www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wnętrze szkoły baletowej!!!!pomóżcie
Autor Wiadomość
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 9:58 pm   Wnętrze szkoły baletowej!!!!pomóżcie

Cześć wszystkim!!!!
Jestem tu nowa i moze nietypowa bo sama nie tańcze. Jednak interesuje mnie jak powinno wyglądać wnętrze szkoły baletowej. Może jak chcielibyście żeby wygladała taka szkoła w sensie wizualnym. Interesuje mnie podłoga baletowa tzn. czy pasy linoleum łączone są w całość modułowo tzn. czy rozmiar pasów jest taki sam i jaką mają wielkość? jakie ćwiczenia wykonuje sie na sali gimnastycznej? jakie przyzady potrzebne są na sali gimnastycznej? na jakiej wysokości umieszczony jest drążek baletowy? W jakich grupach - ilość dzieci - prowadzone są zajęcia?
PROSZE POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 10:28 pm   

w wielu kwestiach pomoze Ci obejrzenie zdjęc na stronach polskich szkłó baletowych, w pozostałych mam nadzieje ze pomogą forumowicze.
Na sali baletowej potrzebne sa własciwie tylko drążki i lustra - dwa drażki na dwóch wysokościach - na jakich nie wiem bo nie mierzyłam. Podłoga bywa rózna, z róznych "kawałków" składana. Ale niech wypowiedzą się praktycy
pozdrawiam
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 10:30 pm   

Jeśli chodzi o podłogę, to ja zdecydowanie najbardziej lubię drewniany parkiet. Dobrze amortyzuje skoki i upadki przy piruetach ;)
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 10:32 pm   

parkiet-strasznie śliski chyba ze skrapiasz go własnym potem :twisted: nic nie zastąpi linoleum... do wyposażenia oczywiście-fortepian/pianino dla akompaniatora :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 10:35 pm   

.:Odylia:. napisał/a:
parkiet-strasznie śliski chyba ze skrapiasz go własnym potem :twisted: nic nie zastąpi linoleum...

Nasz nie jest śliski, tylko lekko chropowaty ;) i dodatkowo w razie potrzeby używamy kalafonii :P
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 11:15 pm   

parkiet, ale nie bardzo polakierowany, pozatym i tak parkiety sie szybko niszcza wiec ten lakier to nie problem PARKIET!!

przywołuję dyskutantów do porządku - o parkiecie i innych podłogach baletowych była mowa w osobnym wątku. Tu proszę wypowiadać się o innych kwestiach poruszonych przez założycielke tematu.
pozdrawiam
Administrator - Kasia G
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 12:27 am   

Na pewno oprócz sali baletowej są w takiej szkole inne pomieszczenia np.szatnie, sala gimnastyczna, moze biblioteka muzyczna???? jak to wyglada?? ogladalam strony roznych szkół, ale zdjęcie mi sie powie z jakich szerokich cześci linoleum zbudowana jest podloga :(
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 12:32 am   

bryt podłogi baletowej ma zwykle około metra, półtora szerokości. Co do reszty pomieszczeń to chyba dla kogos projektujacego wnetrze szkoły baletowej nie jest ważne jak to wyglada ale czemu ma służyc - bo zapewne można zaprojektowac to lepiej niż bywa obecnie w istniejacych szkołach? Grunt to łazienki, przebieralnie, moze gabinet odnowy?
Pomóżcie Diomedzie! Moze powstanie w tym wątku rodzaj wirtualnej idealnej szkoły baletowej? :roll:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 12:53 am   

Zgadza się Kasiu G. do czego ma służyć dane pomieszczenie???? do jakich ćwiczeń ma być sala gimnastyczna dostosowana??
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 5:55 pm   

Oglądałam już strony szkół baletowych ale tam też nie znalazłam w jakich grupach odbywają się zajęcia :(( (ile osób moze liczyć taka grupa ??:(((
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 6:07 pm   

hmmm, no grupy w szkołach baletowych miewają od kilku do kilkunastu osób - zależy od ilości przyjętych. Zwykle pod koniec szkoły klasy klasy liczą nie więcj niż 15 osób (góóóra)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 9:53 pm   

