www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystkie ,,za,, i wszystkie ,,przeciw''...?

Jak oceniasz nasze forum ?
uważam , ze jest "sztywniackie"-za dużo tu reguł, brak wolności
17%
 17%  [ 13 ]
nie jest aż tak źle, forum przeżywa lekki kryzys
18%
 18%  [ 14 ]
dobrze się tu czuję, stosuję się do ustalonych reguł i nie uważam, ze jest tu "sztywno",ale panuje tutaj porządek
64%
 64%  [ 49 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 2:32 pm   

Kasia :)) napisał/a:
nie chodzi mi o to by wszyscy pozwalali sobie na wszystko, tylko zeby po prostu nie trzeba bylo myslec nad kazdym slowem pisanym w poscie, bo ktos uzna je za niewlasciwe.


Jak ktoś ma podstawowe pojęcie o konstruowaniu wypowiedzi w języku polskim, nie będzie miał z tym problemów.
Natomiast forum to nie jest miejsce na prowadzenie rozmowy jak w mowie codziennej, potocznej - z potakiwaniami, powtórzeniami, itp.
Może to nie jest odpowiednie miejsce na to, ale pozwolę zacytować sobie krótki tekst ze strony http://slowniki.pwn.pl/poradnia/ (nt. odmian języka w necie):
"Język poczty elektronicznej obejmuje internetowe kanały komunikacyjne oparte na liście elektronicznym: pocztę elektroniczną, grupy, listy i fora dyskusyjne. Służą one do rozwiązywania różnego rodzaju problemów bieżących, toteż ich język opiera się na mowie potocznej, a od poprzedniego [chodzi o czat, gg, itp.] typu różni się m.in. znacznie wyższym stopniem organizacji tekstów (np. znacznie bogatsze słownictwo, zdania o wyższym stopniu złożoności). Wypowiedzi będące realizacjami tej odmiany języka internetowego są względnie trwałe."
To tylko taka mała dygresja, tyczy sie oczywiscie nie tylko Kasi (żeby nie było, że tylko jej się ktoś czepia).

Podobnie jak napisała Nefretete - także nie zastanawiam sie nad każdym słowem, które piszę, ale tez nie mam potrzeby zachwycania się nad każdym pieskiem czy kotkiem, i dodawania 10 swoich 'achów'. Czasami zdarzają mi się takie sytuacje, kiedy zaczynam coś pisac, ale dochodzę do wniosku, że to nie wniesie nic do dyskusji, i po prostu rezygnuję - nie muszę wrzucaźć wszędzie swoich 3 groszy. Czy to naprawdę jest takie trudne?...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 3:19 pm   

Ja też czasem, nawet po napisaniu juz posta nie dodawałam go. To oczywiste, że mamy tendencje do potakiwania, dopisywania tekstów w stylu "ja też", czy ":)", przecież na tym polega komunikacja... tyle, że w rzeczywistości. Na forum trzeba się troszkę ograniczać.

Nie trzeba bać się wyrażać własnych opinii i poglądów. Wystarczy tylko, że przed dodaniem posta zastanowimy się, czy jest sens, żeby każdy to czytał! Szanujmy swój czas Kochani! Jeśli mam otwierać tematy i w co drugim czytać "ja też", "ale fajnie"itp. to tak naprawdę tracę połowę czasu.
Chyba nikt z nas nie chciałby w ten sposób spędzać czasu na forum. Nie róbmy drugiemu co nam nie miłe i już- - żadna filozofia:) (prosta zasada a ułatwi życie i nam i moderatorom)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 3:23 pm   

no i doszliśmy do bardzo sensownych wniosków...

a posty są i będą usuwane, bo niektórych poprostu nie warto tutaj trzymać. Wiele osób zagląda do starych, wydawałoby się, zapomnianych wątków, poszukuje tam informacji, linów itp., a nieskończone offtopy i posty nie na temat, z pewnością, utrudniają poszukiwania i korzystanie z informacji... forum ma służyć wielu osobom, więc starajmy się, aby było przejrzyste, czyste i konkretne...

:D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 4:41 pm   

Amen.

