www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hip Hop, funky
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 7:45 pm   Hip Hop, funky

nie wiem, czy to dobra tablica... najbardziej mi pasowała na miejsce założenia tego topicu...

Jestem bardzo ciekawy co Wy - miłośnicy baletu (ja również nim jestem! - oczywista) myślicie o tych technikach tańca... :)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 7:53 pm   Re: Hip Hop, funky

Tańczyłam :D Bardzo lubię hip hop i funky, to świetne formy tańca kształtujące mięśnie z elementami akrobatyki i baletu... coś pięknego :D
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 7:59 pm   

funky tak, bardzo lubie, sama tancze :D
ale hip-hop jak dla mnie nie przejdzie. :? niepodoba mi sie to szybkie tempo zaden wyraz.... :roll:

EDIT:
kazdy taniec ma w sobie cos pieknego ale po prostu nie lubie patrzec na te nastolatki skaczace po sali i wymachujace rekami.
ble

btw dla sprostowania-nie tancze funky tylko mam elementy tej formy
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 8:04 pm   

Ależ Kasiu... Na tym polega "wdzięk" hip hopu, że to taniec z cyklu "Robotów" :) Mi się to podoba - ciężkie kroki, energiczne sztywne ruchy... każdy taniec ma w sobie coś pięknego ;)

No, ale o gustach się NIE dyskutuje :)
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 8:21 pm   

ta forme tańca uprawiam w szkolnym zaspole do ktorego też uczęszczam ta forma pozwala mi sie wyszaleć na całego, moge sie nim wygłupiać i bawić :wink:
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 7:32 pm   

jezeli chodzi o hip-hop to tak naprawde nie bedzie mial zadnego wyrazu i uroku jezeli nie bedziemy poprostu bawic sie, nie myslac sztywno o poprawności itp. nawet jezeli zespol jest gorszy technicznie od innych a sie swietnie bawi na scenie bedzie lepiej zauwazony i przyjemniej bedzie sie patrzylo na taka choreografie.

ja tancze hip-hop (nawet robimy teraz choreografie) co prawda ciezko jest mi sie przelamac do niego, moje cialo jakos odmawia posluszenstwa kiedy mam tanczyc (tzn wiem ze po prostu nie mam tego czegos co jest potrzebne w tym tancu i mam wrazenie ze robie z siebie glupa przy niektorych figurach)

musze powiedziec ze wole hip-hop od disco dance.. :/ tragedia... strasznie nie lubie po prostu wychodzic na scene i tluc do jakiejs techniawki... no ale niektore dziewczyny ode mnie z grupy uwazaja ze np wspolczeny to wogole lipa ...:/ az smutno mi sluchac jak tak mowia... :(
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:05 pm   

hip hop jak i funky to naprawde wspaniałe formy taneczne można sie w nich wyszalec i przedewszystkim dobrze bawić !!! Sa one pełne energii i typowych dla ludzi młodych zachowań :P od jakiegoś miesiąca tenuje hip hop a tańcze taniec wspołczesny od jakiś 7 lat heh jest duuuuuuuuża róznica i trudno się jest rozluźnić ale zabawa jest świetna !!!!!!! a jak ktos tańczył taniec fizyczny ( Wesołoski i Zajkowski) to do breakdance już bardzo blisko :))))) JA TO UWIELBIAM !!!!!!!!!!!!!
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:21 pm   

Jeśli chodzi o hiphop to nie wiele o tym wiem, ale w sumei uważam, ze to dobra zabawa i doskonały trenig dla mięśni! Nie zgodze sie z twierdzeniem,że to same sztywne ruchy, bo sa raczej elementy za rozluźnienie, a i często występuje ruch bioder. Takie moje zdanie.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:09 pm   

pablo964 napisał/a:
a jak ktos tańczył taniec fizyczny ( Wesołoski i Zajkowski) to do breakdance już bardzo blisko :))))) JA TO UWIELBIAM !!!!!!!!!!!!!


to szczególnie jest silne u Wesołowskiego, ponieważ kiedyś był mistrzem europy w akrobatyce sportowej
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:35 pm   

ja lubie hip hop wtedy, gdy formacja (tancerz) opowiada coś swoim tańcem... jakąś historie, zdarzenie itp... wtedy to ma sens... no i wyraz! :)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 2:47 pm   

to prawda że Wesolowski trenowal akrobatyke jak mialem z nim w Bytomiu w 2005 roku to niestety był po rocznej przerwie i nie był tak hardcorowo jak sie spowiewalem ale i tak świetnie !!!!!
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 10:25 pm   

