www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia: Pedagogika Baletu
Autor Wiadomość
baletnica
Nowicjusz


Posty: 26
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 9:33 pm   

egzaminy kochana byly jakos 16 czerwca- sama zdawalam wiec wiem :]
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 9:36 pm   

baletnica napisał/a:
egzaminy kochana byly jakos 16 czerwca- sama zdawalam wiec wiem :]


no to moze..ale pewnie papiery byly skladane w maju co???bo jakos tak cos slyszalam..
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 6:32 pm   

Mam do Was pewne pytanie. Czy waszym zdaniem osoba, ktora nie przeszla przez szkole baletowa, skonczyla jedynie pedagogike baletu moze uczyc w baletowkach? Nie chodzi mi o przygotowanie od strony nauki bo jesli osoba dostala sie na studia i ukonczyla je oznacza to ze ma odpowiednie wyksztalcenie, ale dana osoba nie przezyla tego co dzieje sie w baletowkach. Nie przeszla sama przez problemy baletnic, nie ma doswiadczenia z nauczycielami, nie wie jak wyglada "prawdziwe zycie w baletowce". Czy moze uczyc w szkole tanca klasycznego?
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 1:51 am   

gdzieś jednak musiała nauczyć się tej klasyki, jesli dostała się na pedagogikę baletu...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 4:39 pm   

Tak, musiala sie gdzies nauczyc ale wiadomo, ze zadne dodatkowe zajecia nie dadza takiego przygotowania jak w SB. W szkolach baletowych panuja inne realia/zasady niz na jakims "kolku tanecznym", nauczyciele ineczej podchodza do uczniow a uczniowie maja inne problemy, ktore sa bardziej widoczne. Dlatego zastanawiam sie czy osoba kotra zupelnie nie zna zasad jakie panuja w SB (nawet jesli chodzi o soposoby nauczania) powinna brac sie za nauke innych.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 4:59 pm   

Te studia, jak nazwa wskazuje, uczą właśnie metodyki, czy tego, jak nauczać, podobnie jak takie kierunki jak np. wychowanie plastyczne czy muzyczne.

Mnie chodzi bardziej o to, że skoro ktoś już dostał się na te studia, to znaczy że poziom jego umiejetności musiał być wyższy niż 'z byle kółka tanecznego'. A więc musiał się co najmniej 'trochę' postarać, pozaciskać zęby itd., bo bo tego nie da się wyrobić techniki na poziomie przynajmniej dobrym. A to, gdzie się tego nauczył, to juz sprawa drugorzędna...

Inna sprawa, że nieczęsto zdarzają się na pedagogice baletu osoby nie po SB, ale o tym była już mowa.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 2:21 pm   

No tak, ale jesli juz dostanie sie tam osoba ktora nie skonczyla SB to jej umiejetnosci sa raczej na nizszym pozniomie niz innych uczennic/studentek. Czy w takim razie wogole powinna brac sie za te studia zeby pozniej uczyc innych, jesli sama juz na stracie umie mniej?
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 2:32 pm   

to pytanie do samej/samego zainteresowanej/-go. Wkońcu po to własnie idzie sie na studia zeby podwyższyć swoje umiejętnosci, nauczyć się czegoś. W balecie takie ciągnięcie w góre i zaciskanie zębów jest chyba na porządku dziennym... Jesli nam na czymś bardzo, bardzo zalezy to chcemy to osiągnąc za wszelką cenę. A nawet jesli sie nie uda to warto spróbować. Oczywiscie trzeba relanie ocenic własne możliwości ale skoro juz taka osobe na te studia przyjmą to znaczy ze komisja ocenia ze sobie poradzi - a potem to już sie trzeba bardzo starać i zrobic wszystko zeby cel osiągnac.
Podczas nauki na PB m.in. poznaje sie realia szkoły baletowej bo studenici muszą odbywac praktyki w szkołach i na koniec przygotowac lekcje pokazową. Nie rozumiem więc do konca Twego pytania czy obaw: jesli ktos dostał się na PB i ją ukonczył to czemu nie miałby brac się za nauczanie (nieważne gdzie nauczył isesamego tanca)? No i jeszcze jeden warunek - musi go ktos zatrudnić ;) ...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:27 pm   

Czytałem powyższe posty - krótko - nie trzeba być dobrym tancerzem ,żeby dobrze uczyć i odwrotnie , a znam takie osoby ,które nie były w szkole baletowej a skonczyły odpowiednie studia i uczą w szkole baletowej . 8) Generalnie nie ma na to reguły .Każdy człowiek inaczej się umie przystosować do wykształcenie i rzeczywistości .
 
 
cinek
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Mar 01, 2006 10:35 am   Pedagogika Baletu

