www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Balet Kraków

krakowska szkoła, którą oceniasz najwyżej
Fundacja Edukacji Artystycznej, ul. Łąkowa
6%
 6%  [ 1 ]
Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa, ul. Dietla
20%
 20%  [ 3 ]
Krakowska Akademia Tańca L'art de la Dance, Rynek Główny
6%
 6%  [ 1 ]
Konserwatorium Tańca, ul. Siemiradzkiego
53%
 53%  [ 8 ]
Opera Krakowska, ul. Lubicz
13%
 13%  [ 2 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
kas9452 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 12:46 pm   Balet Kraków

Mam dylemat do której z Krakowskich szkół baletowych się zapisać. Z tego co wiem jest ich 5:
-Zawodowa Szkoła Baletowa
- Fundacja Edukacji Artystycznej
- Krakowska Akademia Tańca
- Studio Baletowe w Operze
- Krakowskie Centrum Baletowe i Tańca Współczesnego.
Mam nadzieje, że jako uczennice tych szkół pomożecie mi wybrać odpowiednią szkołę. :wink:
_________________
''Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.''
Havelock Ellis
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Lut 15, 2011 9:41 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 1:31 pm   

Hm, niedawno miałam ten sam problem...
Nie wiem jaka to szkoła 'w Operze', ale wątek bardzo mi się podoba.

Podsumowując: jeśli nie wystąpią drastyczne zmiany, będę chodziła do Konserwatorium Tańca, dawniej Krakowskie Centrum Baletowe i Tańca Współczesnego. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 9:07 pm   

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż nie sprecyzowałaś jakie masz oczekiwania od szkoły, na czym Ci zależy i czy miałaś już kontakt z tańcem.

Jeśli nigdy nie tańczyłaś baletu, a masz 15 lat to od razu odpada Studio Baletowe przy Operze i Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa, bo nie prowadzą zajęć dla amatorów, czy też dorosłych.
W Konserwatorium Tańca możesz być w pionie współczesnym,
Akademia Tańca - nie orientuję się.
A do Fundacji Edukacji Artystycznej możesz się zapisać w każdym momencie.

Jeśli kiedyś tańczyłaś, musisz sama ocenić na ile profesjonalną tancerką jesteś i która szkoła będzie najodpowiedniejsza, ale nikt Ci nie powie którą szkołę wybrać, bo każda jest zupełnie inna i na czym innym skupia uwagę.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
     
kas9452 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 9:38 pm   

Domi napisał/a:
Bardzo trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż nie sprecyzowałaś jakie masz oczekiwania od szkoły, na czym Ci zależy i czy miałaś już kontakt z tańcem.


Zależy mi żeby w szkole było dużo grup gdzie można przechodzić z jednej do drugiej. Która z tych szkół ma najwieksze wymagania od uczennic? Balet ćwicze dopiero rok, ale tańcze już na pointach.
_________________
''Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.''
Havelock Ellis
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 7:22 am   

Najłatwiej będzie skontaktować się z tymi szkołami i dowiedzieć się, co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Stokrotka=) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz ;)
Posty: 51
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 6:46 pm   Kraków, Kraków, Kraków

Witajcie Forumowicze!
Wieki mnie tutaj nie było :) zakładam nowy wątek, bo bardzo ciężko jest mi wyłuskać jakieś konkretne informacje z innych dyskusji :) a moje pytanie jest następujące: którą z krakowskich szkół moglibyście polecić? oczywiście chodzi mi o balet, jednak inne techniki bardzo mile widziane :) Mam duże doświadczenie, porządną technikę, niestety nie mam szkoły baletowej, a marzy mi się tańczenie w jakimś zespole, najlepiej w Teatrze :) (czy to prawda, że ma powstać w Krakowie teatr muzyczny? <3) poza tym, myślę o zrobieniu dyplomu, a możliwość do tego oferują wszystkie szkoły na których stronach byłam. Jak to się ma w rzeczywistości, która szkoła rzeczywiście przygotowuje zawodowych tancerzy? oczywiście najlepiej sprawę znają osoby, które tam mieszkają i tańczą, więc może mielibyście ochotę opowiedzieć trochę o swoich doświadczeniach z krakowskimi szkołami baletowymi? :) byłabym bardzo wdzięczna!
pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 11:14 am   

HiHi zapowiada się mała yyy wojenka <tu zacieram ręce ;) >

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Stokrotka=) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz ;)
Posty: 51
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 11:00 pm   

Czemuż to wojenka? :)
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 8:34 pm   

Bo żadna szkoła w Krakowie NIE KSZTAŁCI ZAWODOWYCH TANCERZY.

