www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hip Hop, funky
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 6:46 pm   

wydaje mi się, że nie... ale ma on pewnien "prestiż" i warto tam się pojawić... :D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Misour
Adept Baletu


Posty: 126
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 7:51 pm   

Właśnie od paru dni zastanawiam się nad funky :] myślę, że zapiszę się na jakieś zajęcia w moim studiu { niby szkole }
_________________
A méchant ouvrier, point de bon outil

"Pewnik filozofii polskiej: tańczę, więc jestem."

J. Baudouin de Courtenay
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:30 pm   

apropo fajnych nie FEDERACYJNYCH zawodów hip hop i breakdance to ostatnio odbyła się legendrna juz impreza RYTM ULICY !!!!!!!!! tam warto pojechać i zobaczyć wmiare prawdziwy taniec hip hop przynajmniej w większości

POZDRO
 
 
Black Mamb
Nowicjusz


Posty: 17
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 8:09 pm   

hip hop jest dobry gdy nie bardzi sie czuje rytm....to bardzo pomaga ;))
Osobiście bardzo lubie....i brekdensowcy są fajni <lol>
_________________
Kto zakosztuje tańca, nigdy go nie zdradzi, bo taniec wciąga jak narkotyk i… nigdy nie próbuj się z tego leczyc
Maurice Bejart
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 10:19 am   

W Krakowie na rynku bardzo czesto sa młodzi breakdansowcy (chyba amatorzy), ktorych moglabym ogladac godzinami :) A sam hip hop pokochalam rok temu na warsztatach :) Ta muzyka wciagaaa.... :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Kamila
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 9:29 pm   

Funky?? Swetna forma tanca. Przynosi wiele radosci i wspaniale rozwija cialo!! :D
 
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 12:23 pm   

a byl ktoś z was na Bruk Festiwal w Gdyni? Ja osobiście byłam drugiego dnia i musze przyznać, że Bel Canto podobało mi sie niezmiernie.
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 12:30 pm   

Columbina napisał/a:
W Krakowie na rynku bardzo czesto sa młodzi breakdansowcy (chyba amatorzy), ktorych moglabym ogladac godzinami :)

Columbinko, masz rację. Oni są cudowni. Raczej nie chodzi mi tutaj o nich samych, tylko o to jak tańczą. Amatorzy, ale jacy!
Rozkładają sobie na rynku perkusje, czasami jakiś dywanik albo nic i zasuwają:P Jakby ktoś był w Krakowie w słoneczny dzień, to polecam wybrać się na rynek;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 12:33 pm   

heh, no gdybym miała porównywać ich stronę wizualną i to jak tańczą, to to pierwsze by wygrało :wink: z całego tego "tańca" podoba mi się tylko to że mają muzykę na żywo (z prawdziwego zestawu perkusyjnego!)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 12:46 pm   

Hmmm ja lubie połaczenie breakdance w beatboxem.
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 2:34 pm   

Ladybirt napisał/a:
a byl ktoś z was na Bruk Festiwal w Gdyni? Ja osobiście byłam drugiego dnia i musze przyznać, że Bel Canto podobało mi sie niezmiernie.

słyszałem duzo dobrego o tym festiwalu. byłas może na tych warsztatach tanecznych podczas tej imprezy?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Czarna
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 5:26 pm   

A ja polecam gorąco połączenie jazzu funky i hip hopu, świetna sprawa.

Jak ktoś mieszka w Łodzi to świetne zajęcia są w Agencji lillahouse
 
 
Dancer in the rain
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 10:19 pm   

A tu mozna sobie ich nawet poogladac :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=rsjMcxNbrso
_________________
`*•.¸ `*•.¸¸.•*´ ¸.•*
Ktokolwiek powiedział,
że słońce przynosi szczęście
ten nigdy
nie tańczył w deszczu
¸.•* ¸.•*´`*•.¸*•.¸
 
 
 
dorota
Adept Baletu

Posty: 58
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 1:47 pm   

Ladybirt napisał/a:
Tranquality napisał/a:
Ladybirt napisał/a:
a byl ktoś z was na Bruk Festiwal w Gdyni? Ja osobiście byłam drugiego dnia i musze przyznać, że Bel Canto podobało mi sie niezmiernie.

słyszałem duzo dobrego o tym festiwalu. byłas może na tych warsztatach tanecznych podczas tej imprezy?

Niestety nie, ale wiem, ze paru moich znajomych było. Popytam jak było i napisze :)


ja byłam w teatrze akurat jak się odbywały warsztaty, więc weszłam popatrzeć i ogólnie nic specjalnego :wink: Grupy chyba nie były dzielone na poziomy, a ta która miałam okazje podejrzeć :P była baaardzo mało zaawansowana, przez co i nauczyciel nie mógł do końca poszaleć :wink: :wink: :wink:
_________________
"keep dancing, never give up"
 
 
ewelinaAa
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 9:11 am   

Ja teraz zamierzam iść na hip hop;) mi osobiście ta forma tańca odpowiada;) chociaz wcześniej moja ogromna pasją był taniec towarzyski ,ale nie miałam partnera i trzeba było zrezygnować:( a póżniej jeszcze tańczyłam taniec musicalowy bardzo mi sie podobał ,bo było w nim sporo baletu:)) ale nasza trenerka wyjechała do szkoły tanca i też wszystko przepadło:( a teraz czas na HIP HOP! i już niedługo mam casting az strach... ale mam nadzieje ,ze mi sie uda ,bo naprawde musze tanczyc sama tancze codziennie do różnych utworów po 2-3 h ,bo ja poprostu musze tanczyc ... i bede! Jeśli znacie jakies fajne piosenki do których dobrze się tańczy to prosze piszcie;))
_________________
Taniec jest dla mnie jak powietrze bez którego żyć nie moge...
 
