www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB przy ul. Łąkowej w Krakowie
Autor Wiadomość
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 2:35 am   

Ogólnie raczej były rodziny - rodzice uczennic, rodzeństwo, sympatie. Ja zaprosiłem koleżankę z pracy, niestety nie przyszła. Za to była Kasia - koleżanka z Kanonu, z którą miałem okazję coś tańczyć czasami no i nasza forumowa Sari, która kiedyś była uczennicą szkoły. Pan Janek robił zdjęcia.

Tym razem brałem udział w lekcji jako ćwiczący. Jeszcze dwa tygodnie temu moja rola nie była określona, musiałem podjąć w tej sprawie decyzję. Nie byłem zobligowany do udziału w lekcji - nie jestem uczniem szkoły, korzystam z zajęć jako wolny słuchacz. Niektóre koleżanki prosiły żebym robił zdjęcia, co wykluczałoby czynny udział. Ale wspólnie z panią Martą uznaliśmy, że będę się przygotowywać i ćwiczyć. Było z tym trochę ambarasu - niektóre ćwiczenia trzeba było poprzerabiać na męskie.

No i po lekcji stwierdzam, że czynny w niej udział dobrze mi zrobił. Miałem trochę mobilizacji żeby pouczyć się ćwiczeń i postarać się bardziej niż na zwykłej lekcji - wiadomo, publiczność mobilizuje. Poza tym był to dla mnie pewien sprawdzian, test postępów. Po lekcji zebrałem uwagi od nauczycieli, znajomych i ich opinie podniosły mnie na duchu z dwóch powodów - po pierwsze w kwestii braków, błędów i potrzebie pracy nad niektórymi elementami opinie obserwatorów były zgodne z moimi odczuciami. A po drugie - zauważyli postęp w konkretnych rzeczach na których mi zależało i nad którymi pracuję. To jakoś dodaje chęci do dalszej pracy, utwierdza mnie że posuwam się do przodu na tej drodze.

A jak to wyglądało od strony drążka? Ja trochę się obawiałem spraw pamięciowych - denerwowałem się głównie tym, żeby nie pomylić kombinacji. Jak znałem kombinację, to nie byłem pewien rozłożenia akcentów... skupianie się na tym odbierało mi uwagę którą wolałbym poświęcić np. na wyraz albo techniczne szczegóły, które jeszcze nie weszły w krew i trzeba nad nimi świadomie pracować. No ale jakoś sobie radziłem, biorąc pod uwagę swoje możliwości jestem raczej zadowolony.

Atmosfera na lekcji była przyjazna i dosyć luźna. Miało to swoje dobre skutki - nie było przesadnej sztuczności, czuliśmy cel w prezentowaniu naszej pracy. Z drugiej strony czasami nasze zbytnie rozprężenie powodowało bałagan.

Natomiast dziś na tej lekcji odczułem bardzo wyraźnie pewną solidarność pomiędzy ćwiczącymi. Staraliśmy się sobie pomagać - osoby z pierwszych linii pilnowały, żeby podejść do przodu i zrobić miejsce wszystkim z tyłu. Kiedy robiło się ciasno (nasza sala jest głęboka, ale bardzo wąska wszerz), koleżanki patrzyły w około i uważały na innych ćwiczących, nikt nie był zaborczy w kwestii miejsca. Nie było problemów z uciekaniem do ostatnich linii (gdy ktoś nie był pewien i chciałby podpatrywać ćwiczenie). Po krótkich rozstrzygnięciach znajdywały się osoby gotowe poprowadzić grupę i zgodnie z ustaleniami funkcja ta przypadała coraz to komuś innemu.

A w dniach przed lekcją, znalazły się życzliwe dusze, które pomogły mi w pamięciowym opanowaniu niektórych ćwiczeń i wyjaśniły wiele wątpliwości. Ta pomoc była bardzo cenna.