Każdy będzie polecał swoją szkołę więc tutaj raczej obiektywnych opinii nie znajdziesz.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Stokrotka=) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz ;)
Posty: 51
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 9:06 pm   

Mogłabyś napisać dokładniej, na przykład na privie? :) byłabym wdzięczna :)
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 11:13 pm   

Stokrotko, mogę się mylić, ale z tego co wiem, Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa ma uprawnienia szkoły publicznej, czyli po jej skończeniu otrzymujesz dyplom ZASP. :-)

Wątek o KZSB
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 11:32 am   

Temat został przeniesiony, bo jak widzisz - podobny już istniał. Poza tym, mamy 10 wątków na temat szkół w Krakowie. Tak jak pisała Bajaderka, nie dostaniesz raczej obiektywnych opinii i porównań w jednym wątku. Zaczną się powtarzać informacje o poszczególnych miejscach, a które są już we wcześniejszych tematach i trzeba by było przenosić lub kasować posty.

Nie wiem czy znalazłaś wszystkie wątki na temat Krakowa:

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=3482
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=3011
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6116
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6857
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1955
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1642
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6547
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=4867
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1525

możesz tam zadawać pytania dotyczące konkretnych szkół i nie powtarzać ich w niniejszym, teoretycznie syntetycznym wątku.

Trochę uaktualniłam ankietę, jeśli coś jest nie tak, lub pominięte, to zgłosić :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 1:22 pm   

inaenko, Krakowskie Centrum Baletowe i Tańca Współczesnego zmieniło nazwę na Konserwatorium Tańca :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 3:03 pm   

Już poprawiam :)

Edit:

Zajrzałam do naszej listy szkół http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6321 i wygląda na to, że to jednak dwa różne miejsca (dwa różne adresy).
Mogłabyś się temu przyjrzeć? Może na liście jest błąd?
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 9:03 pm   

No więc, na początku było Krakowskie Centrum Baletowe i Tańca Współczesnego z siedzibą na ul. Kościuszki :) , potem zmieniono nazwę na Konserwatorium Tańca i przeniesiono siedzibę na ul. Miodową do Opery Kameralnej. A obecnie Konserwatorium Tańca mieści się na ul. Siemiradzkiego 2. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 12:25 pm   

Mam nadzieję, że teraz jest dobrze i że niczego nie pominęłam :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Nie Cze 03, 2012 9:02 pm   

Otóż w tym roku doszło do mnie duzo informacji jak wygląda balet w krakowie. Poznałam kazda z tych szkół. Opisze je:
- Zawodowa szkoła baletowa: miejsce dla osób chcących zajmowac sie tancem klasycznym profesjonalnie. W tej szkole nie ma przyjmowania 15 letnich osob bez podstaw. Duzo razy w tyg. 4-6. Bardzo kosztowie cos kolo 280--400 zł mies.
- Krakowska akademia: Duzo wspolczesnego, duzo nowych technik, To szkola dla poszukujacych rowniez zajec z modernu/jazzu. Przyjmują starszych. KOsztownie! klasyka 3 razy w tyg. wspolczesny 2-3 razy w tyg.
- Konserwatorium tańca- szkoła neoklasyczna (nie ma tu śpącej królewny a ni typowo wspolczesnego) choreografie typ. balanchine. Cena 220 złł/mies od 3-6 razy w tyg.
- Szkoła baletowa opery krakowskiej- Szkoła pół klasyczna pół wspolczesna. swietne warunki lokalowe, profesjonalnie. Ceny nie znam. Ale zajecia sa chyba 3-4 razy w tyg.
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Ola14 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 8:08 pm   

estelle, a jak jest z przyjmowaniem starszych (15-16 lat :)) w konserwatorium tańca i w szkole baletowej opery krakowskiej...? Chciałabym się zapisac na balet w Krakowie i rozważam jakieś bardziej profesjonalne szkoły tylko nie wiem, czy mnie przyjmą w tym wieku....? Proszę o pomoc :): )
+ Czy jest przy tych skzołach jakiś internat???
 