Tranquality napisał/a:
ja lubie hip hop wtedy, gdy formacja (tancerz) opowiada coś swoim tańcem... jakąś historie, zdarzenie itp... wtedy to ma sens... no i wyraz! :)


racja Tranq, przyjemniej sie wtedy ogląda!! dla mnie hiphopowy taniec jest świetny... :D

a można sie zapytać (chyba że taki był już temat), co ma hh wspólnego z baletem...??
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 4:13 pm   

Apropo hip hopu to zapraszam do Radomia na turniej tańca IDOL OPERN - Puchar Polski w Tańcu Hip Hop!
termin: 4 marca 2006r.
więcej info: www.taniec.radom.pl
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 11:52 pm   

Klasyka to baza ,ale Hip hop daje przyjemność innego ruchu i świetnie też pomaga skoordynować swoje ciało . :lol: Uważam ,że posmakować różne techniki i w nich się poruszać jest wskazane .Pozdrawiam. 8)
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:32 am   

tańczyłam rok hip-hop z moją panią od tańca i uważam ze bardzo mi to pomogło - rozwinełam inne grupy mieśni, mam teraz bardziej rytmiczne ruchy i przedewszystkim mam teraz szacunek do osób tanczacych hip-hop, uważam ze jest on trudniejszy od np. modernu czy jazzu... Ale dla mnie hip-hop nie ma wyrazu - nie mogłabym tego tanczyć teraz... jest taki ostry, mało w nim gracji
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 12:58 pm   

a ja mam całkiem inne zdanie... uważam, że każdy taniec ma swój wyraz i ten także go ma... to jest taniec ulicy, tancerz musi czuć muzykę całym sobą... i najpiękniej jest wtedy, kiedy tancerze potrafią przekazać ten klimat i te emocje... (a nie bezmyślnie skaczą do muzyki jak opentani)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 1:40 pm   

no właśnie problemem polskich tancerzy (szczególnie zespołow niektórych ) że wydaje im sie że tańczą hip hop a tak naprawde jest to disco do czarnej muzy ( ochyda) jak ja na takich ludzi patrze to mnie oczy bolą, zero wyrazu i jakiegokolwiek czucia ulicznego klimatu.......... ehhhhhhhh
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 2:17 pm   

oj, tak, zgadzam się... skakanie do czarnej muzyki w Polsce popularne jest... i wszyscy w dodatku wyglądają jak podłączeni do prądu... ;)

bywacie na jakiś turniejach i zawodach tanecznych hip hopowych ?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
pablo964
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 6:17 pm   

tak bywam !!!!!!!!!!i na takich prawdziwych i na takich disco bo niestety zawsze sa one łączano z konkursami tańca współczesnego NIESTETY!!!!! i przez kilka godzin oglądasz jak dzieciaki roawalają sobie kolana do techno muzy albo jak udają że czuja czarne klimaty..........ale jak bywam na normalnych konkursach hip hopowych to naprawde czuć dobry klimat i widać że ludzie naprawde czują rytmy
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 6:25 pm   

W zeszłym roku byłam na turnieju hh i musze powiedziec, ze było świetnie. Ich walki, cała atmosfera turnieju świetna, nie mogłam usiedzieć w miejscu.
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 6:40 pm   

a gdzie bywacie, jeśli można wiedzieć ? wybiera się ktoś w najbliższym czasie do Radomia na Puchar Polski albo na turniej do Żyrardowa?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 12:18 am   

funcky i hh to z cała ore ;pozwalaja sie wyszales.. wyszumiec i naprawde fajnie bawic.. jak najbardziej popieram, osobiscie wole funcky :P niz hip-hop
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 5:14 pm   

u nas w Kielcach 1 maja odbedzie sie wiosenny ogolnopolski tuniej tańca chelleaders
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 1:33 pm   

Strona Międzynarodowego Turnieju Tańca Nowoczesnego FLEX DANCE SHOW
http://www.flex.org.pl/in...=main&act=index
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
dorota
Adept Baletu

Posty: 58
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 5:36 pm   

szkoda tylko że tak daleko :P a to jest federacyjny turniej?
_________________
"keep dancing, never give up"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12