Ja muszę się otwarcie przyznać, że co raz rzadziej odwiedzam forum, ponieważ w prawie każdym temacie napotykam się na coś takiego właśnie... "ja też" "kochany piesek, też chcę takiego" , "jej, jakie ty masz podbicie, a ja wcale..." po prostu tracę czas, czytając coś takiego, jak ktoś już mądrze napisał. I jestem bardzo wdzięczna wszystkim administratorom i moderatorom, że opanowują, przynajmniej w pewnym stopniu, te wszystkie bezsensowne posty.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 6:46 pm   

musze przyznac ze mi tez sie zdarzało pisac takie posty składające sie z jednego niezbyt sensownego zdania :( ale na szczescie nie tak czesto zeby ponieśc ze strony moderatorów jakieś konsekwencje... :)

Teraz juz wiem, ze to zwykle zasmiecanie i staram sie przemyślec czy mam coś napisać :)

dziekuje za ten topik :)

i objecuje stwarzac moderatorom jak najmniej problemów :)
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 7:53 pm   

no moze troche przesadzilam piszac to.
tez staram sie pisac na temat i nawet po napisaniu juz posta rezygnuje z umieszczenia go na forum ;)

ale musze dodac jedno zdanie do marysi. skoro jest temat "nasze zwierzeta domowe" albo "jakie mam podbicie?" to to chyba normalne ze wkleja sie tam zdjecia swoich psiakow a inni sie nimi zachwycaja, albo ze pokazuje sie swoje podbicie a inni wypowiadaja swoje zdanie.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 8:32 pm   

to ze ktos pokazuje zdjecie pieska ok, ale nastepujece zaraz potem 20 postow o tresci - ach, och, łał - przyznam ze srednio to sie chce czytac i to jest dosc mało konstruktywne. Proponuje wysyłac PM o tresci ładnego masz pieska droga.... lub cóz za kochany szczeniak drogi...
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 8:49 pm   

no pierwsze kilka takich postow w stylu "uroczy piesek" moze byc, za duzo rzeczywiscie nie bardzo, ale mozna po prostu... ominac ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 8:52 pm   

Kasiu to naprawde zajmuje zbyt duzo czasu - nie chodzi przeciez o jeden watek o pieskach tylko mase roznych tematów, w których pojawia mnistwo niemerytorycznych postów. Ja nie prosze, ja błagam!!!
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 8:53 pm   

w sumie to nie ma jakiś ograniczeń co do zakładania tematów na forum... no ale... po co nam temat o zwierzętach? nie jest kompletnie związany z tematyką forum... rozumiem, temat o teatrze, musicalach, książkach, filmie, czy nawet już reklamie... są one jakoś związane z kulturą i sztuką... no ale nie popadajmy w skrajności bo to bez sensu, według mnie... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 8:55 pm   

to zdaje sie wyszło z innego tematu - z kółka fotograficznego, ludzie zaczęli zamieszczac zdjecia psiaków i tak powstal osobny watek. dla mnie szczerze mówiąc zbedny.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:08 pm   

Hmm ja mysle, ze jeśli kogoś nie interesuje atek o zwierzętach to poprostu do niego nie zaglada, po to sa tematy. Ja tak robie właśnie z wątkiem o zwierzętach i np. łyżwiarstwie. Mysle, że te wątki uzytkownikom nie powinny przeszkadzać. Co innego moderatorzy którzy musza pilnowac wszytskich wątków ale coż... taka ich decyzja...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:10 pm   

podpisuje sie pod slowami ladybirt tylko ze ja zagladam do tych watkow. mnie np bardzo intersuja zwierzeta i chetnie o nich czytam ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:14 pm   

dowolnosc i ciekawosc tematów to jedno, pisanie bez sensu to drugie. odwołuje do regulaminu Pogadalni - jest tam taki punkt:

Dlatego w POGADALNI zabrania się:
- jednowyrazowych wpisów lub zdań, które nie wnoszą nic do dyskusji, np: "och, jeszcze nie czytałam tej książki, ale słyszałam, że jest dobra", "znów przegapiłam ten program", "chyba pójde na ten występ" etc. Wpisując się, zastanówcie się najpierw, czy to co macie do powiedzenia jest naprawdę istotne i czy nie szkoda Waszego czasu i czasu innych. Moderatorzy i tak będą takie wpisy usuwać i to często wcześniej, niż ktokolwiek zdąży je przeczytać.


a niestety wiekszosc wpisów ma taki właśnie charakter. Moderatorzy, owszem zgodzili sie pełnić swoje funkcje dobrowolnie, ale też PO COŚ stworzyli regulamin.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:19 pm   