     
kosa 
Nowicjusz

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 6:09 pm   

Witam,
Wybieram się do Krakowa na studia i chciałabym się dowiedzieć gdzie mogłabym kontynuować naukę.
Mam 22 lata i tańczę od 10, jednak uczyłam się w 3 szkołach i za każdym razem na innym poziomie. Miałam także przerwę 2 letnią, po której kontynuowałam naukę przez 2 lata na poziomie powiedzmy średniozaawansowanym-zaawansowanym (zajęcia 3-4 razy w tygodniu po 1,5-2 godziny).
Chciałabym znaleźć szkołę gdzie prowadzone są lekcje dla osób mniej więcej w moim wieku, które mają jakieś pojęcie o balecie. Zazwyczaj po 18 rż. zajęcia są albo na poziomie profesjonalnym albo czysto rekreacyjne jako forma aktywności fizycznej, ja szukam czegoś po środku.
Fajnie byłoby gdyby szkoła miała jakiś zespół i występy.
Proszę bardzo o pomoc, ponieważ pomimo przeczytania wszystkich wątków na temat baletu w Krakowie, nie wiedzę oferty dla siebie.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 10:00 am   

Łąkowa :)
http://www.sbkrakow.nq.pl/
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
kosa 
Nowicjusz

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 9:52 am   

nigdzie indziej po szkołą na Łąkowej nie ma takich zajęć ?
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 4:47 pm   

Studio Baletowe
przyjmuje zapisy na sezon artystyczny 2012/2013.

W programie zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

BALET dla dzieci (6 - 12 lat)

* podstawy tańca klasycznego
* barre au sol
* elementy rytmiki
* cwiczenia rozciągające, koordynacyjne, korygujące postawę
* elementy tańca ludowego
* zabawy muzyczno - ruchowe

poniedziałki i czwartki godz. 16.15 - 17.00

BALET (NEOKLASYKA) dla młodzieży i dorosłych

* podstawy tańca klasycznego
* elementy tańca współczesne
* technika ruchu
* rozciąganie
* elementy improwizacji
* ćwiczenia relaksacyjne

czwartki godz. 18.00 - 19.00

Lekcje prowadzi tancerka, choreograf, absolwentka studiów choreograficznych ze znacznym doświadczeniem pedagogicznym.

Zajęcia odbywają się na Salwatorze.

Możliwe również lekcje indywidualne (taniec klasyczny, współczesny, jazz, taniec ludowy i inne) oraz, w razie zebrania odpowiedniej liczby chętnych, zorganizowanie dodatkowej grupy z zajęciami na Woli Justowskiej.
Ostatnio zmieniony przez Lady_Gold_Moth Czw Wrz 06, 2012 7:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 2:12 pm   

Ola14, Powiem tyle że są to szkoły profesjonalne w jednej i drugiej zdjae sie dyplom zawodowego tancerza. Myśle że szkoła na łąkowej byłaby najodpowiedniejsza.
Musisz byc naprawde dobra zeby sie dostac byloby to gdzies 6 klasa baletowa.
kosa, tobie polecam równiez szkolę na łąkowej sa tam wystepy zajecia 3 razy w tyg. i mozna sie czegos nauczyc przyjmuja bez ograniczen i chyba zdaje sie dyplom zawodowego tancerza.
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 11:23 pm   

Ale, drodzy forumowicze, pisaliscie w innych wontkach, że dyplom z sb na lakowej jest jakby oszukany i ect.

Teraz polecacie ta szkołę- ja bym tego nie robiła, widziałam ich występy... :?
_________________
Always be yourself.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 1:16 pm   

Hmm w moim przypadku również nastąpił moment, kiedy trzeba wyruszyć na studia... Być może wprowadzę się do Krakowa...
I tu pojawia się dylemat- w jakiej szkole kontynuować balet? Która szkoła najlepsza/ w której najwięcej wysyłają na konkursy/ gdzie nie patrzą na osobę w wieku 19 lat jak na starą skórkę od chleba, którą można co najwyżej zmielić i posypywać nią formę na nowe ciasto?
Czy którakolwiek realizuje program jak w OSB i czy po którejś z tych szkół dostanę dyplom tancerza? Przydałby mi się wreszcie jakiś :razz:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 16