www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessandra Ferri
Autor Wiadomość
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 2:18 am   

no tak ale Alessandra Ferii tańczyła z takim partrenami jak: Michaił Barysznikow, Manuel Legris, Laurent Hilaire, Angel Corella....... mysle ze takim tancerzom można zaufać, nawet bezgranicznie.
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 8:28 pm   

http://www.youtube.com/wa...ssandra%20ferri -carmen... :shock:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 9:28 pm   

Piękne...
Ale trzeba przyznać Ferri że ma ten wdzięk.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
Ostatnio zmieniony przez raisa Sob Cze 17, 2006 9:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 9:39 pm   

to już było na forum...
http://balet.pl/forum_bal...r=asc&start=200

Od razu na początku poznałam ,ze już to widziała jak zobaczyłam stopy :D
 
 
 
Dancer in the rain
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 10:01 pm   

Alessandra Ferri.... Carmen ......... piękne.... piękne i jeszcze raz piękne!!!!!!!!!!

Zakochalam sie :D
_________________
`*•.¸ `*•.¸¸.•*´ ¸.•*
Ktokolwiek powiedział,
że słońce przynosi szczęście
ten nigdy
nie tańczył w deszczu
¸.•* ¸.•*´`*•.¸*•.¸
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 10:17 pm   

nie uważacie, że podbicie Ferri jest podobne do czyjegoś podbicia z tego forum??? 8) :twisted: 8) :wink: :shock:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 10:33 pm   

Racja, racja :D Już gdzieś napisałam, że podbicie Gościa ma coś z podbicia Ferri...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 1:19 am   

no tak, ale jak juz gdzies mowilam, podbicie Ferri jest NIEPOWTARZALNE, ^_^
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 9:34 pm   

Nawiązując jeszcze do "Carmen" - dla mnie najbardziej niezwykla jest ta latwość, z jaka jest podnoszona przez partnera... I to, że prawie w ogole nie schodzi z point!
 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 2:56 pm   

Alicja napisał/a:
Nawiązując jeszcze do "Carmen" - dla mnie najbardziej niezwykla jest ta latwość, z jaka jest podnoszona przez partnera...


bowiem Laurent Hilaire to wspaniały tancerz :)
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 9:00 pm   

Mi się u Alessandry Ferri podoba jej ogromne podbicie.. :shock:
Wielkie.. :shock:
A pozatym chcę napisac ze nie zauważyłam u niej tego wyrazu co u innych tancerek np. takich jak Zakharova, Makhalina, czy tam inne tam.. :(
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 11:53 am   

czy wiecie coś może na temat Ferri? Wiem ze urodziła się w Milanie w 63.... Proszę o jakiekolwiek informacje....
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 12:41 pm   

Milanie czyli Mediolanie :wink:

http://www.abt.org/dancers/detail.asp?Dancer_ID=25
http://en.wikipedia.org/wiki/Alessandra_Ferri

po polsku nic nie znalazłam, a tłumaczyć niestety nie mam teraz czasu
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 1:42 pm   

no te stronki przejrzałam. Próbuję sobie przetłumaczyć ale jak przetłumaczyć mam Principal Dancer?? :oops: oraz 'permanent guest artist ' ? i.... 'Le Diable Amoreux,' <- --co to za balet? i kim dla Ferri jest Roberto Bolle?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 2:06 pm   

Roberto Bolle jest chyba tylko jej partnerem (w tańcu).
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 2:08 pm   

Principal dancer to jest tak jak u nas primabalerina, czy pierwszy tancerz, tylko ze u nich moze byc ich wiecej niz jeden (podobnie jak etoile w Operze Paryskiej).

permanent guest artist - to jest artysta goscinny, ale nie wiem jak dokladnie przetlumaczyc slowo permanent, tzn nie wiem czy mamy w polskim odpowiednik tego wyrazenia. Chodzi o to, ze ktos nie przyjezdza raz na jakis wystep, ale jest stalym artysta goscinnym, chyba Diana Vishneva jest na takiej zasadzie w ABT? Nie jestem pewna. I nie wiem czy przypadkiem Sylvie Guillem tez nie miala takiego statusu w ktoryms z teatrow, ze niby gosc, ale staly ;) . Ze nie ma tam kontraktu na stale tak na etat, ale jest na konkretnych rolach, i daje to tancerce duza dowolnosc w dobieraniu repertuaru, itp. - tak to mniej wiecej wyglada w praktyce.
Bo samo 'artysta goscinny' oznacza bardziej jednorazowe wydarzenie, czy jedna role w jakims spektaklu, a jesli jest 'staly', to oznacza to stala wspolprace z teatrem, ale na innych warunkach niz bedac na etacie, no bardziej taki freelance ;)

"Le Diable Amoureux", to jest balet na podstawie powieści fantastycznej Jacques'a Cazotte'a o tym samym tytule (premiera baletu w Paryżu, 1840). Później znany pod tytułem "Satanella" (premiera St. Petersburg, 1848, chor. Petipa)
(było coś kiedyś o tym balecie na forum, dokładniejsze info tutaj).

