www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia: Pedagogika Baletu
Autor Wiadomość
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 11:50 am   

[quote="Gość"]Wstępny egzamin to lekcje: klasyki, ludowego i współczesnego. teoria to 4 pytania (z teorii lub praktyki: klasyka, ludowy, charakterystyczny, współczesny). nie trzeba mieć dyplomu SB. Żadnego więcej egzaminu nie ma (z języka ani historii tańca )

No to w takim razie zmieniło się . Ale cóż ja egzaminy wstępne zdawałem dawno temu :lol: w tamtym stuleciu :D Teraz już wszystko wiadomo.Gość ma pewnie najświeższe dane.Pozdrawiam. 8)
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Paź 07, 2008 11:48 am   

Czy ktos wie czy jest a jesli tak to jaka gorna granica wieku przyjmowania kandydatow na studia?
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 9:55 am   

jak sądzę na te studia nie ma górnej granicy wieku, bo na moich oczach studiowali tam bardzo zasłużeni tancerze juz na emeryturze (baletowej) :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 11:38 am   

Mam pytanie czy po tych studiach można zostać zawodową tancerką czy jednak bardziej kształcą w kierunku nauczeciela tańca :)
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
Ostatnio zmieniony przez Gosia066 Nie Maj 09, 2010 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 4:23 pm   

Tytul zawodowego tancerza otrzymuje sie po ukonczeniu szkoly baletowej.

Po studiach na AM mozna pracowac jako pedagog - nauczyciel tanca.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
słodka_jak_miód 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 47
Posty: 35
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 9:45 pm   

Pozwolę sobie odświeżyć temat, jak trudno dostać się na studia ? w sensie jaki jest poziom egzaminu praktycznego?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 9:39 am   

tak, jak wielokrotnie pisaliśmy: generalnie trzeba by umiec to co tancerz po szkole baletowej.................. ale czasem i tym po prywatnych sie udaje. Chodzi głownie o to aby znać nazwy i prawidłowe wykonanie róznych pas oraz tańców charalterystycznych, ludowycxh, etc. Nie chodzi o to jak wysoko podnosisz noge bo często studia te odbywają tancerze "po karierze" ale czy prawidłowo ja uruchamiasz w danym pas
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 3:43 pm   

a ja mam pytanie: ile lat trwają te studia. bo słyszałam że się pozmieniało i nie wiem już czy trwają 5 lat, czy 4. a może 2 tak jak kiedyś?
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 4:57 pm   

http://www.chopin.edu.pl/polskie/wydz5bal.html
Cytat:
od roku akademickiego 2004/2005 studia trwają pięć lat

tutaj u źródła jak wół, że 5...Kasiu możesz podać dokładnego linka (albo ścieżkę, bo chyba na tych stronach każda podstrona ma ten sam adres)?


sorry wielkie, spojrzałam na Teorie Tańca - Pedagogika oczywiście 5
Kasia G
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Czw Lis 26, 2009 9:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 2:18 pm   

Gość napisał/a:
Wstępny egzamin to lekcje: klasyki, ludowego i współczesnego. teoria to 4 pytania (z teorii lub praktyki: klasyka, ludowy, charakterystyczny, współczesny). nie trzeba mieć dyplomu SB. Żadnego więcej egzaminu nie ma (z języka ani historii tańca)


np. jakie pytania? możesz jakiś przykład podać?
Ja chcę zdawać z tym roku, na maturze piszę WOT podstawę, ale nie wiem czy ta wiedza wystarczy, czy te pytania są bardzo trudne?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 10:31 pm   

np. wszystkie pozycje, z których można robić piruety; wszystkie duże pozy; co to jest swing - pokazać, jaka jest zasada; jakiś krok z węgierskich, ale totalnie nie pamiętam; figura z krakowiaka (też nie pamiętam jaka) - ułożyć kilka taktów
tego typu były jak ja próbowałam. więcej niesty nie pamiętam. nie wiem też, czy dalej jest taka sama forma egzaminu
a matura z wotu ma z tym niewiele wspólnego (głowy nie dam, czy nie zdarzały się pytania stricte teoretyczne, ale przynajmniej ja takowych nie pamiętam)
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 9:52 pm   

