www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr - czyli co widzieliście w teatrze
Autor Wiadomość
DOMA
Nowicjusz


Posty: 30
Skąd: KNURÓW
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 11:40 pm   

R&j widziałam w Spodku ... do Buffo tez planuje jechac bo wszystkim sie bardzo podoba niekotre kolezanki byly juz po 9 razy ahh ta stolica
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 10:18 am   

Sezon dawno rozpoczęty, a nikt nic jeszcze nie widział? :)

Mnie ostatnio bardzo rozczarował "Czarodziejski flet" w reżyserii Freyera. Pod względem muzycznym bardzo przyzwoite przedstawienie, nawet oprawa plastyczna niezła, ale ogólny zamysł reżyserski bardzo kulawy. Akcję każdej innej opery można umieścić w szkole (i tylko w szkole), nawet "Halkę", a efekt będzie taki sami - niespójny, bezsensowny i przede wszystkim niesamowicie nudny spektakl. Pewnie już nie pojawi się w repertuarze mimo zapełnionej po brzegi widowni, ale na wszelki wypadek gorąco odradzam!
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
Adolescente 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 33
Posty: 113
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 12:42 pm   

Jak nikt nic nie widział, ja sie pochwale, że ostatnio byłam w Teatrze Współczesnym na ''Cyrk 78" i "Na gorąco" bardzo fajna gra aktorów i ogólnie dobrze przygotowane. Polecam formowiczom ze Szczecina ;)
_________________
A miało być tak pięknie,
Miało nie wiać w oczy nam
I ociekać szczęściem
Miało być "sto lat sto lat".
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 11:01 am   

Widzę, że posucha w tym temacie :? Nikt nie chce się dzielić wrażeniami teatralnymi :?:

Ja ostatnio widziałem "Arabską noc" Rolanda Schimmelpfenniga w Teatrze Montownia. To dość specyficzny tekst, który sprawia wrażenie, że dużo lepiej sprawdziłby się jako scenariusz filmowy. Każdy z piątki bohaterów opowiada w jaki sposób spędza upalny wieczór, ich opowieści krzyżują się, tworząc 5 przeplatanych monologów. Forma dość intersująca, niestety młodej reżyserce poza odpowiednim dobraniem przestrzeni (zamknięty basen) niewiele udało się zrobić ze sztuką Schimmelpfenniga - całość sprawia wrażenie rozmytej historii nie wiadomo o czym. Aktorzy graja bardzo nierównie - świetnie wypadł grajacy ciecia Stelmaszyk, czego nie można powiedzieć o kiepskim i przerysowanym niemiłosiernie Zduniaku. Wielka szkodza, że Dominika Ostałowska - jedna z najlepszych aktorek młodego pokolenia - została osadzona w roli biernej i cichej Franciski - to rola zupełnie poniżej jej poziomu Być może spektakl się rozkręci z czasem, ale na razie jest letni i dość szybko można o nim zapomnieć.
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 4:07 pm   

Ja co tydzień chodzę do Teatru im.Willama Horzycy w Toruniu i niedawno widziałam spektakl "Plaża",cuż mówić,wspaniała obsana,świetna scenografiia,gra aktorów poprostu bezcennie piękna.Najbardziej podobała mi się Jolanta Teska ,oraz Mirosława Sobik.Wspaniale.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 7:27 pm   

No proszę, ja byłem w zamierzchłch czasach w toruńskim teatrze na "Weselu" i się nieco wynudziłem (miałem 12 lat :) ), a teraz próbuję wysłać koleżanki z Torunia na coś, żeby mogły podzielić się wrażeniami. Jakiś czas temu były na "Wiśniowym sadzie" i mówiły, że całkiem porządny spektakl. [/url]
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:03 pm   

Ja byłem ostatnio na: Balladynie (w Grotesce) i na Tajemniczym ogrodzie (w Bagateli). Lubie chodzić do opery - ostatnio byłem na "Najpiękniejsze arie i uwertury operowe" - tak to się chyba nazywało. Ale najczęstrzym gościem jestem filharmoinii - wkońcu jestem flecistą :p ( raz jak byłem na koncercie IX symfonia Bethovena to był chór z Japoni, zaprzyjaźniłem się z taką jedną japonką Saito Remi i z Masako Suzuki - a ta japonka nawet pocałowała mnie na pożegnanie :oops: - dobrze się uczyć j. ang.)
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:38 pm   

W poniedzialek mialam okazje obejrzec w krakowskiej Bagateli spektakl "Niebezpieczne zabawy" z Janem Machulskim i musze przyznac, ze nie zaliczylabym go w poczet moich ulubionych sztuk. Raczej wolno rozwijajacy sie watek, niczym nieuzasadniona sztucznosc aktorki wcielajacej sie w role Anny i przewidywalne (chociaz podwojne) zakonczenie.
Mozna zobaczyc dla samego pana Machulskiego. Inaczej - nie polecam.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 1:01 pm   

Ostatnio byłam w Toruńskim Teatrze na "Operze Żebraczej"i jestem jak zawsze pod takim wrażeniem.. :lol: Cudnie,było.Jeszcze nigdy nie nudziłam się na żadnym spektaklcie w Teatrze im.Wilama Horzycy.Aktorzy jak zawsze świetni :lol:
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 9:04 pm   

