www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozciąganie- gdzie i kiedy ?
Autor Wiadomość
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 5:17 pm   

Leżę na plecach w żabie i kłade sobie na kolanach po jednym lub po dwa tomy encyklopedii.... Nie robie tego tak często no bo encyklopedie trzeba troche trzymac, zeby nie spadły... Albo jeszcze robie żabe na brzuchu, a nogi przydniatam sobie do ziemi np. krzesłem... albo innymi przedmiatami...
Trzeba kombinowac :D
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 10:50 pm   

co do encyklopedii to chyba podobny sposob do mojego z hantlami:P od poniedzialku bede miala gume do rozciagania i zainstalowany ponownie drazek w pokou wiec:P a jak jest waszym zdaniem najlepiej rozciagac sie do sznurka.. brakuje mi troche i czuje ze poznij skrzywaim biodra tak ze moje nogi nie tworza 180 stopni jak sobie radzic??
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 11:01 pm   

Ja przez całe życie wszystko robię na siłę ;) Jak nie mogę wystarczająco podnieść nogi - ciągnę, nie mogę w czymśtam usiąść - cisnę. Ot, proste i logiczne, a jak boli... :roll:
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 12:32 pm   

Naffo, co masz na myśli przez skrzywione biodra?

poczytaj na poprzednich stronach wątku, tam było dużo rad dot. sznurka :)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 3:19 pm   

hmm chodzi mi o to ze im niej schodze tym bardziej wypycham pupe do tylu tak jakbym blokowala sie w biodrach albo poglebiala lordoze trudno mi to wytłumaczyc. chodzi o t ze patrzac z boku albo z gory moje nogi nie tworza kata 180st. a z tylu ze mam wypchnieta pupe. macie moze jakies rady? moze powinnam opierac sie na lokciach lub zupelnie polzyc korpus jak w zabce??
 
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 11:48 am   

rety, jak można rozciągać sie na siłę???? mam już pod 30, i od ponad 10 lat mam kłopoty z kolanami (wiązadła krzyżowe i przeprosty), gdyż tańcząc w zespole dziecięcym pani nasza kazała nam rozciągać się na siłę!!!!!!!
zasada rozciągania jet bardzo prosto: praca- strech. dotlenienie-"wypompowanie". należy pamiętać o kierunkach, rotacji w biodrze, płaszczyźnie, oddechu relaksującym i działamy.
p.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 12:54 pm   

rozciągac nie da sie chyba inaczej... tylko na siłe...
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 1:02 pm   

Da się jak najbardziej "nie na siłę". To co pisze Dorota jest neistety prawdą i takie rozciąganie wbrew możliwości organizmu jest niebezpieczne. Trezba dochodzić do pewnych elementów spokojnie, ćwiczyć intensywnie (często!) a wtedy efekty są najlepsze.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 1:18 pm   

dlaczego "niestety nieprawdą"???? należy uświadamiać jak największą liczbę tancerzy o tym, do czego siłówka doprowadza. DO KONTUZJI NIEODWRACALNYCH!!!!
Tancerze dbajcie o siebie i nie pozwalajcie wmawiać sobie, że tylko rozciąganie z hantlami przynosi efekty.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 1:20 pm   

Niestety , gdyż wiele osób stosuje rozciąganie "na siłę" i (póki co) przynosi im to pozytywne efekty (sam tak robiłem do czasu aż naciągnąłem sobie ścięgno). :?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 1:39 pm   

troche nie rozumie...
przecież jak np. cwicze żabe to po to ktoś mi staje na nogach żeby były one do ziemi... no wiec robi sie to na siłe... Albo jak leże z nogami rozłożonymi na ścianie na szpagat turecki, ktoś mi staje na udach też robie to po do, żeby nogi poszły jak najbardziej do ziemi, czyli na siłe. Jak siedze w takim zwykłym szpagacie na prawą lub na lewą noge to próbuje dociągną sie jak najbardziej w dół (do ziemi) czyli też na siłe... wiec nie rozumie...
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 3:35 pm   

ja też prosze o wyjasnienie jak nie rozciagać sie na siłe - nie ma nawet takiego sposobu.... rozciąganie bez uzycia siły trwało by latami i tak tak efektów by nie było :evil: wiadomo ze nie na siłe zeby odrazu sobie cos nadrywac, ale jednak z duzym uzyciem siły.... aanakaa podała przykłady :roll:
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 3:38 pm   

rety, Ty pozwalasz aby ktoś stawał ci na nogach????? co Ty sobie robisz???
w rozciąganiu chodzi o własny ciężar i oddech, i tylko tyle. jeżeli masz dobrze ustawioną miednicę , rozciąganie idzie samo.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 4:45 pm   

można się LEKKO dociskać do ziemi, stopniowo i bez szaleństw. ale w momencie kiedy dociska się bardzo mocno, aż do okropnego bólu można łatwo sobie coś naciągnąć/naderwać.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
arabeseczka
Nowicjusz

