www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym (prócz nerwów) grają Forumowicze? ;)
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 5:58 pm   

Poza nerwami to gram na komputerze :D

Ale instrumentalnie to nie gram :( Mam keyboard po starszym braciszku i chęć, żeby się czegoś na nim nauczyć grać, ale jakoś tak... nie ma okazji, żeby się zacząć uczyć. Może w przyszłym roku (szkolnym-tzw. po wakacjach :D :D:D ).

To ja się dołączam--> Makova- fajne zdjęcie!
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 11:28 am   

proszę nie tworzyć offtopu - dyskutujemy o grze na instrumentach muzycznych i talentach muzycznych forumowiczów, a nie klikaniu nomen omen myszą ; Tytuł wątku jaki jest każdy widzi, ale jego autorka zapytała: "sporo muzycznych postów ostatnimi czasy, więc może pochwalcie się Drodzy Forumowicze, jak z Waszym rozwojem muzycznym. Na jakich instrumentach gracie i od ilu lat (ha, z jakim skutkiem, również Wink )? może ktoś śpiewa?"

Administrator Kasia G

PS. O grach komputerowych prosze uprzejmie założyć sobie osobny wątek

W związku z tym posty o grach komputerowych zostały wykasowane.A.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 3:02 pm   

Jak byłam mała uczyłam sie grać na flecie, niestety nie odziedziczyłam talentów muzycznych po przodkach i umiem grać tylko pare prostych melodi :twisted:
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 3:07 pm   

no ja na flecie tez pare prostych melodii.. zreszta ze sluchu i sama sie nauczylam na flecie grac ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 3:59 pm   

ja też zawsze ze słuchu gram. nuty to tylko na 3-5 pierwszych zagraniach :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 8:55 pm   

Ja niestety nie mam najlepszego słuchu, więc śpiewam tylko wtedy, kiedy muszę (albo kiedy nikt nie słyszy ;) ), niestety moim skromnym zdaniem zbyt często muszę :?

Chociaż akurat jestem przypadkiem dość dziwnym, bo każda moja nauczycielka twierdziła co innego - jedna że mam słuch, inna że nie mam, a jeszcze inna stwierdziła (notabene solistka TW-ON), że jestem tzw. 'średnia krajowa'. Czyli w sumie wychodzi, że powołania muzycznego nie mam, chociaż jak regularnie robię rozśpiewki i takie tam, to nawet czasami coś z tego wychodzi.

Dlatego tak zazdroszczę ludziom, którzy naturalnie mają dobry słuch i poczucie rytmu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 9:12 pm   

jak śpiewał w sopocie stuhr: "śpiewać każdy może, troche lepiej lub troche gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi..." ;) don't worry Joasiu :D
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Zuzka
Adept Baletu


Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 10:04 pm   

ja sie zawsze boje, ze cos 'sfałszuje'!
_________________
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 10:20 pm   

Ja też, w ogóle strasznie się stresuję, jak mam cos zaśpiewać, nawet nie tyle że sfałszuję, ale że każdy usłyszy te wszystkie niedostaki emisyjno-impostacyjne, że nie wejdę na jakiś dźwięk tak, jakbym chciała.
Poza tym, sama słyszę, że nie wyśpiewam różnych 'niuansów', bo po prostu nie jestem w stanie ich powtórzyć (słaby słuch się kłania).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 9:51 am   

Więc się zastanawiam, czy w szkole podstawowej etc nie powinno się jakoś słuchu i poczucia rytmu wyrabiać? (teoria a praktyka) I czy później nie jest za późno?

Ja spiewam dłużej niż tańczę, od lat najmłodszych (pamiętam swój pierwszy występ na zakończeniu przedszkola - akurat mi wypadła górna jedynka ;) ale obciach ;) ). Niedawno się zaczęłam uczyć grać na pianinie, bo stwierdziłam że jestem niedorozwinięta muzycznie ;) , ale graniem tego nazwać jeszcze nie można i chyba długo nie będzie można ;)

Etap fletu prostego, cymbałek, ba nawet gitary przyogniskowej też przeżyłam ;)

pozdrawiam
m.
 
 
Misour
Adept Baletu


Posty: 126
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 10:10 am   

A na flecie to oczywiście grałam w szkole podstawowej i w 1 i 2 klasie gim. :)
_________________
A méchant ouvrier, point de bon outil

"Pewnik filozofii polskiej: tańczę, więc jestem."

