www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pstrykajacy kręgosłup, biodra i inne części ciała
Autor Wiadomość
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 12:57 am   

mi czasem strzyka w stopie.....najgorsze jest jak wchodze na sale z zimnymi, nie rozgrzanymi stopami (prywatna szkoła) i nie mam czasu na rozgrzanie sie....wtedy nie moge podbicia obciągnąć... :lol:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:36 am   

mnie często w śródstopiu naciąga się ścięgno - nieprzyjemne uczucie, pozatym ciężko się chodzi.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:31 pm   

Ostatnio starsznie boli mnie kolano. Czasami nie moge normalnie nim ruszac. Pstrykanie przerodzilo sie w bol i nie wiem czemu :(
 
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:39 pm   

To zalezy czy masz ten bol od nadmiaru szczelania, czy wlasnie nie chce Ci przeskoczyc.
W kazdym razie lepiej zebys na razie zbyt duzo nie naciskala na to kolano i dala mu torche "odpoczynku" i moze jakas masc?

Mi kiedys nie chcialo przeskoczyc w pachwinie uda, az w koncu po paru dniach usilnych zabek itp. przeskoczylo. W tej chwili poczulanm wielki sukces pokonania mojej wrednej pachwiny. Ale niestey moja pachwina bolala jeszcze przez nastepny tydzien bo nie potrzebnie az tyle ja meczylam. :roll:
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 2:19 pm   

tak, tutu ma rację lepiej uważaj. przeskoczone kolano paskudnie wygląda, pozatym jak ci przeszkoczy to pożegnaj się z jakąkolwiek karierą sportowca czy tancerza.

najpierw ci odsączą wodę, potem nastawiają rzepke, wsadzają w gips na ok. 4 tyg., a po zdjęciu gipsa ledwo chodzisz.... mojej siostrze przeskoczyło na w-fie i teraz nie może jego przemęczać (heh jednak na dyskoteki chodzi xP) a baletnica byłaby z niej niezła (jak ona świetnie stopy wykręca i wygina...!)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 3:30 pm   

Bol chyba nie jest zwiazany z przeskakiwaniem. Wlasnie nie wiem czemu boli, nawet jak sobie siedze na ziemi to ciezko jest mi pozniej wstac.
Masc juz mam Arcalen (chyba tak sie pisze) mam nadzieje ze zadzaiala. Narazie zabardzo go nie przemeczam, przez okres swiat nie ma zajec i staram sie "oszczedniej" cwiczyc.
 
 
 
green
Adept Baletu

Posty: 52
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 6:29 pm   

Ja mialam podobnie, też mi strzelało i zaczeło boleć, poszłam do lekarza i okazało sie że mam wrodzoną wadę kolan- krzywo ułożone rzepki, nie mogą
'' normalnie'' wchodzić na miejsce bo są za bardzo z boku i dlatego mi chrupie i zgrzyta:)dali mi ćwiczenia rechabilitujące i pomogło:)
A tak a propo przeskakiwania to ja przesadziłam z rozciąganiem, mieśni przestały trzymać kręgosłup i przeskoczył mi staw w krzyżu i jeden krąg i teraz musze 3tyg. leżeć włóżku:((wiec uważajcie na proporcje ćwiczeń siłowych i rozciągania...
 
 
NaFFa
Nowicjusz


Posty: 45
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 12:07 am   

mi strzelaja... palce u stóp i szczegolnie biodra.. sprawa bylesj kntuzjii (biodra trzaskajace?? lekarz mowil o zabiegu polegającym za skroceniu więzadel ale mu podziękowałąm i wiecej d niego nie poszlam :P )najgprsze jest to ze biodra mnie bolą przy rozciagniu i wykreceniu... martwi mnie to bo gdy rozciagam sie intensywnie przez jakies 2 tyg to juz tak mnie bola nogi ze nie da rady i znowu tdzeba zaczynac od now tragedia :(((((( (
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 6:53 am   

jezeli jest az tak ciezko to moze jednak powinnas wrocic do tego lekarza? im wczesniej tym lepiej.
a skrzypi wam kolano jak przystawicie do niego ucho i zaczniecie sie bujac?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 9:25 am   

NaFFa napisał/a:
mi strzelaja... palce u stóp i szczegolnie biodra.. sprawa bylesj kntuzjii (biodra trzaskajace?? lekarz mowil o zabiegu polegającym za skroceniu więzadel ale mu podziękowałąm i wiecej d niego nie poszlam :P )najgprsze jest to ze biodra mnie bolą przy rozciagniu i wykreceniu... martwi mnie to bo gdy rozciagam sie intensywnie przez jakies 2 tyg to juz tak mnie bola nogi ze nie da rady i znowu tdzeba zaczynac od now tragedia :(((((( (


O ile mi wiadomo, to skracanie więzadeł nie rozwiązuje problemu bólu przy rozciąganiu. Pozatym wiezadła mogą rozciągnąć sie maksymalnie o 0.6% poczym nastepuje ich zerwanie :roll: :P chyba jednak zmien lekarza :shock:
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 10:11 am   

Jejku... Mi strzela jak sie rozciagam na lezaco na plecach w zabie. Nienawidze uczucia przesowajacych sie kosci kiedy to robie :/ :/:/ Albo gdy docisne sie do sciany... Nastepne "chrup". Ale ja sobie tlumacze to tak, ze nie mam tzw "baletowych bioder" :P :P:P Natomiast przyzwyczailam sie do strzelania moich paluszkow, stawow skokowych i kolan. Nawet czasem mi sie zle cwiczy jak sobie nie "odstrzykne" :D :D:D

