www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB przy ul. Łąkowej w Krakowie
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 8:26 pm   

sugerujesz że dotychczas się nie starały?
:|
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 10:06 pm   

jasne, że się starały, ale od dziś staramy się jeszcze bardziej!!!!!!!
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 10:47 am   

makova, nie to miałam na myśli, chodziło mi o to, żeby teraz się jeszcze bardziej starały z myślą, że tworzą od nowa krakowski balet;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 10:20 pm   

A czemu Wy nie przepiszecie sie npdo innej szkoly???
Ostatnio zmieniony przez Columbina Pon Mar 20, 2006 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 10:47 pm   

No ale cale zycie w tej klasie nie bedziecie, a powiedzialyscie, ze do p.Mirockiej nie pujdziecie... Wiec co dalej???
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 11:18 pm   

możecie powiedzieć jakich konkretnie zmian oczekujecie?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Carmenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 35
Posty: 30
Skąd: Neverland
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 1:03 am   

Jakie zmiany?
Chodzi nam głównie o pchniecie szkoły na nowe tory, odmłodzenie jej...
_________________
http://edenamarga.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Carmenn Nie Wrz 30, 2007 12:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 3:28 pm   

a czy p. Mirocka nie jest PRZYPADKOWO dyrektorem szkoły?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 9:09 pm   

dokładnie tyle że dyrektor to dyrektor. on ustala zasady, reguły gry. a uczennice i kadra się albo podporządkuje, albo ma szereg innych możliwości. wy też, ale podkreslacie że w waszej klasie jest najlepiej i nie chcecie się stąd ruszać.
no więc nie rozumiem w czym jest problem.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 12:58 am   

Bajaderka, nie do końca tak jest - trzeba wypełniać, że tak powiem, rózne potrzeby rynku. Nie każdy myśli o profesjonalnej szkole, a jest na pewno wielu chetnych na np. szkołę, która nie ma tak wysokich aspiracji, a zapewnia samą możliwość tańczenia wielu osobom - niekoniecznie tylko tym z warunkami, po ścisłej selekcji.

Nie wiem, jak ma to się do przypadku tej konkretnej szkoły, bo na ten temat nie moge nic powiedzieć; chcę jedynie zwrocić uwagę, że mozna na to spojrzeć również z tej strony.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:57 pm   

No i znowu musze zwrocic uwage, ze rozmawianie i wymienianie imion i nazwisk jest nie na miejscu!!! Jak juz ktos powiedzial, to p.M. jest jednym z dyrektorow tej szkoly i faktycznie trzeba sie jej podporzadkowac. A z tym, ze nie chce zareklamowac szkoly sie nie zgadzam, bo np w ta niedziele nasza szkola brala udzial w koncercie baletowym poswieconym pamieci pani prof. Janiny Szczembosz... (ale to jest tylko najbardziej aktualny przyklad) I rowniez musze jeszcze raz napisac, ze ta szkola nie ma za zadanie ksztalcic tancerki, ktore mozna porownac z najbardziej znanymi tancerkami swiata. Ta szkola istnieje po to, zeby umilic czas innym. Zdecydowana wiekszosc uczennic tej szkoly chodzi do niej dla przyjemnosci (czyt. hobby) i malo kto wiaze z tym jakies plany... Chodzi mi tu oczywiscie o zawodzie tancerza. Bo nie jedna z nas (przynajmniej w mojej klasie) chcialaby zostac np krytykiem baletowym :) Wiec prosze Was, skonczmy to bo to juz naprawde staje sie nudne. I takie narzekanie caly czas na szkole swiadczy tylko o niedojrzalosci...

A tak mi sie przypomnialo, ze nie odpowiedzialyscie mi na jedno moje pytanie, ktore zadalam jakis tydz temu. Czy Wasza p.Ania wie co WY wypisujecie o szkole na fozrum?
I pomyslcie tez o konsekwencjach tego co piszecie. Chodzi mi o to co bedzie jak sie niepożadane osoby o tym dowiedza.
 
 
 
Carmenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 35
Posty: 30
Skąd: Neverland
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 6:43 pm   

Joanna napisał/a:
Bajaderka, nie do końca tak jest - trzeba wypełniać, że tak powiem, rózne potrzeby rynku. Nie każdy myśli o profesjonalnej szkole, a jest na pewno wielu chetnych na np. szkołę, która nie ma tak wysokich aspiracji, a zapewnia samą możliwość tańczenia wielu osobom - niekoniecznie tylko tym z warunkami, po ścisłej selekcji.


Otóż to - trafiłas w sedno. Ta szkoła umożliwia tańczenie osobom takim jak ja, ktore nigdy nie zostaną porządnymi baletnicami ale po prostu lubią to co robią i takim które niekoniecznie chcą wiązać cale swoje życie z baletem i pracować w tym zawodzie. Gdybyśmy chciały zostać primabalerinami to na pewno byśmy się zapisały/przepisały do szkoły z większą liczba zajęć a nie 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Wiadomo, nawet z tak małą liczbą zajęć ale z bardzo dobrym pedagogiem... no i z dużym zapałem, można by zrobić z nami w miarę dobre tancerki... Chciałoby się =D I do tego chyba wszystkie dążymy.
_________________
http://edenamarga.deviantart.com/
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:36 pm   

No moze sobie nie wymyslilyscie, ale moge sie posunac do nazwania Waszego zachowana nagannym... Bo co jak co, jestescie o wiele mlodsze i od nas i od osob o ktorych sie wypowiadacie, a do kazdej starszej od Was osoby trzeba podchodzic z szacunkiem. Niezaleznie od tego jakie sie ma o niej zdanie.
Hmm... A wiecie, ze szkola sie reklamuje?? :]:]:]
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:50 pm   

