www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbyt duża grawitacja :/
Autor Wiadomość
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 2:11 pm   Zbyt duża grawitacja :/

Mam pewien problem dotyczący mojej "skoczności", a mianowicie prawie wogóle jej nie posiadam :/ oczywiście wiem, że najważniejsze to dobre mięśnie i ćwiczenia. Mam zatem taka prośbę: czy mógłby mi ktoś napisać na które mięśnie mam najbardziej zwrócić uwagę i jakie najlepiej ćwiczenia stosować, jakie najbardziej polecacie?

Z góry dzięki
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 2:18 pm   Re: Zbyt duża grawitacja :/

Nie koniecznie musi sie to wiązać z mięśniami. Możesz mieć po prostu mały skok, związany ze zbyt krótkimi Achillesami. Nie martw sie jest wiele innych tancerek które też mają ten problem.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 2:19 pm   

A czy da się to chociaż trochę poprawić? Czy po prostu tak się urodziłam i tak mam i za bardzo się tego nie zmieni?
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 2:40 pm   

hmmm, technika skoku to bardzo wiele rzeczy. Moze trywialną wydawac sie rada jakiej udziela Piotr Nardelli (ale skutkuje bo nie każdy o tym pamięta): mocne plie przed skokiem i "nacisnąć" stopami na podłogę - to ona ma dac siłę do skoku, trzeba sie od niej odepchnąć.... :roll:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 7:38 pm   

Ja tez miałam/ mam problemy ze skakaniem. Ale na rozgrzewce nigdy sobie nie odpuszcam skacze ile wlezie i spężam wszystkie mięśnie... naprawde jest lepiej niz kiedyś.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 7:56 pm   

mi też skoki nie wychodzą... mimo ze skok to wogole mam duży.... :?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Czw Gru 22, 2005 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 10:02 pm   

Jej jak ja zazrdoszcze tym którzy maja wrodzona skoczność....nie wiadomo kiedy i juz pod sufitem....
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 10:34 pm   :)

Ja nie mam wysokiego skoku...taki średni. Ale staram się jak najjmocniej odbijać się od ziemi i to pomaga;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 11:01 pm   

Kasia G napisał/a:
hmmm, technika skoku to bardzo wiele rzeczy. Moze trywialną wydawac sie rada jakiej udziela Piotr Nardelli (ale skutkuje bo nie każdy o tym pamięta): mocne plie przed skokiem i "nacisnąć" stopami na podłogę - to ona ma dac siłę do skoku, trzeba sie od niej odepchnąć.... :roll:


Notabene nie jest on jedyną osobą, która udziela tej 'rady' ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Majka
Nowicjusz


Posty: 29
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 5:33 pm   

A kiedyś moja pani na balecie poleciła dziewczynie, która miała krótkie Achillesy pracować nad nimi poprzez rozciąganie ich w wannie z gorącą wodą... I jej to pomogło...
_________________
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wierzyć, że się uda...
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 7:10 pm   

a co zrobić, żeby nie lądować na ziemi w asyście głośnego ŁUPS ?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 7:34 pm   

Mocno się sprężyć :) I nie spadac na całe stopy, to najważniejsze...i lądować na plie...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 7:34 pm   

Schodzić od palców (nie na piętę) i robić pliee (to może się wydawać oczywiste, ale często gubi się ten drobny element skoków :wink: )
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 9:04 pm   

Skoki to niesamowita sprawa. Ja dowiedziałam się parę miesięcy temu, że jestem "skoczna" i od tej pory sprawia mi to wielką przyjemność. :)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 11:57 pm   

Majka napisał/a:
A kiedyś moja pani na balecie poleciła dziewczynie, która miała krótkie Achillesy pracować nad nimi poprzez rozciąganie ich w wannie z gorącą wodą... I jej to pomogło...


Mai tu chyba o mnie chodziło ;) Fakt to troche pomaga, ale przedewszystkim trzeba dużo pracować :)
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 8:53 am   

Jak najefektywniej rozciągac achillesy - bo ja próbowałam w gorącej wodzie, ale nie bardzo :cry: macie może jakąś stronkę z cwiczeniami?? :roll:
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 12:07 pm   

Pozycja: Stojąc twarzą do ściany albo drzewa rozstaw stopy, wyprostuj łokcie i dłonie na drzewie albo ścianie.
Ruch : Powoli zginaj przednie kolano utrzymując drugie wyprostowane zginaj łokcie i przesuwaj ciało stronę ściany lub drzewa .
Cel: Rozciąganie ścięgna Achillesa
Porada: Upewnij się, że pięta tylniej nogi cały czas dotyka ziemi, nie odrywaj jej, palce u nóg prosto.