Hejka, odświeżam temat.
Ostatnio zainteresowałam się bliżej tym kierunkiem. Jest jeden zasadniczy szkopuł. Na stronie pisze, że egzamin jest nie tylko z klasyki czy współczesnego ale również z tańców ludowych i charakterystycznych. Wiem, że większość startujących tam jest po OSB, ale nie zmienia to faktu że mogą tam być osoby też bez szkoły baletowej. Jak w takim razie mają takie osoby poznać jakiekolwiek podstawy z tańców charakterystycznych czy ludowych w praktyce? W teorii to na pewno jakaś tam książka się znajdzie, ale kurczę, gdzie można pójść chociażby na parę lekcji z tego, żeby mieć jakiekolwiek o tym pojęcie?
 
     
blancari 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 65
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 10:19 pm   

W niemal każdym większym i mniejszym mieście są Zespoły Pieśni i Tańca albo inne ludowe. Nie wiem, skąd jesteś, więc trudno coś polecić.

Ale na pewno tam znajdziesz kogoś, kto może udzielić Ci lekcji
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 10:42 pm   

Jestem z Warszawy i niestety nic nie przychodzi mi do głowy jeśli chodzi o te zajęcia poza czytaniem książek o tańcu ludowym i posiadaniem nadziei że jakoś to będzie :(
 
     
blancari 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 65
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 12:03 am   

Na SGH działa bardzo prężnie świetny Zespół Pieśni i Tańca- warto się zainteresować. Są tam też dyplomowani instruktorzy.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 4:12 pm   

Dziękuję, warto zapamiętać, aczkolwiek znalazłam coś takiego jak Dom Tańca na Lubelskiej gdzie się prowadzi w każdy poniedziałek warsztaty tańca ludowego i to prawie za darmo :) niby podejrzanie brzmi, ale przejdę się tam zobaczyć jak to działa.
A czy ktoś mógłby mi więcej powiedzieć na temat tych studiów? Czytałam oczywiście, że te studia nie są zamknięte przed ludźmi którzy nie chodzili do szkoły baletowej, aczkolwiek jest ciężko. jednakże wnioskuje że są realne szanse dostania się tam dla ludzi spoza osb?
 
     
Kometa
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń.
Posty: 7
Skąd: PL
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 9:23 pm   

eventail, AHE w Łodzi prowadzi nabór na między innymi pedagoga tańca :) O ile dobrze pamiętam, to egzamin polega jedynie na rozmowie kwalifikacyjnej.
_________________

Si tu veux, faisons un reve.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 10:41 pm   

Kometa: dobrze to słyszeć jednakże(bez urazy dla szkoły) interesuje mnie jednak kierunek, który wymaga większego wysiłku żeby się dostać, co przy okazji jest gwarancją że nie przyjmują byle kogo i trzeba posiadać sensowne umiejętności ;) Nie zamierzam tutaj urazić nikogo kto uczęszcza do tej szkoły, bo sama się zastanawiałam nad kierunkiem tancerz-choreograf na AHE, ale chyba wolę wybrać coś co będzie na miejscu, bo nie stać mnie na zamieszkanie w innym mieście ;)
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 5:28 pm   

No tak, Dom Tanca nie jest podejrzany bo to ludzie ktorzy znaja sie na tancu ludowym ale nie scenicznym. Takie tez prowadza zajecia. Profesjonalnie, z duza wiedza o danym tancu i rejonie Polski gdzie go tanczono. Nie wiem czy szkoly baletowe to akceptuja w tym przypadku kadra z pedagogiki - jesli tam chcesz zdawac to przede wszytskim musza to byc zajecia tanca ludowego opartego na balecie czyli np stopa na pointe nie na fleks. W Domu Tanca ucza tancerze czystych tancow ludowych bez baletowych nalecialosci - to jest ich glownym piorytetem. Lacza to z graniem i ze spiewem. Bralam udzial w ich warsztatach na temat mazurkow - zajecia niesamowite, bardzo duzo energii i przyjemnej nauki w tym bylo lacznie z wiedza na temat tych tancow.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 6:22 pm   

