www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skurcze

Łapią was skurcze podczas ćwiczeń?
na każdej lekcji
9%
 9%  [ 10 ]
często
26%
 26%  [ 27 ]
sporadycznie
51%
 51%  [ 52 ]
nigdy
11%
 11%  [ 12 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 101

Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 3:40 pm   

czekoladko, co chcialas powiedziec poprzez slowo "boli"?
bardzo?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 5:43 pm   

czekoladka napisał/a:
ja znam amol ale nie w postaci masci chyba ze wyszlo cos nowego na rynku a amol ten ktory ja znam to spirytusowy wyciag z ziół leczniczych pomaga na bardzo wiele chorob i boli


Amol bardzo pomaga, szczegónie polecam go do wcierania na noc no i można też poleżeć w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem amolu (jest za drogi zeby robić takie kompiele codziennie, ale raz na jakis czas...)
Skurcze mogą być też skutkiem ubytku elektrolitów, wiec trza pić ta wode (przed wysiłkiem) i w razie potrzeby łykac potas, którego wbrew pozorom czesto brakuje w organizmie :)

jeszcze apropo amolu to pomaga w zasypianiu... chyba ze wzgledu na dużą zawartość spirytusu :P
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 7:25 pm   

Kasia :)) napisał/a:
czekoladko, co chcialas powiedziec poprzez slowo "boli"?
bardzo?


czekoladka napisał/a:
ja znam amol ale nie w postaci masci chyba ze wyszlo cos nowego na rynku a amol ten ktory ja znam to spirytusowy wyciag z ziół leczniczych pomaga na bardzo wiele chorob i boli


Czekoladce chodziła chyba o to że Amol pomaga na wiele chrób i bÓli.
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 9:09 pm   

aaaa. zle zrozumialam. ;)
przepraszam.
ile (około) kosztuje ten amol? (bo się w końcu nie dowiedziałam).
naprawde tak mocno smierdzi?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 9:19 pm   

ok. 20 zł za małą (mniejszą) butelkę;
zapach jest rzezczywiście dość intensywny (mentol, cynamon) - ale nie pozostaje na ubraniach (w odróznieniu do np. ben-gay'a)
tylko trzeba uważać na rany, bo piecze (jak to spirytus)
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 10:50 pm   

A mnie jeżeli łapią skurcze to najczesciej w nocy podczas snu - :lol: i w tedy się budzę i naciągam stopy ( najczescie skurcze w stopach ) :lol: a potem ide dalej spac .Ale generalnie ,trzeba przy dużym wysiłku fizycznym łykać MAGNEZ
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 10:52 pm   

to juz wiemy ;) podsumowajac na skurcza trzeba brac:
potas
magnez
wysokomineralizowane wody
aspargin
amol(wcierac)
;)
jesli ktos ma jeszcze jakies pytania lub pomysly to walcie ;) :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 8:45 pm   

u mnie jest identycznie glownie skurcze lapia mnie przy naciaganiu podbicia i przy adagio... a odbiegając od tematu jakie są najlepsze c[/url] na wzmocnienie nog np do adagio??
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:58 pm   

Jesli chodzi o magnez, to pamiętajcie, że jego niedobory dość wolno się uzupełniają w ogranizmie, dlatego efekty widać dopiero przy dłuższym stosowaniu.

Jeśli chodzi o wodę - zamiast wymieniać nazwy wygodniej po prostu powiedzieć, że od niskozmineralizowanej lepsza jest średniozmineralizowana.
Wysokozmieneralizowanych wód generalnie się nie poleca - są one zazwyczaj stosowane na specjalne schorzenia, etc., no i trzeba najpierw dobrać odpowiednią (w zależności od elektrolitów, każda jest na co innego).

