www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia: Pedagogika Baletu
Autor Wiadomość
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 17, 2004 12:37 pm   Studia: Pedagogika Baletu

Przeczytałam sobie niedawno co nieco o Sekcji Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie. Myślę już o tym,by w przyszłości tam studiować. W związku z tym mam pytanie, jako że nie jestem uczennicą żadnej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (chodzę do prywatnej w Krakowie) nie miałam nigdy żadnych egzaminów z tańca i nie wiem jak to dokładnie wygląda, a by dostać się na ten wyżej wymieniony kierunek należy zdać egzamin m.in z tańca klasycznego.Czy tu chodzi tylko o to by zatańczyć jakiś układ własnej choreografii czy jakąś wariację? Bo ja nie za bardzo wiem... Jeszcze mam jakieś 3 lata (dopiero idę do liceum) więc mogłabym się już jakoś do tego przygotować psychicznie :) Sorka, jeśli ktoś załamie się nad moją niewiedzą w tej sprawie...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 12:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sob Lip 24, 2004 1:56 pm   

Droga sari
niestety nie wiem dokładnie jak wyglądają egzaminy na Pedagogike Baletu, wiem że obejmują praktyczny egzamin z tańca klasycznego, ludowego, współczesnego i historii tańca. Obserwuję (w ramach hospitacji studium Teorii Tańca) zajęcia studentów Pedagogiki. Wiem np., że w jednej z grup jest studentka, która nie kończyła żadnej szkoły baletowej, jest jej trudno, ale radzi sobie. Myślę, więc że po prywatnej szkole w Krakowie powinnaś tez sobie poradzić. Jesli bardzo chcesz studiować na tym kierunku - na pewno dasz z siebie wszystko i będzie dobrze. Świetnie, ze masz już pomysł na dalszą naukę
trzymam kciuki!!
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 24, 2004 8:03 pm   

dziekuje za te slowa. Troche sie uspokoilam. mam nadzieje ze w przyszlosci zdam na te studia i wszystko bedzie ok. :) pozdrawiam / a czy wiesz moze ile wynosza oplaty za te studia?
 
 
 
Agnieszka
Gość
Wysłany: Pią Wrz 10, 2004 10:38 am   

też słyszałam o tych studiach. pamiętaj że są to studia zaoczne. nie są bardzo drogie (nie pamiętam dokładnie) najdroższy jest jednak dojazd z Krakowa. Egzaminy są praktyczne i teoretyczne, z tego co wiem to wcale nie takie łatwe, bo jest tylko kilka miejsc na jednym roku. myślę że można się tam dostać ale zależy jeszcze gdzie i u kogo się uczysz. Jeśli myślisz poważnie o tańcu zapraszam do szkoły w której ja się uczę www.szkolabaletowa.art.pl jeszcze przyjmują na ten rok!
 
 
Gość

Wysłany: Sro Lis 24, 2004 4:10 pm   Re: Pedagogika Baletu

Witam.Studiowałem w Warszawie na wydziale V - pedagogika baletu , i były na moim roku 2 dziewczyny nie związane do końca z tańcem i szkołą baletową.Ukończyły te studia zaoczne oczywiście.Egzaminy wstępne - praktyczny ( t.klasyczny - lekcja - ćwiczenia przy drążku,na środku i skoki) taniec ludowy ( np.oberek ,mazur,krakowiak,kujawiak ,)
taniec charakterystyczny. Teoretyczny - historia tańca ,język obcy i dalej nie pamiętam, bo to było u mnie 14 lat temu.Ale wiele się nie zmieniło ,bo koledzy zdawali w tym roku.Pozdrawiam.S.
 
 
renata
Gość
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 4:04 pm   

Jaki trzeba znac język, aby zdac na pedagogike baletu? Francuski? I na jakim poziomie?
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Maj 29, 2005 11:46 am   

mam pytanie:
wydział Pedagogiki baletu jest wydziałem zaocznym ??
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 29, 2005 12:39 pm   

tranquality napisał/a:
mam pytanie:
wydział Pedagogiki baletu jest wydziałem zaocznym ??


