www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanony piekna
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 2:29 pm   Kanony piekna

Jak myslicie czym jest peikno (chodzi mi glownie o piekno fizyczne). Czy mozna i powinno sie umieszczac je w jakis ramach.
Jakie kobiety i jacy mezczyzni sa dla Was piekni? Czy uwazacie ze dzisiejszy wizerunek kobiety - jako chudej modelki jest tak naprawde ladny?
Ostatnio zmieniony przez .:Agga:. Czw Lut 09, 2006 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 2:53 pm   

Ja myślę, że piękno to baaardzo umowna sprawa. Np. w niektórych krajach (zdaje mi się, że głównie afrykańskich) kobieta piękna, to kobieta z fałdkami tu i tam. "U nas" kobieta piękna to kobieta chuda. Więc jak tu piękno umieścić w ramach?
Modelki mogą być ładne- pomijając ich anorektyczną chudość. Ta chudość zabija... te kości wystające spod sukienek itp. są okropne. A przecież, jak gdzieś słyszałam, ludzie woleliby zobaczyć modną rzecz na osobie o podobnej posturze do swojej (tzn. nie tak chudej). Poza tym, w reklamie, jak mi się zdaje NIVEA (jak źle, to proszę mnie poprawić, bo nie pamiętam) kosmetyki tejże formy reklamują nie modelki, ale kobiety nawet troszenieczkę puszyste.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 4:39 pm   

moze zeby ladnie brzmialo to ladna kobieta to kobieta szczupla :lol: .Kobieta moim zdaniem powinna mieć coś w sobie nie tylko uroda choć to też sie liczy i czasami przydaje, ale powinna byc takrze delikatna, zmyslowa, ale powinna czasami tez pokazac pazurki :twisted: ale to jest tylko moje zdanie :wink:
pozdrawiam wszystkie piekne baletnice na forum :wink: :P
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 5:14 pm   

gonia05 napisał/a:
Ja myślę, że piękno to baaardzo umowna sprawa. Np. w niektórych krajach (zdaje mi się, że głównie afrykańskich) kobieta piękna, to kobieta z fałdkami tu i tam.


W afryce z wiadomych powodów raczej nie ma kobiet z fałdkami i absolutnie nie jest to ich kanon urody :P (pomijam RPA i Tunezje, bo tam to inny poziom zycia)

Ja uważam, ze kobieta poprostu nie może być otyła i odrazajaca, a reszta to rzecz gustu :)
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 8:07 pm   

Wg mnie wspołczesna piękna kobieta powinna byc zadbana!

Jeśli chodzi o inne kultury to w Afryce kobiete noszą specjalne obręcze w dolnych wargach ( im większa obręcz tym piękniejsza kobieta) albo w niektórych plemionach miedziane obrecze na szyji aby ją sobie wydłużyć (najdłuższa szyja świata ma 40 cm ), zas w Chinach kobiety do dzis krepuja sobie stopy, aby były mniejsze.
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 8:14 pm   

gonia05 napisał/a:
. Poza tym, w reklamie, jak mi się zdaje NIVEA (jak źle, to proszę mnie poprawić, bo nie pamiętam) kosmetyki tejże formy reklamują nie modelki, ale kobiety nawet troszenieczkę puszyste.

o ile pamietam masz na myśli kampanie reklamową Dove, która bardzo spodobała się większości kobiet. ( „piękne kształty, kobiece kształty”)

a z tą chudością to koledzy mojej siostry twierdzą na przykład, że lepiej, żeby dziewczyna miałą 5 kilo więcej niż 5 kilo mniej ;)
Kobieta ma byc kobieca, a mężczyzna męski. ;) (odkrywcze ;) )

pozdrawiam
m.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 2:03 am   

mirrorball napisał/a:

a z tą chudością to koledzy mojej siostry twierdzą na przykład, że lepiej, żeby dziewczyna miałą 5 kilo więcej niż 5 kilo mniej ;)


moi koledzy podobnie, wcale im sie nie podobają chude kobiety.
a poza tym podobno nie ma brzydkich kobiet, sa tylko te niezadbane.