A ja w niedziel byłam w Sopocie na koncercie fado na Scenie Kameralnej, które śpiewała moja nauczycielka dramy:). Chociaż fado jak pieśń pochodząca z Portugalii jest śpiewana po portugalsku, to ona miała teksty przetłumaczone (ale tak ładnie;P) i śpiewała po polsku, ale i tak było bosssko:)
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
Iris
Adept Baletu


Posty: 111
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 9:07 pm   

A czy ktoś z forumowiczów był może na spektaklu "Mayday" bądź "Mayday 2" bo ponoć to przedstawienie to niebezpieczna dawka śmiechu? :) :D Zamierzam się wybrać, ale czekam też na opinie ..
A więc? ;)
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 1:46 pm   

Byłam na "Mayday" - rzeczywiście bardzo rozrywkowy spektakl :) Ciekawa fabuła, wiele zaskakujących akcji i dobra gra aktorska. Z czystym sumieniem mogę polecić (idziesz do "Kwadratu"? O ile wiem na razie tego nie grają ;( ).
 
 
Chat Gatto
Nowicjusz


Posty: 38
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 12:58 pm   

Ostatnio byłam na spektaklu "Sen nocy letniej" w krakowskiej PWST - grali studenci 3go i 4go roku. Cały spektakl był śpiewany, scenografia dość nowoczesna. Nawet był tam element baletowy - nimfa leśna tańczyła mały fragment na pointach. Szczerze mówiąc średnio to wyglądało, bo wszystkie nimfy miały stroje tubylców, miały pomalowane twarze na brązowo, a ona miała do tego białą paczkę ćwiczebną :?
_________________
Ogólnie jest fajnie :)
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 11:05 pm   

W czwartek wybieram się na "Czarodziejski flet" do Opery. Na spektaklu byłam w zeszłym roku i zachwyciła mnie pełna energi "królowa nocy". Jest świetna. Dlatego na urodziny zafundowałam sobie bilet na ten sam spektakl... Mam tylko nadzieję,że będzie śpiewać ta sama osoba,bo podobno ostatnio widziano ją na deskach Teatru Narodowego w Warszawie...
 
 
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 8:32 pm   

Ja bym się wybrała na jakis balet, bo dawno nie byłam... :D Może wy coś polecacie???
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 12:31 am   

Balerinko jeżeli mi powiesz skąd jesteś to moge Ci coś poleciec bo nie polecę Ci np. Polskiego Wieczoru Baletowego, którzy grany jest w Poznaniu a Ty będziesz np. z Bytomia :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 3:23 pm   

Jestem z Krakowa..., a czy był ktoś z was na "Królewnie Śnieżce"?
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
 
Veroniquay
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 4:01 pm   

Karolinkaaaa: A byłaś może na jakimś przedstawieniu z cyklu "Klamra" w Od Nowie? Ja Byłem na Teatrze Okazjonalnym z Sopotu na spektaklu "Alchemik Halucynacji". Rewelacyjne... warto było...
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 4:04 pm   

Niestety nie byłam,ale bardzooo żałuje:(Ale napewno wybieram się na Kontakt.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:41 am   

"Klamra" to jedna z ciekawszych imprez teatralnych nie tylko w Toruniu, ale ponoć władze miasta nie są specjalnie przychylne dla niej. Nawiasem mówiąc ostatnią edycję wygrał spektakl Teatru Wierszalin "Bóg Niżyński".

W tym roku wybieram się na "Kontakt" bo zapowiada się ciekawie - będą głośne spektakle z Litwy ("Faust" Nekrosiusa) Niemiec ("Śmierć komiwojażera" Parcevala) i Czech ("Teremin" Zelenki), z polskich rzeczy: "Miarka za miarkę" i "Blackbird" z Warszawy i "Baal" z Opola. Bilety są dość tanie - w porównaniu z cenami warszawskimi - przykładowo studencki bilet na "Śmierć..." kosztuje 20 zł. Żyć nie umierać :)
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:23 am   

Ostatni spektakl na jakim byłam to "Opowieść wigilijna" [w grudniu]. Bardzo mi się podobało :) A chodzę do teatru żadko, ze względu na brak funduszy oraz czasu.
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:11 am   

Na Kontakcie również będę:)Na wszystkich spektaklach,dziś właśnie rezerwowałam karnet na wszystkie.Nie mogę sie już doczekać.też uważam,że zapowiada się baaardzo ciekawie.Rotbart i inni może zebrało by się osób do zlotu forumowiczów?
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:23 am   

wstyd się przyznać, że ja w teatrze była ostatni raz, jak miałam 8 lat :oops: :shock: :shock: jakoś zawsze tak wychodzi, że nigdy przenigdy nie mam czasu iść do teatru, chociaż mam spacerkiem 15 minut do niego i co miesiąc sobie planuję, że pójdę...
ale w sumie by się przydało na coś iść wreszcie... :roll: :oops: :oops:

p.s. a do zlotu to ja się zgłaszam, o!
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:55 am   

W Teatrze im.Willama Horzycy(gdzie odbywać się będzie większość spekaktli)mieści się wspaniała kawairnio -restauracja 'Maska'tam mogłoby się wspaniale porozmawiać:)

Przepraszam za offtop.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:56 pm   

upewnijcie mnie- jutro jest dzień teatru a pojutrze dzień tancerza?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12