www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czas rozciągnięcia
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:56 pm   

karolinko, zazwyczaj na scenie dzialaja na nas takie emocje, trema i podniecenie, ze po prostu nic nie czujesz prócz nich. to calkiem normalne ;) tak samo jak to, ze poza sala baletowa cwiczysz lepiej niz na niej-bo wtedy robisz to glownie dla siebie i nikt na ciebie nie patrzy krzywym wzrokiem ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 10:26 pm   

Rzeczywiście epidemia jakaś - ja też mam naciągnięte udo. A co dziwne, na początku bolało mnie tuż pod pośladkiem, oszczędzałam się, nagrzewałam, smarowałam, wyrzuciłam z codziennego rozciągania szpagat na jedną nogę, no i zamiast przestać boleć naciagnięcie jakby przenisło się niżej... Nie boli już pod pośladkiem, tylko mniej więcej w połowie uda. Wygląda to jak nowe naciągnięcie, które nie wiem kiedy się zrobiło, bo przecież oszczędzałam tą nogę :roll:
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 10:36 pm   

myślę Nusiu, że powinnaś delikatnie ćwiczyć na tą nogę. mi też się coś naciągnęło 1,5 roku temu i do dzisiaj czuję że mam jakby.. krótsze ścięgno. Bo nie potrafię siąść w pełnym szpagacie choć próbuję.
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 9:10 am   

Niusiu miał tak samo.
U góry pod pośladkiem mnie bolało nic nie mogłam zrobić.Jak robiłam to niesamoiwty ból.Zresztą nawet nie mogłam siadać na desek sedesową :oops:
Potem zniżyło mi się tak jak Tobie.Ćwiczyłam prze delikatnie.I przeszło..Ale..szpagat utraciłam.Ale jest teraz z rozciąganiem o wiele lepiej.
Polecam smaruj amolem i na noc utrzymój nogę w cieple :D
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 2:29 pm   

Karolinkooo, akurat mój ból nie jest aż tak straszny, ale czuję że coś jest nie tak jak powinno, więc oczywiście otaczam tę nogę specjalną opieką ;) Tym bardziej, że na razie nie wymaga się ode mnie natychmiastowego szpagatu na prawą nogę, więc może sobie spokojnie odpoczywać.
Mogę powiedzieć nawet, że ma to swoje dobre strony - bardziej skupiam się na rozciąganiu lewej nogi, tej gorszej.
Zastanawiam się nad powodem tych częstych kontuzji jesiennych, ale to chyba jest spowodowane ochłodzeniem - człowiek wychodzi zgrzany z treningu, albo przychodzi zziębnięty i więcej czasu potrzebuje na rozgrzanie ciała:(
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 2:33 pm   

Taa...
Ja już chyba tydzień się w ogóle nie rozciągam,bo poprostu sił mi brak. :evil:
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Munia
Nowicjusz

Posty: 7
Skąd: Olbia, Wlochy
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 11:20 pm   

Ja szczerze mowiac zaczelam rozciagac sie jakies 2 tygodnie temu, bo od pazdziernika zapisuje sie na balet ( chce sie jakos przygotowac ).
Zaczynam od rozgrzewki, tzn. krecenie kostkami, kolanami, biodrami, podskoki w miejscu, z wymachami nogami w rozne strony. Praktycznie chodzi o to zeby miec takie uczucie jakby miekszych nog.
Potem zaczynam sie delikatnie rozciagac.
Mam nadzieje, ze idac na pierwsza lekcje bede umiala juz zrobic szpagat.
Dodam jeszcze ze nie jest mi latwo, bo mam cale 21 lat ( !!! ), pomimo, ze kiedys przez 8 lat cwiczylam taniec towarzyski...
W koncu - dla chcacego nic trudnego!

Pozdrawiam
_________________
Munia
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 12:51 pm   

Wysokie wymachy nóg nie są wskazane przy rozgrzewce. Take nagłe 'szarpnięcia' mogą ci coś naciągnąć czy nawet naderwać, w skrajnych przypadkach.
;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 1:33 pm   

Kwestis nie tyle wysokości, ile tego czy jest dążenie do maksymalnego swojego zakresu (na rozgrzewce tak nie powinno być), co zostawianie sobie trochę 'miejsca'
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Munia
Nowicjusz

Posty: 7
Skąd: Olbia, Wlochy
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 2:39 pm   

Nie chodzilo mi o silne i wysokie wymachy nogami, tylko lekkie, zeby troszke miesnie popracowaly. I zalezy tez kto ile czasu rozgrzewke robi, bo np. po 5 minutach wymachy rzeczywiscie moga byc niewskazane ...

