www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie stoi w pointach??
Autor Wiadomość
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 6:48 am   

sisi napisał/a:
1. 32 releves w I pozycji + minutka utrzymania się w górze (na początek mozesz siętroszkę podtrzymywać, ale staraj się nie)
2. po 16 releves w II, IV i V + tak samo minutka w górze w każdej pozycji
3. minuta bez trzymania ładne passe (na płaskiej stopie) + po minucie postaraj wznieść się na palce i wytrzymać chociaz kilka sekund. ręce w pozycji II


No z takim passe albo na releve np. w V to tak troche glupio trzymac rece w drugiej - chyba lepiej w I albo III ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 10:14 am   

W II lepiej można złapać równowagę ;)
I pamiętaj by wypychać piętę do przodu, żeby ci nie leciała do tyłu. Jak stoisz na releve, z boku widz ma widzieć tylko przód twojej stopy, nie może tam być ani kawałka pięty.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 1:11 pm   

Kasia :)) napisał/a:
Jak stoisz na releve, z boku widz ma widzieć tylko przód twojej stopy, nie może tam być ani kawałka pięty.

Kasiu, to trudne bardzo jest :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 1:22 pm   

myślicie, że jak się wezmę do roboty to do września ponadrabiam te zalełości, które sobie narobiłam z (wstyd się przyznać) lenistwa? rozciągnięcie (znaczy poprzeczny), podnoszenie nogi i pointy itp.?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 8:33 pm   

heh no na pewno trochę nadrobisz, ale zależy co chcesz osiągnąć :) bo "wszystko" to dość szerokie pojecie :wink:

moja nauczycielka zawsze mówi: "kiedy sobie odpuścisz jednego dnia, to już zawsze będziesz o ten dzień do tyłu - obojętnie co zrobisz dalej".
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 8:30 pm   

Ja chyba też zaczne to cwiczyc to co Sisi napisała... Bo mam słabe stopy :?
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 8:47 pm   

polecam, sprawdzone i naprawdę pomaga
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 8:50 pm   

To dołącze to do planu 100 dni :D
 
 
 
foka
Nowicjusz

Posty: 35
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 12:56 pm   stanie na pointach

O staniu na pointach wiem tyle ile wyczytałam na tym forum ale bardzo mnie zdziwiły te zdjęcia. Skomentujcie je proszę

 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 2:00 pm   

Foczko, w tych zdjęciach nie ma nic dziwnego. Dziewczynki robią ćwiczenie na wzmocnienie stóp (i podbicia), ale jakie to Ci nie powiem, bo ich nie widzialam na żywo;)
Mogę tylko pszypuszczać.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 2:06 pm   

To ćwiczenie wygląda jakoś tak dziwnie... przecież wzmacniając podbicie na pointach należy stać na całym czubku, a nawet troche przez niego "przelatywać". Żadna z tych dwóch dziewczynek nie stoi na pełnej poincie..zgaduję, że fotograf uchwycił je w momencie wchodzenia na releve z plie.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 2:20 pm   

a ja zgaduje, ze dziewczynki robią plie na pointach.
Tak sie tez cwiczy podbicie Czajori.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 2:21 pm   

mi to wyglada bardziej jakby one na tych pointach biegały...
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 2:33 pm   

masz rację, ale czy na aż tak ugiętych kolanach? :wink: z tego co widzę są jeszcze małe, więc cała nauka przed nimi :) ale faktycznie wydaje mi się że wzmacniają stopy.
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
foka
Nowicjusz

Posty: 35
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 7:09 pm   

Dzięki za komentarze. Wszystkie dotychczas podkreślałyście koniecztość wykręcania stóp, wypychania podbicia itd. dlatego zdziwił mnie taki rodzaj ćwiczenia, zwłaszcza, że odniosłam wrażenie, że one starają się złapać równowagę w takim dziwnym ustawieniu.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 8:00 pm   

Mi się wydaje, że nie biegają bo przecież jak się biega na poitach to się nie stoi przecież z nogami w 6 poz. prawda??
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 8:27 pm   

Ahaś no tak. Też to zauważyłam, ale chodziło mi o to ze mozna chodzić w 6 pozycji na pointach. Mi się wydaję że robią takie plie na pointach.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 11:46 pm   

Cheryl napisał/a:
Mi się wydaje, że nie biegają bo przecież jak się biega na poitach to się nie stoi przecież z nogami w 6 poz. prawda??