Gość - pytałas o picie wody. Nie wiem, może w klasyce jest do tego jakieś inne podejście, bo jeśli chodzi o czysto fizyczny aspekt - jak np. u sportowców - to trzeba pić i przed, i w trakcie, i po wysiłku fizycznym. Najlpeiej w niewielkich dawkach (jak się pije dużo naraz, to mało z tego się wchłonie). Przy mocno intensywnym wysiłku dobre są napoje izotoniczne - lepiej się wchłaniają, i szybciej uzupełniają braki mineralne (które się właśnie wypociło), a także dodają trochę energii (są wbrew pozorom dość kaloryczne).
Od wody się nie tyle (tzn. nie zamienia się w tkankę tłuszczową, nie ma takiej możliwości).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 4:26 pm   

Potas, potas i jeszcze raz potas na skurcze. Niestety jesty on tylko na recepte, ale duzo potasu zawieraja pomidory, banany i ziemniaki. Ja mam babcie co lyka potas ciagle wiec sie ze mna dzieli, jak biore to skurczow nie ma chocbym nie wiem co robila :)
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 5:15 pm   

Potas jest ... bardzo ... wybuchowy ( w swojej czystej formie) więc uważajcie :wink:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 9:02 pm   

wybuchowy? w jakim sensie? (adrenalina etc.?)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 9:11 pm   

Potas- jako pierwiastek chemiczny jest bardzo niebezpieczny (łatwopalny, silnie reaguje z wodą).
Ale w dawkach farmakologicznych nie jest szkodliwy, a wręcz pomocny :-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 10:06 pm   

Prawie nigdy nie łapią mnie skurcze, co jet o tyle dziwne, że wciągam kawę litrami i powinnam byc odmagneziona maksymalnie. :D
Na częste skurcze i drętwiejące mięśnie pomaga tez wapno - więc pij mleko, będziesz wielka/i. :wink:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 11:11 pm   

sfra, za to potem jaką się ma energię do skoków :lol: :lol: :lol:
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 11:14 pm   

cuś chyba to działa jak doping :P ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 5:23 am   

sfra napisał/a:
Potas- jako pierwiastek chemiczny jest bardzo niebezpieczny (łatwopalny, silnie reaguje z wodą).
Ale w dawkach farmakologicznych nie jest szkodliwy, a wręcz pomocny :-)


Hmm, idąc dalej w ten deseń dodam, że przyjmując potas dożylnie, niezmiernie ważne jest jego właściwe dawkowanie, czyli tempo spływania przez kroplówkę - o ile jak przyjmuje się w ten sposób inne elektrolity, to mozna sobie manipulować, aby spływały szybciej czy wolniej, ale przy potasie - nigdy. To niebezpieczne, i może się skończyć naprawdę nieciekawie.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:28 pm   

mam pytanie apropo magnezu.... jak długo powinnam go brac, ze by uzupełnić braki? (efekty juz dość mocno odczuwam)
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:32 pm   

tyle ile potrzeba-to jest chyba sprawa indywidualna [?]
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:53 pm   

lepiej brać regularnie magnez - tymbardziej jeśli masz tendencję do jego braku.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:56 pm   

mysle ze jesli uzupelni juz odpowiedni poziom magnezu w organizmie to nie ma sensu brac go wiecej bo moze sobie stworzyc jego nadmiar...
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 10:57 pm   

nie chodzi mi o to by brać tego aż tyle, ale żeby po prostu brać w regularnych, mniejszych dawkach.

;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 11:01 pm   

zawsze mozna uzupelniac magnez w organizmie ;) zdaje sie ze sa jakies tam dzienne dawki.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 4:43 pm   

Goosia napisał/a:
mam pytanie apropo magnezu.... jak długo powinnam go brac, ze by uzupełnić braki? (efekty juz dość mocno odczuwam)


Regularnie, w stalych ilosciach i tak dlugo jak bedzie tego potrzebowal Twoj organizm np. jesli masz zespol migajacej powieki (taka moja domowa nazwa), czyli z powodu braku magnezu w organizmie i np nerow czujesz ze powieka lekko podskakuje (mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi) to magnez powinno sie brac do momentu kiedy to ustapi. Mysle ze branie go dalej juz nie bedzie konieczne bo organizm da sobie rade a jesli znow beda braki to napewno da o tym znac ;)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 4:52 pm   

znaczy... jak sie tak sama rusza? ja tak czasem mam, ale nie mam niedoboru magnezu :P (szybciej witaminy b ;))
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15