www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec irlandzki
Autor Wiadomość
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:41 pm   

to moze sprobuj w okolicach? czasami wystarczy pol godziny drogi do innego miasta i gotowe, to niewielka cena za spelnienie marzen :)
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Adolescente 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 33
Posty: 113
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:54 pm   

Fakt, w okolicach na pewno znajdzie się jakaś szkoła, mój kolega z grupy na zajęcia dojeżdża około 100 czy 150 km :wink:
Fakt, wygodniej gdy wszystko jest na miejscu, ale jak to się mówi: 'dla chcącego nic trudnego'.
_________________
A miało być tak pięknie,
Miało nie wiać w oczy nam
I ociekać szczęściem
Miało być "sto lat sto lat".
 
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 2:08 pm   

Poszukam jeszcze w okolicy;) Ale to tez się wiąże z większymi kosztami, bo wiadomo dojazdy itd. I nie wiem w związku z tym czy moi rodzice się zgodzą. Ale może:) Super by było:)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 2:10 pm   

jak nie, to moze poszukaj kogos kto moglby wam uzielac lekcji? uzbieraj grupe i juz. pamietam ze byl ktos na tym forum, kto pisal ze jest zainteresowany dawaniem lekcji, prywatnych i grupowo i wymienil rozne style. poszukaj.
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 4:41 pm   

Na pewno może do Was podskoczyć ktoś z Krakowa, albo Katowic. Albo spróbuj wybrać się na celtyckie lato do Krakowa.
 
     
Adolescente 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 33
Posty: 113
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 4:56 pm   

Celtyckie lato ma się już nie odbyć w 2008 roku.
_________________
A miało być tak pięknie,
Miało nie wiać w oczy nam
I ociekać szczęściem
Miało być "sto lat sto lat".
 
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 5:15 pm   

O to szkoda. Ale na razie czekam na wakacje, bo w szkole tańca, gdzie chodzę mają być warsztaty:) Super będzie:) A teraz też u mnie w mieście jest festiwal tańca w przyszły weekend i tez mają warsztaty irlandzkiego. I wieczorek taneczny irlandzki:) Na wieczór irlandzki pójdę na pewno, a co do warsztatów to zobaczę czy dam rade, czasowo i finansowo, bo akurat w piątki i soboty tańczę z moją grupą i raczej nie mogę opuszczać zajęć. Ale coś wykombinuję:)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 5:33 pm   

aaaaa. ja tez chce!
a kiedy dokladnie jest ten wieczorek taneczny?
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 1:23 pm   

Wieczorek taneczny jest w sobote o 21 dokładnie.

A zapraszam:) Jest jeszcze wieczór salsowy i chyba z tangiem argentyńskim. A w niedziele, gala z pokazami tanecznymi gwiazd jakiś. Generalnie bardzo fajna impreza, tylko w tym wszystkim brakuje mi klasyki. Ale w końcu, nie wszędzie balet musi być.

W tą sobotę czyli 17 maja :)

post edytowany. proszę nie pisać 3 postów pod rząd, tylko edytować.
mod.
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
Ostatnio zmieniony przez Gość Pią Maj 16, 2008 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:06 pm   

może na zacnym forum będziedzie wiedzieć: jak się nazywa najprostszy rytm z irlandzkiego (czy może krok się nazywa) liczony na 7-3-3 z takim zamachnięciem nogą na początku? miałam przyjemność to zatańczyć na warsztatach hmm językowych a nie zapytałam :oops:
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 27
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 8:17 pm   

` Znaczy w czwartek miałam przyjemność skosztowania t.i. Nie wiem o co chodzi z tym 7 i 3 3, ale instruktor uczył mnie 'siódemek' ' skipów' i 'trójek'. Może o to Ci chodzi ?Trójki wg. mnie są najgorsze -,-, albo nie skipy ! xd. Ale taniec jest bardzo fajny. Podoba mi się :) . I uczą tam postaw nóg xd. Już do końca życia zapamiętam 5 postawę xd.
_________________
` Carpe Diem
`Would you tell me how could it be any better than this
Cause you're all I want

`Susanna, Nati, Syjka, JustDance <3
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 11:22 am   

Pewnie chodzi o reela, chociaż ja uczyłam się w innej nomenklaturze, ale 7 3 3 to może być promenada - czyli takie drobne kroczki do boku i 2 reele, coś jak podstawowy krok oberka, tylko paralel i wyżej skacząc.
 
     
emi003
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 12:54 am   

Trójmiasto:

Trebraruna (irlandzki i szkocki): www.trebraruna.pl, Animus Saltandi (irlandzki i szkocki) www.animussaltandi.prv.pl, Riachtanas (szkocki): www.riachtanas.tasak.gda.pl, ISTA www.ista.art.pl, El duende: www.elduende.pl, Elphin: www.elphin.art.pl.

Jest jeszcze... choć nie wiem czy aktualne, ani czy funkcjonuje, ani w ogóle nic na temat... coś w YMCA. Małe info tutaj: http://sport.trojmiasto.p...hp?id_imp=96656


Z nomenklaturą bywa różnie, jakoś tak nie słyszałem jeszcze w 100% spójnych wersji nazw kroków w tańcu irlandzkim... no, ale najważniejsze, to dogadać się na treningu :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 7:57 pm   

wybiera sie ktos w marcu na Gaelforce Dance?
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 6:51 am   

ja bylem dwa lata temu - co roku jest w zasadzie to samo...
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Paź 26, 2010 11:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 2:22 pm   

Ja sie troche zastanawialam nad Gaelforce Dance w moim planowaniu rzeczy do obejrzenia w marcu ale chyba jednak nie pojde.