Cheryl, a jak inaczej Ty chcesz biegan na pointach? Z nogami wykręconymi do pierwszej pozycji? :roll:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 5:13 am   

Czajori napisał/a:
To ćwiczenie wygląda jakoś tak dziwnie... przecież wzmacniając podbicie na pointach należy stać na całym czubku, a nawet troche przez niego "przelatywać". Żadna z tych dwóch dziewczynek nie stoi na pełnej poincie..zgaduję, że fotograf uchwycił je w momencie wchodzenia na releve z plie.


Zwroc uwage, ze jak ktos sie zaczna uczyc na pointach to wcale nie jest powiedziane, ze od razu bedzie wchodzil na pelne czubki (zalezy od stopy, podbicia, itd.).

__________
foka - faktycznie w balecie super wazne jest wykrecenie, ale w poczatkowej nauce point uczy sie dopiero na nich stawac, i pierwsze cwiczenia sa wlasnie w rownoleglej pozycji (releve, plie na calej stopie, plie na czubkach, itp.). Chodzi o to, zeby najpirw umiec w ogole pracowac stopa w odpowiedni sposob.

Albo moga tez biegac, czyli po prostu tuptac w tych pointach, tez jako cwiczenie ;)

Mnie bardziej dziwi ta podloga, na ktorej cwicza :shock:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 9:50 am   

może to zwykły parkiet.. ;)
znowu nam się rozrasta temat przypuszczeń.. :(
a mi sie wydaje, ze one mogą robić pas couru do tyłu ;) może jest to część jakiegoś układu..
ale chyba żadna z nas nie zna osobiście tych dziewczyn, by móc stwierdzić, co to tak naprawdę jest
:) :P
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.::Alicja::. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uzależnienie.
Wiek: 30
Posty: 11
Skąd: Szczytno k. Olsztyna
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 4:51 pm   

hej ;] niedawno zalozylam swoje pierwsze poity (juz opisywalam swoje problemy w innym watku ;]) i wydaje mi sie, ze sa za male... w trampkach potrafie spokojnie stanac on point i prawie nic mnie nie boli. a gdy probowalam tego w pointach, od razu bolaly mnie okolice paznokcia, choc obcielam go jak najkrocej. czuje sie tak, jakbym nie stala na palcu, tylko na samym paznokciu. dodam, ze w pointach mam lekko zgiety pierwszy palec... domyslam sie, ze tak nie powinno byc... ;\ a jak sciagam pointy, to opuszka palca wcale mnie nie boli, a gdy dotykam paznokcia... eh. ;\ cwicze z wata i grubym kawalkiem skarpetki pod palcami. a moze profesjonalne wkladki pomoga??

oj, ale sie rozpisalam ;] moje pytania sa takie, czy nie mam zbyt krotkich point i czy wkladki sa konieczne ;] dzieki :*
_________________
.Małe, śliczne, różowe narzędzie tortur.
.Pointy.
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 8:36 pm   

Trampki, a pointy to zupełnie co innego. To na pewno. I stawanie na palcach w trampkach i pointach nie ma porównania. Palca nie powinnaś mieć zgiętego, ale jak wkładasz do pointy skarpetkę i watę to może zajmuje to za dużo miejsca? Napisałaś też że wkładasz to wszystko pod palce. Wydaje mi się, że bardziej powinnaś sobie swoimi pseudo wkładkami owinąć palce.
A jak stajesz bez niczego (bez waty itp) to też masz zgięty palec?
To, że boli cię paznokieć po zdjęciu pointy nie jest jakoś szczególne dziwne i zdarza się dość często.
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 9:13 pm   

Jeżeli chcesz sprawdzić czy nie masz za malych point to stan na kazdej z nich i wloz palec do srodka, za piętą. Jezeli sie zmiesci to znaczy ze masz dobre :)

Mam nadzieje ze nie wprowadzam nikogo w blad. Tak mi mowila pani w sklepie baletowym :)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 3:18 pm   

no nie wiem.... żeby zmieścić palec, to mimo wszystko musi być dużo miejsca- nie byłyby wtedy przypadkiem za duże.l...?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 9:01 pm   

Hehe, chyba troszke wprowadzasz w blad Minarei ;) Bo ja paluszka nie dam rady wlozyc, a stojac en point material troche mi odstaje(tam przy piecie oczywiscie)... Alicja jak masz tam wsadzona wate i gruby kawalek skarpetki, to sie nie dziw, ze masz palucha zgeitego i ogolnie ze ci sie wydaja pointy za male, bo to nie w tym rzecz, ze dasz sobie jakis miekki material pod palce i mneij bedzie bolec... Nie o to chodzi, z pewnoscia lepsze efekty beda gdy kupisz profesjonalne wkaldki, chocby te najtansze, a na razie zrezygnuj ze skarpetki, bo efektu nie bedzie wcale, wiem bo przerabialam...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12