J. Baudouin de Courtenay
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:15 am   

Ja też na flecie grałam... ale to jakoż tak w 1, 2 klasie szkoły podstawowej. Wszyscy wtedy musieli grac na fletach. A ja go wyjątkowo nie lubię!!!
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:44 am   

a nam w gimnazjum kazali kupic flet prosty na muzyke a jeszcze jakos nigdy z niego nie korzystalismy :?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Małgoś 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 34
Posty: 89
Skąd: gdzieś ze Śląska ;)
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:47 am   

a ja.... śpiewam i koniec ;)



nie no kiedys były przygotowania do grania na keybordzie (czy jakos tak...:P) to tez grała i przestałam (ja głupia.... :roll: ). A aktualnie lekkie przygotowania do gitary, tylko jak narazie jej nie widac :evil: ;)
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 11:11 pm   

kiedys prez 6 lat gralam na syntezatorze.. co do skutkow :P cos zostalo ale niewiele, bo tak naprawde nigdy nie sprawialo mi to jekiejs wielkiej przyjemnosc w przeciewienstwie do tanca :) i spiew... dzialam w grupie jush dobrych kilka lat :)
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 1:49 pm   

Jak już kilka osób tak i ja gram na flecie i śpiewam:) Chociaż to drugie gorzej wychodzi :oops: Ale zgadzam się z NaFFa- nie ma jak taniec! :wink:
_________________
..::Plan-coś co potem wygląda zupełnie inaczje::..
 
 
 
ames
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 9:52 pm   

mnie też nie ominęła gra na flecie w podstawówce, ale jak pamiętam chyba tylko przez rok i to za karę cała klasa grała!było to coś strasznego...!!!Potem 4lata w ognisku na gitarze klasycznej, wtedy też zaczęłam uczyć się troszke sama na pianinie. Gitarę porzuciłam na rzecz oboju. Niestety tylko 2 lata w szkole muzycznej 2-go stopnia (+ fortepian obowiązkowy)...nie dałam rady...a szkoda, czasami gram, ale tylko na pianinie i rzadko na gitarze, a obój był niestety szkolny :cry:
 
 
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 7:43 pm   

Ja już ósmy roczek męczę się z moim rozstrojonym pianinem.
15 maja mam dyplom i żegnaj pieśni.Sama nie wiem czy się cieszyć czy plakać :?:
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 7:53 pm   

chodzisz do jakiegoś ogniska czy do szkoły muzycznej?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 8:56 pm   

Wlaśnie w tym roku kończę szkolę muzyczną I-szego stopnia a zaczynalam w ognisku muzycznym :)
 
 
mauxion
Nowicjusz


Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 9:35 pm   

a ja od roczku ucze się grać na skrzypeczkach :) uwielbiam wkurzac sąsiadów moim nieudolnym jeszcze graniem :twisted: mam nadzieje że jest we mnie jakaś iskierka która się rozpali, a jak nie to trza szukac innych instrumentów 8)
_________________
musisz tam zajrzeć www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tańca) :D
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 4:47 pm   

Będzieszjeszcze geniuszem, zobaczysz :D Moja sąsiadeczka też zaczynała jako nieudolna, fałszująca skrzypaczka, a teraz jak gra, to aż fajnie posłuchać ;)
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
mauxion
Nowicjusz


Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 6:17 pm   

jak miło że wierzysz w moje zdolności :D sam nie wierze w nie ale może cosik sie odkryje :wink: np. zostane wirtuozem ( marzenie) :lol:
_________________
musisz tam zajrzeć www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tańca) :D
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 3:11 pm   

Ja na samym początku miałem zostać skrzypkiem lecz nic z tego nie wyszło potem grałem trochę na pianinie aż wkońcu zsotałem flecistą poprzecznym.
Moją największą wpadką był Taniec Węgierski J.Brahmsa podczas egzaminu półrocznego w II kl. Szkoły Muzycznej w połowie utworu zaciołem się bo nie wiedziałem co grać dalej... :oops:
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
Ostatnio zmieniony przez Książe Benno Czw Lut 15, 2007 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 4:01 pm   

Na flecie od 3 lat.
Na gitarze klasycznej już dawno nie grałam, ael sobie dziś z piwnicy przyniosę i zagram.
Na keybordzie od 6 lat. Ale marnie mi idzie. Nuty to dla mnie istne zło xD
Śpiewam. W chórze, w domu. Najlepiej mi się śpiewa w pustym pomieszczeniu bez nikogo oprócz mego dyktafona ;33

Zamierzam nauczyć się grać na skrzypcach i gitarze elektrycznej jeszcze.
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13