Pozdrawiam :wink:
_________________
Munia
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 4:09 pm   

mam prośbę- mogłabyś nie pisać pogrubioną czcionką?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Munia
Nowicjusz

Posty: 7
Skąd: Olbia, Wlochy
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 8:40 pm   

Tak oczywiscie! Przepraszam najmocniej... Nie wiedzialam, ze komus moze to przeszkadzac....
_________________
Munia
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 10:09 pm   

Spokojnie Muniu ;)
Po prostu Twoje posty były bardziej wyraźne >> ważniejsze. A wszyscy jesteśmy równi :)
Nic się nie stało bo jesteś nowa. Na przyszłość przypominam także byś pamiętała o funkcji edit ;)
Pozdrawiam
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Munia
Nowicjusz

Posty: 7
Skąd: Olbia, Wlochy
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 10:45 pm   

A co to jest ta funkcja edit? I jedno pytanko: Ile czasu trzeba sie rozciagac, zeby moc tak ladnie nozke podniesc na wysokosc glowy?
Bardzo bym chciala moc tak zrobic ....
_________________
Munia
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 11:07 pm   

zależy czy do przodu, boku, czy też tyłu ;)

A funkcja edit obecna jest przy każdym twoim poście[już napisanym]. Gdy na nią klikniesz, możesz zweryfikować jego treść. ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Munia
Nowicjusz

Posty: 7
Skąd: Olbia, Wlochy
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 8:29 am   

Wszystko jedno w ktora strone, w ta w ktora latwiej chyba...
Sa jakies specjalne cwiczenia? Ile czasu trwa wasza rozgrzewka?
_________________
Munia
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 9:31 am   

Funkcja "SZUKAJ" się kłania.

Dobra, już zrobiłam to za Ciebie, tym razem... trzymaj:

http://www.balet.pl/forum...enie+mi%EA%B6ni

http://www.balet.pl/forum...enie+mi%EA%B6ni

http://www.balet.pl/forum...%EA%B6nie+n%F3g

http://www.balet.pl/forum...%EA%B6nie+n%F3g

:P
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 2:24 pm   

To ja dla wszystkich wątpiących w możliwości rozciągnięcia się bo .... podam swój przykład :)
Nigdy nie byłam rozciągnięta (żadnych szpagatów, foczek, żabek nawet jako małe dziecko), zaczęłam rozciągać się pod koniec liceum, ale też tak okazyjnie i kiepsko (dalej bez sukcesów). Od zeszłych wakacji wzięłam się za siebie porządnie i wieku dwudziestukilku lat zaczęłam robić szpagaty. Nawet turecki mi prawie ostatnio wyszedł (za miesiąc będzie cały), chociaż mam kiepskie wykręcenie bioder i jakoś go nie ćwiczę specjalnie.

Także trochę wiary w siebie :)
 
 
Munia
Nowicjusz

Posty: 7
Skąd: Olbia, Wlochy
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 2:31 pm   

Ja tez dopiero ostatnio sie za siebie wzielam, a mam 21 lat.
Mam wieeeeelka nadzieje, ze rozciagniecie to tylko kwestia czasu, a nie wieku ...

O postepach bede was powiadamiac :D
_________________
Munia
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 9:00 pm   

Kazdy jest inny, jednym się uda-innym nie. Trzymam za was kciuki, dziewuszki :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
owieczek
Nowicjusz


Posty: 4
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 10:31 pm   

To ja się może podłącze i zapytam, czy ktoś mógłby mi pomóc przy rozciąganiu? Bo sam szybko się zniechęcam i brakuje mi odpowiedniej motywacji. Jak jest ktoś z Kielc to może mi pomoże troszkę?
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 8:58 am   

może plan 100 dni?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 7:27 pm   

Owieczku-
nikt nie przyjdzie do Ciebie do domu i nie będzie Ci kazał się rozciągać.Ja jak się ucze rosyjskiego to sobie napisałam wielką kartkę z napisaem "Pamiętaj o rosyjskim" i pod tym plan. Co jakiego dnia muszę zrobić. Inaczej bym nic się nie nauczyła :)
Jeśli masz taką możliwośc powieś sobvie na ścianie jakieś zdjęcie ulubione baletowe i napisz sobie na nim "Doże do doskonałości" i bdzie Ci to przypominać. Codziennie 5 minut serio ;-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 7:43 pm   

A ja myślę, ze to dobry pomysł ze znalezieniem sobie partnera do rozciągania - o ile oczywiście będziecie sie nawzajem motywować, a nie folgować sobie :wink:
 
 
 
owieczek
Nowicjusz


Posty: 4
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 8:25 pm   

Tylko, że jak ja się rozciągam i mnie zaczyna boleć to daje sobie siana i tyle z moich ćwiczeń, dlatego dobrze by było, żeby ktoś mnie trzymał za te ręce i ciągnął dalej, poza tym nie wszystkie ćwiczenia da się zrobić samemu, przydałaby się mała pomoc.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12