www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB przy ul. Łąkowej w Krakowie
Autor Wiadomość
Elizjana
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 11:51 pm   

Wiem,że ta dyskusja już jest skończona, ale nie mogę się powstrzymać, żeby dodać małe słówko od siebie. Tym bardziej, że jestem tą osobą o której mówił Piotr.

Niedawno skończyłam Szkołę przy Łąkowej. Powodów dla których wróciłam z Akademii do pani Marty nie będę tu przytaczać, bo to nie ma znaczenia. Chciałam tylko powiedzieć, że nigdy nie będę tej decyzji żałować, nawet jaśli nie zostałam zawodową tancerką. W Akademii poprawiłam swoją technikę, nauczyłam się lepiej wykonywać ćwiczenia, ale to pani Marta nauczyła mnie kochać taniec. To ona doceniła moją pracę i poświęcenie dla tańca, to ona dała mi szansę i nauczyła mnie wkładać w taniec serce. Bo tak naprawdę w tańcu nie jest najważniejsza technika, ale miłość którą mamy w sobie i możemy dać innym przez nasz taniec.

Miałam koleżankę, która nie miała ani warunków klasycznych, ani wielkich umiejętności, ale kiedy tańczyła to nikt nie mógł oderwać od niej wzroku, tak bardzo kochała (pewnie tak jest do tej pory, ale nie mam już z nią kontaktu) tańczyć.

Ktoś mądry powiedział (nie pamiętam niestety nazwiska): trzeba być akrobatą by tańczyć, ale trzeba byc artystą, by być tancerzem. I myślę, że to jest najważniejsze.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam![/url]
_________________
Taniec to najwierniejsza miłość w życiu!
 
 
 
Wieszczka
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 9:15 pm   

Długo przyglądałam się dyskusji toczonej na forum w tym temacie. Myślę,że nadszedł czas abym po raz pierwszy zabrała głos.

Szkoły artystyczne nie istnieją dla wielkich choreografii, wybitnych jednostek, które często przerysowują swoje umiejetności. Szkoła jest dla dzieci!!! Moja Mama zawsze powtarzała mi słowa, które głęboko utkwiły w moim sercu: "Uczeń nie jest dla pedagoga, ale pedagog dla ucznia."Nie wolno dzieci traktować jakby były śmieciami, a młodych ambitnych pedagogów jak guwniarzy. Nikt nie dał Wam prawa tak sie o nas wyrażać i tłumić nasz potencjał artystyczny... tym bardziej nie macie prawa zabierać nam naszych choreografii i pomysłów. Nie jesteśmy przedmiotami...Tak samo jak Wy mamy artystyczne dusze. Mogę mieć tylko cichą nadzieję,że kiedyś to zrozumiecie, o ile już nie bedzie za późno...

"Tym, co oferuje nam sztuka, jest przestrzeń - miejsce na oddech dla ducha"
John Updike

W każdym dziecku tkwi ogromny potencjał... Każde dziecko jest utalentowane w określonym kierunku... Trzeba tylko ten talent odkryć i odpowiednio go ukierunkować.
Szanujmy te młode istotki, które dają nam tyle artystytcznych i choreograficznych inspiracji...Które dają nam wiarę w sens pedagogiki baletu, dzięki którym nasza praca ma sens i daje nam wiele satysfakcji.
Dziękuję Wam za to dzieciaki! Patrząc na wasze zaangażowanie w sztukę tańca jestem w stanie pokonać największe przeciwności losu.
"Głębokim celem artysty jest dawać więcej niż posiada"
Paul Valery

W związku ze zblizającymi sie Świętami życzę Wam aby życie przyniosło Wam same pomyśle wieści, aby pisanki ozdobiły stół pełen smakowitości, przy którym zasiądą najbliżsi sercu goście...Niech brzmi pełna radości i szczęścia nuta pieśni i aby żyło sie spokojnie i dostatnio oraz byśmy wszyscy byli lepsi...

