www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec irlandzki
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 6:17 pm   taniec irlandzki

podoba wam sie? :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 6:19 pm   

śmiesznie troche skączą ale jak robią to najlepsi ty naprawde robi wrażenie !!!!!!!!!
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 6:31 pm   

tak, zwlaszcza jak szybko wymachuja nogami lub step....
w tamtym roku mialam irlandzki i bylo to ciekawe doswiadczenie.
tak na codzien to bym sie tego nie podjela ale warto sprobowac...
zaczac i skosztowac jak smakuje ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 7:48 pm   

tańce ludowe irlandzkie: céilí dance, jig, reel, set dance, step irlandzki

kompendium wiedzy o tańcu irlandzkim (po angielsku):
http://www.dance.net/topi...html&replies=10
opinia (ang):
http://www.dance.net/topi...ally-about.html

edit: trochę dokładniejszych info dla nowicjuszy w tym temacie...

Reel - irlandzki taniec ludowy o metrum 4/4. Według niektórych źródeł pochodzi z Francji, skąd przybył w początkach XVIII wieku. Taniec szybki o zazwyczaj dynamicznej melodii, charakterystyczne akcenty na 2 i 4 część taktu. Większość reeli ma strukturę dwuczęściową, każdą część grana jest dwukrotnie, co daje ogólnie 32-taktowy utwór, który najczęściej powtarzany jest dwu- lub trzykrotnie i łączony z jednym lub dwoma innymi utworami granymi w ten sam sposób
www.wikipedia.pl
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 8:19 pm   

ten pierwszy taniec ludowy irlandzki... jak to sie czyta?

w irlandzkim trzeba caly czas byc prostym, glowa zadarta, a rece wzdluz tulowia. [i trzymac twardo!!]

;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 10:28 pm   

Kasia :)) napisał/a:
w irlandzkim trzeba caly czas byc prostym, glowa zadarta, a rece wzdluz tulowia. [i trzymac twardo!!]

;)


a szkocki rózni się tym, ze się uruchamia ręce ?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 10:54 pm   

tak, ale nie wiem czy tylko tym. w szkockim sa tez chyba inne elementy.

w ogole to pan od irlandzkiego opowiadal nam, ze kiedys irlandczycy tanczyli wywijajac tulowiem i rekami ale potem zakazano im takiego tanca ze to dzicz itp. no i irlandczycy postawili sie. staneli dumnie, rece wzdluz tulowia, glowa zadarta i zaczeli tanczyc.
i tak zostalo do dzisiaj :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 10:23 am   

Aaa ... Uwielbiam taniec irlandzki. Sama go sie nie ucze, chociaz mam plany zapisac sie na warsztaty do Poznania (w wakacje), ale strasznie sie nim fascynuje :) Uwielbiam grupe Lord Of The Dance <serduszka> Sama sobie sciaglam z internetu ich 3 przedstawienia :D A 17 marca wybieram sie na Gelforce Dance do Hali Wisły. Juz mam nawet bileciki kupione :P Nic, tylko machnąć różdżką i znalesc sie na koncercie :)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 6:36 pm   

ja podziwiam ich technike i wytrwalosc, bo irlandzki strasznie meczy.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 8:15 pm   

A czy ktos z Was mial stycznosc z tancem irlandzkim? Mozna sie go w Krakowie gdzies uczyc?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 9:08 pm   

ja mialam stycznosc w tamtym roku szkolnym. dyrektorka zatrudnila pana jerzego grzegorka, ktory mial z nami zajecia raz w tygodniu. nauczyl nas podstaw i na poczatku wszystkie oszalaly na punkcie irlandzkiego, ale ten szal po jakims czasie troche minal... jednak to co naprawde kochamy to balet.
oto strona zespolu pana grzegorka i jego zony:
http://www.celticdream.art.pl/
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 10:27 pm   