No wlasnie... Czasem lepiej jest nie komentowac. Bo mozna dzialac w ten sposob nie tylko na swoja szkode, ale takze na szkode innych... Pomyslcie czasem o innych uczennicach szkoly.
A szkola zaprosila do siebie fotografa, ktory robil nam zdjecia podczas lekcji :) I rzecz jasna beda one publikowane...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 9:37 am   

Jeszcze nikt nam nie powiedzial gdzie i kiedy...
Moglyscie nie komentowac naszej szkoly juz na samym poczatku, bo klutnia juz i tak jest ;]
 
 
 
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 3:44 pm   

O, moja pierwsza kochana szkoła!
Bardzo miło trafić na dyskusję o niej, nie przypuszczałem że tak wiele osób w różnym wieku, z różnych miejsc toczy tu taką dyskusję.

Natomiast mniej miło, że niektóre nasze komentarze wydały mi się mało rzeczowe, zbyt emocjonalne i czasami... pozbawione taktu. Poobserwuję trochę jeszcze i mam nadzieję samemu też napisać coś, co pomoże określić wspólne stanowisko. Tymczasem weźcie pod uwagę pewne fakty:

-Pani dyrektor Mirocka jest według mnie osobą bardzo miłą w kontakcie, otwartą na dyskusję. Zawsze kiedy miałem jakieś oczekiwania związane z jej osobą, albo coś mi nie odpowiadało, przychodziłem do niej i rozmawiałem. To działa dużo lepiej, niż omawianie problemów poza jej plecami, choć czasami były to rozmowy trudne i mieliśmy różne zdania. Może zaprosimy do naszej dyskusji grono pedagogiczne i dyrekcję szkoły?

-Każdy nauczyciel ma swoje metody, od każdego można wziąć coś innego. Jeżeli praca z danym nauczycielem komuś nie odpowiada bo nie dostaje tego czego oczekuje, to przecież nikt takiego ucznia przy nauczycielu/szkole na siłę nie trzyma!

-Opis metod pedagogicznych lub sposobu nauczania danego nauczyciela, wymiana informacji na jakie elementy kładzie nacisk itp. może być istotą dyskusji, po to jest lista. Ale krytyka wieku? To bez sensu, kiedyś wszyscy będziemy babciami i dziadkami, życzę nam, żebyśmy znaleźli wtedy swoje miejsce w którym będziemy mogli się spełniać.

na razie się wstrzymam, reszta uwag innym razem ;)
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 4:04 pm   

Czyli u na w szkole uczyły sie kiedyś osoby płuci męskiej. Aktualnie sa same dziewczny :D
 
 
 
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 4:12 pm   

No tak, bywali faceci i to jacy! 5 lat temu było trzech uczniów (dorosłych), jeden z nich był Arabem (miał na imię Amid). Świetnie pasował do roli Radży w Bajaderze.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 9:08 pm   

Nie pamiętam tego, ale byłam wtedy mała... i to chyba nie było 5 lat temu... tylko jakieś 7... bo wtedy kiedy była Bajadera to ja drugi rok chodziłam do szkoły :D
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 9:31 am   

A ja swietnie to pamietam i mam to nawet na kasecie :D hehe i kto wtedy Bajadere tanczyl to tez :wink:
_________________
..::Plan-coś co potem wygląda zupełnie inaczje::..
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 2:48 pm   

Ja pamiętam kto tańczył. Tzn. kto miał główną rolę żeńską :D A na kasecie tez mam, musze kiedyś oglądnąc... :D
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 10:39 pm   

A ja pamietam role meskie, gdyz bylo ich tak malo, ze trudno by bylo zapomniec ;) Pozdrawiam Piotra :*
 
 
 
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 3:54 pm   

Ojej,
to jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, że Baletnicaa pamieta jeszcze te czasy ;) Dzięki za pamięć - to jest dla nas ważne.

Ale chciałem dołożyć znów drobny kamyczek do naszej dyskusji o szkole.

Otóż przypomnę Wam postać jednej z uczennic szkoły, dyplomantki z roku 2005. Przez lata była uczennicą szkoły na ul Łąkowej, której tyczy dyskusja.

Gdy rozpoczęła naukę w starszych klasach, przeniosła się do Krakowskiej Akademii Tańca. Choć miała tam dobrych nauczycieli, możliwość zdawania dyplomu eksternistycznie nawet w Warszawie, potencjalną możliwość pracy w Operze (niedawne absolwentki Akademii znalazły zatrudnienie w Operze jako tancerki) to podejmuje inną decyzję.

Wraca z powrotem do szkoły na Łąkowej, do klasy pani Marty. Planuje zdać egzamin dyplomowy lokalnie, w tej szkole. Jej decyzja spotyka się z dużym szacunkiem i zrozumieniem ze strony koleżanek i nauczycieli w jednej i w drugiej szkole. Skoro tak postąpiła, to znaczy że miała jakieś powody, nie sądzicie?

Według mnie ten przykład (a jest ich więcej) najlepiej świadczy o tym, że akurat ta szkoła w jej przypadku najlepiej pasowała do jej potrzeb i oczekiwań. I to bynajmniej nie dlatego, żeby nie ćwiczyć i rozmawiać na zajęciach - przyszła, aby zdobyć od szkoły konkretne rzeczy.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 6:06 pm   

Zapraszamy na nasze lekcje pokazowe, ktore odbeda sie juz w przyszlym tygodniu :) A nawet jedna klasa ma jutro :): ):)
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 12:22 am   

nasza klasa ma we wtorek, zapraszamy :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12