choc istnieje tez pewien kanon wyznaczników idealnej twarzy - idealnej tzn proporcjonalnej, usta powinny być pełne, oczy duże, nos wąski, kości policzkowe wystające, a na dodatek pomiedzy poszczególnymi elementami twarzy powinny być odpowiednie odległości i kąt nachylenia... ale kto sie bedzie przejmował takimi rzeczami :)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 7:27 am   

Chyba, że ktoś ma czas i ochotę stać przy modelkach z kątomierzem, Nefretete :lol:

Dla mnie kobieta piękna to kobieta czysta, pachnąca, zadbana. Odpadają zniszczone i tłuste włosy, jakikolwiek zarost (te starsze panie w kościołach... :? ), no i oczywiście niechlujny, nieprzystosowany do okazji ubiór.

Każdy jest piękny - na swój sposób. Ja na przykład jestem ostatnią osobą, która mogłaby mieć "idealną" twarz. Dużo osób twierdzi, że ideałem urody jest blondynka o niebieskich oczach i oczywiście anorektycznej figurze. Ale przecież jednym podoba się to, innym tamto. Tak naprawdę ideał urody nie istnieje, niestety (a może stety?).
 
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 1:30 pm   

To czy coś jest piekne czyteż nie to kwestia gustu. Wiem że większosć mężczyzn woli panie troszeczke okrąglejsze niż bardzo sczczupłe/chude. Wraz z czasem gdy niestety przestałam tańczyc z powodów zdrowotnych przytyłam dosyc sporo, jednogłośnie moja męska część znajomych stwierdziła że o niebo lepiej wygladam z okrąglejszą pupą, biodrami niż jak byłam "tańczącym wieszaczkiem".
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 1:40 pm   

Zgadzam się z tobą. Mi nigdy nie groziło bycie "tańczącym wieszakiem" z powodu mojej nienajlepszej przemiany materii - "cokolwiek w usta, to w boczki". Ale wyglądam dobrze i cieszę się ze swojej figury bo moim zdaniem jest idealna (no, może oprócz przygrubych ud :roll: )
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 2:54 pm   

Bardzo ciekawy temat. Zgadzam się z powyższymi opiniami, że współcześnie NIE MA kanonu piękna jako takiego. Wystarczy spojrzeć na lansowane obecnie topmodelki: jeszcze w zeszłym roku wszędzie była "elficka Lolita" Natalia Vodianova, a teraz rządzi seksbomba Nieves Alvares.
Oczywiście, najładniejsze są kobiety które dbają o siebie. Nie chodzi mi o wydawanie fortuny na spa i stylistów, ale o podstawowe zasady higieny i estetyki wyglądu, bo nawet z tym czasem jest naprawdę krucho.
Podobna zasada dotyczy facetów: najbardziej pociągający są mężczyźni czyści . Nie ma nic gorszego, niż facet z czarnymi pazurami i brudnymi włosami, o konieczności używania antyperspirantów nie wspomnę!

Na koniec cytat z mojego ulubionego filozofa, niejakiego Immanuela Kanta:
"Piękne jest to, co się powszechnie podoba, bez udziału pojęcia".
...czyli generalnie możemy dać sobie spokój z definiowaniem piękna, bo ono po prostu jest, i tyle :D

A tak a propos (mimo że nie ma ideałów :P ), kogo uważacie za ideał piękna kobiecego i męskiego? [/i]
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 3:43 pm   

Kiedys uwazalam ze ladna jest Kate Moss (to bylo kiedy przechodzilam przez etap fascynacji swiatem mody..), teraz uwazam ze nie jest ladna - wyglada sztucznie.
Teraz nie mam jakiegos typu osoby ktora uwazalabym za ladna. Jedynie kilka cech ktore polaczone dalyby ideal (moim zdaniem).
Co sadzicie o wystajacych kosciach policzkowych?
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 4:52 pm   

wystające kości policzkowe to raczej domena rosjan :) nie jest to jakieś szczególnie urokliwe :P

mi się np, bardzo podobają chude kobiety i sama chciałabym być chuda (zdaje sobie sprawe ze to się chłopakom nie podoba)...