Gdzie Szczecin, a gdzie Kraków :D :D:D Ja jednak zapisze sie na warsztaty w Poznaniu, ktore sie odbywaja w wakacje. Taniec irlandzki na tych warsztatach zostal wprowadzony juz rok temu (tzn w ostatnie wakacje) ale jakos sie balam. Natomiast kiedy zobaczylam wystep grupy, ktora uczyla sie tanczyc przez tydzien zaniemowilam :P :P:P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 10:41 pm   

nie wiem za bardzo o co ci chodzi.
tradycyjne obuwie irlandzkie to takie... hmmm... a'la baletki tylko ze sznurowkami...
a mowiac o butach twardych masz na mysli step?
wydaje mi sie, ze zaczniesz od baletek ;) step jest trudniejsza forma...

http://www.akces.biz/oferta/celt.html
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 8:58 am   

No o step mi chodzi :P Wiem, ze bede musiala zaczac od tych tradycyjnych... No, ale przeciez od czegos trzeba zaczac :D



EDIT:

Gelforce Dance!!!

Mistrzowie tanca irlandzkiego Gaelforce Dance po 6 latach ponownie w Polsce! Ich efektowny spektakl taneczno-muzyczny oparty na irlandzkim folklorze zobaczymy w najwiekszych salach widowiskowych naszego kraju w dniach od 14 do 26 marca br.

Okreslenie wystepów niepowtarzalnym widowiskiem, czy megaprodukcja nie odzwierciedla tego, co przedstawia fenomenalna grupa. Dzieki profesjonalnym popisom byli entuzjastycznie przyjmowani w USA, Kanadzie i Australii. Wystepowali przed Janem Pawlem II i królowa brytyjska Elzbieta II. W Polsce oklaskiwalo ich do tej pory ponad 30 tysiecy zachwyconych widzow, na swiecie 20 milionow.

Podczas tegorocznego show zobaczymy klasyczna Szekspirowska historie dwóch braci zakochanych w tej samej dziewczynie. Irlandzka muzyka na zywo, najpopularniejszy nurt tzw. muzyki etnicznej, polaczona jest z efektownym tancem, baletem a przede wszystkim ze stepem, w którym czlonkowie Gaelforce Dance sa prawdziwymi mistrzami. To, co prezentuja mozna okreslic krótko - feeria swiatel i niesamowita perfekcja wykonania, idealna synchronizacja, zachwycajaca sceneria, poruszajaca do glebi muzyka. Najbardziej spekularne sa sceny zbiorowe, w których podziwiamy precyzyjne linie tancerzy oraz absolutna jednosc wykonywanych przez nich kroków i wystukiwanego, z komputerowa wrecz precyzja, rytmu.

Zespól odkryl i wyszkolil tak wielkie talenty, jak chocby James Devine. Tanczac I w Gaelforce Dance, Devine pobil swiatowy rekord w stepowaniu i trafil do ksiegi rekordów Guinness' a. Jego wynik to 38 uderzen na sekunde.

Richard Griffin, choreograf grupy tak ja okresla: "Stanuny sie byc innowacyjni i bardzo teatralni. Nasze show jest w 100% na zywo. Widzowie ida do teatru by zobaczyc wystep na zywo i uwazamy, ze powinnismy dac im to, czego pragna."

(przepisane z ulotki, ktora dostalam kupując bilety :))
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Karya
Nowicjusz

Posty: 16
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 8:37 pm   

Co do tańca irlandzkiego to go uwielbiam, brałam udział w warsztatach w Olsztynie prowadzonych przez ISTA i było naprawdę świetnie.
 