Zresztą sama jeszcze na 100% nie wiem, bo duzo zalezy od jednej rzeczy, na ktora nie wiem, czy mi sie uda pojsc. Jesli tak, to z tanca irlandzkiego byl zrezygnowala mimo, ze warto by bylo z pewnoscia zobaczyc, chociazby tylko po to, zeby sobie wyrobic zdanie :)

Nie mogę oceniac Gaelforce, bo nie mam wiedzy, ale po samych tylko zdjeciach moge powiedziec, ze na 100 % okropnie mi przeszkadzaja kostiumy, ktore sa , co tu duzo mowic, tandetne.

A kostiumy dla mnie to rzecz bardzo wazna. Duzo mowia o stylu, o klasie show/ spektaklu. Generalnie ta wersja wizualna sceny jest dla mnie bardzo wazna. Nawet nie musi byc to cos super, byle byla w tym klasa.

Na marginesie powiem, ze mnie zawsze zespoly francuskie i włoskie zachwycaja od tej strony. Czasem cała scenografia i kostiumy- zwlaszcza w tancu wspolczesnym czy czyms bazujacym na technice modern -to tylko jakis drążek, czy mur, barwne oświetlenie i bardzo skromne kostiumy ale całość jest tak fantastyczna od strony kolorystycznej i ma taki smak, ze jest to uczta dla oczu...

Wiem, wiem powiecie ze to jakis folklor irlandzki czy cos i tu tak byc musialo, ja jednak uwazam , ze nie do konca ;)
 
     
IrishDancer
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń step, balet
Wiek: 27
Posty: 10
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 2:59 pm   

ISTA istnieje i jak mi się wydaje nie ma zamiaru zawieszać działalności:)
w Poznaniu, Elblągu i Trójmieście jak piszą na ich stronie www.ista.art.pl
_________________
I'm just in love with irish dance <3
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 3:54 pm   

xxx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Paź 26, 2010 11:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 4:18 pm   

kurcze, sama nie wiem. A na bilety to teraz juz by sie trzeba bylo decydowac.

Ale jesli ktos sie wybiera na nich i to do Teatru Wielkiego w Łodzi , to u nas nie trzeba sie bac pierwszych rzędów, bo u nas wszystko dokladnie z tych miejsc widac. Powiem wiecej - jak dla mnie to sa w Łodzi zdecydowanie najlepsze miejsca, mimo ze w Warszawie juz nie , i z tego co pisze Jurecq w Krakowie tez nie.
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 4:42 pm   

xx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Paź 28, 2010 9:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 4:51 pm   

W Krakowie w dniu 28 marca w Auditorium Maximum :)

Mam przed soba ulotke z miejscami , terminami i miejscami do zakupu biletow w calej Polsce, wiec jakby ktos potrzebowal informacji, to bardzo prosze :)
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:36 pm   

xxx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Paź 26, 2010 11:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 1:10 pm   

Wczoraj miałam po raz pierwszy kontakt z tańcem irlandzkim "na żywo" i uważam to za bardzo budujące, ciekawe doświadczenie ;) Był to występ polskiej grupy Reelandia, odbył się wczoraj w Parku Sowińskiego. Jestem kompletnym laikiem jeśli o tą formę tańca chodzi, więc nie będę oceniać ani poziomu tańca, ani tancerzy, powiem tylko tyle, że ich koordynacja ruchów, kondycja (naprawdę niesamowita), stepowanie i widoczna ogromna radość, jaką czerpią z tańca, zrobiły na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Bardzo podziwiam tancerzy - poza tym konieczność utrzymania przez cały czas prostego, sztywnego korpusu nie jest dla nich żadną przeszkodą do wyrażenia siebie w tańcu i ekspresji ruchu. W zasadzie to wszystko, cieszę się, że mogłam chociaż trochę zbliżyć się do tego stylu, być może teraz zacznę dowiadywać się o nim czegoś więcej ;)

http://www.youtube.com/watch?v=QDCOQ07OJFU - to są właśnie soliści, których widziałam wczoraj :)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 12:23 pm   

Tańczyłam kiedyś irlandzki,ale musiałam przerwać.ale . . ja znam osobiście tego solistę z nagrania :shock: uczył mnie stepu,naprawde dobry nauczyciel :D
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 5:11 pm   

Łukasz Matera, na scenie rzeczywiście jego popisy przyciągają wzrok, jest bardzo dynamiczny i pełen życia. Chyba jest taki sympatyczny, prawda? Przynajmniej podczas tańca sprawia wrażenie spontanicznego i radosnego, nawet kiedy kończył już swój występ potrafił jeszcze gdzieś tam za kulisami pląsać sobie z partnerką ;) Tak jak już wspomniałam bardzo podziwiam tych tancerzy za kondycję, ale także samozaparcie i poświęcenie - mam wrażenie, że kontuzje w ich przypadku to chleb powszedni. Zainteresowały mnie te występy przede wszystkim dlatego, że w ich tańcu widzę dużo naturalności, niewymuszoności (chociaż wiem, że pewnie dziwnie to brzmi w kontekście irlandzkiego, a szczególnie stepu, ale może tutaj np. lepiej widać to, co mam na myśli: http://www.youtube.com/watch?v=XVKBwtWTdao http://www.youtube.com/watch?v=aXwf84XW4x4). I zapomniałam dodać, że był to oczywiście występ w ramach widowiska Touch of Ireland - ktoś w tym temacie już o nim wspominał (Reelandia występuje razem z zespołem Carrantuohill).
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13