www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artukuły o tańcu
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 4:47 pm   

'Idealna baletnica waży 40 kg i ma ponad 166 cm wzrostu.'

40 kg czy to nie jest za mało? Ja ważę narazie 38 kg przy wzroście 160 cm... jem tyle na ile mam ochotę, no ale wiem że tacy nienormalni ludzie jak ja rzadko się zdażają. Więc nie wiem czy taka waga nie zdaża się raz na rok.. :roll:

A owijanie sie folią pomaga, bo relacjonowała mi to starsza dziewczyna z naszej szkoły. Szchudło w ciągu miesiąca 8 kg... :!:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 6:17 pm   

Nie wiedziałam gdzie to mam dać :P http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Balet
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 6:35 pm   

Cytat:
UWAGA! WANTED!

Coraz więcej chłopców zostaje zagonionych do tego strasznego tańca! Pomóżmy im! Nie ignorujmy tych niecnych i strasznych poczynań!

A ja tam lubie jak chłopcy tańczą... Ach te ich wysokie skoki i piruety <serduszka> :mrgreen:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 10:02 pm   

Możecie mi wyjaśnic o co z tą folią chodzi... bo przepraszam, ale nie kapuje... :oops:

Artykuł fajny :D
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 10:12 pm   

Owijają się folią, która nie przepuszcza powietrza, bo wtedy szybciej się pocą, a co za tym idzie chudną - taki "sauna-efekt" ;)
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 10:14 pm   

Podczas intensywnych i codziennych cwiczen coraz bardziej wzmacniaja sie nasze miesnie, a jesli miesiej sie wzmacnia to ma tendencje do wzrostu. Tancerze owijaja sie folia zeby miesien nieroznal w szerz, a wzdłuż. Tym sposobem modeluje sie im ta "idealna sylwetka tancerza". A do tego to jest dobre na odchudzanie, bo cialo wytwarza wiecej potu, a tym sposobem tluszczyk sie spala...
Ja to tak rozumiem :P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Basia
Adept Baletu


Związek z tańcem:
znowu tańcząca
Wiek: 47
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 1:58 pm   

W środę, po Świętach, tj. 27 grudnia do "Dziennika Zachodniego" dołączony zostanie dodatek "Oczami Kobiety". Jego bohaterką będzie Aleksandra Piotrowska, 23-letnia solistka baletu Opery Śląskiej w Bytomiu. W dodatku mają być zamieszczone fotografie tancerki.
_________________
"Taniec jest jak kwiat, balet jest jego rozkwitem" Margot Fonteyn
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 1:06 am   

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/33304.html
krotki wywiad z Aleksandra Piotrowska, solistka z Opery Slaskiej w Bytomiu
(najbardziej podobal mi sie fragment o 'pointach - bucikach sluzacych do stapania na czubkach palcow' :D ;) )
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 9:52 am   

z Aleksandra Piotrowską? heh, tańczyłam "z nią" (ona była klarą :P ) Dziadka..

tak, ta wypowiedź jest... poruszająca... według mnie :)
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 7:57 pm   

w dzisiejszych wysokich obcasach - wywiad z rafałem maserakiem, finalistą tańca z gwiazdami.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 3:14 pm   

Bardzo ciekawy wywiad z Iwoną Pasińską.
Mądry i pełen optymizmu. Polecam wszystkim.
Tym niewierzącym w swoje umiętności, targanych wątpliwościami, czy taniec jest dla nich - dla pokrzepienia i podniesienia na duchu. :)
Ale również pewnym siebie i swojego miejsca w tanecznym świecie, szczególnie dla tych krytycznych dusz - dla ochłody i refleksji. :wink:

http://www.teatry.art.pl/!rozmowy/psnt.htm

(art. jest z czerwca 2006, ale wydaje mi się, że nie był zamieszczany jeszcze na forum)
_________________
www.dajmudom.pl
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 10:26 pm   

w 'Gali' jest jakiś artykuł/wywiad o tancerzach z TzG (usłyszałam w 'Maglu Towarzyskim')
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 11:32 pm   

