www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Typy point - opisy i opinie o różnych modelach point
Autor Wiadomość
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 3:10 pm   Typy point - opisy i opinie o różnych modelach point

króre pointy są najlepsze?? prosiłabym o jakieś stronki sklepów baletowych :D :D


Ten temat służy do dzielenia się informacjami na temat właściwości danych modeli oraz do zadawania pytań o opinie na ich temat.
Niech to będą konkretne informacje typu - trwałość, głośność, twardość, numeracje, itd,.
Opisy doświadczeń niech nie ograniczają się do stwierdzeń, ze "Sanshę bardzo lubię, a Grishko mi jakoś nie pasują" - prosimy o detale dotyczące użytkowania.
Pytania o wybór point z uwagi na właściwości stopy, doświadczenie itp., omawiamy w wątku jaką firmę point proponujecie?
Posty nie spełniające tych zasad będą przenoszone lub kasowane.

Jeśli piszecie post dotyczący innego modelu niż omawiane w ostatnim poście wpiszcie tytuł posta a w nim nazwę modelu o którym piszecie, ewentualnie kwestię z z nim związaną (np.: Grishko Elite; Bloch a Sansha, albo Grishko szerokości, itp.). Ogromnie ułatwia to znalezienie w wyszukiwarce. W tekście warto nazwę modelu podkreślić.

odnośniki do tematów w dziale sklepy, w których można też znaleźć informacje o niektórych markach i modelach:
http://www.balet.pl/forum_balet/viewforum.php?f=20
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2475
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2449
http://www.balet.pl/forum...topic.php?t=395

inae.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Nie Sty 30, 2011 9:20 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 6:23 pm   Sansha - modele

Swanilda napisał/a:
A czy ktoś mógłby mi wymienić modele Sanshy od najmiększych do najtwardszych?Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ jest to mi strasznie potrzebne :) :)

Trudno jest okreslic od najwardszych do najmiekszych, ale moge ci wymienic modele sansh :
"Soprano" 101
"Recital" 202
"Partenaire" 303
"Lyrica" 404
"Ovation" 606
"Ovation 3/4" 603
"Premiere" 808
"Legende" 909
"Futura" 111
"T-Perina" TA-11
"Etudes" 505
"Soft toe" Dp801
"Soft toe" DP802

...to chyba wszystkie :)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 25, 2010 5:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 6:30 pm   

Dziękujeeee

:) A wiesz może,który model Sanshy jest troszkę miększy od partneirów? Proszę o odpowiedz :)
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
.:Sylvie_Guillem:.
Gość
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 7:31 pm   

Czy Futura są twarde?
Które pointy Sansh'y są najtwardsze?
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Pią Mar 04, 2005 7:03 pm   

Swanilda napisał/a:
Dziękujeeee

:) A wiesz może,który model Sanshy jest troszkę miększy od partneirów? Proszę o odpowiedz :)

hmmm... partner sa własnie jedne z najtwartszycht, troszke mieksze sa ovation 3/4 albo Lyryca 404 Ale jak bedziesz sobie kupowac to kup M
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 2:37 pm   Nowe pointy (Sansha Futura)

Widziałam ostatnio na stronie nowe pointy(?). Nazywaja sie "future" i sa troche, hmm... inne? Mozecie mi powiedziec czym sie roznia od standardowych?

A to opis:
Futura

Pointy - rękawiczki.
Sznurówka pozwala doskonale dopasować pointy do stóp.
Kolory: różowy, niebieski, czerwony i czarny.
Sansha
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 3:39 pm   

najlepiej uczyc sie w standardowych, bo wlasnie w takich sa wystepy...
potem mozna eksperymentowac ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 10:14 pm   

Wydaje mi się, że pointy Futura używane są przede wszystkim przez profesjonalistów, w szczególności tych zajmujących się tzw. neoklasyką.
Co do wygody, to zapewne te sznurówki działają podobnie jak zaszywanie point, tzn. nie "przelatuje się przez pointę".
Osobiście nigdy nie spotkałam się z osobą tańczącą w takich pointach.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 11:12 pm   

trzeba być przyzwyczajonym do tańca bez troczków, bo inaczej można mieć uczucie jakby nic na nie trzymało...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 8:40 pm   

są... po to by były to INNE niż zwykłe pointy - uważam, że są one cudowne do programu wspólczesnego.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Gru 02, 2010 12:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 3:07 pm   

Mi Gishko zawsze kojarzyły się jako twarde pointy... mam rację? :?:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 3:10 pm   

są różne twardości podeszwy, zależy z jakimi się spotkałaś na nogach koleżanek :) chociaz przyznam ze przy pierwszym kontakcie z grishkami tez odniosłam takie wrazenie
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 4:21 pm   Sansha - Soprano, Partenaire, Recital, Ovation, Legende

