www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozciąganie- gdzie i kiedy ?
Autor Wiadomość
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 7:05 pm   

a jak to jest u was z rozciąganiem wieczorem lub późnym wieczorem? bo jak próbowałam przed snem troche sie porozciagać to zawsze wychodziło mi to znacznie lepiej i lżej niż w dzień (zero uzycia siły) a rano wszystko mnie bolało...
dziwny jest ten organizm :evil:
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 7:07 pm   

My zawsze mamy zajęcia wieczorem :) A "rozciąganie" tzn. wzmacnianie mięśni, pilates i takie tam mamy od 18:25 - 20:10. Więc trudno mi porównać czy lepiej w dzień, bo w dzień siedze w szkole i nie mam okazji sie rrozciągać. A jak mamy warsztaty czy sama sie rozciągam w domu w wolne to jakoś nie zauważyłam różnicy :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 7:18 pm   

a no tak, jak ja zawsze lub przewaznie cwicze do 18...

teraz pocwicze troche wiecej pilatesa i wzmocnie miesnie brzucha (aerobowa) powinno być ok :)

Paula... strasznie późno kończycie :? pewnie niektórzy by o tej porze zaczeli wymiekać :P :P (takie dyskusje prosze prowadzic przez pm-s)

pozatym mam pytanie - czy "pozycje" w jodze pomagaja w balecie? (w sensie czy warto to cwiczyć, czy to podobne partie miesni?)
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 7:19 pm   

Mi sie wydaje ,ze jest to zwiazane z tym,ze wieczorem to organizm jest juz troche "rozruszany" i rozciaganie przychodzi latwiej. Co do bólu, to pewnie wynika on z tego, ze po takim wieczornym cwiczeniu często idzie się spać i przejscie z etapu intensywnego wysilku do intensywnego odpoczynku moze powodowac powstawanie bólu w określonych partiach organizmu.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 8:09 pm   

Ja tez cwicze wieczorem ale tylko dlatego ze w dzien nie mam czasu. Tuz przed snem staram sie nie cwiczyc bo nie jest to efektywne wedlug mnie. Poznym wieczorem jest z reguly malo czasu, poza tym czlowiek mysli o spaniu ;)
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 9:25 pm   

zdecydowanie wolę rozciągać się późnym wieczorem i w nocy. czasem budzę się ok. 2-3 nad ranem i zaczynam się rozciągać, ale co ciekawe, orientuję się że to robię dopiero po ładnych kilku minutach. taki letarg jakby :wink:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 9:38 pm   

makova, czyżby to objawy baletowego lunatykowania? ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 9:48 pm   

Ja niekiedy (szczególnie w weekendy) leże sobie w łóżku i nie mogę zasnąć, poprostu nie chce mi się spać. No to zaczynam się wtedy rozciągać. Np. raz spałam w szpagacie tureckim. Ale rano mnie w ogóle nogi nie bolały, chociaż jak wstałam ze szpagatu (stwierdziłam, że dłużej tak za nic nie wytrzymam...) to mnie wszytko tak bolało, że myślałam, że padne... No, a rano ani śladu bólu, a efekty szpagatowe były:D
Prawie zawsze śpię w żabie. Niekiedy jak położę sie na boku (tak jest cieplej:P) to, aż mam wyżuty sumienia, że nie śpię w żabie i nie moge zasnąc. Potem przewracam saie na plecy albo na brzuch, robie żabe i zasypiam. Spoko :mrgreen: A u mnei to chyba efektu rozciągania rano i wieczorem są takie same. Chociaż fajne rozciąga się pod kołdrą, cieplutko jest:D
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 9:56 pm   

najlepiej rozciąga mi się późnym wieczorem. rano ledwo mogę zrobić szpagat, za to wieczorem jest znacznie lepiej. kiedy mięśnie są zmęczone po całym dniu aż przyjemnie je tak trochę pomaltretować :) a już najfajniej w asyście jazzu i gorącego kakao ;) i chochoła robiącego masaż...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 9:59 pm   

Mnie się najlepiej rozciąga po klasyce, albo wtrakcie klasyki :D
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:01 pm   

na żabę tak jak noworodki? ;) ja bym chyba raczej musiała spać w żabce w na brzuchu, bo taka na plecach mi nic nie da :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:04 pm   