Pozdrawiam
_________________
Każdy ma talent. Tym, co rzadkie, jest odwaga, by podążać za nim...
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Sob Kwi 15, 2006 3:28 pm   

nie wiem kto to napisał moge sie tylko domyślać....wiem jedno!!!1 ma racje .....oby takich ludzi było więcej....
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Kwi 15, 2006 5:26 pm   

Miło było czytać Wasze ostatnie listy. Ta dyskusja wychodzi na prostą i dobrze.

(...)

fragment przeniesiony do dyskusji "pedagodzy"


Dziękuję Sisi, pozwolę sobie wkleić odnośnik gdzie to przeniosłaś dla ciągłości:
http://www.balet.pl/forum...p?p=47088#47088
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
 
Elizjana
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 12:35 pm   

Niedawno byłam uczennicą, teraz jestem początkującą nauczycielką.

Jest to niezwykle pasjonująca praca, móc przekazywać młodszym pokoleniom to co się kocha najbardziej.

Ale czasem bywa trudna, szczególnie gdy uczy się w ośrodkach kultury, gdzie dzieci przychodzą tylko po to by coś robić, a niekoniecznie po to by się czagoś nauczyć. A rodzice też nie pomagają, bo chcieliby z dzieci gwiazdy zrobić, ale żeby dzieci nie musiały ciężko pracować. Krótko mówiąc, błędne koło. I tu jest tragedia nauczyciela, który chce, ma pomysł, a nie ma możliwości realizacji.

Najłatwiej jest pracować jak uczniowie wiedzą czego chcą, a rodzice rozumieją, że taniec wymaga poświęceń i nie oburzają się jak córka wraca do domu obolała po wymagającej lekcji.

Tak więc myślę, że to jak wygląda lekcja w szkole nie ależy tylko od nauczyciela, ale też od samych uczniów i ich rodziców, którzy zresztą często nie rozumieją poświęcenia jakiego taniec wymaga. Wiele dzieci zapiusywanych jest na balet po to, żeby mieć zajecie po szkole. I rodzice nie chcą, żeby się przemęczało, więc nauczyciel nie może zbyt wiele wymagac. A wszycsy wiedzą, że w balecie trzeba zacząć od początku. I to jest błędne koło, z którego zresztą bardzo trudno wyjść.

Pozdrawiam!
_________________
Taniec to najwierniejsza miłość w życiu!
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 1:51 am   

Bardzo długo zastanawiałam się, czy wrócić do tego tematu i napisać ten post. Przepraszam Was, drodzy forumowicze,że to robię iż temat wydaje się skończony i zamknięty, ale czuję, ze powinnam tu coś napisać, po tym wszystkim co się stało (mam na myśli forumową kłótnię, wymianę niepotrzebnych i za razem bardzo niemiłych opinii, szczególnie, że jak najbardziej dotyczy to też mnie).

Teraz, gdy zostałam w Szkole Baletowej (o której mowa) wszystko wygląda zupełnie inaczej. Ćwiczę do końcowych spektakli razem z klasami, które niedługo będą kończyć edukację w Szkole a także z dyplomantkami, które będą zdawać dyplom w tym roku. Widzę bardzo duże zaangażowanie u wielu osób, naprawdę starają sie, aby pokazać coś na scenie i to nie tylko przed spektaklami, ale pracują na to cały rok. Niektóre osoby mają takie warunki a nie inne i nawet gdyby chciały mieć piękne wykręcenie, świetną technikę- nie mogą poprostu. I teraz wiem, co czują te osoby, gdy pisze się o nich, ze nie umieją pracować, nie chce im się....A tak naprawdę, to bardzo trudno byłoby złożyć w całość ponad 30-sto minutowy spektakl bez zaangażowania wielu osób.