Pointy sanshy różnią się raczej tylko twardością. Ja miałam:
soprano- dla osób z DUUŻYM podbiciem i silną stopą
partenaire- prawie dla każdego
recital- fajne miękkie dosyć...
ovation 3/4 - bardzo wygodne do pozycji pół-palce. Ale..hmm mi się zlasowały po 1 miesiącu. Może dlatego, że ze dużo ćwiczyłam
legende- moje ukochane pointki. :*:* :lol: bardzo wygodne...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Gru 02, 2010 12:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 6:26 pm   szerokości - Sansha

Cheryl napisał/a:

partenaire- prawie dla każdego


absolutnie nie! to bardzo twarde pointy (potrojna podeszwa itede) i totalnie nie nadaja sie dla osob o drobnej, niewyrobionej stopce oraz dla tych ktorzy raczej nie maja podbicia - nie beda w stanie wyrobic chociaz troche tych point.

zaryzykowalabym nawet stwierdzenie ze to pointy dla malej grupy osob, wygodne dla tych z szeroka, kwadratowa stopa, o duzym lub przynajmniej srednim podbiciu, z silna stopa.

Princess -
szerokosci w sanshach:
- N - wąska
-M srednia
-W szeroka
-X bardzo szeroka
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 25, 2010 3:49 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 1:23 pm   

sansha górą!!! (znaczy się pointy!). i właściwie nie wiem, dlaczego jest przeświadczenie, że grishki są tańsze.. no okej-fakt, ale w sanshach dostajesz też troczki w kolorze point i gumkę przez podbicie. w grishkach tego nie ma (przynuamniej koleżanka nie dostała) i nie dość, że latasz i szukasz troczków pod kolor, to jeszcze wyjdzie porównywalna cena (chyba)...
a z baletek? marra są b. dobre. kosztowały 20 zł i ą dużo wygodniejsze niż nasze zespołowe- na występy... były droższe i niewygodne.

jeszcze co do point: grishki chyba jednak faktycznie są twardsze od sanshy- moja koleżankami miała 3 pary sanshy (soprano) i teraz kupiła novice ss i stwierdziła, że są twardsze. ale też stwierdziła, żew stopa ładniej wygląda i wygodniej się obciąga palce, stopę, odkręca stopę..

ja ze swojej strony dodam tylko, że dla mnie soprano były lekko za twarde, i jakoś w pointach nie mam nawyku robienia motylków, a np. tańcząc na boso czy w ba;etkach takowy nawyk mam... więcej się wypowiem jak zobaczę na żywo koleżankę i jej pointy :D i drugą koleżankę i też grishki- teraz dziewczyny z mojej grupy pokupowały sobie właśnie grishki... ja jednak zostanę przy sanshach...chyba, że pani mi doradzi grishki a poza tym na razie nie potrzebuję nowych point ;) kocham moje i tyle :D i jeszcze mogę w nich tańczyć.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Ala. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 12:33 am   pointy Akces/Sansha

Pamiętam, że pierwsze pointy miałam jakieś dziwne...chyba polskie niefirmowe :D , później były (uwaga :!: ) Akcesy. Wiem, kara mi za to, najgorsze pointy w moim życiu ale to tylko i wyłącznie daltego że do innych praktycznie nie miałam dostępu (Szczecin wiocha), później miałam z Freed Studio(domiewam że to coś w stylu naszego polskiego Akcesa :lol: bo pózniej o tej firmie nawet nie słyszalam).
Później były z Sanshy i na Sanshie pozostałam :) Moje ukochane poinciki. Najpierw miałam Partenaire,troszke za twarde ale wyrobione przez kolezanke, później Ovation 603 3/4 i chyba w tych było mi najwygodniej. Teraz ćwiczę w Premierach 808.
Wypowiem się na temat Grishko. Zupełnie mi nie pasują. Te czubki są dla mnie czarną magią. Jak to można wogóle wyrobić? Nie, zdecydowanie wolę Sanshy.
To tyle 8)
_________________
lose life for DANCE
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 25, 2010 3:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 11:22 am   

Ja długi okres czasu tańczyłam w akcesach, ba, ja dyplom w nich zdawałam i muszę powiedzieć, że nie są AŻ TAK złe.
Mimo wszystko jednak wolę Sanshę ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 9:23 pm   pointy warszawskie

Cheryl napisał/a:
Ja miałam te pointy w pierwszej klasie. Mateńko...całe szczęście, że mam mocne stopy bo inaczej chyba by mi palce odpadły. Jak je znajdę to zamieszczę ich fotkę.