 
 
rh+
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 8:46 pm   

Dla wszystkich zainteresowanych tańcem irlandzkim podaję adresy stron (po polsku) www.ista.art.pl
www.crosaire.art.pl na stronach znajduja sie wszelkie informacje o tańcu, o organizowanych wystepach i warsztatach , o bucikach , muzyce...o zespołach , których jest troche w Polsce ,itd
 
 
rh+
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 8:56 pm   

A i jeszcze coś ...
Jak już wiecie albo właśnie sie dowiedzieliście, 17 marca jest Dzień Św. Patryka patrona Irlandii, w tym dniu miłośnicy Zielonej Wyspy świetują tańcząc i bawiąc się przy muzyce irlandzkiej w pubach, i własnie z tej okazji chciałabym zaprosić co prawda 16.03.06 w czwartek ( inaczej sie nie dało) do Miasta Aniołów w Gdańsku .
W programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji- pokaz tańca przedstawi
grupa tańca irlandzkiego Elphin, wystąpi grupa muzyczna Dullahan.
Wszyscy razem będziemy się bawić na ceili do muzyki na żywo, dla
spragnionych wrażeń będą konkursy z nagrodami i warsztaty prostych tańców.
Impreza rozpocznie się o godzinie 20 00, wstęp kosztuje 5 pln.
Zielone stroje i dodatki mile widziane;-)
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 10:49 pm   

Wlasnie wrocilam z wystepu grupy Gaelforce Dance i jestem dalej oszolomiona. Poprostu brak mi slow :) Strasznie mi sie podobalo. Mam nawet autografy 4 tancerzy (solistow), plyte dvd z ich wystepem i zdiecia z nimi :D :D:D
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Zytka
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 02, 2006 6:40 pm   

Cieszę się, że Gaelforce się podobał. Ja też byłam oszołomiona :D
A odnośnie tańca jeszcze - w nawiązaniu do poprzednich postów - można zacząć tańczyć od razu w butach twardych. Nie trzeba jednocześnie zajmować się tańcem w baletkach, czyli "w butach miękkich" ;) A w Krakowie również działa ISTA, latem zaś organizowane jest Celtyckie Lato - tam można spróbować, zobaczyć, czy coś takiego nas kręci (jest to dwutygodniowa impreza, odbywa się wtedy kilkanaście (dziesiąt?) trzydniowych warsztatów). Polecam :)

EDIT: Aha, i to nie jest tak, że baletki są "tradycyjne", a step to "drugi stopień wtajemniczenia". Są tańce tradycyjne które tańczy się w butach twardych, jak np. St. Patrick's Day. Po fachową wiedzę odsyłam do prawdziwych znawców: www.ista.art.pl/forum
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 4:43 pm   

jej wrazenia po koncercie super chetnie bym poszla jeszcze raz ale jestem pelna podziwu dla tych ludzi i musze sie pochwalic ze zapisuje sie na stepowanie buty juz prawie kupilam :lol: :D :wink: i juz nie moge sie doczekac
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 5:16 pm   

Nie wiecie moze czy w Gdansku jest gdzies miejsce gdzie mozna sie nauczyc irlandzkiego? :)
 
 
Galhad_Paulina
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 3:26 pm   

Ja tańcze taniec irlandzki już ponad 3 lata ucze się w toruniu u pani Kasi mamy już swoją grupę : nazywa się Galahad liczy 12 osób narazie tańczymy tylko w pointach (baletkach)mieliśmy już wiele występów i ja poprostu kocham ten taniec i wszystko co jest związane z Zieloną Wyspą :) :) jakby co to kontakt na gg: 8673705 lub e-mail: lewa120@op.pl
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 8:08 am   

Galhad_Paulina napisał/a:
nazywa się Galahad liczy 12 osób narazie tańczymy tylko w pointach (baletkach)mieliśmy już wiele występów

Eeee.... to w koncu tanczycie w pointach czy baletkach?
 
 
Galhad_Paulina
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 24, 2006 1:24 pm   baletki

pointy to są baletki irandzkie tak się nazywają
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 8:07 pm   

Irlandzki w Trójmieście jest w kilku miejscach: po pierwsze Elphin i prowadzona przez nich szkoła ISTA - zajęcia na b. dobrym poziomie, płatne; po drugie od września zapraszam do Ymca w Gdyni, zajęcia też na poziomie i bezpłatne. Reszty osobiście nie polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12