Bardzo się ciesze, ze istnieje w Krakowie taka szkoła, jak nasza. I mam nadzieję, że ta Szkoła przetrwa jeszcze bardzo długo....

Na zajęciach czuć tą miłą atmosferę,a teraz przed występami wszyscy starają się być mili dla siebie, tworzyć zgraną klasę i dobrze współpracować ze sobą. To jest naprawdę cenne, jak widzę ile poświęcenia wkłada w to wszystko tyle osób. Widzę, że kochają taniec bez względu na to, czy tańczą zawodowo czy nie. Potrafią czerpać z tego bardzo wiele przyjemności, mieć satysfakcję z tego co robią. I zdają sobie sprawę, że są wielkimi szczęściarzami mająć możliwość tańczenia (choć nie zawodowego).

Chciałam jeszcze napisać, że tak naprawdę teraz, gdy tak dużo się zmieniło, gdy rozleciała się nasza klasa zauważyłam ile swojego cennego czasu i przede wszystkim serca wkładają pedagogowie w to, aby wszystko było jak najlepiej. Bardzo często zostają i ćwicza z nami z własnej woli, to nie jest w ich obowiązku. Powinni już dawno wypoczywać, ale siedzą z nami na sali i pomagają nam spełniać się w tańcu, robić to, co kochamy...
I za to właśnie dziękuję Wam, pedagogom ze Szkoły Baletowej- za każdą chwilę spędzoną z nami na sali, za cenne uwagi i słowa, które od Was słyszymy. To dzięki Wam nauczyłam się naprawdę kochać taniec....


Nie chciałabym się tutaj bardziej rozpisywać, ani wszczynać niepotrzebnych kłótni, więc proszę was, jesli chcecie w negatywny sposób skomentować tego posta, to lepiej powstrzymajcie się....

Pozdrawiam, Bajaderka
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 8:43 am   

Az miło czytac taki post Bajaderko :wink: Najwazniejsze jest to, ze tanczymy i sprawia nam to wielką przyjemność :) cieszymy sie, ze mozesz tanczyc w naszych układach :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
danseuse
Nowicjusz


Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 9:45 am   

Choc raczej starałam się nie wypowiadac publicznie na forum, tym razem chętnie krótko skomentuję Twój post Bajaderko :) Po prostu bardzo miło było przeczytac to co napisałaś :)
_________________
" Donc apprenons a danser, car que ferons les anges avec nous au paradis...?" St.Augustin
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 2:44 pm   

Napisałam to, co czuję.... Ja poprostu kocham tą Szkołę.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 9:16 pm   

TYlko prosze, nie pisz że nasza grupa się rozpadła, bo to w pewnym sensie nieprawda...
 
 
 
Madleeen
Adept Baletu


Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 6:33 pm   

Wieszczko, jeśli można wiedzieć to co tańczyłaś na dyplomie i czy to ty prowadziłaś pod koniec roku klase IV/V w SB??
_________________
Baby just follow the motion,
Dancing a sexual motion,
Moving with so much emotion.
 
 
 
Floren
Nowicjusz


Posty: 12
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 5:56 pm   

Osobiście się bardzo cieszę że istnieje taka szkoła bo z tego co pisaliście to jest ona dla tych którzy kochają balet i chcą mieć z nim jakiś związek nie koniecznie dla ludzi chcacych zostac zawodowymi tancerzami.Ja z chęcią bym się zapisała do takiej szkoły nie chce zostać zawodową tancerką a zresztą nie mam do tego predyspozycji ze wsględu na moje doświadczenie(a raczej jego brak) i wiek(15lat) ale przysięgam wam że jeżeli bym się dostała(w co wątpię) do tej szkoły to dałabym z siebie wszystko.
 
 
Elizjana
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 11:31 am   

Floren!
Jeśli tylko chcesz to spróbuj. Marzenia trzeba realizować. Jeśli nie spróbujesz, będziesz zawsze żałować. Zapraszam do szkoły we wrześniu. :D
Trzymam kciuki!
SERDECZNIE POZDRAWIAM!
_________________
Taniec to najwierniejsza miłość w życiu!
 