Posty: 34
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 6:16 pm   

ja kiedyś rozciągalam się bardzo na siłę, ale to zaowocowało zerwaniem ścięgna i teraz robie to delikatniej, a przynajmniej sie staram :wink: czasem jednak czuje taką blokadę w kolanach albo w biodrach i wtedy nie moge już nic zrobić i musze przerywac rozciąganie, nie wiecie dlaczego tak sie dzieje?? czy to dlatego, że nadal na mocno sie rozciągam?? czy wy tez macie cos takiego, taką blokadę??
_________________
Mądrość to umiejętność właściwego wykorzystania inteligencji.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 7:41 pm   

wydaje mi sie ze blokada jest od złego ułozenia bioder... ja nie mam blokady, jedynie po rozciaganiu takim drastycznym mam jakby troche bardziej sciągniete sciegna (ale to wynik zerwania tych włókienek - nic dziwnego)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 7:42 pm   

co do rozciągania to najlepiej jest się rozciągać do pierwszego bólu... i - co bardzo ważne - i zapewne było już tu mówione, nie "balansować" tylko starać się wytrzymać, na wydechu delikatnie pogłębiać skłon (np.). Trzeba także pamiętać o obowiązkowej rozgrzewce, bo bez niej także mogą być problemy późniejsze...
ja myślę, że z tą żabą to zależy i różnie bywa... jeżeli masz dobrze ustawioną miednicę i w miarę ją rozciągniętą to może ktoś ci stanąć na udach i docisnąć, ale bez przesady oczywiście...
ja np. zawsze kogoś proszę żeby mnie docisnął, bo nigdy z rozciągnięciem miednicy problemów nie miałem i zawsze kolana miałem na ziemi...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 9:41 pm   

juz mi troche jaśniej w głowie... :D Ale z tym rozciąganiem do pierwszego bólu to też nie rozumie...
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 9:52 pm   

rozciąganie do pierwszego bólu - jeżeli czujesz w pewnym momencie, np. robiac szpagat, że zaczyna Cie boleć, to znak byś jeszcze popracowała nad rozwarciem zanim rozjedziesz się w szpagacie. Wtedy po kilku minutach np. grands battements możesz spróbowac jesczze raz i powinno byc lepiej.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 10:26 pm   

co do hantli to nie jest jakis masochizm mam 1.5 kg na kolanach jeest latwiej a co do dociskania na sile.. przeciez to chyba chodzi o taki stopien bolu ktory sie wyczuwa kiedy staje sie niebezpieczny dla zdrowia.. przy rozciagniau chyba najwazniejsza jst systematyka, a troche sily chyba tylko pomaga. :)
 
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:36 am   

czasem jesteśmy tak zbudowani, że nie usiądziemy w szpagacie i nie wiem jakie rozciąganie nie pomoże. najważniejsze jak mamy zbudowaną miednicę- w sensie układu kostnego.
dlatego bardzo ważnajest jej pionizacja przy wszelkiego typu roziaganiach- na podłodze, czy drążku. oraz - ja to nazywam- równa wysokość kości biodrowych (szczególnie przy drążku).
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 10:04 pm   

Goosia napisał/a:
a jak to jest u was z rozciąganiem wieczorem lub późnym wieczorem? bo jak próbowałam przed snem troche sie porozciagać to zawsze wychodziło mi to znacznie lepiej i lżej niż w dzień (zero uzycia siły) a rano wszystko mnie bolało...
dziwny jest ten organizm :evil:


mi obojętnie... jak się dobrze porozciągam (co rzadko się zdarza) to wyniki są takie same- czy rozciągam się wieczorem, czy rano...
A tak sobie pomyślałam, codo robienia szpagatów i warunków fizycznych... ja uważam, że (tak jak w wielu innych rzeczach--> leczeniu chorób, np. raka) poza rozciągnięciem jest podszebne...to COŚ... zacięcie, wierzenie, że się uda, niepodupadanie na duchu z powodu jakiejś porażki...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 10:56 pm   

popieram samozaparcie jest bardzo wazne.. tylko czasami mimo checi.. nie wychodzi i co wtedy??? trzeba sprobowac jeszcze raz!!!! i jesszcze i nastepny nie wolno sie poddawac!! :) w końcu nie od razu Rzym zbudowali :)
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 11:08 pm   

A dlaczego nie od razu Rzym zbudowano? Bo Chuck Norris go nie budował...

A z tym rozciąganiem popieram NaFFę--> hantle nie są straszne. Ja kładę na kolana po 3 kg i siedzę... jak przekraczam pierwszy ból zdejmuję hantle i dociskam rękoma (żeby nie przekroczyć tej granicy bólu). Poza tym żadko hantle są dla mnie za ciężkie i muszę je zdejmować--> nie są na tyle ciężkie, więc raczej pomagają w rozciągnięciu "normalnym", nie "na siłę". Gdyby były cięższe mogłyby coś zrobić, ale że nie jestem rozciągnięta na szpagat turecki tak jakby mam blokadę/granicę rozciągnięcia. Poza tym ja np. odruchowo przestaję się rozciągać gdy czuję, że mnie za bardzo boli....
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 9:19 pm   

ja najpierw kładę sie w żabie bez hantli potem jak nozki si "przyzwyczaja " dokladam hantle 2-2.5 kg ja zaczynam czuc ze juz wystarczy to je zdejmuje i probuje sie jeszcze sama docisnąc.. :) chyba to nie masochizm :P a jakie są jeszcze wasze sposoby??? moj problem polega na tym ze szybko nadwyręzam mięśnie sciegna, może ma to związek z moją dawna konmtuzja bioderka. ale mimo wszystko nie poddaje sie i wierzę ze jak w głowce bedę chciała to ciało kiedys sie podporządkuje i sie rozciagne :P jakbym chciala:) co wy na to???
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12