www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego...???.... nie można używać na tym FORUM netslangu?
Autor Wiadomość
Assa
Nowicjusz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:03 pm   Dlaczego...???.... nie można używać na tym FORUM netslangu?

Faktycznie nie doczytałam do końca regulaminu.... :? Jednak jedna ze stałych bywalczyń tego forum zwróciła mi uwagę na ten fakt. Przeoczyłam bowiem ostatni punkt regulaminu.....dotyczący: używania netslangu :o
Dziwi mnie fakt zawarcia tego punktu....właśnie tu....dlaczego???...no bo przecież będąc na forum znajdujemy się właśnie w necie :roll: ....a slangi których użyłam nikogo nie obrażają, bywają śmieszne (a czym że jest net jak nie dobrą zabawą)
Jeśli zaś ktoś poczuł się urażony moim netslangiem to BARDZO GO ZA TO PRZEPRASZAM !!!
P.S.
Narazie zaniecham pisania na forum. Wszystkich miło żegnam. I pamiętajcie nie siedźcie zbyt długo na forum.....lepiej poćwiczcie :)
<pozdrowionka i czmokaski ( nie mogłam się opanować ) 8) >
_________________
Myśli są jak kobiety, w tłumie robią mniejsze wrażenie!!!
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:17 pm   

Asso, powod, dla ktorego wprowadzilismy punkt o netslangu do regulaminu jest prosty: nie kazdy przepada za takim znieksztalcaniem pisanej mowy. A czy rzeczywiscie jest zabawny - niech to ocenia kazdy sam, ja osobiscie nie widze w nim nic zabawnego, cos tak jak z dowcipem powtarzanym zbyt wiele razy. W tym forum uczestniczy wiele osob, reprezentujacych rozne pokolenia i rozne stopnie wtajemniczenia w zycie "netu" i dlatego uzgodnilismy, ze uzywamy "slownikowego" jezyka polskiego, wlasnie dla wygody wszystkich.

Mam nadzieje, ze nie opuszczasz Forum z powodu netslangu i ze szybko do nas wrocisz.
Pozdrawiam, Iza
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 9:53 am   

Zgadzam się z Ariodante co do joty. Nie ma żadnego sensownego wytłumaczenia dla celowego pisania w sposób niegramatyczny i zniekształcony. Zabawne to to nie jest, a wręcz przeciwnie - sprawia wrażenie, jak gdyby autor chciał wydawać się mniej inteligentny, niż jest w rzeczywistości. Bardzo śmieszne, naprawdę. :evil:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Assa
Nowicjusz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 1:11 pm   

No niestety... jeszcze raz pozwolę sobie na komentarz....mam nadzieję ze ostatni!
Używając slangu ...nikogo tym raczej nie obraziłam, net- slang nie był kierowany osobowo do żadnej z osób tutaj piszących....(było to zwyczajne "dopcze" oraz "qrka" /chyba nie muszę tłumaczyć co znaczą te dziwne słowa/.

Niestety po twoich słowach CZAJORI czuję się urażona, zniesmaczona atmosferą. :?
Zadałam tylko pytanie...DLACZEGO NIE MOŻNA UZYWAĆ NETSLANGU??....W SWOJEJ ODP. NA MÓJ POST nie musiałaś/eś ubliżać autorowi netslangu (zaznaczam: autor slangu to ja).... Ja nikogo nie obraziłam (przez roztargnienie brak czasu niedoczytałam tylko regulaminu) dlatego popełniłam błąd używajac na tej stronie netslangu.... .

ARIODANTE.... :roll: niestety z przykrościa muszę stwierdzić, ze po tym co teraz się tutaj zadziało nie jest mozliwy mój powrót na forum... . Ale jest temat do przemyśleń czy ten gorszy który niegroźnie zniekształca język polski ...czy ten który godzi w godność drugiego ???

Mam prośbę do moderatora,aby jeśli to nie sprawi nikomu problemu wykasować wszystkie moje posty łacznie z tym tematem....Z GÓRY DZIĘKUJĘ !

Wszystkich jeszcze raz przepraszam za netslangi.
_________________
Myśli są jak kobiety, w tłumie robią mniejsze wrażenie!!!
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 3:03 pm   

skoro tak sprawy stoją, Ariodante, Tranquality - zdecydujcie co zrobic z postami Assy i z tym wątkiem
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 3:10 pm   

Poza tym ktoś kto nie bardzo się w tym orientuje (ja :P) Mógłby mieć problem ze zrozumieniem słów netslangu. A jeśli ktoś to lubi to są od tego różne komunikatory czy jakieś tam ale nie wiem czy to jest powód dla którego odchodzisz z forum ale jeśli tak to to też jest dość dziwne. A jeśli chodzi o to "ćwiczenie" to forum jest chyba najlepszą stroną gdzie można się dowiedzieć co jeszce polepszyć, prawda. I niekoniecznie musi oznaczać ciągłe siedzenie przed komputerem. Pozdrawiam.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 3:53 pm   