 
 
Floren
Nowicjusz


Posty: 12
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 10:24 am   

Spróbuje....ale czy mugłby mi ktoś przybliżyć w którym miejscu znajduje się ta szkoła bo nie bardzo wiem (ogólnie to ja nie orientuje się za bardzo w krakowskich zakątkach z tego powodu że niedawno przeprowadziłam się pod Kraków)Ma ktoś jakąś internetową mapkę?
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 11:53 pm   

Zapraszamy na www.sbkrakow.nq.pl tam znajdziesz wszelkie informacje na temat szkoły :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 5:33 pm   

Mam pytanie do dziewczyn które chodzą do tej szkoły. Czy ten obóz baletowy, który oranizuje wasza szkoła jest obozem tylko wewnetrznym, szkolnym, czy ludzie z poza szkoły też moga brać w nim udział? No i w ogóle powiedzcie coś wiecej o nim, jakie są koszty, ile zajęc jaki poziom?
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:05 pm   

Powiem szczerze, ze ja sie tym obozem nie interesowalam zbytnio, poniewaz w tym samym czasie bylam na warsztatach tanecznych w Poznaniu... Zreszta i tak jest juz "po"... :) Zapraszamy do szkoly :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:15 pm   

Ja jeszcze niedawno bylam uczennicą tej szkoly wiec moge ci Floren troszkę powiedzieć. Szkola znajdje sie na ul. Ląkowej 31. Wchodzi sie tak od tylu. Niedaleko jest lewiatan. W sumie Skręca się z aleji Jana Pawla II w taką ulice (nazwy nie pamietam, ale obok lewiatana) i potem zaraz w lewo. No i jest szkola.
A o to czy cie przyjmą to się raczej nie musisz martwic - przyjmują wszystkich.
Powodzenia...

I jeszcze mala wzmianak do postu Bajaderki:
Nasza klasa sie wcale nie rozpadla, oseszly z niej trzy osoby, a reszta dalej jest razem!!!
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:29 pm   

Jeśli nie wszyscy zdazyli zagladnac na strone szkoly to informuje, ze rozpoczecie nowego roku szkolnego odbedzie sie 4 wrzesnia o godz. 17:00 w budynku szkoły... ZAPRASZAMY :): ):)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
kazia
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:33 pm   

szukam dobrego kursu badz warsztatu,jak zwal tak zwal:) w krakowie,latwiej mi spytac ludzi ktoezy siedza w temacie niz szukac na oslep,chodzi mi o konkretnie balet klasyczny,w zaden sposob nie powiazany z tancem wspolczesnym, chce mu sie oddac, chce ciezko pracowac, a on bedzioe mi dawal radosc.
dowiedzialam sie juz od was o krakowskim centrum baletowym i tanca wspol., jutro sie wybieram na 17:) ale chcialabym miec opcje wyboru.chociaz wiem ze jak tam jutro wpadne to wszystkiego sie od ludzi dowiem,ale milo bedzie jesli ktos mi odpowie z was na moja prosbe, z gory dzieki
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 8:58 pm   

Dalej jestes zainteresowana nasza szkola? Czy moze juz cos znalazlas?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 3:23 pm   

Zapraszam na zaktualizowaną stronę szkoły :)
www.sbkrakow.nq.pl
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 6:19 pm   

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/08 odbędzie się 3 września o godz. 17:30 w budynku szkoły :wink:
Zapraszamy! :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 9:52 pm   

2 grudnia o godz 18:00 odbęzie się Koncert Gwiazdkowy w Nowohuckim Centrum Kultury ( al.Jana Pawła II 232). Zapraszam !!!! :-)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 1:04 am   

Raczej mikołajkowy :wink:
Również zapraszam! :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12