Czy chodzi o te -> foto 1, foto 2, foto 3, foto 4 (te akurat duzo przeszły, dlatego wyglądają nieco "dziwnie")??
My je nazywamy polskimi. można je zamówić u kierowniczki administracji. Ale - o ile nauczyciel nie każe ich używać - to raczej z własnej woli mało kto w nich ćwiczy...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 05, 2011 11:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 11:44 pm   

gonia05 napisał/a:
ja chciałam tylko powiedzieć, że porównałam moje soprnaki z grishkami koleżanki (z wyglądu) i grishki wyglądają na... mnie wygodne. są takie wąskie i mają małe czubki... mniejsze niż sansha (tak to przynajmniej wygląda)


Spotkałam się z opinią, że najbardziej miękkie Grishki są o wiele twardsze niż Sansha. Podobno w Grishkach tańczą te, które je lubią :D , z kolei Sanshe są bardziej uniwersalne - łatwiej trafić na model, któy tancerce odpowiada.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 9:02 pm   

Ja miałam i pointy sanshy (202) i grishko (fouette SS). Mnie sie na grishko o wiele lepiej tańczy... i wydaje mi się, że jednak są miększe...
Pointy sanshy mają jeszcze to do siebie, że twardną np. nocą. A grishko nie. Jak raz rozrobisz to takie je zastaniesz na następny dzień, tydzień, miesiąc...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 9:06 pm   

Aniu, nie ma czegoś takiego jak miększe pointy:)
One mogą byc bardziej miękkie.
Chodziło mi o to,że zwrot "Miększe pointy" jest niepoprawny. Poiinty mogą byc "Bardziej miękkie".

A wiesz, jeżeli miałaś najmniejszą twardośc w grishkach to nie dziw się, że są bardziej miękkie niż sansha. Ja mam H i są twardsze. Pozatym to zależy od jakiej sanshy, ja nie używałam np. legende 909, więc nie mogę nic powiedziec na ten temat.



Post edytowany przez moderatora. Kilka postów nie na temat usunięto.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 12:07 pm   sansha Lyrica/ Grishko 2007

Tak przegladam ten temat i stwierdzam, ze sie wypowiem, bo mialam juz w tej "swojej karierze baletowej" troche tych point :wink:

A wiec zaczynalam od akcesu... Cwiczylo mi sie, z tego co pamietam tak w miare. Ale to pewnie dlatego, ze bylam "podniecona" moimi pierwszymi krokami na pointach i nie zwracalam uwagi na to czy mi sie cwiczy dobrze, czy zle... Pozatym nie mialam zadnego porownania. Jesli chodzi o sanshe, to mialam 4 pary (hmm... a moze 5 :roll: ) point tej firmy. Wszystkie takie same modele (lyrica), poniewaz za pierwszym razem cwiczylo mi sie w nich bardzo dobrze... Jednak z przedostatnia i ostatnia para, mialam jakies dziwne problemy... Niby byly wyrobione, ale cwiczylo mi sie w nich koszmarnie. Nie wiem czym bylo to spowodowane. Moze moja stopa sie zabardzo do nich przyzwyczaila :P No i za namowa kolezanki (nie ukrywam, ze Bajaderki 8) ) zamowilam w tym roku poitny grishko, model 2007. I cwiczy mi sie w nich znakomicie. W porownaniu do moich poprzednich kilku par sansh to moge sie skusic do stwierdzenia, ze grishko sa fenomenalne :D i zaluje, ze nie wpadlam na pomysl zakupienia tych point wczesniej :P Takze, zdecydowanie polecam grishko!! :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 25, 2010 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 8:04 pm   

To jakos dziwnie bychodzi bo ja kupilam sanshe o szerokosci W bo otrzymalam informacje ze takie sa wlasnie szerokie (i szerszych nie ma), a teraz okazuje sie ze sa szersze.. To juz nic nie rouzmiem, mozle dlatego sa dla mnie za waskie..

Agasiek - w sansah masz n (czyli waskie) a w grishko xxxx czyli te najszersze?
Wychodzi na to ze model Vaganova jest dla bardzo waskiej stopy..
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 12:19 pm   

Tak..Bo grishko ma niektóe modele point b.wąskie.

Muszę przyznać,że miałam pointy i z akcesu i z sanshy i z grishko.
Z akcesu były najgorsze.I bardzo bolesne.Ale dobrze mi się w nich tańczyło.
Sanshy są cichutkie i zgrabniutkie.Jestem z nich zadowolona.
A z grishko są wspaniałe.Pięknie układa mi się stopa i podbicie.Tyle,że sa głośniejsze.Ale najbardziej polecałabym grishko.Chodź grishko mam na występy a na sanshy ćwicze. :D

Pozdrawiam.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 12:41 pm   Sansha a Grishko

JA miałam grishko ale zmieniłam na sanshe. Po pierwsze na samym początku gdy stanęłam w grishko okropnie mi się spodobały ale niestety po półtorej tygodnia miałam e już złamane, grishko są mało wytrzymałe i całe mi się rozwaliły od środka. Za to teraz mam sanshe model 603 i tańczy mi się w nich ekstra bo są twarde i bardzo wytrzymałe a poza tym wygodne.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 25, 2010 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 21