W czasopiśmie "Scena" i "Didaskalie"zawsze jest jakiś temat o tańcu.Czasopisama te mimo,że są teatralne zawierają dużo o tańca i są naprawdę wspaniałe.Nie wiem skąd u niektórych bierze się to,że TEATR to nie TANIEC.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 11:38 pm   

Cytat:
Nie wiem skąd u niektórych bierze się to,że TEATR to nie TANIEC

1. Ja bym sformułowala to inaczej: "Taniec to nie teatr"
2. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Zazwyczaj ludzie, ktorzy tak uwazaja, mysla rowniez ze baletnice tancza w zwyklych baletkach, oraz ze taniec wspolczesny to taki jak w Mtv - a u nas na forum takich osob (chyba ;) ) nie ma, wiec nie rozumiem celowosci takiego stwierdzenia?

A, i 'Didaskalia' :) - sorry, ze wytykam blad, ale uwazam, ze to na tyle dobre czasopismo, ze wrecz grzechem z mojej strony byloby tego nie zrobic.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:18 am   

'1. Ja bym sformułowala to inaczej: "Taniec to nie teatr"
2. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Zazwyczaj ludzie, ktorzy tak uwazaja, mysla rowniez ze baletnice tancza w zwyklych baletkach, oraz ze taniec wspolczesny to taki jak w Mtv - a u nas na forum takich osob (chyba ) nie ma, wiec nie rozumiem celowosci takiego stwierdzenia?'

Oj...w takim razie nie rozumiesz sztuki.(sztuki jako teatr)W teatrze bardzo często uczucie wyraża się tańcem chodźby słynny Festiwal "Malta" lub "brave Festival" na którym taniec występuje praktycznie zawsze chociaż by słynny Taipei Dance Circle z Tajwanu.
Tańczę dość długo ,dlatego pojęcie trochę mam i raczej nie tańcze w baletkach na 'palcach'.

Tak,to mój błąd jeśli chodzi o czasopismo ale tylko przejęzyczenie.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:24 am   

a gdzie można dostać czasopismo np. 'scena'? jest do dostania w toruniu?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:31 am   

Tak wlasnie sie domyslilam, ze to tylko literowka, ale poprawilam na wszelki wypadek, gdyby ktos nie znajacy tego czasopisma to czytal.

Coz, byc moze faktycznie nie rozumiem sztuki, a zwlaszcza teatru ;) , w koncu nie kazdy sie musi na tym tak swietnie znac... Natomiast uwazam, ze Ty z kolei nie do konca zrozumialas moj poprzedni post.
Wyjasnie: nie napisalam, ze uwazam, ze taniec nie jest forma teatru, ale napisalam to jako teze (zwroc uwage, ze odnioslam sie tylko do wybranej czesci Twojego posta), ktora podziela duza czesc spoleczenstwa, rowniez teatralnego - wlasnie w takiej formie, mowiac inaczej, nie w formie zaprzeczenia: 'teatr jako taniec', to troche odmienne znaczenie, bardziej zawezajace, niz wlaczajace taniec do grona sztuk performatywnych (co zawiera sie w stwierdzeniu 'taniec jako teatr').
Aha, drugi podpunkt (caly czas mowa o poprzednim poscie) dotyczy osob wyznajacych teze z punktu pierwszego.

________
Gonia - pierwsze podstawowe miejsce - AT w Wawie (ciekawe dlaczego... :roll: ;) )
POza tym mozna dostac w sklepach typu Empik, Didaskalia podobnie.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:35 am   

Cytat:
Tak wlasnie sie domyslilam, ze to tylko literowka, ale poprawilam na wszelki wypadek, gdyby ktos nie znajacy tego czasopisma to czytal.

I dziękuje bardzo,bo chociaż 'uratowałaś'dobre imie gazety.100% się z Toba zgadzam.


