www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeprost kolan
Autor Wiadomość
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 1:41 pm   

ja na przeprosty mam bardzo dobre ćwiczenie (jak juz wcześniej zostało podane to przepraszam). Mianowicie stoję na wprost ściany, jedną nogę kładę na ścianie (tak na 110*) i delikatnie naciskam rękami. Tylko tzrba uważać, bo można niechcący zrobić sobie krzywdę. Tak mnie kiedyś nauczyła trenerka akrobatyki i do dzisiaj tak sobie ćwiczę czasami :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
takedream 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
fascynatka
Wiek: 28
Posty: 33
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 5:33 pm   

a czy na przeprosty zwykłe rozciąganie nie jest przydatne? np. siedzieć z nogami przed sobą i pochylać się do nóg, najlepiej we flexie, albo łapać nogę kiedy leżymy i ciągnąć do głowy, też we flexie najlepiej.
Buba, spróbuję zaraz Twoje ćwiczenie, może już za pierwszym razem zrobi mi przeprosty warte Zakharovej . ;D
 
     
Nuna 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka, akrobatka
Wiek: 27
Posty: 47
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 8:58 pm   

Czyli niestety da się wypracowac przeprosty... Własnie dlatego nie wcwiczę juz... Bałam sie problemów ze ścięgnami... strasznie mnie boli ze zakończyłam ale... Cóż... takie życie.

Czy znacie kogos kto przeprosty ma a teraz jest juz starszy? Jak mu sie to przekłada teraz na życie codzienne?
_________________
Nikt mnie nie zna...
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 5:22 pm   

zdania na temat przeprostów są podzielone. ja o nie walczę jak o niepodległość! :D
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
kucykMk 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń osb
Wiek: 26
Posty: 5
  Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:59 pm   

Mam taki mały problem , jestem w szkole baletowej . I nie mam przeprostu kolan( może minimalne ), a jestem najlepsza .Moje koleżanki z klasy które też są bardzo dobre mają przeprost . Jeśli znacie jakąś metodę na powiększenie przeprostu , proszę podajcie . Błagam pomocy .

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 12:17 am   

Jesteś najlepsza w szkole baletowej i nie masz kogo zapytać?
 
     
kucykMk 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń osb
Wiek: 26
Posty: 5
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 2:03 pm   

No może nie najlepsza ze szkoły , ale z klasy , tak . .
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 4:12 pm   

kucykMk napisał/a:
No może nie najlepsza ze szkoły , ale z klasy , tak . .

kolejna mistrzyni tańca (i nie tylko) na naszym forum :neutral:
przepraszam za offtop.
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 9:14 pm   

julianka napisał/a:
kucykMk napisał/a:
No może nie najlepsza ze szkoły , ale z klasy , tak . .

kolejna mistrzyni tańca (i nie tylko) na naszym forum :neutral:
przepraszam za offtop.


hłe hłe. zaiste, chyba tak. :roll:

również przepraszam za offtop.
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 8:53 am   

ja jestem żywym dowodem na to, że można sobie przeprosty wypracować. co prawda, jak to się mówi: szału nie ma, ale minimalne przeprosty są, a znaczy to dla mnie dużo, bo zaczynałam z niedoprostem kolan. raczej nie robiłam jakiś specialnych ćwiczeń, bo bałam się obciążyć kolana. po prostu starałam się podciągać je "na maksa" w trakcie lekcji. oczywiście wypracowanie przeprostów zajęło mi to sporo czasu, ale jestem zadowolona z ogólnych efektów :)
 
     
bluberry
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 9:43 am   

Jakie sa szybkie sposoby na przeprosty?
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 10:01 am   

szybkich i zarazem bezpiecznych - nie ma. można je wyrobić systematyczną pracą, wciąganiem kolan podczas ćwiczeń, rozciąganiem tylnego zgięcia kolana.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 10:25 am   

Ehh, ja mam przeprosty w kolanach z natury (i ogólnie hipermobilność stawów) i to wcale nie jest taka fajna sprawa :(
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 10:50 am   

zazdroszczę :) aczkolwiek, to prawda - przeprosty mają swoje minusy. z czysto teoretycznej wiedzy wiem, że nieumiejętne wykorzystywanie przeprostów nadwyręża stawy kolanowe. mając przeprosty, nie wolno "osiadać" na kolanach, nie pchać do tyłu rzepek, tylko należy je podciągać.
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 11:20 pm   

Mi się minimalne przeprosty same zrobiły- przy ćwiczeniach baletowych. Nawet się nie starałam. :lol:
_________________
Always be yourself.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 12:02 pm   

Ja polecam na ćwiczenie przeprostów takie ćwiczenie: http://instagram.com/p/k6mE7mCqqQ/

Oczywiście najpierw rozgrzać trzeba.
Moja siostra tak wypracowała właśnie przeprosty z lekko 2 cm nad ziemią do przynajmniej 15 cm.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 7:45 am   

Eh, a ja uparcie będę powtarzać, że z przeprostami nie jest tak fajnie :neutral: Począwszy od tego jak śmiesznie wyglądam kiedy po prostu chodzę, bo albo nie prostuje kolan w ogóle albo właśnie robią mi się rzeczone przeprosty, gdzie noga tak mi się wygina w drugą stronę, że zawsze wszyscy zwracają na to uwagę :roll: po drugie, jako początkującej na pointach jest mi ciężko prostować kolana, chociaż mogłoby się wydawać, że jest na odwrót. Tak jakby kiedy ma się przeprost, dużo więcej siły trzeba włożyć, żeby wyprostować nogę, przynajmniej w moim przypadku. No i kończąc na tym jaki to jest czasem straszny ból. Czasem przy drążku nie mogę wytrzymać!
Reasumując, naprawdę nie ma co. W tym przypadku zdrowie jest dużo ważniejsze niż względy estetyczne.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 11:10 am   

Popieram. Sama mam niewielkie przeprosty, ale są wynikiem mojej choroby i kosztuje mnie wiele wysiłku, żeby je opanować i generalnie nie wiem co to znaczy kiedy kolana nie bolą. Obawiam się, że jak się nie ma naturalnie przeprostów, to lepiej sobie odpuścić katowanie. Poza tym tancerki z wielkim przeprostem zatracają klasyczne linie. od kiedy w jete ma się wyglądać jak połamany kurczak?,prawidłowe klasyczne jete jest utrzymane w linii prostej i jest znacznie ładniejsze

_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 7:12 pm   

Nadszpagaty i mega przeprosty to mi się zawsze z gimnastyka artystyczna a nie z baletem kojarzą.
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12