Sal gimnastycznych w ogóle nie ma (chodziło Ci zapewne o sale baletowe). Szatnie wyglądają mniej więcej tak jak w niektórych szkołach lub obiektach sportowych - ławki, szafki, prysznice, umywalki.
Na klasyce grupy zwykle liczą (jak podała Kasia G) kilka-kilkanaście osób. Jeżeli w danej klasie są np. 24 odoby, to balet mają w dwóch grupach 12osobowych. na innych zająciach zawodowych zawsze ćwiczy sie całą klasą. Chłopcy zawykle klasykę ćwiczą oddzielnie od dziewcząt (chyba że np. tylko jeden w klasie - wtedy zwykle ćwiczy z dziewczynami), połączeni po kilka kolejnych klas (np. V z VI)
Drążki powinny być na 85 i 100 cm od podłogi (tak przynajmniej twierdzi mój zeszycik od WOTu - > tam mam sporo informacji o wyglądzie sali baletowej, jak znajde czas to coś przepiszę).
Ostatnio zmieniony przez Gość Nie Lis 22, 2009 6:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 10:14 pm   

W mojej szkole jest także salon odnowy biologicznej-w tym dwie sauny. Nie ma wf-u, więci sal gimnastycznych też nie ma. W mojej szkole jest osiem sal baletowych (A, B, CD, E, F, G, H) . Największa to CD. Jest lekarz, pedagog i biblioteka.
Ostatnio zmieniony przez Marysia W Czw Gru 15, 2005 7:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Gru 17, 2005 12:40 am   

Kasia G napisał/a:
Na sali baletowej potrzebne sa własciwie tylko drążki i lustra - dwa drażki na dwóch wysokościach - na jakich nie wiem bo nie mierzyłam.


Czasami zdarza się nawet tylko jeden.


Cytat:
Jest lekarz, pedagog i biblioteka

;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 17, 2005 4:40 pm   

u nas jest jeden drazek
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Gru 17, 2005 10:19 pm   

W TW jest jeden, w szkole różnie -> 1 lub 2. Ale na każdej sali na zupełnie różnych wysokościach (chyba pijanych architekt? je projektował).

BTW Z ruchomymi to jest nieraz niezły ubaw - czasem ktos "przeciaga" go na swoja strone i osoba stojąca z drugiej strony nie ma się czego trzymać :D
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Nie Gru 18, 2005 10:12 pm   

Ruchomymi? Gościu, nie przesadzaj...nie jest tak źle z naszą szkołą :lol:
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Gru 18, 2005 10:33 pm   

Mówię o przestawianych w teatrze i na warsztatach (mniejsza o to gdzie). A na jajcu nawet te przytwierdzone do ściany są ruchome.
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 5:25 pm   

hmmm....witam.
jestem troche w szoku ze mozna sobie poradzic bez sali gimnastycznejale bardziej tym, ze macie salon odnowy biologicznej. Oprucz sauny jakie macie jeszcze zabiegi? Czy macie w szkole sale baletową , ktora ma widownie? czy poprostu wystawiacie swoją "sztuke" w innym miejscu? jak np. teatr ??????
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 5:35 pm   

aaaaaa po co wam lekarz w szkole? czy on zajmuje sie salonem odnowy czy chodzi raczej o osobny gabinet lekarza w razie kontuzji?
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 5:37 pm   

radzimy sobie bez sali gimnastycznej, bo mamy sale baletowe ;) u nas w szkole jest aula, w której jest widownia, ale różne koncerty szkolne wystawiamy na scenie Młynarskiego w TW.
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 5:48 pm   

Aspicia powiedz mi ile macie sal w szkole i jakie mniej wiecej metraże.
ja na razie mysle o 1 sali = 100m2, 1 sali = 30 m2, i czterech mniejszych do ćwiczeń indywidualnych np. dla pary.Zastanawiam się nad aulą z widownią.
Co myślicie wogóle na temat bufetu w takiej szkole? czy wogole jecie normalnie czy jestescie wiecznie na dietach? :wink:
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 6:07 pm   

bufet mamy!! i to jaki!! hehe ;) co do metrażu, nie mam linijki w oczach, ale spore mamy te sale- w szkole 6 i jeszcze korzystamy z sal w TW.
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 6:09 pm   

przy takim wysiłu nie da ie byc na diecie, trzeba jesc zeby miec energie:P
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
diomeda
Nowicjusz

Posty: 36
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 6:49 pm   

TW? czyżby Teatr Wielki?dobrze rozumiem? hehe...czyli nie jestescie na dietach? :wink: nie jadacie specjalnych dan po konsultacji z dietetykiem ? :wink:
_________________
Projektuje wnętrze szkoły baletowej - jako temat pracy dyplomowej. Chętnie wysłucham wszelkie uwagi jak taka szkoła mogłaby wygladać. Pomóżcie jak możecie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12