Jednym słowem miło jest ćwiczyć w takim gronie koleżanek, którym serdecznie dziękuję za tą wspólną pracę.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 10:12 pm   

pytanie mam, troche(bardzo) nie na temat, ale musze je zadac a nie wiem gdzie, czym sie rozni sb od osb? :)
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 10:14 pm   

Bo szkoły baletowe są prywatne, to po pierwsze.
Po drugie różnią się poziomem- w OSB (Ogólnokształcących Szkołach Baletowych) cwiczy sie codziennie po kilka godzin dzięki czemu ten poziom jest oczywiscie wyższy...
Poza tym, osb jest ukierunkowane na taniec zawodowy, a szkola prywatna nie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 12:00 pm   

a moze macie jakies zdjecia z lekcji pokazowej?? :)
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 10:46 pm   

Jest nagranie :D
Ale nie wiem kiedy dopadnę je w swoje ręce. Zdjęcia na pewno tez są ale ja w kazdym razie jeszcze ich nie mam.
Od razu jak cos złapie to wstawie;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 5:10 pm   

dziekuje bajaderko;* i mam kolejne pytanie nie na temat :D moglby mi ktos napisac jak to jest 1 klasa osb to ktora klasa podstawowki/gimnazjum??? Z gory thx;* ;)

Owszem, totalnie nie na temat! :evil: Wystrzegać się, pisać PMy, pisac w innych tematach! Grrr!
Ostatnio zmieniony przez Czajori Pon Sty 28, 2008 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 7:01 pm   

17 lutego jest koncert upamiętniający 15 (?) rocznice smierci Prof. Janiny Strzembosz. Zapraszamy ! :)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 11:33 pm   

Właśnie, właśnie...

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE 17 LUTEGO NA KONCERT POŚWIĘCONY PAMIĘCI P.STRZEMBOSZ!

W programie będą zespoły, klasy, uczniowie itp. dawnych wychowanków pani Strzembosz. Gościc będzie także zespół z Grecji.

Ah, i jeszcze jedno- wejście na koncert jest darmowe.


EDIT:
Hah, Torin, dzięki :D

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ OCZYWIŚCIE W NCK!!!!! :wink:
Ostatnio zmieniony przez Bajaderka Nie Lut 03, 2008 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:08 am   

A jakbyście jeszcze łaskawie napisały gdzie zapraszacie (czyli gdzie ten koncert się odbędzie) to już normalnie było by super !!!
Była by większa szansa coby na przykład tam trafić :D


Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 2:44 am   

Proszę, oto kilka zdjęć z koncertu.

Nie chciało mi się robić, wahałem się czy zabierać aparat. Jednak spróbowałem. Ale i tym razem nie jestem w pełni zadowolony. Większość zdjęć ma podstawowe błędy - a to poobcinane kadry, a to w ogóle ostrość nie złapana... Ale mimo tego kilka wyszło ciekawych.

















_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 9:52 pm   

Princess, nie wszystkie zdjęcia są naszej szkoły;)
Częsc to zespół Flamenco z Grecji itp.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 12:19 am   

Na tych zdjęciach , to tak totalnie z poza szkoły, to są tylko owe tancerki flamenco, oraz dwa zdjęcia z portretem na sztalugach - tańczy na nich zespół z Rzeszowa.

No a tak to mamy układ szkoły (suita z Paquity, dziewczyny w czerwonych paczkach), Roma w tańcu hinduskim która jest byłą uczennicą i absolwentką no i Marzenka na tych mrocznych zdjęciach na końcu - niedawna absolwentka szkoły a przez jakiś czas również pedagog szkolnej filii.