Dobrze to słyszeć, tylko właśnie, pytanie teraz czy ucząc się czystych form tańców ludowych jest akceptowane. Zastanawia mnie czy ludzie którzy tam prowadzą warsztaty mogliby mieć jakąś wiedzę na ten temat. Zresztą, nie wiem czy się wyrobię w rok przygotowania do tego egzaminu na pedagogikę baletu. Dobre jest to że nie zaczynam totalnie od zera, ale mam już jakąś wiedzę, umiejętności i warunki, teraz to kwestia systematycznego i intensywnego treningu. Aczkolwiek wiem, że jeśli chodzi o balet to wymaga to intensywnej i długiej pracy(jednak nie zależy mi na tym aby być baletnicą, zresztą, za stara na to jestem, chodzi o to abym mogła uczyć, niekoniecznie w szkole baletowej). I tak to czemu chce się poświęcić to taniec współczesny, ale zauważyłam że dużo takich liczących się tancerzy ma ukończony ten kierunek. Chociaż tak naprawdę to tylko papier mający być dowodem na to, że się 'coś wie', bo wiadomo że można być i po szkole baletowej a być mimo to kiepskim tancerzem, ale nie da się ukryć że papier otwiera drzwi, chociaż by po to aby się móc zaprezentować. Eh.
 
     
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 6:58 pm   

Eventail, jezeli zalezy Ci na poznaniu polskich tancow to proponuje abys zapisala sie do jakiegos zespolu ludowego. Przez rok nauczysz sie podstaw tancow a koszta poniesiesz minimmalne (zazwyczaj jakas niewygorowana oplata czlonkowska). Zespol, z ktorym bylam zwiazana mial 4-5 godz. zajec tygodniowo(przed koncertami wiecej) i choreografia zawierala elementy tanca klasycznego (choreografem byl owczesny solosta baletu). Zasiegnij opini, gdzie w Twojej okolicy dziala na wysokim poziomie zespol piesni i tanca. Tam nauczysz sie wiele zarowno teoretycznie jak i praktycznie. Mozesz takze wybrac sie na wakacyjne warsztaty organizowane przez zespol piesni i tanca slask w Koszecinie(tak dla usystematyzowania wiedzy).
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 9:33 pm   

Na twoim miejscu wybralabym taniec ludowy uczony przez tancerzy baletowych - wtedy grunt jest pewniejszy. Dla swiadomosci wiedzy o tancach ludowych mozna wybrac sie do Domu Tanca.
 
     
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:11 am   

Chiaranzana, to zalezy od zespolu. W moim zarowno choreografem jak i instruktorem baletu byl tancerz po szkole baletowej, wiec dlatego kazde zajecia rozpoczynaly sie od drazka, bo tak jak pisalam choreografie zawieraly elementy tanca klasycznego i bez tego ani rusz... Poza tym czasem solisci Slaska, czy Mazowsza prowadza balet w zespolach ludowych, a oni to juz na pewno sa po OSB i z ogromnym doswiadczeniem w tancu ludowym.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 10:10 am   

Dziękuję wam za pomoc :) W każdym razie z tego co wiem to na mojej uczelni jest zespół Pieśni i Tańca Warszawianka. Postaram się tam obczaić jak to wygląda :) Chyba że polecacie jeszcze inne zespoły gdzieś w Warszawie. Ktoś tu wspominał o SGH...
 
     
Brzydula 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń i miłośnik
Wiek: 29
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 7:57 pm   

Witam,
Mam pytanko, jeżeli zdam na maturze WOT to mam z głowy egzamin teoretyczny czy nadal musze go zdać? ;)
_________________
<3
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13