Proszę nie używać netslangu, ale używać spacji - posty będą czytelniejsze :wink:
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 9:47 pm   

Paradoksalnie, strzykając palcami, powodujemy ze one jeszcze bardziej strzykają, a w niektórych przypadkach moze to być nawet dla tych stawów szkodliwe :wink: także uwazajcie z takim pstrykaniem palcami niby od niechcenia
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 9:57 pm   

czasami to az dziwnie sie czlowiek czuje i MUUSI pstryknac tymi paluchami wstretnymi.
a tak nawiasem mowiac to po KAZDEJ lekcji jak wstaje to strzyka mi lokiec. i to tak calkiem niezle. kumpele sie ogladaja :lol:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 10:10 pm   

Goosia napisał/a:
Paradoksalnie, strzykając palcami, powodujemy ze one jeszcze bardziej strzykają, a w niektórych przypadkach moze to być nawet dla tych stawów szkodliwe :wink: także uwazajcie z takim pstrykaniem palcami niby od niechcenia


zgadza się, palce od takiego strzyaknia się wykrzywiają ... (i to znacznie z czasem!) :?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 10:59 pm   

ach te przesądy ; p
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:01 pm   

Nie przesądy, tylko prawda. Widziałem to na bliskich mi osobach - wygląda niezbyt kusząco.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:08 pm   

Oczywiście, że to nie jest przesąd! Od takiego pstrykania osłabiają się torebki stawowe. Poza tym, ten dźwięk jest obrzydliwy.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:08 pm   

ja to nie mogę wytrzymać jeśli mi nic w palcach nie trzaśnie!!!

takie pianistyczne nawyki ;) pozatym mi palce wyginają sie na prawo i lewo, są w dobrej kondycji :P (gdyby tak było z całym ciałem...)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:10 pm   

Princess Maron napisał/a:

poza tym mi palce wyginają sie na prawo i lewo, są w dobrej kondycji :P (gdyby tak było z całym ciałem...)

... do czasu Królewno, póki jesteś piękna i młoda...
Ja też miałe kiedyś ten nawyk,ale skutecznie się go pozbyłem.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:12 pm   

I słusznie. Przynajmniej nie będziesz miał palców szponiastych na starość.
Maron, walcz z tym, szczególnie, jeśli jesteś pianistką! Co zrobisz, jak koło czterdziestki ręce będą Cię za bardzo boleć i nie będziesz mogła grać?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:16 pm   

sfra nie musisz sie o mnie martwić. ale miło że mnie królewną nazwałeś jestem zaszcycona :D

widzisz to taka no... pianinowa schiza, gdy nie pracuję rękami, wariuję :lol:

moj tatinek robi to całe życie (ponad 60 na karku) i nadal wygina palce że hoho. i nic mu sie nie robi :lol: wogole to mogę sie pochwalić mocnymi stawami (czym siostra sie nie może pochwalić...) i kośćmi, o czym mogłam sie na deskorolce przekonać (ach te upadki ze schodów xD) ;) zero skręceń, zero złamań, zero wybić.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 23, 2006 3:47 pm   

Mi np. jak macham nogą to w biodrze kostki przeskakuja hehe :D :D:D
nieraz jak mocno rzuce to Nala która koło mnie stoi - słyszy heheh :D
albo jak nieraz podnosimy noge do góry - i wyżej i wyżej ... i w pewnym momencie czuje taką "blokade" w biodrze że mimo że mam na 90 to mnie noga cała boli :( ... a takto mnie też denerwuje jak ktoś strzela palcami.
To taki nałóg hehehe :D :D:D ... nieraz jak siedze z koleżanką w kościele ... to taka cisza ... a ona "pstryk ,trach ,trzask" tymi palcami robi hehehe :D

Ograniczmy może wymienianie uwag, co gdzie komu i kiedy strzyka, bo to nic nie wnosi do dyskusji. Cz.
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Lut 23, 2006 5:02 pm   

mi to jakos specjalnie nie przeszkadza.
blokady podczas podnoszenia nog tez raczej nie mam.
mam ja w innym momencie-gdy lezymy na plecach, bierzemy obie nogi w gore, potem na boki, kladziemy na ziemie i sciagamy... to ja na ta ziemie nie moge po prostu polozyc prawej nogi, bo mam ta glupia blokade!
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 23, 2006 5:11 pm   

A slyszeliscie o tym ze w dolnej (ledzwiowej) czesci kregoslupa znjaduje sie "jadro" (spotkalam sie z takim okresleniem na zajeciach u jednej z nauczycielek), ktore musi przeskaczyc zeby nie bolaly nas plecy, np. kiedy robimy sklony musimy odgiac plecy do tylu, wtedy cos przeskakuje i juz jest wszystko dobrze. Wiedzialam ze jest cos takiego i ze w plecach musi przeskoczyc ale zupelnie nie wiem jak rozgryzc ta tajemnicza nazwe "jadro". Czy jest to jakas konkretna kosc, chrzastka? Spotkaliscie sie z takim okresleniem, a moze z innymi?
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Czw Lut 23, 2006 5:16 pm   

to raczej chyba przenośne określenie, bo byłoby coś o takiej chrząstce wspomniane na biologi.... wydaje mi sie też ze jezeli cokolwiek mam przeskakiwac, to tylko przy mocnych wygięciach kregosłupa - takich jak u gimnastyczek :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13