Kochani, to ze nas cos interesuje nie znaczy, ze musimy od razu otwierac na Froum watek. Internet ma tyle miejsc, w ktorych mozecie poczytac i powymieniac poglady na temat np. zwierzakow, ze nie ma powodu, by na naszym forum robil sie z tego tasiemiec. Jelsi chcecie koniecznie ten watek prowadzic, zamieszczajcie zdjecia, ale nie opowiadajcie w nieskonczonosc o swoich zwierzakach, bo kazdy, kto ma zwierzeta wie, ze domowa menazeria to temat-rzeka. Kierujcie sie zawsze jednym: czy to, co teraz napisze jest naprawde tak wazne, by o tym pisac i czy obchodzi innych. Bo kogo tak naprawde obchodzi to, ze czyjs piesek czy kotek jest teraz u babci lub cioci Halinki? :)
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:21 pm   

gwoli scislosci, ja takich tematow nie zalozylam, ale... jak juz sa to sie w nich udzielam ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:24 pm   

Dokładnie, Ariodante wyjęłąś mi to z ust. Jestem pewna, że gdzieś w internecie istnieje forum/czat poswiecony zwierzakom, samochodom, komiksów, mandze czy co tam jeszcze.

Dla porównania watek o ksiazetach - kompletnie nie związany z baletem, ale mimo to nie ma tam wpisów typu:

-wczoraj widziałam zdjecie Williama w gazecie.
-tak? a ja nie widziałam
-to zobacz, koniecznie
-ok, zrobie to, on jest taki sliczny
-tak jest piekny
-a na dodatek madry
-i wyksztalcony
-ale jego brat podono juz nie
-tez tak sadze
-no ten drugi jest inny
-kazdy jest inny
-ale moglby byc podobny....

kochani, no sami przyznajcie czy to ma sens?
przepraszam, ze tak dzisiaj zrzędze, ale widze wzmożony ruch w Pogadalni wiec wolę przestrzec za wczasu.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:31 pm   

Nusia i Marysia podkreslily jedna wazna rzecz: poszanowanie czasu. Nauczcie sie szanowac wlasny czas i czas innych, Czasu naprawde szkoda, choc moze jeszcze tego nie widzicie, bo macie nascie lat :-) . Forum, jak wszytsko inne, moze sie przejesc, jesli nie bedziecie go sobie dawkowac z umiarem.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 10:11 pm   

interesuje mnie długość waszycg firanek - otwieram wątek
interesuje mnie kolor ścian w waszych pokojach - otwieram wątek
interesuje mnie kolor oczu waszej cioci - otwieram wątek

...

przecież to bez sensu...
błagam, zróbmy coś z tym! :roll: :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 10:17 pm   

widzę, ze ten watek był bardzo potrzebny i ze umiemy spokojnie i kuluralnie wyłuszczac swoje racje - brawo!
Tranq... - bez nerwów - bedziemy czuwac, aby Pogadalnia nie nabrała monstrualnych rozmiarów i wycinać bezsensowne wątki, słusznie zauwazyła Ariodante: kochani, w sieci jest mnóstwo miejsc gdzie mozna porozmawiac o rzeczach nie zwiazanych z baletem, jesli chcecie o czyms takim pogadać z przyjaciółmi z forum - są maile, PW i gg, Oczywiscie od czasu do czasu nie zawadzi i taki "odjechany" wątek czy wątki związane z nami, naszymi planami itp czy dyscyplinami pokrewnymi: łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka itp. Grunt to zachowac umiar - moje ulubione motto to "Znaj proporcją, mocium panie" :lol:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 3:02 pm   

