www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łyżwiarstwo
Autor Wiadomość
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 5:57 pm   

aniaka napisał/a:
Moja ukochana para taneczna:
Marina Anissina i Gwendal Peizerat, jak dla mnie niepokonani :)


Moja też, szkoda że już nie występują... Ale miło było posłuchać Gwendala na ME na Eurosporcie ;)

A co do fygurówek, podobnie jak Joanna nie wyobrażam sobie jazdy w hokejówkach (jeździłam 1 i źle się to dla mnie skończyło ;) ). W figurówkach można bardziej kontrolować to co się dzieje na lodzie :)
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 5:59 pm   

ja zawsze jezdze w tym co daja, ale to sa raczej hokejowki.
i rzeczywiscie sa sztywne.
trzeba sprobowac figurowek ;)
sa w zwyklych przylodogryfowych wypozyczalniach?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 6:14 pm   

Kiedyś przy wypozyczalniach zwykle były skórzane figurówki, a teraz najczęściej zdarzają się tylko sztywne łyżwy... Na szczęście nie mam tego problemu, bo mam własne, i to od wieeelu lat, po wieeelu ostrzeniach, i jeszcze jakoś się trzymają :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 7:42 pm   

Zgadzam sie z kochanym Przedmówczyniami - nigdy, przenigdy nie będzie już takiej pary, jak Marina i Gwendal!!!!

...chociaż galówki pt. "Suzanna" tez już miałam dośc po dwóch sezonach :P
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:28 pm   

Ja mam plastikowe figurówki i są spoko. A w innych nigdy nie jeździłam...
 
 
 
asias
Adept Baletu


Posty: 160
Skąd: okolice 3miasta
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:31 pm   

A ja zawsze jezdze w skorzanych figurówkach. I innych miec nie chce :)
 
 
Justi
Adept Baletu


Posty: 99
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 6:11 pm   

Jakiś czas temu znalazłam kilka filmików z Mariną i Gwendalem. Jakość co prawda nie jest najlepsza, ale filmiki są świetne :wink: Z resztą to moja ulubiona para :D

http://s29.yousendit.com/...C316L3D29CYQPEB
http://s31.yousendit.com/...UI14JLS91U3C8TQ
http://s36.yousendit.com/...T31FJH14M6VNOC6

źródło: www.shanfan.com/skating

DrCoppelius, nie umiałam tych filmików wysłać Ci mailem, więc zamieściłam tutaj :)
_________________
Just dancing in the sky ...
Ostatnio zmieniony przez Justi Pon Sty 30, 2006 10:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 7:52 pm   

Nie no, przepięknie jeżdżą! Aż brakuje mi słów! Mnie generalnie pary taneczne nudzą, ale na Nich mogę patrzeć godzinami :) Mają tak niesamowite tempo jazdy i wysoce ciekawe elementy techniczne, że nie sposób oderwać od Nich oczu!! A przy tym są genialni w swoim wyrazie artystycznym. Chyba nie będzie już drugiej takiej pary, która robi tak wielkie wrażenie, i która swym tańcem potrafi nawet wzruszyć!
_________________
"Są trzy zasady rządzące życiem: rodzimy się, umieramy, rzeczy się zmieniają... i może jeszcze jedna: każdy ma osobę, po której już nikogo nie będzie mógł tak pokochać"
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 8:08 pm   

Podpisuję się pod tym, co napisała aniaka, wszystkimi kończynami :) To jedyna znana mi para, któa jadąc tańce standardowe, np. quickstepa, wyglądała, jakby naprawdę tańczyła, a nie tylko odtwarzała taniec towarzyski na łyżwach.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 8:13 pm   

:shock: oni są dla mnie genialni ;)

a tak wogóle to Gwendal musi być dość lekki, a nie wydaje się zbytnio ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Sro Kwi 04, 2007 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 8:41 pm   

są naprawde genialni. ogolnie na łyżwiarstwie figurowym sie nie znam wogole ale moje oko laika rowniez wylapalo mnostwo takich elementow ze... ahhh...

warto tez zauwazyc ze maja bardzo fajne stroje, a muzyka tez super, szczegolnie mi sie podoba z drugiego filmiku.
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:03 pm   

