www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artukuły o tańcu
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 9:31 pm   

w dzisiejszej gazecie wyborczej mały artykulik w odniesieniu do konferencji tańca w bytomiu na temat kondycji tańca (współczesnego) w polsce a także planach założenia wyższej szkoły sztuk performatywnych. :)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Kurt
Nowicjusz

Posty: 16
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 10:26 pm   

makova_panienka napisał/a:
w dzisiejszej gazecie wyborczej mały artykulik w odniesieniu do konferencji tańca w bytomiu na temat kondycji tańca (współczesnego) w polsce a także planach założenia wyższej szkoły sztuk performatywnych. :)


Makova Panienko czytalas? Takie pisanie o tancu to tez jest problem. Ten artykul jest drastycznie zly. Naprawde nie chce byc nieprzyjemny, ale Diagilew, Pina Bausch, zajecia dla 60 latkow i zagraniczne sukcesy polskich zespolow? i tancerzy wspolczesnych? Sztywni i konserwatywni tancerze klasyczni. Pomieszanie z poplataniem. Bez sensu. Inicjatywy i w Poznaniu i w Bytomiu oczywiscie bardzo cenne, brawa dla organizatorow za ich wysilek i zapal, ale artykul jest bardzo zly, a szkoda bo pisac o tancu trzeba duzo wiecej i duzo lepiej, zwlaszcza jezeli robi to ktos kto zajmuje sie tym profesionalnie.

Pozdrawiam
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 11:57 pm   

W najnowszym "Nowym Stylu" można znaleść artykuł o kobietach które rozpoczęły naukę baletu w wieku późniejszym.

fragment ze strony "Twój Styl":

"Smukłe ramiona, łabędzia szyja i pełne wdzięku gesty. Do tego tiulowa spódniczka, różowe getry i aksamitne baletki. Która z nas nie marzyła o tym, by zostać baleriną? Lepiej późno niż wcale. Balet możesz tańczyć niezależnie od wieku i wagi. Spróbuj, bo to superkobiecy sposób na szczupłą sylwetkę, proste plecy i harmonijne ruchy.

Jestem baleriną, TS 09/2006"

prawdopodobnie nabędę ten artykuł w wersji graficzno-elektronicznej... i tak na ramach forum to dziękuję dla mojej kochanej "Ciotki" Irmy :*
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 11:43 am   

znalezione na Onecie:

http://zyciegwiazd.onet.p...mi,artykul.html
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 12:13 am   

Kolejny artykuł z onetu (stary):

"Tańczący w kamaszach"
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:49 am   

we wrześniowym numerze miesięcznika "Teatr" jest kilka ciekawych artykułów o teatrze tańca, m.in. relacja z najnowszego spektaklu Piny Bausch - "Pełnia księżyca". Polecam
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 8:09 pm   

Tak , polecam, w dodatku cąłkiem obszerne wywiady i info , ze zdjeciami! :wink:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 8:53 pm   

Joanna napisał/a:
Kolejny artykuł z onetu (stary):

"Tańczący w kamaszach"


a popatrzcie na te komentarze.... że niby tancerze mają wątłą sylwetkę... że to sami geje... że im rok w wojsku dla kondycji nie zaszkodzi.... :roll: żałosne poprostu :roll: :evil: :x
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 7:08 pm   

Tancerze w wojsku raczej nie nabędą lepszej kondycji niż w balecie... :roll:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 5:31 pm   

ekhem... http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Balet
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 5:46 pm   

pomimo iż znajduje się to w "kiepskim humorze", dla mnie to w ogóle nie jest żadne humor!!!! to jest wrecz okropne chamskie i zlosliwe nasmiewanie sie z baletu!
grrrr
az mnie cos bierze jak to czytam
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 6:10 pm   

mnie też...
to jest strasznie żałosne...
mnie też to nie śmieszy. że niby nam miłość wpajają. I to ma być portal, który śmieszy? To jest wprost obrzydliwe, że ktoś w ogóle w tym stylu myśli. Ale najgorsze jest to:
UWAGA! WANTED!