wydaje mi sie też ze figura zalezy od rodzaju uprawianego sportu, bo tak jak np. nogi kolarki ogromnei róznią sie od nóg baletnicy i jednemu podoba sie to, a drugiemu co innego...

zauważyłam tez teraz u siebie w szkole ze wraca moda na duży biust:P

własciwie w europie i ameryce kanonów już nie ma - jest tylko moda:/ Kanony kobiecej urody i tym samym atrybuty płodności sa jeszcze silnie ukorzenione np w Egipcie czy w niektórych krajach arabskich
:roll:
 
 
Iga
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Warszawa [śródmieście]
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 5:29 pm   Re: Kanony piekna

.:Agga:. napisał/a:
Czy uwazacie ze dzisiejszy wizerunek kobiety - jako chydej modelki jest tak naprawde ladny?


Ja jestem modelką (co prawda nie zawodowo) i nie uważam żebym była OCHYDNA. :lol: 8)
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 10:45 pm   

jak juz to ohydna, ale mylę ze tam bardziej chodziło o chudą (ach, te literówki) :)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
aazrane
Nowicjusz


Posty: 23
Skąd: Radziejów
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 7:14 am   Moje zdanie

Kwestia cała polega na tym, że - jak to ja zwykle mówię - rozpoczyna się u źródła. Oraz dotyczy wszystkiego - zarówno piękna, jak i muzyki, a także tańca (stolarki za to już w dość minimalnym, jednak także całkiem znacznym stopniu).

Czy co jest piękne (oraz skomponowane wyśmienicie, doskonale zatańczone, itd.) zależy nie tylko od wykonawcy (podmiotu), lecz i odbiorcy (orzeczenia). Jeśli wejrzeć odpowiednio głęboko w coś - jak na przykład muzyczny utwór, czy obraz - wówczas odnajdzie się piękno we wszystkim. Nie potrafię tutaj opisać niestety, w czym dokładnie u nadmienionego odbiorcy to polega. Opisanie iskry życia, która tkwi we mnie, byłoby zadaniem dalece trudniejszym niż choćby takie udowodnienie werbalno-filozoficzne istnienia Boga.
_________________
Przystępuję do Ciebie
w milczeniu
bo chciałbym jeszcze rzecz bardzo niewysłowioną
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 10:27 am   

Goosia napisał/a:
gonia05 napisał/a:
Ja myślę, że piękno to baaardzo umowna sprawa. Np. w niektórych krajach (zdaje mi się, że głównie afrykańskich) kobieta piękna, to kobieta z fałdkami tu i tam.


W afryce z wiadomych powodów raczej nie ma kobiet z fałdkami i absolutnie nie jest to ich kanon urody :P (pomijam RPA i Tunezje, bo tam to inny poziom zycia)


Aha. A to ja coś pokręciłam z krajami :D Ale na pewno gdzieś tam kobieta piękna to kobieta z fałdkami...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 11:16 am   Re: Kanony piekna

Iga napisał/a:
.:Agga:. napisał/a:
Czy uwazacie ze dzisiejszy wizerunek kobiety - jako chydej modelki jest tak naprawde ladny?


Ja jestem modelką (co prawda nie zawodowo) i nie uważam żebym była OCHYDNA. :lol: 8)


Chodzilo o chudą modelke (przepraszam za blad, juz poprwilam).

Goosia napisała: "wystające kości policzkowe to raczej domena rosjan nie jest to jakieś szczególnie urokliwe
mi się np, bardzo podobają chude kobiety i sama chciałabym być chuda (zdaje sobie sprawe ze to się chłopakom nie podoba)...
zauważyłam tez teraz u siebie w szkole ze wraca moda na duży biust:P "