Tak.
Wystarczy spojrzeć parę postów wyżej.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 5:29 pm   

ja bym chciała na pedagogikę baletu, oj, jakbym chciała :D może się uda:) [poza tym mam jeszcze na oku indianistykę- to już nie związane z baletem:)].
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 5:48 pm   

sari, a jesteś w szkole baletowej ??
wiesz, że to są studia zaoczne...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 10:19 pm   

Pedagogika baletu jest i w formie dziennej i zaocznej (tak byanjmniej slyszalem)

Ja zamierzam zdawać do PWST we Wrocławiu i AT w Warszawie, ale zobaczymy z jakim skutkiem. :wink:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
Ostatnio zmieniony przez sfra Sob Cze 25, 2005 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 12:46 am   

Pedagogika beletu jest zaoczna to znaczy zajęcia są raz na dwa tygodnie w niedziele i poniedziałki, prócz tego tygodniowa sesja zajęc na przełomie semestrów i dwutygodniowa w lecie. Po konkrety odsyłam na strone www.chopin.edu.pl lub... do mojego tekstu w noajnowszej Twojej Muzie :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 2:19 pm   

A słyszałem, że ostatnio opłaty się zmieniły z 350 zł na 100 zł (?)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 2:22 pm   

ale pedagogika baletu to raczej dla osób po SB...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 2:24 pm   

Generalnie tak, ale przecież wśród amatorów też zdażają sie talenta. Podobno jakoś sobie radzą tam osoby bez dyplomu SB...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 2:26 pm   

zawsze można spróbować eksternistycznie uzyskać dyplom SB... albo zrobić dyplom tancerza ZASP...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 2:37 pm   

no ale sam wiesz, to nie takie proste, nawet jezeli ktos juz tanczy jakis czas. wystarczy nie miec na to pieniedzy :(
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 3:39 pm   

tak, to dość drogie inwestycje... na przykład dyplom tancerza ZASP kosztuje ok. 2000 zł z tego co się orientuje... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 4:29 pm   

dokladnie o tym mowie. nie powinno tak byc, ze z powodu braku pieniedzy nie mozna miec dyplomu tancerza nawet przy duzych umiejrtnosciach. wiadomo ze egzamin eksternistyczny lub niepanstwowy zawsze kosztuje, ale to napewno mogloby kosztowac 5 razy mniej.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 5:05 pm   

to prawda, kwota 2000 zł troszke szokuje... a tym gorzej, jeśli ktoś egzaminu po prostu nie zda... (otrzymuje 1/3 z wpłaconych 2000 zł zwrotu i może przystępować do egzaminu za 2 lata...)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 11:53 am   

Czy ktoś orientuje się dokładnie, ile wynosi koszt tych studiów?? (jeśli zaoczne to zajęcia są w piątki i soboty, czy w soboty i niedziele?? :oops: Wybaczcie, ale nie mam pojęcia...) Czy jeślibym zdała na maturze WOT, musiałabym jeszcze przejść egzamin wstępny z historii tańca, czy mam to już "załatwione"? To samo się tyczy języka obcego- czy jeśli zdam go na maturze będę musiała powtórnie zdawać go na Akademię? Jak to się odbywa w odniesieniu do nowej matury? (czytałam tę stronę o pedagogice baletu na stronie AM, ale tak nie ma takich szczegółowych opisów).
 
 
 
(ponownie) Armida
Adept Baletu


Związek z tańcem:
ścisły
Posty: 116
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 2:28 pm   -

Nie wiem jak to jest w praktyce, ale teoretycznie uczniowie SB (nie wiem, jak "inni"), po napisaniu rozszerzonej matury z WOT'u (oczywiście napisaniu w konkretnej liczbie %) wejście na ten kierunek mają bez egzaminów. Orientuje się ktoś bliżej?

Pozdrawiam
_________________
"The body moves but the soul dances..."
 
 
baletnica
Nowicjusz


Posty: 26
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 6:05 pm   

tak ja sie orientuje, bo zdalam w tym roku na pedagogike baletu... a wiec za miesiac placi sie ok 140 zl. a zajecia tak poza tym sa w niedziele i poniedzialki. :)
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 6:08 pm   

dzięki za odpowiedź. Nie wygląda to więc tak źle... :)
 
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 8:57 pm   

BEZSENS JAKIS EGZAMINY NA PEDAGOGKE BALETU BYLY W MAJU;/ A W MAJU TO JA MIALAM MATURKE;/STYPA I TERAZ ROK MUSZE CZEKAC...
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13