało...
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 7:17 pm   

Ćwiczenia do tego planu każdy sam sobie dobiera indywidualnie.
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:07 pm   

Ekspresowe efekty daje ten plan 100 dni. Od 2 tygodni się rozciągam codziennie i już robię szpagat na lewą i prawą nogę. Niesamowite!

Adeptem jestem :D :D
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15