Coraz więcej chłopców zostaje zagonionych do tego strasznego tańca! Pomóżmy im! Nie ignorujmy tych niecnych i strasznych poczynań!
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 7:24 pm   

jeju, dziewczyny, wyluzujcie! Jeżeli tak napisali to ich zdanie! Przecież MY wiemy że balet to zupełnie co innego! A pozatym to stronka nonsonopedii, więc wiadomo, że to tylko żarty są :) ja jestem obojęta wobec teogo typu tekstów, bo moja pasją jest balet i nie obchodzi mnie co mówią inni :)
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 7:35 pm   

Zgadzam się z Ewuunią- w końcu to NONSENSOpedia a nie WIKIpedia, więc wyluzujcie... :roll: Zresztą to i tak temat do usunięcia. :roll: btw, to w ogóle nie było śmieszne... :roll:
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 9:40 pm   

ale dziewczyny, potem ludzie to czytaja, wierza w to i potwierdzaja wszystkie najstraszniejsze stereotypy!!
jak my chcemy pokazac ludziom, ze balet polega na czyms innym, gdy piszemy cos takiego?
to jest wrecz obrazliwe chociazby w stosunku do nas..
przekraczaja granice dobrego smaku

bo wiekszosc mlodziezy czytajaca ten tekst nie stwierdzi, ze to wszystko jest nieprawda, ze jest zupelnie odwrotnie, ale bedzie to rozglaszac i podswiadomie takie sobie zdanie o balecie wyrabiac.

ehh
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 9:44 pm   

Kasiu :)) kto uwierzy że pointy są z betonu a strój z tiulu waży 15 kilo? :) zresztą, każdy to odebrał na swój sposób :)
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 10:31 pm   

...a po za tym to jest NONSENSOpedia i artykuł i tak jest do usunięcia. :roll: Czytałam inne artykuły- (między innymi o break dance'ie i ojcu Rydzyku :lol: ) -wszystkie były napisane.. żartobliwie. (no, dla mnie to nie było śmieszne, ale każdy ma inne poczucie humoru :roll: ). Tak więc myślę, że jak ktoś to czytał, to właśnie tak to odbierał. :wink:
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 11:46 pm   

Może żartobliwie to za duże słowo, ale na jednakowo niskim poziomie (niestety, humorem twórcy strony nie błyskają, a szkoda bo sama idea Nonsensopedii nie jest zła). To co, wszyscy powinni się obrazić? Break-dancerzy i ci od pogo też? ;)

Btw, w tym tekście była jedna śmieszna rzecz: tututek :lol:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:02 am   

czyżby kolejne określenie naszego forumowego TUTKA? :D

tututek :mrgreen:

jednak wydaje mi się że zwykły zajadacz chleba tego nie pisał - jaknajbardziej są użyte terminy takie jak właśnie "tutu" [i że są wykonane z tiulu], "pointy" czy nawet "halluxy" [niektórzy nie wiedzą co to jest :lol: ]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 4:19 am   

Szczerze to tez sie nad tym zastanawialam. Zwroccie uwage, ze ktos napisal poprawnie 'pointy', a nawet w ogole wiedzial o ich istnieniu (bo przeciez wiekszosc osob mysli, ze tanczy sie na samych palcach...)!
Czy np. jete.

Ale z drugiej strony te 4 lata nauki nie pasuja mi do niczego?

Coz, na pewno nie pisal tego ktos, kto w zyciu baletu na oczy nie widzial ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 8:53 am   

Joanna napisał/a:
Szczerze to tez sie nad tym zastanawialam. Zwroccie uwage, ze ktos napisal poprawnie 'pointy', a nawet w ogole wiedzial o ich istnieniu (bo przeciez wiekszosc osob mysli, ze tanczy sie na samych palcach...)!
Czy np. jete.


z tego, co wiem, to chyba wystarczy wpisać w google "ballet shoes" czy coś w tym stylu i się powinno pokazać.... poza tym od czego jest wikipedia?

ale uważam, że artykuł jest chamski poprostu.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 9:29 am   

Zgadzam się - chamski i wcale nie zabawny. No i o co chodziło z tymi nauczycielami płci męskiej - gwałcicielami?! :x Osobiście nie spotkałam się z takim przypadkiem, chociaż miewam zajęcia z panem M. :? I nie rozumiem jeszcze tego, że czepiają się naszych kostiumów - no przepraszam, chyba nie będziemy ćwiczyć w jeansach..? :?
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:40 pm   

Joanna napisał/a:
Ale z drugiej strony te 4 lata nauki nie pasuja mi do niczego?

nad tym też się zastanawiam.. może polega to na tym, że jak idziesz do OSB, przez 3 lata ćwiczysz i ćwiczysz, a gdy zdasz do "gimnazjum" to możesz iść do szkolnego repertuaru z klasyki?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 2:11 pm   

Przeciez dzieci z pierwszej klasy tez wystepuja na scenie, tylko solowek nie maja.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 4:11 pm   

ale mi właśnie chodzi o solówki...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12