Teraz za moda wystajacych kosci policzkowych idzie wiele kobiet (np. poprzez odchudzanie zeby byly bardziej widoczne, tylko nie wszystkim to wychodzi bo zalezy to od ulozenia kosci).
Tez uwazam ze chude kobiety sa ladne, oczywiscie nie anorektyczki ale takie ktore wszedzie sa idealne (jesli mozna to tak okreslic).
U mnie w szkole tez powrocila moda na duze biusty a w niektorych przypadkach na gigantyczne. Czesto jest tak ze za duzy biust psuje ogolny wyglad (np moja kolezanka ma zgrabne, chude nogi ale w calosci z duzym biustem wyglada jakby wazyla o 10kg wiecej).
Jesli juz jestesmy przy tym temacie to jak uwazacie jakie biusty sa ladniejsze? Czy moze wielkosc nie ma znacznia a liczy sie to zeby w calosc dobrze do siebie pasowala?
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 11:50 am   

pamiętajmy że rozmawiamy tu o tym, co to są i jak się zmieniają kanony piękna, czyli pewne przyjęte w jakims momencie lub jakims kraju (kulturze) wyznaczniki tego co większośc uznaje za piękne, a nie o tym co sie komu podoba, bo tu można tylko powtórzyć mądre powiedzenie: "PIĘKNO LEŻY W OKU PATRZĄCEGO"
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 12:21 pm   

Ogolnie mowi sie o kulturze europejskiej a jak jest z pieknem w innych krajach europejskich? Uwazam ze np Hiszpania i Niemcy pod tym wzgledem bardzo sie od siebie roznia. Mysle ze w Hiszpani nie ma jakis wspanialych wizerunkow kobiet czy mezczyzn, tzn pewnie sa np kreowane przez media ale ludzie chyba nie zwracaja na to az tak strasznej uwagi jak np w Polsce . Przynajmniej tak mi sie wydaje z tego co widzialam.
Jak jest w innych krajach europeskich?
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 5:11 pm   

piękno to bardzo umowna kwestia. jednakze uwazam ze kobiety szczupłe i wysokie ale jednocześnie mające "to coś w sobie" sa piekne.. co do męzczyn to przede wszystkim sportowa budowa ale bez przesady :P :P i wzrost :) taka jest moja opinia pozdrawiam.. :)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 8:08 pm   

NaFFo, czemu tylko wysokie?? :x :cry: małe jest równie piękne!!

a według mnie najpiękniejsze są wszystkie osobniki płci pięknej (szczególnie) i brzydkiej z krajów wschodniej europy!! (Polska, Estonia, Ukraina, Białoruś, Rosja, Czechy&Słowacja, Litwa, Łotwa...)

najwięcej witaminy mają POLSKIE DZIEWCZYNY :D i to jest prawda, to jest fakt 8) dziewczęcy urok, wdzięk i takt... i chyba w całym świecie piękniejszych nie znajdziecie! :wink: za jeden uśmiech oddałbym Chicago, Paryż, Krym! :P

http://www.teksty.org/a/a...cejwitaminy.php
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 8:21 pm   

Princess Maron napisał/a:
NaFFo, czemu tylko wysokie?? :x :cry: małe jest równie piękne!!

a według mnie najpiękniejsze są wszystkie osobniki płci pięknej (szczególnie) i brzydkiej z krajów wschodniej europy!! (Polska, Estonia, Ukraina, Białoruś, Rosja, Czechy&Słowacja, Litwa, Łotwa...)

najwięcej witaminy mają POLSKIE DZIEWCZYNY :D i to jest prawda, to jest fakt 8) dziewczęcy urok, wdzięk i takt... i chyba w całym świecie piękniejszych nie znajdziecie! :wink: za jeden uśmiech oddałbym Chicago, Paryż, Krym! :P

http://www.teksty.org/a/a...cejwitaminy.php

Hehe, no a jakby inaczej? 8) Chyba już w większości krajów przyjęło się , że Polki sa najładniejsze :wink: Ciekawe kto pierwszy to stwierdził? :D
_________________
.::Dance is my passion::.
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 8:39 pm   

Princess Maron napisał/a:

http://www.teksty.org/a/a...cejwitaminy.php


No prosze, w najmniej oczekiwanym miejscu znalazlam wreszcie tekst tej piosenki. Dzieki, Princess :)
Swoja droga, tekst niezrownany!
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 8:45 pm   

nie ma za co ;) w końcu od czego ma sie google :lol:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13