www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wkładacie do point?
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 8:53 pm   

próbowałam... i nie było źle... nawet było dobrze... a mój nowy wynalazek (po samej wacie) to wata + obcięte "palce" miękkich skarpetech. Kiedyś zepsuły mi się kolanówki i je pocięłam, a jedną z takich części były właśnie "palce". I ostatnio tylko trochę je "wyprofilowała"- na środku podciełam, a po bokach zostawiłam dłuższe. A ze skarpetki były (są??) z miękkiego materiału, to w połączeniu z miękką watą jest b.dobrze...
tylko nie wiem, czy nie przesadzam ze stojeniem w pointach. znaczy zastanawiam się, czy nie stoję za bardzo na przedniej części czubka- ciągle się pilnuję, żeby stać na całych czubkach, i teraz mi tak jakby się z przodu pointy jakaś fałdka zrobiła. wnioskuję, że muszę schudnąć, bo czubek mnie nie utrzymuje ;)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 5:04 pm   

a moja siostra np. zrobiła sobie z miękkiej i grubej wełny taki mały kawałeczek i wkłada do pointy, oprócz tego ma gąbczaste ochraniacze z Akcesu.
Mniej wyje z bólu niż inne dziewczyny:)
właściwie to nie wyje heh
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Paź 04, 2006 12:31 am   

Z tego co słyszałam, to z domowych sposobów (kiedyś nie było takich wynalazków jak wkładaki) można jeszcze: wata - na czubek, papier toaletowy - ponoć się za mocno ugniata, a podobno b. dobre są stare rajstopy - oczywiście nie całe, ale kawałki, trzeba z nimi trochę pokombinować i jakaś wkładka by wyszła.
A palce obklejać plastrem.

I o tych rajstopach to słyszałam, że to całkiem niezły pomysł, bo się tak nie zbijają, chociaż brzmi to - przynajmniej dla mnie - dość komicznie :lol: Ale serio, to tancerki tak kiedyś robiły i jakoś działało ;)

A, i obrotów po pierwszej lekcji się nie nauczysz. Najpierw się nauczysz w ogóle na pointy wchodzić i schodzić.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 4:11 pm   

Ja znam matode z tzw "bąblowcami" - chodzi o te folie ochronne z bankami wypelnionymi powietrzem. Najpierw jak o tym uslyszalam to dosc sceptycznie do tego podeszlam ale wyprobowalam i dziala, tylko czasami podczas cwiczen slychac jak cos pod palcami peknie, ale dzialaja podobnie jak gabkowe wkladki :)
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 5:21 pm   

Jak dla mnie, to folia perforowana nie działa, za każdym razem trzeba wkładać do point inną, bo bąbelki pękają i przestają chronić palce. Poza tym folia zagina się, a że jest dosyć twarda, takie zagięcie może mocno obetrzeć.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 09, 2006 12:11 pm   

Ja nigdy z tymi bąblowcami nie próbowałam cwiczyc, ale wydaje mi się, że to jest metoda dobra na 15-30 minut. Jak masz spędzic w pointach 2 godziny to to już chyba nie będzie działało, bo wszystki bąbelki popękają...
 
 
 
Akcza14 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 51
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 6:36 am   

Wczoraj rano owijałam sobie palce taką folią da zabezpieczania przedmiotów podczas przesyłki. To się naprawdę sprawdza palce mnie nie bolą ani się nie obcierają!!
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 6:08 pm   

Folia z bąbelkami?
A nie masz bąbli na stopach? ;/
Przecież stopa nie oddycha!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Akcza14 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 51
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 6:28 pm   

Nie dokładnie te z bąblekami, tez mają pęcherzyki powietrza ale o ok.0.5 milimetra wielkości (naszczęście nie pękają) a nie te duże.
Najpierw obawiałam się że mnie to odparzy albo będzie obcierać lub ale nic mi nie błylo a palce nie bolały.

P.S. pod spodem miałam rajtki
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 11:17 pm   

O kurcze, podziwiam. Ja bym sie bala ze skora nie bedzie oddychala. Nawet sie robi takie doswiadczenie ze wsadza sie dlon do woreczka foliowego i sie zakrywa dokladnie otwor, wtedy dlon sie poci bo nie ma powietrza. Ze stopa byloby chyba podobnie :) A w poincie to juz w ogole.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 8:56 pm   

wiesz, to chyba jest tak, jak z pointami- dla każdego dobre co innego. jeśli tobie jest tak wygodnie, to dlaczego nie? jedni tańczą na gazetach, drudzy na trzech wkładkach...
chociaż ja osobiście bym już zaoszczędziła jednej rajtki, żeby czuć, czy latasz nad podłogą czy jeszcze stoisz na podłodze :wink: ale myślę, że dobre jest dla ciebie to, w czym ci wygodnie
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:06 pm   

Znam przypadki gdzie dziewczyny tylko rajstopami owijały stopę.
Nie ważne jak się chronimy, ważne żeby zdawało egzamin ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 11:59 am   

