www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się przygotowywać do tańca w pointach
Autor Wiadomość
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 8:34 pm   

a sluchajcie mam takie pytanie. juz kilka razy pisalam, ze uprawialam wczesniej akrobatyke i tancze balet juz jakis czas, no i mam pytanie... myslicie ze moglabym zaczac tanczyc na pointach pomimo tego, ze nauczyciel mi tego nie powiedzial? mam silne achillesy, musialam miec uprawiajac akrobatyke i calkiem niezle podbicie :p
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 8:41 pm   

ale to nie tylko chodzi o to silne podbicie :) ale tez o to, ze jak sie uczy uzywania point samemu to to zadna nauka, bo z zasady wszystko sie rtobi źle, a nikt nie poprawia. nie lepiej zapisac sie na jakis balet dla poczatkujacych i robic to pod okiem kogos, kto by byl za to odpowiedzialny? bo tez co za przyjemnosc stanac en pointe zdla samego stanąć , jesli czlowiek nie ma nikogo, kto by tym pokierowal?
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 8:45 pm   

znaczy, ja chodze na balet i tancze pod okiem pani profersor, ale ona jeszcze mi nie powiedziala, ze moge tanczyc na pointach... nie wiem pomyslalam, ze moze juz jestem gotowa fizycznie, bo psychicznie to NA RAZIE jestem :D
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 8:49 pm   

ja bym zaufala pani profesor, nawet jesli sie myli. lepiej troszke poczekac i sie podenerwowac niz sobie krzywde zrobic . CIERPLIWOSCI!!!!
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 8:51 pm   

no wlasnie, nienawidze czekac :p ale moze masz racje, dzieki ;)
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 11:30 am   

tak ćwiczenia na podbicie pomagają, a powiedzcie czy lepsze byłyby efekty takich ćwiczeń gdyby się tańczyło zamiast w baletkach tylko w półpointach? Czy jest jakaś różnica między nimi?
 
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 27
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 5:03 pm   

Ja jak miałam demi-pointe( półpointy) to muszę powiedzieć że podbicie mi się powiększyło. Na pewno trochę pomaga ponieważ maja sztywną podeszwę i trudniej wypchnąć podbicie.
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 11:48 pm   

A wiecie może, gdzie można zdobyć takie cacko?
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 12:01 am   

mmm, Akces robi takie pół-pointy(pointy o twardości 0), tak samo Spin- sklep taneczny http://www.spin-taniec.pl...ki&model=POINTY
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 12:04 am   

Można kupić, albo skorzystać z metody tancerek, o której kiedyś już wspomniała Katia na poprzedniej stronie - bierzesz stare, złamane pointy, pierzesz je i voila! :D
Tak zrobiłam ze swoimi starymi grishkami (tak mi też pani w sklepie podpowiedziała, ale średnio to mi się podobało, bo już miałam takie ze starych fouette, a chodziło tym razem o Grishko 2007 M, które złamały mi się po dwóch godzinach zajęć). Tak czy inaczej - to działa :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Cze 13, 2011 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 9:17 am   

tak ale jesli ktoś nigdy nie tańczył a nie ma okazji kupienia używanych to w takich sytuacjach metoda ta się nie sprawdzi

Kostaryka napisał/a:
mmm, Akces robi takie pół-pointy(pointy o twardości 0), tak samo Spin- sklep taneczny http://www.spin-taniec.pl...ki&model=POINTY


w spinie są dokładnie te same pointy robione przez akces, ciekawa jestem ich jakości... swoja drogą ten sklep chyba nie ma sprzedaży wysyłkowej czy ja jestem ślepa?Bo nie widzę czegos takiego na stronie... :roll:


Nie ma potrzeby cytowania postu, na który bezpośrednia się odpowiada.
mod.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Cze 13, 2011 1:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 12:41 pm   

Co się nie sprawdzi? Albo inaczej - a co ma się sprawdzić? - coś przegapiłam? Do czego używacie półpoint??


http://www.balet.pl/forum...ighlight=#95426
http://www.balet.pl/forum...ighlight=#86292
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 1:01 pm   

nie doczytałaś mojego postu o tym jak pisałam że chcę wzmocnić podbicie [ szukam czegoś co prócz ćwiczeń rzecz jasna pomoże mi ten cel uzyskać]

chociaż chwilami mam wątpliwości co do nich, bo jeśli podeszwa jest tak sama jak w baletkach to żadnej różnicy nie zrobi jesli chodzi o podbicie, a kasy będzie mniej...bisiukaty chyba miałas takie półpointy? czy ta podeszwa jest równa baletkom?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Cze 13, 2011 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 27
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 4:04 pm   

Tak rzeczywiście je miałam.
Podeszwa jest podobna do point albo i identyczna, ale nie jestem pewna ponieważ zawsze noszę H.
Demi-pointe od point różnią się tym że te pierwsze są tak zrobione że od razu są pół palce.
 