Inna sprawa, że robiłem zdjęcia tylko przez około połowę koncertu i wielu zespołów one nie obejmują.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 6:53 pm   

Aj, poda ktos terminy występów? już całkowcie zapomniałam kiedy są ;) Wiem tylko że w czerwcu .
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 12:25 pm   

KONCERTY SZKOLNE
5 czerwca godz. 11, NCK
8 czerwca, godz.18 ,NCK
15 czerwca, godz.18 , NCK


W programie (jak zwykle) od maluchów, do nas, czyli starszych :D
I moje wariacje konkursowe....(nie ma to jak autoreklama :D )
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 5:06 pm   

Czy ktoś z forumowiczów był na dzisiejszym występie ? ;)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 5:28 pm   

Owszem, byłem. Chociaż ty Minarei zauważyłaś mnie pewnie :)

A dlaczego pytasz?
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 6:00 pm   

Owszem, zauważyłam ;)

Chodziło mi o wrażenia.Ciekawa jestem opini :lol:
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
sandi 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 32
Posty: 45
Skąd: prawie z Krakowa :)
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 6:03 pm   

Odnośnie koncertów: wejście jest bezpłatne czy na zaproszenia? Bo rozumiem, że sam koncert odbywa się na sali estradowej, tak? (;
_________________
"Jedyną rzeczą, której nikt mi nie może zabrać jest taniec" <3
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 6:51 pm   

No więc moja opinia jest ogólnie pozytywna i wrażenia bardzo miłe - koncert podobał mi się. Wiele rzeczy było naprawdę świetnych! I odnalazłem dziś na scenie szereg miłych niespodzianek, które mnie wzruszyły.

A jeżeli zauważyłem takie rzeczy które wg. mnie można by poprawić, to nie muszę ich pisać na forum :) bo to nie publiczne forum jest adresatem ewentualnych spostrzeżeń co można poprawić, tylko Wy, artyści. Akurat mam ten komfort, że mogę o nich powiedzieć na sali Tobie Minarei i koleżankom (i obiecuję, że to zrobię). Z Panią Martą już rozmawiałem i przekazałem jej część opinii na gorąco.

Zdecydowanie najbardziej podobały mi się wariacje Dominiki, układy z interpretacji dyplomantek, oraz układy najstarszych klas. Choć każdy układ miał coś w sobie - np. w Czerwonym Maku odnalazłem jak dla mnie przepiękne, wyśnione wprost kostiumy.

Bardzo miło było na Was patrzeć, przeżywam do teraz dzisiejszy koncert. Jak wyjdą jakieś ładne zdjęcia, obiecuję zamieścić.

Sandi: wejście jest za zaproszeniami i biletami. Na niedzielny koncert bilety są w cenie 20 zł, można kupić w sekretariacie w szkole, albo przed koncertem obok wejścia.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Malaga Czw Cze 05, 2008 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 7:02 pm   

Hahaha ;) Jeżeli chodzi o ten koncert to byłam mistrzynią niepowodzeń. Chociażby zsuwający się kapelusz czy pointy które "włączyły blokadę wchodzenia na cale palce". No ale ciiii, po co się dzielić :razz: :lol:
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 7:03 pm   

[quote]Zdecydowanie najbardziej podobały mi się wariacje Dominiki, [/quote
na forum piszemy nickami;)


Cytat:
Odnośnie koncertów: wejście jest bezpłatne czy na zaproszenia? Bo rozumiem, że sam koncert odbywa się na sali estradowej, tak? (;

Na bilety. Mozesz kupić bezpośrednio przed koncertem jak i w szkole.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 8:55 pm   

Ja też byłam i jeszcze parę innych dziewczyn z Konserwatorium. Napiszę o tym co podobało mi się (nam) najbardziej. Esmeralda Bajaderki robiła wrażenie i układ z modernu Karoliny J. też był bardzo fajny. Układy z interpretacji muzycznych strasznie śmieszne i wesołe, i ta wieeeelka strzykawa :D
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 9:03 am   

Jak to było ?
„Trzy rzeczy najpiękniejsze na świecie, to kobieta w tańcu, koń w galopie i statek pod pełnymi żaglami”.
Jako, że koni nie lubię nad morze daleko to co mi zostaję ??