Witam Wszystkich, wiem że ten temat juz był poruszany ale chciałam się dowiedzieć coś więcej na temat studiów na tym kierunku. Interesuje mnie to jak wyglądają egzaminy na ten kierunek ,czy zwykle jest duzo chętnych jak przebiega egzamin z tańca klasycznego , charakterystycznego i oczywiście z jezyka.Oficjalnie jestem poinformowana( dostałam wytyczne z dziekanatu) ale interesuje mnie to od kuchni czy osoba która nie skończuła PSB tylko inną szkołe gdzie miała taniec klasyczny , nowoczesny i charakterystyczny ma jakąkolwiek szansę na dostanie sie na te studia. Powiem otwarcie że ja nie mam potrzeby zaistnienia na scenie ale chciała bym pracować z dzieciakami i naprawdę moim celem jest zaszczepienie w maluchach miłości do tańca klasycznego i dobre nauczenie ich podstaw, tak żeby póżniej wiedziały o czym jest mowa i nie miały braków stając wśród innych tancerzy.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 01, 2006 3:33 pm   

Tanc.... to pytanko do Ciebie - podziel się doświadczeniem!!!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
balletnica
Nowicjusz


Posty: 2
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 9:04 pm   

Sama chodzę do Szkoły Baletowej i bardzo chciałabym pójśc do Wawy na Pedagogikę Tańca. Jestem ciekawa jak długo trwają te studia i ile procent zdanej matury z WOT-u jest wymagana aby się dostać. Oraz jak wyglądają przyjęcia,czy są szczegółowe i trudne??? :?:
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 10:37 pm   

8) Podzielę się ,ale nie teraz .Odpisuję tylko ,że podzielę się ,ale teraz nie mam chwilowo czasu .Bo tu jest o tym duzo do napisania .
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 3:01 pm   

ktos wybiera sie w tym roku???????????? podobno studia maja bardzo podrozec wiecie cos????????
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 4:58 pm   

O ile mi wiadomo było zagrozenie wprowadzenia pełnego finansowania studiów z kieszeni studiujących ale na razie zostało zażegnane - takie przynajmniej mam ostatnie wiadomości... :roll:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 2:54 pm   

zdawal ktos w tym roku:)?
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Budzioren
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 9:23 pm   

właśnie dostałam się na forum. Ja zdawałam w tym roku i zdałam teoretyczno praktyczny tyle że jeszcze nie wiadomo jakie są wyniki matur i to ostatecznie rozstrzygnie. Ogólnie było 36 osób a przyjęli 20.Limit na roku wynosi 15 lecz takiego roku jeszcze nigdy nie było z tego wynika że ten rocznik zapowiada się nad wyraz ciekawie...:)
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 10:53 pm   

Budzioren napisał/a:
właśnie dostałam się na forum. Ja zdawałam w tym roku i zdałam teoretyczno praktyczny tyle że jeszcze nie wiadomo jakie są wyniki matur i to ostatecznie rozstrzygnie. Ogólnie było 36 osób a przyjęli 20.Limit na roku wynosi 15 lecz takiego roku jeszcze nigdy nie było z tego wynika że ten rocznik zapowiada się nad wyraz ciekawie...:)


No to gratuluje;)bo ja w tym roku tez zdawalam ale niestety oblalam...widocznie tak mialo byc;)ten teoretyczny jakis taki dziwaczny myslalam ze inaczej bedzie to wygladalo...w tym roku limitu nie bylo przynajmniej z tego co wiem;)musze przyznac ze sporo tych osobek przyjeli wsumie to dobrze;))))
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 35
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 12:39 pm   

Byłam na Stronie Akademii Muzycznej i tam nie było ani słowa o teoretycznym egzaminie ani o języklu ;/
pisało za to, że na egzaminie do zdania jest taniec klasyczny, charakterystyczny i ludowy.
więc chyba nie mam szans z teori tańca to nic kompletnie ;/ język pewnie francuski też nie ;/

A i że zaoczne też nie pisało.
Nie lubię niekompletnych infrmacji na takich stronach ;/
a tak bardzo chciałam studiowac pedagogikę baletu...
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 2:47 pm   

Krushyna napisał/a:
Byłam na Stronie Akademii Muzycznej i tam nie było ani słowa o teoretycznym egzaminie ani o języklu ;/
pisało za to, że na egzaminie do zdania jest taniec klasyczny, charakterystyczny i ludowy.
więc chyba nie mam szans z teori tańca to nic kompletnie ;/ język pewnie francuski też nie ;/

A i że zaoczne też nie pisało.
Nie lubię niekompletnych infrmacji na takich stronach ;/
a tak bardzo chciałam studiowac pedagogikę baletu...