Roberto Bolle jest dla Ferri chyba partnerem scenicznym? Tańczyli m.in. "Romea i Julię". Prywatnie Bolle jest z inną tancerką.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 5:56 pm   

Balet "Le diable amoureux" -(Zakochany diabeł ) w którym wystepowała Alessandra Ferri, w choreografii Rolanda Petit z elektroniczną muzyką Gabriela Yareda, nie ma nic wspólnego z baletami z 19 wieku o tym samym tytule. tutaj libretto inspirowane jest sztuką Jeana Anouilha - jest to krótka historia o uwodzeniu niewinnego młodzieńca przez diabła, który przybiera postać kobiecego i zmysłowgo giermka (A. Ferri) -dwa świetne duety
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:32 pm   

Idę sobie dzisiaj do EMPIKu, biorę sierpniowo-wrześniowy numer miesięcznika "Dance Europe" i co czytam... artykuł pt. "Żegnaj Ferri" (Farewell Ferri!)... :( http://www.danceeurope.net/site/issues/110.shtml

Z artykułu w New York Sun:
"Alessandra Ferri opuściła American Ballet Theatre w sobotę wieczorem (czerwiec 2007), w ten sam sposób w jaki dołaczyła do zespołu w 1985: tj. tańcząc Julię w "Romeo i Julii" Kenneth'a MacMillan'a. W czasie jej 1 przedstawienia miała 22 lata i już była oklaskiwana za tę rolę w tej samej produkcji w London's Royal Ballet. Występując w niej stała się ulubienicą choreografa. Tego wieczoru stała się także ulubienicą publiczności."
Oryginalny tekst http://www.nysun.com/article/57226

Cóż - naturalna kolej rzeczy. Odchodzi ze sceny w pełni chwały. Brawo! Szkoda że za późno zainteresowałem się baletem i nie widziałem jej nigdy na żywo :cry:
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:33 pm   

fifi.. najpierw Bussel, teraz Ferri... :( szkoda, że odchodzą najbardziej utalentowane tancerki. Ale z drugiej strony podchodzi do głosu nowe pokolenie, może równie utalentowane ;-) chociaż drugiej ferri i bussel nie będzie...

p.s. gdzież ty w empiku znalazł Dance Europe ??!
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:43 pm   

W Poznaniu, w głównym EMPIKu na Placu Wolności "Dance Europe" i "Ballet 2000" przychodzi i jest dostępny regularnie.
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 11:41 pm   

Niby to naturalna kolej rzeczy, ale mi jakoś smutno, że nie zobaczę jej nigdy tańczacej na żywo, bo to jedna z moich ulubionych tancerek, a jednak nagranie DVD to nie to samo co pójscie na spektakl.. :cry:
_________________
Det klarnar upp :)
 
 
 
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 6:58 pm   

Ja jeszcze co do Carmen. Przed chwilą oglądnęłam ten fragment i się zakochałam, przede wszystkim w choreografii i wykonaniu oczywiście:) - cudowna. Co do Ferri to ma ona cudowne podbicie i wyraz. Wogóle ona tak pięknie tańczy, tak płynie :)
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 4:06 pm   

Taak, Carmen w wykonaniu Ferri jest fenomenalne;)
Bardzo lubię to oglądać i dość często do tego wracam.
 
 
     
Beata-wielbicielka baletu
Adept Baletu


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 7:49 pm   

Czy jest dostępny na DVD balet Carmen z Ferri? W Giselle zatańczyła przepięknie, a w Romo i Julii przeszła samą siebie (mam wersję z Angelem Corellą). Była i jest absolutnie doskonałą tancerką.Mam też Zemstę Nietoperza, którą nie mniej się zachwycam.Balety z Ferri można kupować "w ciemno",satysfakcja gwarantowana. Doskonała tancerka, doskonała aktorka o zawsze świeżej, młodzieńczej twarzy.Jakie to szczęście, że sir Kenneth MacMillan wypatrzył ją w Corps de Ballet, bo przecież jej losy mogły potoczyć się inaczej...Wiem, że tańczyła też w balecie MacMillana pt.: "Dolina Cieni" (Valley of Shadows).Balet ten jest osadzony w latach II Wojny Światowej, a Ferri gra w nim dziewczynę pochodzącą z bogatej, żydowskiej rodziny.Przedstawia życie z okresu przed aresztowaniem i póżniejsze - już w obozie koncentracyjnym, w którym następuje tragiczny finał.
Nie wiem, jak zdobyć ten balet, jeśli ktoś z Was coś na ten temat wie, niech napisze na forum.Mam krótki fragment tego baletu z 1986 czy '87r.
Pozdrawiam!
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 2:08 pm   

"Carmen" z Alessandrą Ferri i Laurentem Hilairem jest to program zarejestrowny dla telewizji i zrealizowany w konwencji próby, tancerze w sali prób w kostiumach a la ćwiczebnych tańczą wybrane fragmenty choreografii ze spektaklu Rolanda Petit. Na DVD tego nie ma.
Dla wielbicieli Ferri tych którzy lubią styl Petita oprócz wspomnianego przez Beatę "Nietoperza" w którym Ferri jest cudowna, ukazał się na DVD "Zakochany diabeł" - o tym balecie też była mowa wyżej.

wiekszośc tancerzy rozpoczyna prace w zespole baletowym od pozycji w corps de ballet zwłaszcza na zachodzie, ci najzdolniejsi pną sie stopniowo w hierarchi. Podejrzewam że MacMillan zwrócił na Ferri uwagę bo się z pewnoscią wyróżniała, gdyby nie on pewnie inny choreograf bądz dyrektor baletu poznałby się na jej talencie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13