Podpisuję się pod przytoczonym przez Kasię G. mottem wszystkimi kończynami. Ostatnio tonęliśmy w postach nic nie wnoszących do dyskusji, nawet wątki w dziale "praktyka" zamieniły się w pogadalnie i zdecydowanie odeszliśmy od meritum forum, jakim jest balet (mam nadzieję, że jeszcze wszyscy o tym pamiętamy! :evil: )
Zastanawia mnie, po co na forum balet.pl przychodzą osoby, które nie tylko nie zajmują się tańcem praktycznie, ale i mają mgliste pojęcie o teorii. Tym samym, wiadomo, ich posty są błahe, żeby nie powiedzieć zbędne. Uważam, że do takich należą posty typu: "dobra, postaram się poprawić, nie jestem przecież taka zła". Skoro chcesz się poprawić, to udowodnij, że tak jest, a nie zaczynaj offtop.
I jeszcze jedno: zachowujmy się dojrzale. Jeśli ktoś cię krytykuje, przemyśl to i wyraź swoje zdanie spokojnie. Mam wrażenie, ze kilka osób daje się bardzo łatwo sprowokować, i zamiast podejść do sytuacji z dystansem, umieszcza w kilku wątkach buntownicze posty, które niby mają pokazać, jak to danemu forumowiczowi sytuacja jest obojętna ( a udowadniają, że jest wręcz przeciwnie). To śmieszne.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 3:19 pm   

Czajori napisał/a:
Zastanawia mnie, po co na forum balet.pl przychodzą osoby, które nie tylko nie zajmują się tańcem praktycznie, ale i mają mgliste pojęcie o teorii.


Przychodzą tu po to, aby się DOWIEDZIEĆ. dajmy im na to szansę przez prowadzenie merytorycznych dyskusji a nie prowadzenie pogaduszek o przysłowiowym "wczorajszym obiedzie".
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 4:02 pm   

Czajori napisał/a:
Podpisuję się pod przytoczonym przez Kasię G. mottem wszystkimi kończynami. Ostatnio tonęliśmy w postach nic nie wnoszących do dyskusji, nawet wątki w dziale "praktyka" zamieniły się w pogadalnie i zdecydowanie odeszliśmy od meritum forum, jakim jest balet (mam nadzieję, że jeszcze wszyscy o tym pamiętamy! :evil: )

zgadzam się całkowicie... pamiętejmy, że to forum tematyczne - o balecie - dla przypomnienia niektórym... dlatego też uważam, że niektóre dyskusje nie mają tu sensu... (choćby ta o zwierzętach... jeśli chcecie o tym porozmawiać znajdźcie forum o zwierzętach... pewnie jest takie w sieci...)

Czajori napisał/a:
Zastanawia mnie, po co na forum balet.pl przychodzą osoby, które nie tylko nie zajmują się tańcem praktycznie, ale i mają mgliste pojęcie o teorii. Tym samym, wiadomo, ich posty są błahe, żeby nie powiedzieć zbędne. Uważam, że do takich należą posty typu: "dobra, postaram się poprawić, nie jestem przecież taka zła". Skoro chcesz się poprawić, to udowodnij, że tak jest, a nie zaczynaj offtop.

Czajori, forum przeznaczone jest dla wszystkich... nie można komuś zabronić bycia tutaj... niektórzy, jak napisała Sisi, chcą się tutaj czegoś dowiedzieć i mają do tego święte prawo...

jeszcze dwa słowa, apropo unoszenia się... uwierz, czasem to nie możliwe, jeśli widzisz kolejne bezsensowne posty, pisane przez te same osoby, biorące sobie uwagi moderatorów i adminów za nic...

dlatego też mam propozycję... co myślicie o tym, aby w POGADALNI rozmawiać tylko na tematy przynajmniej luźno związane z kulturą i sztuką, bo to jest jakoś powiązane z tematyką forum...? to tylko taka propozycja, czekam na Wasze opinie...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 5:40 pm   

Tranquality napisał/a:
tak, zadziała ankaa... bo jeżeli ktoś nie będzie potrafił zaakceptować zasad forum i ogólnie przyjętych norm dyskusji to - niestety - będzie musiał się z tym miejscem pożegnać...
a to, że narazie jest na czarnej liście jedna osoba nic wcale nie oznacza... bo niebawem będzie więcej...

tylko uważajmy, żeby za dużo użytkowników samych sie nie pożegnao...
myślę, że pogadalnia jest "pogadalnią" i można w niej rozmawiac na różne tematy.
Ten topic jest bardzo potrzebny. Wydaje mi się, że i użytkownicy zawinili (pisząc trochę bezsensowne posty, ja zresztą chyba też to czasami robiam.. postaram się poprawic), ale moderatorzy też nie są bez winy i pozwólcie to sobie powiedziec...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 5:48 pm   

a takie male pytanko. po jakim czasie znika napis *czarna lista* przy uzytkowniku? czy wtedy zapomina sie o tym ze byl na czarnej liscie?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14