Mi się kiedyś dobrze rano rozciągało, zaraz po obudzeniu się i nawet mnie pachwina nie bolała...Ale chyba najlepiej rozciąga mi się po gorącej kąpieli, wtedy mięśnie już są rozgrzane :D Ale teraz już się żadko rozciągam, bo nie mam już siły po całym dniu baletu (ferie). Tylko czasami jak na przykład nie mam baletu, a jest to wolny dzień to się czasami rozciągam...-> tu nie chodzi o lenistwo :P Ale to może też dlatego,że ja jestem chyba wystarczająco rozciągnięta.... :D :D
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:17 pm   

ja bardzo lubie rozciagac sie we wtorki wieczorem ;)
jestesmy wtedy zmaltretowane (pilates i w ogole wzmacnianie miesni, rozciaganie)...
wtdy wszystko robie wiecej niz normalnie i mniej boli... stwierdzam, ze jak posiedze sobie tak troche to kiedys juz ZAWSZE bedzie mniej bolalo ;)

ale strasznie nie lubie jak mnie ktos dociaga do tureckiego... :| chyba ze prosze o to z wlasnej woli... :?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:28 pm   

Oj, ja też nie lubię dociągania przez kogoś do tureckiego, bo wtedy nie czuję rozciągania tylko ból w biodrach:(
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:36 pm   

A ja tak ogólnie to lubie jak mnie ktoś dociska :D
Najbardziej lubie rozciagać się na sali baletowej. Jest jakoś tak lepiej niż w domu...
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:48 pm   

może bardziej kojaży ci sie te rozciąganie z baletem? ;)

ja jak sie rozciągam to zawsze sobie wyobrażam że jestem na sali baletowej... :D marzeeenia... :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sty 17, 2006 11:10 am   

ja sie wole rozciagac poza sala baletowa, chocby na korytarzu...
nie wiem czemu, ale ponoc nie tylko u mnie tak jest ze poza sala baletowa wiele rzeczy wychodzi mi duzo lepiej niz na niej(wyzej trzymam nogi, krece piruety)
nie wiem skad to sie bierze...

a jak mnie do tureckiego dociagaja to koszmar... nie bola mnie biodra (bo podobno sa idealne do tureckiego i rozciagania) ale bola mnie sciegna... tylko ze bardzo bardzo strasznie... =(
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sty 17, 2006 3:12 pm   

my tez zawsze mamy rozciaganie wieczorem albo po poludniu a jesli w dany dzien nie mam zajeci to sataram sie sama rozciagac i tez wlasnie wieczorem przed pojsciem spac i tez przychodzi mi to z wiekszla latwoscia niz rano czy w poludnie :)
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sty 17, 2006 3:22 pm   

mi też o wiele lepiej wychodzi rozciąganie wieczorem... rano to siły nie ma po szkole też, a wieczorem jestem w pełni zrelaksowana i mam więcej siły, nawet po męczącym dniu :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Justi
Adept Baletu


Posty: 99
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 6:39 pm   

Ja staram się raczej nie rozciągać rano, bo mięśnie po całej nocy mam zdrętwiałe i najlepiej rozciąga mi się wieczorem - po całodniowej "rozgrzewce" biegania do szkoły, do sklepu, na balet, itp. :)

A poza tym zawsze lepiej mi się robi szpagaty na zajęciach, może dlatego, że daję z siebie więcej niż w domu :wink:
_________________
Just dancing in the sky ...
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 8:36 pm   

Kasia :)) napisał/a:
nie wiem czemu, ale ponoc nie tylko u mnie tak jest ze poza sala baletowa wiele rzeczy wychodzi mi duzo lepiej niz na niej(wyzej trzymam nogi, krece piruety)
nie wiem skad to sie bierze...


Mi na przykłąd szpagat jescze nigdy nie wyszedł w domu :) No, może raz czy dwa razy to maximum. Za to na zajęciach jakoś lepiej mi się rozciąga i robi szpagaty :)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 8:43 pm   

Ja rozciągam się wieczorem - siedzę przed telewizorem albo przed książkami i się dociskam, np. między framugami. A rano nigdy nie próbowałam, bo jak wstaję o 6:00 to ani nie mam na to ochoty, ani czasu...
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 9:13 pm   

o własnie jak sie dociskacie.. bo na zajeciach to wiadomo jes partner.. a w domu.. tylko hantle ja stosuje a to malo.. a siostra pow ze mnie nawet nie dotknie... :P
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 3:57 pm   

Co robisz z tymi ciezarkami? jak je ukladasz zeby latwiej bylo Ci sie docisac? Moze ktos ma jeszcze jakies metody na dociskanie?
 
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 5:03 pm   

siadam albo częściej kładę sie :P w III pozycji nog.. jak w zabce.. i kłade hantle 2kg mniej więcej na wysokości kolan... tak żeby nie spadaly..nie wiem czy to dobry pomysł ale mi osobiści troche pomaga.. :) a jakie są wasze sposoby na dociskanie??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12