Też uwielbiam tą parę, a gdy rezygnowali juz ze startu w konkursach z wielkim smutkiem to przyjełam.
jak bylam młodsza to chciałam, zeby oni sie w sobie zakochali, ale podobno Marina w ogóle nic kompletnie do niego nie czuła i byłam zła, bo mnie się Gwendal szalenie podoba ;) i chciałam, żeby był szczesliwy... bo w ogóle jak byłam młodsza, to wierzyłam w te wszystkie miłosne historie prezentowane na lodzie :D
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
asias
Adept Baletu


Posty: 160
Skąd: okolice 3miasta
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:27 pm   

Oni są swietni! :) Ja tak jak aniaka nie przepadam za parami tanecznymi, ale na te pare moglabym patrzec godzinami ;)
Ale elementy podnoszenia faceta przez babke mi sie niezbyt podobaja.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 12:15 am   

ja najbardzie lubie pary sporttowe, taneczne minimalnie mniej...
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 1:03 am   

Domi napisał/a:
bo w ogóle jak byłam młodsza, to wierzyłam w te wszystkie miłosne historie prezentowane na lodzie :D


ja też wierzylam w takie rzeczy :lol: :) :D ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 4:37 pm   

a teraz codziennie oglądam te trzy filmiki z ich występami i nie mogę się nadziwic tej niewiarygodnej ekspresji i pięknu... ahhhhhh
jakbyktoś miał ejszcze jakieś ich układy, to proszę, niech zamieści je tutaj, żebysmy mogli się jeszcze trochę nacieszyc tym pięknym tańcem....
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 9:52 pm   

No właśnie, chyba każdy, kto widział Marinę i Gwendala na lodzie, myślał, że coś ich łączy w życiu prywatnym. Z tego, co wiem, to nigdy nie łączyło, oni zresztą też zawsze zaprzeczali.

Co do elmentów w których babka podnosi faceta, to wydają się być dominantą par francuskich trenowanych przez p. Muriel Zazoui, zresztą byłą trenerkę Gwendala i Marinki. Podobne wykonują Isabelle Delobel i Olivier Schoenfelder. A Gwendal chyba jest dość lekki, bo jest w ogóle drobnym facetem (niestety... :P no a Marinka też jak na łyżwiarkę była dość mocno zbudowana)

A Gwendal też mi się swojego czasu baaaardzo podobał, chociaż, wiecie co? Na lodzie wygląda lepiej, niż tak "w cywilu", jak teraz, gdy pracuje dla Eurosportu (ach, nie ma to jak pięknie poruszający się facet :twisted: ).
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Justi
Adept Baletu


Posty: 99
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 10:38 am   

http://www.shanfan.com/skating/videos/videos.html

Stąd wzięłam te filmy z Mariną i Gwendalem, a teraz jest tam jeszcze dużo innych filmów, bo przez jakiś czas strona była nieczynna. Polecam zwłaszcza obejrzenie filmów z Michelle Kwan - jest świetna !
_________________
Just dancing in the sky ...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 10:43 am   

asias napisał/a:
A ja zawsze jezdze w skorzanych figurówkach. I innych miec nie chce :)


i ja tez, ja też! Całe dzieciństwo co roku w zimie na stawie lub lodowisku wylanym pod szkołą ;)

A pod wszystkimi zachwytami nad Mariną i Gwendalem podpisuje się w całej rozciągłości - swietni byli!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 11:17 am   

uwielbiam ogladać jazde figurowa na lodzie cos wspanialego :lol:
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 3:07 pm   

xx
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 9:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 3:22 pm   

codowne sa te filmiki od Justi ja prosze o wiecej :lol:
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 4:31 pm   

Ech, warto by było zamieścić jeszcze flamenco, taniec obowiązkowy z sezonu 2001/2002...to dopiero było... :D
A jeszcze z fajnych łyżwiarzy, którzy już nie jeżdżą, bardzo widowiskowy (i przystojny :P ) był Philip Candeloro, też Francuz.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 6:02 pm   

jeju..... spokojnie dziewczyny :P Jak przeczytałam ten topik to mialam przez chwile wrazenie, ze balet zszedł troche na bok przy łyżwiarstwie figurowym :shock:

filmiki rzeczewiscie fajne, ale niektóre wariacje w balecie przyprawiają o nie mniejsze emocje :P
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 6:32 pm   

Bo to jest temat o łyżwiarstwie :)
Obejrzałam film "Princess on ice" i po zdjęciu nowych łyżew dziewczyna miała takie dziury w stopach... gorsze niż od point. Czy to tak jest? Jest tu ktos kto się zna na łyżwiarstwie od strony...bólowej...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12