 
danseuse
Nowicjusz


Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:08 pm   

Jeśli chodzi o hip hop w Polsce, jestem pod wrażeniem Teatru Tańca Zakręconego! www.ttz.pl Tam możecie zobaczyc filmiki z ich pokazów( choc to oczywiście nie to samo co na żywo)
_________________
" Donc apprenons a danser, car que ferons les anges avec nous au paradis...?" St.Augustin
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 9:00 pm   

Również jestem pod wrazeniem TTZ-u. Widzialam ich jedno przedstawienie "Kontrasty". Są niesamowici. Przez takie przedstawienie i warsztaty prowadzone przez TTZ mozna naprawde pokochac hip hop :)
www.ttz.pl Danseuse cos nie wyszlo z tym linkiem
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 2:49 pm   

Nie chciałam zakładać nowego tematu, a też do końca nie jestem pewna czy electro można zaliczyć do hip-hopu, no ale powiedzmy:

Chłopak nie z tej ziemi :D ...Uwielbiam go oglądać :)

http://www.youtube.com/wa...related&search=
_________________
she wolf
 
 
packens
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Skawina
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 5:29 pm   Funky i Hip Hop w Krakowie

Tańcze od 7 lat taniec współczesny i może czas aby sprobować czegoś nowego, trzeba się rozwijać ;) liczę na waszą pomoc i rady dotyczące krakowskich klubów tanecznych. Chodzi mi dokładniej o funky jazz i hip hop
 
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 9:33 pm   

dorota napisał/a:
Ladybirt napisał/a:
Tranquality napisał/a:
Ladybirt napisał/a:
a byl ktoś z was na Bruk Festiwal w Gdyni? Ja osobiście byłam drugiego dnia i musze przyznać, że Bel Canto podobało mi sie niezmiernie.

słyszałem duzo dobrego o tym festiwalu. byłas może na tych warsztatach tanecznych podczas tej imprezy?

Niestety nie, ale wiem, ze paru moich znajomych było. Popytam jak było i napisze :)


ja byłam w teatrze akurat jak się odbywały warsztaty, więc weszłam popatrzeć i ogólnie nic specjalnego :wink: Grupy chyba nie były dzielone na poziomy, a ta która miałam okazje podejrzeć :P była baaardzo mało zaawansowana, przez co i nauczyciel nie mógł do końca poszaleć :wink: :wink: :wink:


Ja byłam na warsztatch dwa lata temu i w zeszłym roku.
grupy rzeczywiście nie były podzielone i to był duży minus. Taniec współczesny na baaardzo kiepskim poziomie u uczestników a duże wymagania od prowadzącegpo co skutkowało mnóstwem siniaków i małą frekwencją. Poleacm za to hip hop z Konstantinem (?), jest świetnym pedagogiem i do tego ma podstawy baletowe :)
świetne były zajęcia prowadzone przez tancerzy Rosy Mei, niesamowita energia i fajne forma zajęć. Ogólnie trochę braków organizacyjnych i ogónego zamieszania. Ludzie: przeważnie laski w obwisłych spodniach, ale też tancerze poza klimatem hip - hopowym.
 
 
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 3:37 pm   

izolacje w ciele sa swietne i daja ogromna samoswiadomosc wlasnego ciala, pare warsztatow z hip hopu czy funky zawsze dobrze zrobia na rozluznienie
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Marcysia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń tańca
Posty: 92
Skąd: hipohopowo xd
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 6:39 pm   

No właśnie a nasza pani napisał taki program do unii i miałyś pare warsztatów z funky za darmo+ wyjazd na jezioro łabędzie do poznania :D :D :D
_________________
.....I Love.....
... Hip Hop Dance ...
... DanceHall ...
... House ...
... BreakDance ...
... I Cała Reszta ...

(......Hip Hop My Life :* ......)
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 7:11 pm   

Izolacje... Cudowne! Ale ogólnie co do funky i hip hopu coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że się do tego nie nadaję, po prostu po tylu latach klasyki bardzo trudno jest się przestawić i tak bardzo rozluźnić, bo ja cały czas jestem za bardzo spięta, ale próbować muszę, żeby przynajmniej podstawy złapać, bo przecież trzeba być wszechstronnym ;)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:04 pm   

wlasnie dlatego wielu tancerkom jazzowym czy baletnicom poleca sie hip hop, zeby mogly uruchomic niekiedy inne miesnie, zawsze to pomaga
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:08 pm   

Uruchomić inne mięśnie.. właśnie to odczuwam - szczególnie chodząc po schodach, albo siadając na krześle.. :)

Wiem, że się poleca i chociaż nie za bardzo za tymi stylami przepadam to myśle, że warto liznąć..
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13