Bo na tej stronce to gowno bylo..niestety jak chcesz sie czegos dowiedziec to jak juz to tam w sekretariacie albo przez tel bo wiesz ze na takich stronkach to nici...stare info!
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:12 pm   

Najpewniejszym sposobem jest - zadzwonić do dziekananatu wydziału V - i tam wszystko powinni powiedzieć - jest tam miła pani T.S. i na pewno poinformuje co i jak. 8) oj było , minęło.Pozdrawiam 8)
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 7:02 pm   

Tanc... kiedy napisz coś więcej o tych studiach co? <prosi>
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 9:27 pm   

Cheryl napisał/a:
Tanc... kiedy napisz coś więcej o tych studiach co? <prosi>


Pisałem droga Cheryl cały post 15 minut .... i dupencja nie wiem jakim cudem niby nie byłem zalogowany i nic nie wyszło !!!!!! :x Postaram się jeszcze raz napisać i zrobić kopię
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 10:01 pm   

Cheryl napisał/a:
Tanc... kiedy napisz coś więcej o tych studiach co? <prosi>



Witam. Cóż jeszcze raz napisze ( tamten post się wykasował SAM ) .Studia w Akademii Muzycznej im.F.Chopina na wydziale Edukacji Muzycznej na kierunku TANIEC w zakresie PEADGOGIKI BALETU są teraz 5 letnie ( kiedyś 4 lata ).Są to oczywiście studia magisterskie.Żeby zdawać egzaminy wstępne trzeba mieć skończoną szkołe średnią - MATURA - i Dyplom tancerza po szkole baletowej ,ale nie wiem jak teraz to wygląda - za moich czasów przyjmowali osoby i chyba nadal przyjmują ,które nie kończyły szkół baletowych.Jeżeli chodzi o egzaminy wstępne to na pewno egzamin praktyczny: klasyka, ludowy charakterystyczny, nie wiem czy teraz też współczesny ( kiedyś nie było na egzaminie ).I oczywiscie egzamin teoretyczny - język obcy - do wyboru , historia tańca a resztę trzeba sprawdzić - najlepiej zadzwonić do DZIEKANATU wydziału EDUKACJI MUZYCZNEJ - bardzo sympatyczna Pani Teresa , i jej spytać - tel. 022/ 827-72-41 wew. 272 ( ten numer podaję z pamięci - mam nadzieje że moja pamięć jest niezawodna :mrgreen: ) .Jeżeli chodzi o same już studia to jak wszędzie co roku zaliczenia ,kolokwia i egzaminy .Na końcu - na ostatnim roku są egzaminy z przedmiotów zawodowych z całych studiów a potem DYPLOM - czyli - egzamin praktyczny z wybranej techniki tanecznej, prowadzony z uczniami np: szkoły baletowej czyli ( prowadzenie lekcji ) przed komisją egzaminacyjną .I dopiero potem złożenie i obrona pracy magisterskiej. Potem ma się tytuł mgr sztuki i jest się pedagogiem tańca .

Jeżeli chodzi o przedmioty na tym kierunku to jest sporo oto większość z nich:

1.METODYKA TAŃCA KLASYCZNEGO
2.METODYKA TAŃCA LUDOWEGO
3.METODYKA TAŃCA CHARAKTERYSTYCZNEGO
4.METODYKA TAŃCA HISTORYCZNEGO
4. METODYKA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
5.ZASADY KOMPOZYCJI TAŃCA
6.TANIEC JAZZOWY Z METODYKĄ
7.TECHNIKA WYRAZU SCENICZNEGO
8.PEDAGOGIKA
9.KSZTAŁCENIE SŁUCHU
10.HISTORIA MUZYKI Z LITERATURĄ
11.ANATOMIA
12.FILOZOFIA
13.JĘZYK FRANCUSKI
14.JĘZYK DRUGI ( U MNIE BYŁ ROSYJSKI )
15.LITERATURA BALETOWA ( NAUKĄ I ZNAJOMOŚĆ WARIACJI KLASYCZNYCH )
16.PSYCHOLOGIA
17.ETNOGRAFIA
18.HISTORIA TAŃCA
19.GIMNASTYKA KOREKCYJNA
20.HISTORIA POLSKI ODRODZONEJ
21.SEMINARIUM RYTMU MUZYCZNEGO
22.HIGIENA SZKOLNA
23.PARTNEROWANIE
24.METODYKA PROWADZENIA ZESPOŁÓW
25.ESTETYKA TAŃCA
26.FORMY MUZYCZNE
27.ANTROPOLOGIA
i dalej oczywiscie
- SEMINARIUM PRACY MAGISTERSKIEJ
- WYKŁADY ZMIENNE
- PRAKTYKI PEDAGOGICZNE
I.T.D.
I TYLEPOZDRAWIAM Tanc... 8)
Ostatnio zmieniony przez Tanc... Pon Paź 15, 2007 8:13 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 11:36 am   

Wstępny egzamin to lekcje: klasyki, ludowego i współczesnego. teoria to 4 pytania (z teorii lub praktyki: klasyka, ludowy, charakterystyczny, współczesny). nie trzeba mieć dyplomu SB. Żadnego więcej egzaminu nie ma (z języka ani historii tańca)


off topowo:
jeżeli długo piszesz post, to najlepiej dla bezpieczeństwa sobie go skopiować (do schowka, albo wręcz do jakiegoś edytora tekstu). bo faktycznie po renowacji jakoś szybciej wylogowuje (btw ja używam maxthon'a)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12