Assa , może niepotrzebnie się tak uniosłas, wydaje mi się, że ani w wpowiedzi Czajori ani tymbardziej Ariodante nie było nic tak naprawdę obrażającego ciebie personalnie. Uwagę Czajori o "nieinteligentnym" brzmieniu netslangu ja odbieram jak ogólne spostrzenie , a nie obelgę że to ty jesteś mało inteligentna. Uważam że wiele argumentów padło przeciw netslangowi z którymi się zgadzam, ale przede wszystkim ja po prostu go nie rozumiem i nie podoba mi się. Zrobisz jak uważasz ale wydaje mi sie ze to trochę błachy powód zeby tak manifestacyjnie opuszczać Forum.
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 7:03 pm   

Assa napisał/a:

..W SWOJEJ ODP. NA MÓJ POST nie musiałaś/eś ubliżać autorowi netslangu (zaznaczam: autor slangu to ja)[b][color=red]

Zastanowiło mnie "autor slangu to ja". Czyżbyś była autorką netslangu. Podejrzewam że Assa mi nie odpowie ale zastanawiam się nad tym-czyżbyś była domniemaną autorką netslangu ??

Assa napisał/a:
Wszystkich jeszcze raz przepraszam za netslangi.

Tu chyba nie ma za co przepraszać. :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 7:07 pm   

Temat zamknięty, przeznaczony do usunięcia. Pozostanie tu jednak jeszcze przez jakiś czas, a później go usuniemy... może Assa się jeszcze zdecyduje... jakby co - pm! :D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 10:46 pm   

Asso, przykro mi, ze opuszczasz Forum i to z tak blachego powodu. Jestem pewna, ze nikt nie chcial Ciebie urazic. Pamietaj, ze jezyk netu ma to do siebie, ze nie zawsze mozna wyczuc ton piszacego. Jak czesto odbieramy posty napisane w dobrej wierze jako obrazliwe? Dopiero czytajac je po jakims czasie, kiedy opadna emocje lub jestesmy w lepszym humorze, dociera do nas, ze post jest zupelnie neutralny, a czasem wrecz przyjazny. Zajrzyj jeszcze raz na Forum po tygodniu lub dwoch od calej "sprawy" i zadecyduj, czy rzeczywiscie warto kruszyc kopie o netslang. Pamietaj tez, ze nie jestes jedyna osoba, ktora uzywala netslangu na naszym Forum i ktorej zwrocono na to uwage. Praktycznie od momentu wprowadzenia zmian walczylismy o to, by na Forum nie bylo miejsca dla netslangu. Byc moze nie razi on na czacie, ale na Forum wypowiedzi maja dluzszy zywot (czesto sa archiwizowane) i dlatego powinno sie je pisac w miare poprawna polszczyzna.
Zapomnijmy o calej sprawie. Jesli jednak zdecydujesz sie nas opuscic, po usunieciu Ciebie z listy uzytkownikow, znikna rowniez wszystki Twoje posty (o co zreszta prosilas, choc wydaje mi sie, ze to nie ma sensu) - tak dziala ten system. Zawsze bedziesz mogla sie ponownie zarejestrowac i zawsze bedziesz tu mile widziana.
Pozdrawiam, Iza

PS. Postanowilam odblokowac ten temat, poniewaz naroslo wokol niego troche nieporozumien i wymaga wyjasnien.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 25, 2005 3:57 pm   

No tak. Dziękuję Ariodante za odblokowanie tego tematu... Muszę zabrać głos, bo najwyraźniej zostałam źle zrozumiana, na szczęście nie przez wszystkich.
Nie miałam na celu ubliżyć Assie pisząc, że nie widzę nic zabawnego w netslangu itd.; post jest wyżej, więc nie będę się powtarzać. Były to tylko - jak słusznie spostrzegła Joanna B., za co jestem Jej wdzięczna - ogólne obserwacje, moje własne odczucia. Jedną zalet z forum jest to, że każdy może powiedziec to, co myśli - tak właśnie zrobiłam i nie życzę sobie, żeby ktoś oskarżał mnie, niebezpośrednio do tego, o "godzenie w cudzą godnosć".
Nie sądzę też, żeby ktoś czuł się urażony netslangiem, chodzi po prostu o to, że rzeczywiście dziwnie się go czyta, jeśli nie jest się obeznanym w tych klimatach. A jaki sens ma umieszczanie na forum wypowiedzi, których połowa odbiorców nie zrozumie?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Uriel
Gość
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 12:26 pm   slangi,grypserka i neogramar

Używanie netslangu_\ , czy też innej grypserki zawsze jest nietaktem w obec osób, które nie mają obowiązku znać danego narzecza. !Ale! - Nie dajmy się zwariować: niebawem za stosowanie makaronizmów, czy też błędy gramatyczne (to ja :D ) MoDelator karał będzie chłostą, albo i czarną listą!
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 1:22 pm   

Dobze ze ktos załozył ten temat bo ja do tej pory nie wiem co oznacza skrót BTW... :oops:
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 1:27 pm   

to oznacza "nawiasem mowiac".
takie jest przetlumaczenie w moim slowniku..
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 6:18 pm   

z angielskiego BY THE WAY gwoli ścisłości
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13