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 4:34 pm   

czyli do wspomagania ćwiczeń podbicia nie bardzo, to dobrze że mi napisałaś bo tylko bym kasę niepotrzebnie wydała...
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 8:15 pm   

W półpointach boxy są bardziej miękkie, nie staniesz w nich en pointe (mają tylko przyzwyczaić stopę - kostki, mięśnie, - również podbicie, do pointy, która jest sztywniejsza niż baletka i siłą rzeczy inaczej się w niej pracuje, więc owszem - wzmacnia, ale cudów nie zdziała).
Lailana chcesz wzmocnić podbicie - używaj gumy - taśmy elastycznej do ćwiczeń.

Ja osobiście widocznie poprawiłam podbicie oraz wyrobiłam sobie motylki/skrzydełka w ten sposób oraz...w adidasach i innych jak najbardziej sztywnych butach robiąc typowe ćwiczenie, które masz tutaj - 1:27 :)

przykładowe demi-pointy masz np.: tu

O półpointach polecam
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Cze 13, 2011 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 8:53 pm   

oooo i właśnie o takie info mi chodziło, ślicznie dziękuję :D
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 9:25 pm   

nie wiecie może czy, i gdzie można kupić demi pointy w Polsce?
:smile:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 9:53 pm   

W Etiudzie są z Blocha, ale kosztują coś koło 180zł..nie lepiej wyrwać wkładkę ze starych point? Wychodzi zdecydowanie taniej:-)
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 10:06 pm   

Gdybym ja ich potrzebowała, to z pewnością bym tak zrobiła ;) , ale chodzi o całą grupę.
W każdym razie dziękuję za informację :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
coppeliaa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 1
Wysłany: Pon Maj 07, 2012 5:40 pm   

od ponad półtorej roku tańczę jazz/modern/podstawy klasyki, kupiłam pointy.
mam je dopiero pierwszy dzień ale po tym jak z nich zeszłam mam straszne spięcie kręgosłupa a szczególnie mięśni z tyłu karku.. czy wy też tak miałyście? czy to może być o point?
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 5:31 pm   

nie mam pewności, ale wydaje mi się że jest to spowodowane tym, że Twoje kostki nie są w pełni przygotowane do point, stąd to spięcie, ale niech się wypowiedzą tańczące klasykę
_________________
http://sajowe-hafciarstwo.blogspot.com
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 10:09 pm   

coppeliaa napisał/a:
od ponad półtorej roku tańczę jazz/modern/podstawy klasyki, kupiłam pointy.
mam je dopiero pierwszy dzień ale po tym jak z nich zeszłam mam straszne spięcie kręgosłupa a szczególnie mięśni z tyłu karku.. czy wy też tak miałyście? czy to może być o point?


Może stojąc w pointach mimowolnie napinasz mięśnie karku i ramion?
 
     
Motylka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 8
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 4:08 pm   

Dziewczyny!

Piszecie, że można próbować stanąć na pointy, jeżeli ma się
uleczka napisał/a:
jakies w miare stopy rozruszane i mocne bo jak nigdy twoje stopy nie skosztowały tanecznego wysiłku to raczej ciezko bedzie

Reszta postów w podobnym tonie. Tutaj nasuwa mi się pytanie... Co to właściwie znaczy?
Dla niektórych stopa, która skosztowała tanecznego wysiłku (swoją drogą, urocze określenie) to taka, która tańczy kilka miesięcy jakieś mniej wymagające techniki (chociażby latino na obcasach), ale niektórzy mogą to zrozumieć jako eufemizm i wyobrażać sobie lata spędzone na sali baletowej...
To jak to jest? Jaka powinna być intensywność tych ćwiczeń, czy są jakieś "testy", które pomagają określić, czy nie zrobimy sobie krzywdy stając na pointach?
_________________
Baletomaniaczka, małymi kroczkami gonię baletowe marzenia :)
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 5:54 pm   

To jest bardzo...indywidualne.
Napewno osoba, która nie ćwiczyła baletu nie poradzi sobie na pointach. Żadna inna technika nie przygotowuje do tańca w pointach. Moim zdaniem jest to minimum pół roku CODZIENNEJ i PRAWIDŁOWEJ pracy na sali (drążek, środek, skoki).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14