Cytat:
Coz, byc moze faktycznie nie rozumiem sztuki, a zwlaszcza teatru , w koncu nie kazdy sie musi na tym tak swietnie znac... Natomiast uwazam, ze Ty z kolei nie do konca zrozumialas moj poprzedni post.
Wyjasnie: nie napisalam, ze uwazam, ze taniec nie jest forma teatru, ale napisalam to jako teze (zwroc uwage, ze odnioslam sie tylko do wybranej czesci Twojego posta), ktora podziela duza czesc spoleczenstwa, rowniez teatralnego - wlasnie w takiej formie, mowiac inaczej, nie w formie zaprzeczenia: 'teatr jako taniec', to troche odmienne znaczenie, bardziej zawezajace, niz wlaczajace taniec do grona sztuk performatywnych (co zawiera sie w stwierdzeniu 'taniec jako teatr').

Ależ oczywiście,że nie każdy musi się na tym znać(ja również sama nie jest profesjonalistką ale próbuje to zrozumieć).Masz rację nie do końca zrozumiałam Twój poprzedni post:)

Cytat:
a gdzie można dostać czasopismo np. 'scena'? jest do dostania w toruniu?

Oczywiście,że można.Ale Goniu jesli nie interesuje Cię teatrologia to czasopismo może Cię zanudzić i go nie zrozumieć.Dostać można je bodajże w Empiku:)
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
Ostatnio zmieniony przez karolinkaaa Sob Sty 20, 2007 9:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:44 am   

(mam nadzieje, ze inni moderatorzy wybacza ten drobny offtop)

Cytat:
Ależ oczywiście,że nie każdy musi się na tym znać(ja również sama nie jest profesjonalistką ale próbuje to zrozumieć).


Karolinkooo, taka mala dygresja: a ktoryz profesjonalista naprawde rozumie teatr? ;)

[Ok, juz nic wiecej nie pisze, bo zaczynam sie bawic w jakies nieczyste gry]

faktyczne robi sie offtop do offtopu, ale zawsze mozna utworzyc temat : Teatr a taniec lub odwrotnie, o ile jeszcze takiego nie było
moderator
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 5:22 pm   

http://doza.o2.pl/?s=4097&t=8156 "Taniec z filmami"
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Martis95 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 79
Skąd: Thorn
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 8:38 am   

A mogłabym tu umieścić moje opowiadanie i mit na temat baletu?
_________________
Dusza nie znałaby tęczy, jeśli serce nie znałoby łez.
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 10:25 am   

http://www.findarticles.c...v68/ai_14804838 artykuł o Julii Kent z Dance Magazine
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 6:33 pm   

nie wiem, czy to będzie post na temat, ale...

http://www.gillianmurphy....agazinegill.jpg

znacie to czasopismo? czy jest ono dostępne w Polsce, czy raczej jest na zasadzie Dance Magazine- jak raz się trafi jeden egzemplarz to kosztuje 40zł i jest dostępny tylko w jednym mieście....?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:24 pm   

Czasopismo jako takie znam, ale w Polsce sie go raczej dostac nie da. Niestety, nawet gdyby bylo dostepne, to cena i tak bylaby wysoka - taka jest zasada z cenami gazet zagranicznych...
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Diagilew
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 2:19 pm   

Regularnie czytam czasopismo "Teatr", w którym od czasu do czasu pojawiaja sie artykuły o tańcu, często bardzo ciekawe, ale poświęcone sa przede wszystkim "teatrowi tańca", w ostatnim numerze miła odmiana, recenzja ze spektaklu Bejarta i wzmianka o obchodzonych w tym roku 80 tych urodzinach - także polecam przeczytać . Dobrze że ktos pamietał o jubileuszu tego słynnego choreografa, a po drugie pojawia się nadzieja że w przyszłości w czasopismie "Teatr" bedzie miejsce na pisanie o różnych formach tańca, równiez o balecie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12