www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koncert Noworoczny z Wiednia 2006
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 6:35 pm   Koncert Noworoczny z Wiednia 2006

Nie wiem, czy już gdzieś było pisane na ten temat... w razie czego Moderatorze, działaj... :)

W najbliższą niedzielę na TVP 2 o godzinie 12:00 Koncert Noworoczny z Wiednia 2006: orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich dyryguje Mariss Janson. W programie m.in.: kompozycje Straussów oraz sekwencje baletowe w wykonaniu tancerzy Baletu Opery Hamburskiej.

źródło: Gazeta Wyborcza

:D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Justi
Adept Baletu


Posty: 99
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 7:47 pm   

Jaka szkoda, że nie mam TV bo chętnie bym obejrzała :(
_________________
Just dancing in the sky ...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 12:28 am   

dla zainteresowanych: nasza TVP daje w niedziele tylko 1 część koncertu z godzinnym przesunięciem, a drugą w poniedziałek w nocy. Na niemieckiej ZDF bedzie całośc na żywo - w niedziele o 11.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 3:43 pm   

W zeszlym roku sekwencje baletowe tanczyla Polina Semionova. Czy ktos z was to ogladal?
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 4:57 pm   

oglądał ktoś koncert? jakie wrażenia?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 5:38 pm   

ja oglądałam, ale kawałeczek, wrażenia fajnie:) ładnie tańczyli, ale nie wiem czemu, tak mi się wydaje że te tańce są takie jakieś puste....
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 5:51 pm   

no właśnie ja widziałem także kawałeczek tylko i chciałem Was zapytać, jak się podobały sekwencje taneczne...
wg. mnie całkiem ładna, ta którą widziałem...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 6:04 pm   

ładne, ładne , tylko taie puste troszę, nie wiem czemu, ale wydaje mi sie , że ruchy tancerek nie były takie płynne, nie miały 'tego czegoś' w sobie.. :lol:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
arabeseczka
Nowicjusz

Posty: 34
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 8:41 pm   

Ja w tamtym roku oglądalam koncert i sekwencje baletowe też, ale jeszcze wtedy nie wiedziałam, że jest ktoś taki jak Polina Semionova, więc nawet za bardzo nie zwróciłam uwagi na te sekwencje, a teraz żałuję. A w tym roku to fajnie tańczyli, ale nawet mnie, kompletnemu laikowi baletowemu, wydaje się, że ten taniec nie miał zycia, coś w nim brakowało, ale oczywiście i tak byłam pod wrażeniem, bo ja nawet połowy tego, co ci tancerze tańczyli, nie potrafię zrobić:(
_________________
Mądrość to umiejętność właściwego wykorzystania inteligencji.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 1:11 pm   

mnie wstawki baletowe bardzo sie podobały (choreografia Neumeiera) - pierwsza do polki pizzicato bardzo zabawana, druga odpowiednio "poetycka" do walca ale z charakterystycznymi dla tego choreografa zmianami tempa, ruchami w kontrapunkcie do muzyki. I stroje b. ładne choc niektóre kolory mało "telewizyjne"
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 2:28 pm   

Kasia G napisał/a:
druga odpowiednio "poetycka" do walca ale z charakterystycznymi dla tego choreografa zmianami tempa, ruchami w kontrapunkcie do muzyki.

o, to tego walca widziałem. Również mi się bardzo podobał... :) wspaniała technika... trochę mniej uczuć i ekspresji, ale... i tak pięknie! ;)

Kasia G napisał/a:

I stroje b. ładne choc niektóre kolory mało "telewizyjne"

Tak, zwróciłem też na to uwagę, że stroje nie były chyba odpowiednie... dlatego średnio mi się podobały... glównie ta kolorystyka...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 3:10 pm   

to był piękny koncert!

zwróciłam uwagę na kolory sukien - niektóre zbyt mdłe, a jedna z solistek miałą suknię prawie koloru scian sali, w której tańczono, więc słabo było ją widać :?

Ale byłam zachwycona :) szczególnie walcem.

pozdrawiam
m.
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 4:11 pm   

kurdę, co roku ogladam, co roku zmuszam sie zeby wstac o tak wczesnej godzinie :wink: tylko by obejrzec najlepsza czesc noworcznego poranka co roku jestem zachwycona. a w tym roku bylam doslownie 70 km. od filharmonii wiedenskiej probujac rozpaczliwie ustawic antene na jakas telewizje ktora by to transmitowala. nie udalo sie... :cry:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 4:12 pm   

Poraz kolejny widac jak różne mogą być odczucia. Mnie choreografia się bardzo podobała jak również wykonawstwo wystarczająco emocjonalne i adekwatne zarówno do zabawnego stylu polki jak i do, ze swej natury "sdystasowanego" salonowego walca. Poza tym egzaltacja i przerysowanie emocji nie leżą w naturze Neumeiera, który jednak potrafi wzruszać . Kostiumy, no cóż dla mnie piękne, wyrafinowane, eteryczne i wszystkie widzałam bardzo dobrze

PS. dla tych co nie widzeli, a teraz nie mogą sobie tego darować :wink: , odbierają niemiecką stacje 3sat to w sobotę 7 o 20h 15 bedzie powtórka
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Pon Sty 02, 2006 5:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 4:20 pm   

ja wypowiadam się tylko na podstawie fragemntu, jaki widziałem... :?
reszty nie miałem okazji... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 7:48 pm   

jezu, szkoda ze nie widziałam polki pizzicato!! uwielbiam ją :P
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 5:26 pm   

Choreografia do walca bardzo mi sie podobala. Suknie wspaniale ukladaly sie do ruchu tacerek, sprawialo to wrazenie zwiewnosci.
Choreografia do polki moim zdaniem byla straszna, uwazam ze wogole nie mozna tego nazwac sekwencja baletowa. Wygladalo to jak popisy akrobatyczne. Ogolnie to zawiodlam sie troche, liczylam na cos "bardziej baletowego".
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12