Zaczerpnięte z www.fit.pl
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 3:45 pm   

ja podobno mam wysoki skok :D
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 9:11 pm   :)

Ania, masz racje;] A ja muszę popracować jeszcze nad achillesami, ale skoków zbytnio nie lubię, no KOCHAM grand pas de chat na lewą nogę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 1:11 am   

Paula :) napisał/a:
Pozycja: Stojąc twarzą do ściany albo drzewa rozstaw stopy, wyprostuj łokcie i dłonie na drzewie albo ścianie.
Ruch : Powoli zginaj przednie kolano utrzymując drugie wyprostowane zginaj łokcie i przesuwaj ciało stronę ściany lub drzewa .
Cel: Rozciąganie ścięgna Achillesa
Porada: Upewnij się, że pięta tylniej nogi cały czas dotyka ziemi, nie odrywaj jej, palce u nóg prosto.


niby takie proste a jast fajne i duuużo wygodnijsze od tych które stosujemy na rozgrzewce na zajęciach :)
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:47 am   

hehe:P My czasami robimy rozgrzewkę...ale to czasami, bo już jesteśmy przyzwyczajone rozciągać i rozgrzewać się przed lekcją:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 8:45 am   

ja rozgrzewka nazywam ta czesc zajec w ktorej rozgrzewamy sie oczywiscie ale pozniej tez cwiczymy technike, koordynacje itp. trwa to ok 1,5 gpdziny wiec to nie jest "sama rozgrzewka" :P no a poaniej bierzemy sie za choreografie.
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:08 pm   

a u nas wszyscy rozciągają sie itp. przed lekcją
taka jesteśmy zdyscyplinowana klasa :mrgreen:
zawsze na te dziewczyny z modszej grupy, które maja lekcej po nas krzyczymy, że przychodza dokładnie na tą godzinę co mają zajęcia i że się wcześniej nie rozciągają :twisted:
 
 
 
izabella
Nowicjusz

Posty: 8
Skąd: usa
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 6:16 pm   

Skocznosc moze poprawic kazdy przez odpowiednie cwiczenia .Jezeli nawet nie masz na to wrodzonych waronkow fizycznych wiaze sie to z ciezka praca i odpowiednim ukierunkowaniem lekcji .Bardzo ciekawa prace na ten temat napisal pan Radziwil Gogol pod tytulem Cwiczenia silowe i rozciagajace dla tancerzy.Opisuje ona zaleznosci zwiazane miedzy budowa ciala a balansem ,rozlozeniem wagi zwroceniem uwagi na odpowiednie przygotowanie miesni do skokow ,Rozciagnieciem ,proporcjami rozciagniecia do utraty sily miesni i wiele innych tematow .Mozesz sie z nim skontaktowac po przez e mail on na stale mieszka w Stanach Zjednoczonych i jest nauczycielem w szkole baletowej w Chicago.Jest to bardzo mily czlowiek i mysle ze przesle ci wszystkie informacje na ten temat ktory cie interesuje .Problem ktory ty posiadasz jest zalezny od twojej budowy ciala czyli od sciegien przyczepow grubosci miesnia ,Proporcji miedzy dolna a gorna budowa ciala takze ogromny wplyw ma uksztaltowanie dolnych miesni kregoslupa ,miesni brzucha .Napisz do niego a wiem ze dostaniesz cwiczenia programowe ktore pomoga ci w twojej dalszej nauce .Jego e- mail
Radziwilg@aol.com
_________________
izabella dance for life
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 8:49 pm   

ponieważ na zajęciach przerabiałyśmy skoki (skok kitri i taki drugi, jakby kitri z ugiętymi nogami - nie wiem, jak taki się nazywa) dowiedziałam się, jak muszę się rozciągnąć...
mam szpagat, ale za słabo jakby wymachuję lewą nogę do tyłu, więc muszę tak jakby... robię tak jakby attiude (oczywiście stojąc na całej stopie) i tą nogę, którą podnoszę (w tym przypadku lewą) dociągam jak najbardziej do góry (żebym zrobiła taki jakby szpagat z ugiętą podniesioną nogą... coś mniej więcej takiego, jak Sisi ma teraz w avatarku) .... może za jakiś czas dostarczę fotkę.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 13