www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr - czyli co widzieliście w teatrze
Autor Wiadomość
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:49 pm   

Goniu dzień teatru był 27 marca!
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:00 pm   

dzień tańca jest 29 kwietnia, a teatru 27 marca.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:22 pm   

mój geniusz ^^ ostatnio ciągle mylę wszelkie i wszelakie daty, więc wybaczcie :oops:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sob Maj 26, 2007 10:37 pm   

Dziś pieerwszy spektakl wystawiany na Kontakcie.
Był ktoś ?Jak się podobało?
Mi po prostu z zachwytu brak słów:)
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 7:58 am   

A ja bylam wczoraj na operze "SATIRO E CORSICA" w Krakowskiej Operze Kameralnej (http://www.kok.art.pl/satiro_realizatorzy.html). Muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem, dawno nie widzialam w Krakowie tak dobrej opery...Wszystko perfekcyjnie dopracowane, balet dworski byl naprawde na wysokim poziomie (jak na Krakow-miodzio!).
A pozatym nigdy chyba się tak nie uśmialam, jestem zachwycona umiejętnością polaczenia spiewu z grą... bylo cudownie, szczerze mówiąc jak sie kończylo bardzo żalowalam, ze nie moze trwać dluzej:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 9:13 am   

karolinkaaa napisał/a:
Dziś pieerwszy spektakl wystawiany na Kontakcie.
Był ktoś ?Jak się podobało?


Ja przyjąłem "Fausta" Nekrosiusa pozytywnie, chociaż trzecia część skutecznie ostudziła moją euforię wywołaną najlepszą częścią drugą. Autorski teatr Nekrosiusa, wypełniony do granic możliwości metaforyką i zamierzonym chaosem znaków i gestów, do mnie przemawia, ale nie każdy to kupuje. W spektaklu pełno jest pięknych obrazów, często budowanych bardzo prostymi środkami (co jeszcze wzmacnia efekt). Aktorzy wykazali ogromną dyscyplinę i kondycję w realizowaniu koncepcji reżysera. Niestety ostatnia część była zbyt rozwleczona, a i zmęczenie aktorów było widoczne, być może dlatego rytm szlag trafił i ostatnia godzina dłużyła się niemiłosiernie. Ogólne wrażenie na plus.

Niestety organizacja Kontaktu pozostawia wiele do życzenia. Aparatura do słuchania tłumaczenia była drugiej świeżości więc sporo osób (w tym ja) musiało na początku spektaklu ją wymienić (ja zdążyłem dostać zapasowy i działający sprzęt, ale kolejka osób za mną już nie, a raczej mało kto zna litewski...) Lektor też nie zdał egzaminu, nie nadążał za aktorami i najwyraźniej otworzył okno w trakcie spektaklu, bo co i rusz oprócz kwestii aktorów można było słyszeć tramwaje albo samochody. Organizacja festiwalu powinna zwrócić w przyszłości na to większą uwagę.
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:59 am   

Nowy sezon juz rozpoczęty, a TW-ON w tym sezonie, przynajmniej do końca roku, jest mizerną konkurencją dla teatrów dramatycznych. Czy na coś się wybieracie? Albo już się wybraliście? :) Ja liczę, że niedługo dane będzie mi zobaczyć "Kruma" albo "Anioły w Ameryce", na które czekam z niecierpliwością. A w najblizszym czasie mam w planach "Wyzwolenie" Wyspiańskiego na deskach Polskiego, reżyserowane przez trójkę studentów reżyserii AT, może z tego powstać coś bardzo ciekawego.

Piszcie o swoich planach i ewentualnych wrażeniach :)
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
     
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:18 pm   

KRUM - świetny spektakl. Przynajmniej na mnie wywarł niesamowite wrażenie. Zresztą wychodząc z TR Warszawa zazwyczaj jestem pod wrażeniem... ;)
Ja niedługo wybieram się na KOSMOS Gombrowicza w reż. J. Jarockiego do Teatru Narodowego.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 7:28 pm   