Więc na koncercie też byłem :D
Byłem - tylko niestety na koniec (niestety praca też ma swoje prawa...) i niestety nie udało mi się poczuć atmosfery koncertu....
Dzięki czemu łatwiej mi napisać o tym co mi się nie podobało :)
Aaaa co tam --- najwyżej przy najbliższej (czyli pewnie w niedzielę) okazji mnie zlinczujecie tudzież pointami zmasakrujecie me oblicze :D
Na końcu napisze również dlaczego takie musiałem o tym napisać ....
A więc ....
Dziewczyny kochane - Boże drogi ło jejku pliiiisssss równiej :((
No strasznie to psuje odbiór. Normalnie w pewnym momencie to nawet myślałem, ze tak ma być. Ale to ino kwilkę trwało (znaczy się to wrażenie :) )
Jako, że widziałem raczej końcówkę koncertu to szczególnie dobre wrażenie zdobiła Bajaderka - aż szkoda, ze nie mogła na ten konkurs pojechać.
<mod złośliwości on>
cóż jako, że tańczyła solo to nie miałem szans się przyczepić że nie równo itp ;)
<mod złośliwości off>
Co do wrażeń więcej napisze w poniedziałek po spokojnym oglądnięciu całego koncertu.
Postaram się siąść sobie gdzieś bliziutko - to może i coś do wątku o najurodziwszych baletnicach się znajdzie - bo potencjał jest zdaje się :)

A teraz napisze dlaczego ten brak równości zrobił na mnie aż tak negatywne wrażenie ...
Otóż parę dni temu była próba w NCK-u na której byłem z moją latoroślą. Próba jak to próba rządzi się swoimi prawami głownie czasowymi więc na scenę wchodziły jedna za drugą różne grupy, wyganiając poprzednie.
Jak maluchy skończyły swoja już czaiła się następna - no i moja córka wymogła na mnie (cóż miętki jestem ...) abyśmy zobaczyli występ tych co byli po nas. No i siedzieliśmy sobie i oglądali i podobało nam się nawet całkiem.
Obślinialiśmy się oboje coby zobaczyć to w całości podczas koncertu. Wiedząc (cóż wieści się niosą..) że równe wykonywanie układów na Łąkowej zawsze zwyczajowo szwankuje byłem pod wrażeniem "równości" i porządku w wykonania choreografii.
No i wczoraj gdy już przyszedłem na koncert okazało się, że to była próba grupy nie z Łąkowej ........ :(( Co mnie trochę zasmuciło ....
Dziewczyny mam nadzieję, że mnie nie zjecie za te parę (a w zasadzie jedną) uwag krytycznych od serca napisanych !!! A w niedzielę będzie już suuuper na tyle, że nawet jak gdzieś jakaś nierówność się wkradnie, to tak oczarujecie, że nie zauważę ;)


Torin
p.s.
A Minarei widziałem - jak wychodziła po koncercie :P więc nic na temat zsuwających się kapeluszy nie wiem ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 9:09 pm   

hahaha, moze i dobrze ;P
Dzisiaj wszystko przećwiczyłyśmy. Chrzest bojowy nie był taki zły...
Przede wszystkim UŚMIECHY, UŚMIECHY i jeszcze raz USMIECHY :D :D :D :D
I za mało zalotności ;)
To były głowne zastrzeżenia. POza równością oczywiscie ;]
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:16 pm   

Cytat:
Esmeralda Bajaderki robiła wrażenie

dziękuje;)

Cytat:
Jako, że widziałem raczej końcówkę koncertu to szczególnie dobre wrażenie zdobiła Bajaderka - aż szkoda, ze nie mogła na ten konkurs pojechać.
<mod złośliwości on>
cóż jako, że tańczyła solo to nie miałem szans się przyczepić że nie równo itp ;)
<mod złośliwości off>

także dziękuje;)
Zawsze można się dopatrzyć w wariacji czegoś nie-do-rytmu, to tak na przyszłość :twisted:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13