Ja w czubki wkładam dwa kawałeczki odcięte z rajstop., grubych ale. Takie kółeczka gdzieś dwu centymetrowej szerokości. wrzucam je i układają się jak chcą. Wkładek nie używam bo nie mam (:D) ale mam odcięte palce z rajstop, też grubych. Nie wkładam w nie palców tylko wkładam je miedzy wierzch stopy a pointę i tym sposobem mam miękko i prawie bezboleśnie. No i duży palec czymś tam owijam, ale cienkim, kawałkiem chusteczki czy czymś. A poobcinane rajstopy są dobre, przynajmniej dla mnie.
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 3:37 pm   

Nadio, a czy jak włożysz tak dużo do point, to czujesz podłogę? :shock: U mnie kilka warstw to by nie przeszło.
_________________
life on mono.
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 9:12 am   

Czuję. Bo to wcale nie jest dużo. W sumie między palcami a czubkiem mam tylko te dwa cienkie paski z rajstop a jak się to ugniecie to nie jest aż takie grube.
 
 
     
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:20 am   

bandaż elastyczny jest dobry ....polecam...
chyba jednak i tak wkładki są najlepsze tylko teraz też inna sprawa żeby były dobrze dopasowane i odpowiednie :)
_________________
"miej serce , patrzaj w serce"
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Gru 10, 2010 11:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 5:58 pm   

ja chociaż miałam wkładki to próbowałam różniastych spraw i polecam (poza wymienionymi wyżej bandażami i skarpetkami) rajstopę i watę. ale trzeba uważać żeby nie przegiąć :D
_________________
o!
 
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 8:00 pm   

To teraz ja powtórzę swój patent: Obcinam stopki od rajstop. Z tego dużego co zostało, z nogawki odcinak dwa paski, szerokości ze dwóch centymetrów, takie kółeczka powstaną i po dwa takie wkładam w czubek każdej pointy. Albo nawet trzy. Ze stopki odcinam palce, tyle, żeby nie wyłaził materiał z pointy, ale jednocześnie jak najwięcej i to zakładam na palce, żeby wierzchu ich mi nic nie obcierało. I takie skarpetki na palce tez po dwie na każdą stopę. Dużo się wydaje, ale podłogę czuć, czasem az za bardzo. Miękkie, łatwe w wykonaniu, wystarczy znaleźć w szafie za małe stare rajstopy. Grube, rzecz jasna. Zwykłe grube skarpetki tez można w sumie pociąć. Osobiście bardzo polecam.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Gru 10, 2010 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Porcelaine 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik
Wiek: 28
Posty: 130
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 7:58 pm   

Ja kładę na sam spód kawałek gąbki. Następnie biorę watę, opatulam nią czubek stopy i wkładam na to wkładkę sylikonową. Czasami rezygnuję z wkładki lub z waty. Bo w sumie to jednak lepiej jak w poincie jest mniej tych rzeczy.

Cytat:
mi z wkładkami krwawią ale nie do przesiąknięcia ale to chyba też to że mam beznadziejne wkładki...


Mi też zawsze palce krwawią po wkładkach. I sadze, że to nie wina wkładek. Wkładki są po to by palce mniej bolały, a nie nie obcierały się. Tak sądzę z doświadczenia.
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 4:04 pm   

Ja proponowałabym obkleić odpowiedniego palucha plasterkiem :)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 11:20 am   

Ja się spotkałam z takim sposobem : na czubku siatka ( taka zwykła ze sklepu ;P) i do tego wkładki silikonowe. Z tego co widziałam baletnica nie zwijała się z bólu, więc chyba skuteczne :)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Agnieszka:) 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik :)
Posty: 15
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 4:23 pm   

Ja często wycinałam z gąbki kuchennej kółeczko + wata +plastry + wkładki liko ,to cud ,że mieściłam to wszystko w poinatch :p
_________________
Agnieszka:)
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 8:40 pm   

No dobra. Może Was zaskoczę, może nie ale ostatnio to do point nie wkładam nic. A dlaczego? Bo tak mi najwygodniej :lol: No i oczywiście nie zakładam na stopę pięciu par skarpetek, tylko zakładam pointy na cienką rajstopę :D Tak żeby było weselej.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 8:45 pm   

właśnie chciałam napisać to samo co Siunia. Na początku ćwiczyłam bez wkładek ani nic ale stwierdziłam, że sprawię sobie jakieś wkładki. zaczęłam od gąbkowych ale teraz wiem że niepotrzebnie. Dużo wygodniej mi w samych rajstopach. :) Muszę czuć podkłogę pod palcami a jakoś mnie to zbytnio nie boli ^^
hmmm. żelazne stopy? ;>
_________________
Lottie
 
     
Anka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka amatorka ;)
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 12:52 am   

To jak się zaczyna taka fala to ja też powiem, że cwiczę bez wkładek. Jak zaczynałam na pointach, to nauczycielka nas strasznie goniła do tego, żebyśmy miały wkładki. Przed każdą lekcją sprawdzała czy aby na pewno je założyłyśmy. A potem jakoś tak wyszło, że spróbowałam bez i "zasmakowałam". Bardzo lubię czuc podłogę, a że mam bardzo mocną skórę na palcach, to właściwie obyło się bez otarc. Poza tym tańczę już jedynie dla własnej przyjemności ;)
_________________
Piotrusiu Panie jesteś snem?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15