Na "Kosmos" też się wybieram. Wczoraj byłem na "Fedrze" Kleczewskiej w Narodowym - spektakl ogólnie słaby - dużo pomysłów, ale koncepcja całości rozmyta i niejasna, zatem żywe charty, wieńce pogrzebowe i nagość są zupełnie zbędne i nieuzasadnione. Jedynym argumentem, żeby wybrać się na ten spektakl (i walczyć o miejsce na schodku albo podłodze, bo bilety drogie) to rola Danuty Stenki. Poza tym - były szczere chęci, ale spektakl wyszedł taki sobie.
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
     
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 12:02 pm   

Ano Stenka doskonała, nawet lepiej wyszedłby jej monodrma zrobiony z FEdry! :-) Zostawilbym tylko te cztery panisuie jedzące ze stołu... Spektakl ogólnie przeładowany Kleczewską i jej wizją teatru, która niekoniecznie wszystkim może odpowiadać (Hipolit rapujący jest beznadziejnym pomysłem)...

Osobiście, wybieram się na "Wymazywanie" doDramatycznego, a i poszedłbym na wspomniane "Wyzwolenie", ale boje sie tego czy aby TP nie zatkał ust młodym rezyserom i kazał robić spektakl podług estetyki tegoż teatru.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
     
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 10:16 am   

"Wyzwolenie-próby" pozytywnie mnie zadziwiło. To, że nie będzie to durnowata cepelio-baśń w stylistyce lat 80tych było pewne, bo w końcu żaden przytomny młody reżyser czegoś takiego nie wyprodukuje. Ogólnie spektakl bardzo nierówny, wszystkie części różnią się od siebie poziomem warsztatu, koncepcją i spojrzeniem na tekst Wyspiańskiego, widać ogromne niedociągnięcia - zwłaszcza prowadzenie aktorów, ale myślę, że śmiało możesz się na ten spektakl wybrać - choćby po to, żeby zobaczyć co reżyserski narybek ma do zaoferowania. Nie spodziewaj się artystycznych wyżyn, ale zapowiedzi tego, co każde z nich będzie mogło zrobić w przyszłości. Trudno mi stwierdzić, która część jest najlepsza, ale myślę, że największe nadzieje rokuje Weronika Szczawińska, autorka części drugiej p.t. "Nie-pamięć" - mocne, krytyczne i kreatywne spojrzenie na współczesność i przeszłość naszego narodu.
Ogólnie to polecam, bo pewnie szybko ten spektakl spadnie z afisza, albo będzie grany raz na ruski rok.
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
     
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 12:02 am   

Tango Piazzolla, niedawno wróciłam.
Muzyka - cudowna, dla niej tam poszłam i się nie zawiodłam.
Lecz sztuka... Hmm. Może nie do końca wczułam się w konwencję, może te postaci MIAŁY być aż tak przerysowane... W każdym razie - dialog o przyjaźni i czerwona suknia.

PS Aktorzy Teatru Słowackiego nie potrafią tańczyć :)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 10:37 pm   

just_me napisał/a:
PS Aktorzy Teatru Słowackiego nie potrafią tańczyć

Hah, powalił mnie ten tekst kochanie:D
Ale nie dziwię się, że tak piszesz, bo w to że nie potrafią tańczyć nie wątpię;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 12:03 pm   

No co to? Nikt do teatru nie chodzi? Mi ostatnio "wpadł w ręce" "Kształt rzeczy" w Powszechnym. Znałem wcześniej tekst tego dramatu i bardzo mi się nie podobał z powodu naiwności, przegadania i nieumiejętności wykorzystania pomysłu fabularnego. A tymczasem okazuje się, że wycinając spore połacie dialogów można zbudować dość przyzwoity spektakl, z niezłymi rolami aktorskimi. Koncepcja reżyserska niestety ogranicza się do niezłego prowadzenia aktorów i montażu tekstu, poza tym nic nie daje Wiśniewski od siebie. Sztuka ta jest teraz gęsto wystawiana w całym kraju, a i niebawem wejdzie pewnie do kin film na jej podstawie, więc a nuż ktoś się zetknął z tym tworem Neila LaBute'a, zwłaszcza, że to wymarzony spektakl na wycieczkę - niedługi (90 minut), znani aktorzy (Olszówka, Holtz), temat podany w lekkostrawnej formie, minimum wygibasów intelektualnych, doza humoru, no i nagość na scenie, kwitowana szeptem i nerwowym chichotem przechodzącymi po widowni niczym fala na stadionie piłkarskim.
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13